Συμβαίνει τώρα!

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
λοιπον...
εχουμε και λεμε...
το παρακατω το ''εκλεψα'' απο διπλανο φορουμ.....
απο τα παιδια της ''motoparea.gr'' ....
εχω πεθανει στο γελιο...
απολαυστε το !!!!


S&M

Ο μοτοσυκλετιστής είναι πάντα μοτοσυκλετιστής.
Έχει στο αίμα του το ρίσκο, τον ανταγωνισμό, το ζην επικινδύνως. Και δε χρειάζεται καν να είναι πάνω σε μοτοσυκλέτα για να νιώθει την αδρεναλίνη και τον ‘έλιγγο’ της ταχύτητας που λέει κι ένας φίλος. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να τα νιώσεις, παντού, χωρίς να χρειάζεσαι R1, 260 χιλιόμετρα και σαμαράκι.
Άμα έχεις ταλέντο κάνεις αριστουργήματα με το τίποτα. Να σας δώσω ένα παράδειγμα από την καθημερινή μου ζωή που θα κάνει και τη δική σας καθημερινότητα πιο ενδιαφέρουσα και πιο ‘μοτοσυκλετιστική’.

Στο σουπερμάρκετ παίρνω συνήθως καρότσι. Με πωρώνει το καρότσι. Με φτιάχνει. Μι τριλένι.

Θέλω να του κάνω ΓΚΑΑΑΑΑΝ και μετά να το στρίψω με ανάποδα, να το κάνω σβούρα και να πετώ μέσα γάλατα με hook shots όσο σβουρίζει. Είναι τόσο γκαγκάν που θα πρεπε να είναι παράνομο.

Φυσικά κάνοντας το συχνά έχω σακατέψει παιδάκια, έχω ξεκληρίσει οικογένειες, έχω κατεδαφίσει φρουτόκρεμες και ντοματοπελτέδες, έχω στουκάρει χυμούς ανανά με τη μόνη δικαιολογία που έχω πάντα να είναι ένα ελεεινό 'γλίστρησα και μου φυγε' (κάτι που γίνεται και με τα μηχανάκια).

Πριν λίγες μέρες όμως ήταν το απαύγασμα. Ήταν μια λαμπρή σελίδα. Μετά απ αυτό θα μου στήσουν χρυσελεφάντινο άγαλμα στο Βασιλόπουλο.
'Ο Μαλάκας'

Κατεβαίνω ένα ευθειάκι με το καρότσι δίπλα στα τσάγια. Περνώ τα παξιμάδια, έχω ντουμπλάρει έναν αργό που διαλέγει κριτσίνια κι είμαι στη στροφή Colgate έτοιμος για τα γιαούρτια. Ζυγίζω το καρότσι, υπολογίζω το κάμπερ με μια αετίσια ματιά και του χώνω μια στο πλάι θέλοντας να φύγει ευθεία και φάλτσα λίγο και να στηθεί έτοιμο με τη μούρη να έχει μπει ήδη στο άπεξ για τα γιαούρτια και να χει καλή έξοδο.

Τι διάολο, με το FZ1 είχε πιάσει αυτό.

Το κακό είναι κατ αρχήν ότι το έκανα την ώρα που πήγαινε ο γιος μου να αφήσει μια δωδεκάδα αυγά στο καρότσι κι αυτό χάθηκε από μπροστά του πράγμα που τον οδήγησε σε airball. Επίσης μια γριά έβγαινε από τη δική μου λωρίδα στα γιαούρτια με τον κώλο, τραβώντας το δικό της καροτσάκι με κόπο. Ο μαλάκας με τα κριτσίνια είχε πάει ανάποδα το μονόδρομο με τις μπύρες και βγήκε στο πλάι του δικού μου την ώρα που έφευγε.

Σπάσανε τ' αυγά, μάγκωσα τη γριά στη γωνία, της έπεσε ένα γιαούρτι, ο άλλος απ τα κριτσίνια τι φρένα να προλάβει, κοπάνησε το δικό μου από πίσω και κάπου μάγκωσε τα δάχτυλα του κι έκανε ένα χχχχωωωωωωμφφφφφσγμσω, ήρθανε τρεις υπάλληλοι και κοιτάζανε για κάποιο λόγο όλοι ΕΜΕΝΑ ενώ Η ΓΡΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΝΑΠΟΔΑ.

