Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τρομακτικό πάντως ότι τέτοια πράγματα τα έλεγαν ως προς αποφυγήν τότε, όπως και το 1984, τελικά έχουν βγει όλα "κανονικότητα" σήμερα και δεν σηκώνεται φρύδι, ίσα ίσα που υπάρχει κόσμος που τα θέλει κιόλας. Τι να πεις.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
τα έγραψε και ο Όργουελ λίγο παλιότερα.... εμείς τα μάθαμε με τον Μικρούτσικο....
Θέλω να πιστεύω πως όχι απ'τον Μικρούτσικο. Ή τουλάχιστον θα είναι λίγοι.
Υπήρχαν αρκετοί άλλοι που τα έλεγαν, ή μάλλον τα έγραφαν, πριν την ίντερνετ εποχή!
Πάντως, πάμε κατά διαόλου, αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό είναι το αστείο.

Σου λέει ο αναλυτής ότι μπορείς να είσαι πάμφτωχος και χρεωμένος, δανειζόμενος από εταιρεία. Που ανήκει σε ένα φαντ, που ανήκει σε ένα τραστ που έχει έδρα σε φορολογικό παράδεισο και που ιδιοκτήτης είσαι εσύ.

Τυχαία, κάπως έτσι ζουν κάποιοι που "δουλεύουν" στην πλατεία Συντάγματος. Βέβαια ποιος δίνει σημασία σε λίστες και πέηπερς...

Αλλά το θέμα είναι να έχεις εσύ μοναδικό αριθμό που θα τον χτυπάει το κράτος και θα ξέρει τα πάντα, γιατί κλέβεις. Σαξες.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Αυτό θα ήταν και το λογικοτερο,να είναι αυτός ένας μοναδικός αριθμός που θα σε ακολουθεί σε όλη σου την ζωή,και θα αντικαταστήσει τα πάντα,(ταυτοτητα, ΑΜΚΑ κλπ)Ένας μοναδικός ατομικός αριθμός για όλα.
Αντί ο μοναδικός ατομικός αριθμός να είναι πανελλαδικός, γιατί να μην είναι παγκόσμιος;:D
Να συνεννοηθούν δηλαδή όλα τα κράτη και να έχουμε ένα σύστημα αρίθμησης παγκόσμιο.
Και ακόμη καλύτερα αυτός ο μοναδικός αριθμός να είναι και ο βασικός αριθμός του κινητού μας και ο βασική διεύθυνση του e-mail μας, για το κράτος και για τις υπηρεσίες.

Στοιχηματίζω ότι κάποια στιγμή θα γίνουν αυτά.:D
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Σιγά μην χάσει το έσοδο ο δήμος. Απλά θα το δώσει σε κανένα "δικό τους" παιδί, παραδείγματα υπάρχουν.
Aυτο δεν ισχυει.Οι δημοι και οι κοινοτητες δινουν γη και υδωρ σε οποιονδηποτε αλλα ολοι κανουν πισω.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ωπ! ομοσταυλος απριλιανος, περαστικα στο παλικαρι αλλα ελπιζω να μην ειναι καποιος που ξερω γιατι ανατριχιαζομε
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Aυτο δεν ισχυει.Οι δημοι και οι κοινοτητες δινουν γη και υδωρ σε οποιονδηποτε αλλα ολοι κανουν πισω.
Όταν λες όλοι κάνουν πίσω τι εννοείς;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μήπως το aprilia είναι του φίλου μου του Γιάννη?
Αν ο "απρίλια Χόρχε Λορένθο εντισιον" είναι φίλος σου...
Πες του ότι δεν παρκάρουμε με το γκριπ μισό πόντο από άλλα μηχανάκια. Είναι και κάτι τύποι 195 που θέλουν λίγο χώρο για να ανέβουν, ξέρω γω, δεν είναι κακό να τους διευκολύνει.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Αν ο "απρίλια Χόρχε Λορένθο εντισιον" είναι φίλος σου...
Πες του ότι δεν παρκάρουμε με το γκριπ μισό πόντο από άλλα μηχανάκια. Είναι και κάτι τύποι 195 που θέλουν λίγο χώρο για να ανέβουν, ξέρω γω, δεν είναι κακό να τους διευκολύνει.
Ναι πρέπει να είναι ο Γιάννης , πραγματικό τιμόνι και πρωταθλητής στην ταχύτητα κατηγορία οπεν ,απιαστος! Μένει και εκεί κοντά οπότε στον Άγιο αδύνατο να τον περάσει κάνεις...όσο για το παρκάρισμα να αδυνατίσετε κύριε!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ δεν έχω versys και ο versys δεν έχει λίπος πάνω του. Να κοντύνει ούτε θέλει ούτε γίνεται επίσης. Αυτό που γίνεται εύκολα είναι να παρκάρει το απριλια πιο μακριά από άλλους. Όσο χέρι έχει στις στροφές, τόσο του λείπει στην στάθμευση.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πριν καμία ώρα.

Απρίλια αγκαπάει Γκόγκο. Γκόγκο αγκαπάει απρίλια;

Ρε τύπε αλήθεια, γιατί;

Το οδήγησες? Του Γιάννη (bourman) είναι με την ταβέρνα?
Edit: ναι αυτός ήταν.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοίτα τώρα φάση.

Θες να φύγεις και δεν μπορείς να ανέβεις στο μηχανάκι (όχι εγώ δηλαδή, γενικά) γιατί κάποιος σου κόλλησε χωρίς λόγο. Ανεβαίνεις χωρίς να το ακουμπήσει η μπότα, το κατεβάζεις από το σταντ χωρίς ευτυχώς που να κοπανήσει η ουρά στο γκριπ και να έχουμε άλλα. Και εγώ σχολιάζω ότι είναι κομμάτι αγενές να παρκάρει κάποιος έτσι, όταν έχει επιλογή και χώρο να μην το κάνει.

Τι μαθαίνουμε τώρα:
-είναι πολύ γρήγορος
-είναι φίλος
-είναι καλό παιδί
-επρεπε να έχω οδηγήσει απριλια
-ειμαι χοντρός

Αυτό που δεν μαθαίνουμε, το οποίο είναι και το μόνο που μας νοιάζει κιόλας, τι φάση με το πώς το παράτησε.

Εντάξει θα μου πεις σε όλους μπορεί να συμβεί #νοτ, αλλά οκ, όλα τα σχόλια είναι άσχετα με αυτό που δείχνω. Μετά λέει ο μανιακός ότι είμαι εγώ περίεργος.

Αυτός είναι με τον πεθαμένο; η πλάκα είναι ότι λέγαμε με τον Γιώργο να πάμε για φαγητό μια άλλη μέρα που δεν θα έχουμε υποχρεώσεις. Λολ

Η 75 έξω από το μαγαζί μου άρεσε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom