Συμβαίνει τώρα!

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Να ρωτήσω και εγώ τα δικά μου,υπάρχει κάνα θέμα για bbq υγραερίου?έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι
οχι....
αλλα τι θες να μαθεις....

υπογραφη
Γλυκογιωργης βασιλιας της χοληστερινης

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είμαι σε αναζήτηση και έλεγα να πει καμιά γνώμη κανένας ιδιοκτήτης.
Έχω μια Weber, κάτι σαν αυτή αλλά προηγούμενο μοντέλο. Ψησταριά Υγραερίου Weber® Q 3200

Κλέβουν εκκλησία, ειδικά για μένα που είμαι άσχετος με το άθλημα το υγραέριο μου έλυσε τα χέρια. Όλη η ιστορία είναι ότι έχεις τον έλεγχο της φωτιάς, και παίρνεις το ίδιο αποτέλεσμα κάθε φορά.
Έχουν ένα μειονέκτημα, το καθάρισμα είναι τρελός μπελάς ειδικά στην αρχή μέχρι να βρεις τον τρόπο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ότι καλύτερο υπάρχει σαν οικοσυσκευη στο σπίτι
Το έχω 25 χρόνια εισαγωγή από Αμέρικα, πριν γίνει γνωστό το άθλημα στο ελλαδισταν.
Αν υπάρχει δυνατότητα οικονομική χωσε χρήμα



advphone
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Θα συμφωνήσω με τους από πάνω ότι σου παρέχει μεγάλη ευκολία...εγώ έχω αυτήν και είμαι πολύ ευχαριστημένος..
Και πήρα και την προαιρετική βάση..


Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ότι καλύτερο υπάρχει σαν οικοσυσκευη στο σπίτι
Το έχω 25 χρόνια εισαγωγή από Αμέρικα, πριν γίνει γνωστό το άθλημα στο ελλαδισταν.
Αν υπάρχει δυνατότητα οικονομική χωσε χρήμα



advphone
Πόσο την πουλάς αυτή την θεαραααα γέροντα;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Μωρέ μήπως τα παραλέτε..με τα ετοιματζιδικα..
Για δείτε καλύτερα...


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πόσο την πουλάς αυτή την θεαραααα γέροντα;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στην Αμερική έχουν πέσει πολύ οι τιμές σε σχέση με τα σχεδόν 3000 δολάρια που είχε τότε.
Στην χώρα μας μια τέτοιας ποιότητας έχει κάπου εκεί.
Ξαναλέω όμως ότι είναι τρομερό εργαλείο, γιατί σε μισή ώρα μπορεί να μαγειρέψει ένας άνθρωπος και όποτε θέλεις να ταισεις πάνω από δέκα στον ίδιο χρονο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μωρέ μήπως τα παραλέτε..με τα ετοιματζιδικα..
Για δείτε καλύτερα...


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το υγραέριο δεν έχει καμμία σχέση σε χρόνο και ευκολία με το κάρβουνο φίλε.
Η ομορφιά που έβαλες θέλει μονοκατοικία συνήθως, αλλά ψήνει την προβατίνα τέλεια....να τα λέμε και αυτα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Στην Αμερική έχουν πέσει πολύ οι τιμές σε σχέση με τα σχεδόν 3000 δολάρια που είχε τότε.
Στην χώρα μας μια τέτοιας ποιότητας έχει κάπου εκεί.
Ξαναλέω όμως ότι είναι τρομερό εργαλείο, γιατί σε μισή ώρα μπορεί να μαγειρέψει ένας άνθρωπος και όποτε θέλεις να ταισεις πάνω από δέκα στον ίδιο χρονο
Εγώ για την θέα λέω ..... ψητά τρώω στο βουνό χαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδια εγω με την Weber εχω σωθεί. Δεν θα πηγαινα με τιποτα σε κάρβουνο υστερα απο την ευκολία του υγραερίου.
Ψήνουμε ανα πάσα στιγμη 2-3 φορες την εβδομαδα μετα την δουλεια.
Συνιθως ψηνω μοσχάρι και κοτόπουλο επομένως δεν εχω ιδεα απο παιδάκια.
Θεωρώ οτι το μονο αρνητικό ειναι οτι δεν μπορεις να βαλεις σούβλα αλλα δεν εβαζα και ποτε μου.

Επίσης εχω παρει και το θερμόμετρο της που συνδέεται με το κινητο όποτε τα αφηνω ολα στον αυτόματο και όταν ερθει η ωρα χτυπάει το κινητο.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
antsoar ... Αντώνη, μία Weber είναι επένδυση. Έχει ανταλλακτικά και αξεσουάρ για ότι μπορείς να φανταστείς. Επέλεξε μία επώνυμη και δεν θα το μετανιώσεις.
Επειδή όμως θα χώσεις χρήμα, σκέψου για πόσα άτομα θα την χρειαστείς και πάρε μία ανάλογη.
Όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω, θα εκπλαγείς από την ταχύτητα και την ποιότητα ψησίματος.
Έχει ένα αρνητικό.... Δεν την αρέσουν τα λίπη και τα ξύγκια. Καθαρίζει δύσκολα, αλλά όταν χρειαστείς να ψήσεις,
σε 1 λεπτό ψήνεις χωρίς περίμενε και φύσα-ρούφα το ντουμάνι του κάρβουνου.
Εμείς έχουμε μία BroilKing και μία Kaiser. Έχουμε και μία κάρβουνου που έχει να δουλέψει 4 χρόνια τώρα....

kon/nos Κωσταντίνε, έχω φτιάξει κοντοσούβλι κοτόπουλο με μοτεράκι από φούρνο ηλεκτρικής κουζίνας. ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ !!! :woho:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Το bbq ασχέτως τρόπου είναι μεράκι, πάθος, τα τελευταία 2.5 χρονια που έφτιαξα αυτό που πάντα ήθελα ψήνω 1 φορά την εβδομάδα, ίσως κ δυο μερικές φορές.
Δεν αλλάζω την ιεροτελεστία του με καμία ευκολία κ ασύρματα θερμόμετρα.
Θα μου πεις αυτά είναι γούστα αλλά ψητουρα χωρίς να γίνεις άχρηστος από το κάρβουνο κ την τσίκνα δεν έχει χάρη.. Πίστευω Δλδ..
Ανάβεις κάρβουνο βάζεις τσίπουρακι μέχρι να πέσει θρακα.. Το φουμαρεις το θέμα..
Επειτα την επόμενη κάνεις καφεδάκι καθαρίζεις με ηρεμία κ ξαναστηνεις ώστε να είσαι πάντα ετοιμοπόλεμος..

Κ στο δυαρακι με στενό μπαλκονι που εμένα στην Πάνορμου με είχαν επικυρηξει καθώς με μια τσιγκινη μικρή είχα κάνει τις κουρτίνες του αποπανω άχρηστες.. :ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ πάλι πήρα μόλις ξεκίνησε η καραντίνα μια φθηνη υγραερίου,το έψαξα λίγο κ όντως είναι καλή για τα λεφτά της, τότε 400 τώρα δεν ξέρω πόσο, δεν το έχω μετανιώσει δενε χει βγάλει πρόβλημα, κάνω κ πιτσα,βάζω κ γάστρα, αγόρασα κ μια μαντεμένια πλάκα κ την έχω μισή μισή,μισή σχάρα μισό μαντεμι,
Πολύ πρακτική ειδικά για καθημερινή,δεν περιμένεις κάρβουνα κλπ,η αλήθεια είναι ότι αν κανεις λιπαρά μετά θέλει λιγο δουλίτσα το καθαρισμα
 
Top Bottom