Όταν πήγα να εξηγήσω ο μικρός μου σφύριξε 'μην πεις πάλι το παιδί φταίει θα σκοτωθούμε'. Έβαλα το καρότσι στα πιτς έξω και πήρα καλαθάκι. Δεν ψωνίζω ποτέ με καλαθάκι. Μαλακία είναι. Άμα το σβουρίξεις 360 φεύγουν τα μισά πράγματα από μέσα. Πρώτα τα ελαφριά, (κανέλες, τρίμα φρυγανιά) και μετά και το έρμα (αλεύρι, ζάχαρες). Τουλάχιστον δεν πέτυχα πάλι τη γριά, κυρίως γιατί με το που με έβλεπε άλλαζε έντρομη διάδρομο.

Θ αλλάξω σουπερμάρκετ. Αυτό δεν είναι γούρικο και με μισούνε.

Σκέφτομαι να πάω τρίτο όροφο στα Alex Pak που έχει καλό πλακάκι με αρμό και να οργανώσω ένα endurance. Άμα ντύσω τις πωλήτριες μ’ αυτό το υλικό με τα φουσκάκια που κάνει σπακ σπακ λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα. Έχω βρει και στα Carrefour μια καλή ράμπα με αλματάκι και σκας ευθεία στα κωλόχαρτα – πείτε μου τώρα, σε προκαλούν με τον τρόπο τους ή όχι;

Σκέφτηκα επίσης να σκάσω μύτη με φουλ δερμάτινα, κράνος, κι ένα καροτσάκι δικό μου τίγκα στους σπόνσορες πάνω. Θα δώσω ένα χρονόμετρο στον πρώτο υπάλληλο και θα του πω ‘φίλε μια το warm up και μετά φύγαμε μόλις περάσω τις τονοσαλάτες.’ Ψήνεται κανείς για Candid Camera;

ΥΓ. Επί τη ευκαιρία, και συγνώμη απ’ το περιοδικό και τους αναγνώστες αλλά για μια φορά θα βάλω και μια προσωπική αγγελία.

Αν με διαβάζεις και είσαι εκείνη που ήταν στο Βασιλόπουλο εκείνη τη μέρα που σε ξενύχιασα όταν κοίταζες τα μανό σε παρακαλώ επικοινώνησε μαζί μου. Έσκυψα όταν όρμησες να με λαρυγγώσεις καθαρά από ένστικτο, δεν ήθελα να πέσεις πάνω στα χρωμοσαμπουάν ούτε έκανα όπισθεν για να σε πατήσω στο στομάχι. Ο λόγος που σε ξαναπάτησα μετά πηγαίνοντας μπροστά ήταν επειδή με κυνηγούσαν. Ήθελα να μείνω και να μιλήσουμε αλλά όπως θα είδες με πήρανε οι μπάτσοι. Αν κι εσύ θέλεις να πάμε για ένα ποτό επικοινώνησε μαζί μου.
Καταπληκτικός! Χα χα χα! :D
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
λοιπον...
εχουμε και λεμε...
το παρακατω το ''εκλεψα'' απο διπλανο φορουμ.....
απο τα παιδια της ''motoparea.gr'' ....
εχω πεθανει στο γελιο...
απολαυστε το !!!!


S&M

Ο μοτοσυκλετιστής είναι πάντα μοτοσυκλετιστής.
Έχει στο αίμα του το ρίσκο, τον ανταγωνισμό, το ζην επικινδύνως. Και δε χρειάζεται καν να είναι πάνω σε μοτοσυκλέτα για να νιώθει την αδρεναλίνη και τον ‘έλιγγο’ της ταχύτητας που λέει κι ένας φίλος. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να τα νιώσεις, παντού, χωρίς να χρειάζεσαι R1, 260 χιλιόμετρα και σαμαράκι.
Άμα έχεις ταλέντο κάνεις αριστουργήματα με το τίποτα. Να σας δώσω ένα παράδειγμα από την καθημερινή μου ζωή που θα κάνει και τη δική σας καθημερινότητα πιο ενδιαφέρουσα και πιο ‘μοτοσυκλετιστική’.

Στο σουπερμάρκετ παίρνω συνήθως καρότσι. Με πωρώνει το καρότσι. Με φτιάχνει. Μι τριλένι.

Θέλω να του κάνω ΓΚΑΑΑΑΑΝ και μετά να το στρίψω με ανάποδα, να το κάνω σβούρα και να πετώ μέσα γάλατα με hook shots όσο σβουρίζει. Είναι τόσο γκαγκάν που θα πρεπε να είναι παράνομο.

Φυσικά κάνοντας το συχνά έχω σακατέψει παιδάκια, έχω ξεκληρίσει οικογένειες, έχω κατεδαφίσει φρουτόκρεμες και ντοματοπελτέδες, έχω στουκάρει χυμούς ανανά με τη μόνη δικαιολογία που έχω πάντα να είναι ένα ελεεινό 'γλίστρησα και μου φυγε' (κάτι που γίνεται και με τα μηχανάκια).

Πριν λίγες μέρες όμως ήταν το απαύγασμα. Ήταν μια λαμπρή σελίδα. Μετά απ αυτό θα μου στήσουν χρυσελεφάντινο άγαλμα στο Βασιλόπουλο.
'Ο Μαλάκας'

Κατεβαίνω ένα ευθειάκι με το καρότσι δίπλα στα τσάγια. Περνώ τα παξιμάδια, έχω ντουμπλάρει έναν αργό που διαλέγει κριτσίνια κι είμαι στη στροφή Colgate έτοιμος για τα γιαούρτια. Ζυγίζω το καρότσι, υπολογίζω το κάμπερ με μια αετίσια ματιά και του χώνω μια στο πλάι θέλοντας να φύγει ευθεία και φάλτσα λίγο και να στηθεί έτοιμο με τη μούρη να έχει μπει ήδη στο άπεξ για τα γιαούρτια και να χει καλή έξοδο.

Τι διάολο, με το FZ1 είχε πιάσει αυτό.

Το κακό είναι κατ αρχήν ότι το έκανα την ώρα που πήγαινε ο γιος μου να αφήσει μια δωδεκάδα αυγά στο καρότσι κι αυτό χάθηκε από μπροστά του πράγμα που τον οδήγησε σε airball. Επίσης μια γριά έβγαινε από τη δική μου λωρίδα στα γιαούρτια με τον κώλο, τραβώντας το δικό της καροτσάκι με κόπο. Ο μαλάκας με τα κριτσίνια είχε πάει ανάποδα το μονόδρομο με τις μπύρες και βγήκε στο πλάι του δικού μου την ώρα που έφευγε.

Σπάσανε τ' αυγά, μάγκωσα τη γριά στη γωνία, της έπεσε ένα γιαούρτι, ο άλλος απ τα κριτσίνια τι φρένα να προλάβει, κοπάνησε το δικό μου από πίσω και κάπου μάγκωσε τα δάχτυλα του κι έκανε ένα χχχχωωωωωωμφφφφφσγμσω, ήρθανε τρεις υπάλληλοι και κοιτάζανε για κάποιο λόγο όλοι ΕΜΕΝΑ ενώ Η ΓΡΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΝΑΠΟΔΑ.

Όταν πήγα να εξηγήσω ο μικρός μου σφύριξε 'μην πεις πάλι το παιδί φταίει θα σκοτωθούμε'. Έβαλα το καρότσι στα πιτς έξω και πήρα καλαθάκι. Δεν ψωνίζω ποτέ με καλαθάκι. Μαλακία είναι. Άμα το σβουρίξεις 360 φεύγουν τα μισά πράγματα από μέσα. Πρώτα τα ελαφριά, (κανέλες, τρίμα φρυγανιά) και μετά και το έρμα (αλεύρι, ζάχαρες). Τουλάχιστον δεν πέτυχα πάλι τη γριά, κυρίως γιατί με το που με έβλεπε άλλαζε έντρομη διάδρομο.

Θ αλλάξω σουπερμάρκετ. Αυτό δεν είναι γούρικο και με μισούνε.

Σκέφτομαι να πάω τρίτο όροφο στα Alex Pak που έχει καλό πλακάκι με αρμό και να οργανώσω ένα endurance. Άμα ντύσω τις πωλήτριες μ’ αυτό το υλικό με τα φουσκάκια που κάνει σπακ σπακ λογικά δε θα υπάρχει πρόβλημα. Έχω βρει και στα Carrefour μια καλή ράμπα με αλματάκι και σκας ευθεία στα κωλόχαρτα – πείτε μου τώρα, σε προκαλούν με τον τρόπο τους ή όχι;

Σκέφτηκα επίσης να σκάσω μύτη με φουλ δερμάτινα, κράνος, κι ένα καροτσάκι δικό μου τίγκα στους σπόνσορες πάνω. Θα δώσω ένα χρονόμετρο στον πρώτο υπάλληλο και θα του πω ‘φίλε μια το warm up και μετά φύγαμε μόλις περάσω τις τονοσαλάτες.’ Ψήνεται κανείς για Candid Camera;

ΥΓ. Επί τη ευκαιρία, και συγνώμη απ’ το περιοδικό και τους αναγνώστες αλλά για μια φορά θα βάλω και μια προσωπική αγγελία.

Αν με διαβάζεις και είσαι εκείνη που ήταν στο Βασιλόπουλο εκείνη τη μέρα που σε ξενύχιασα όταν κοίταζες τα μανό σε παρακαλώ επικοινώνησε μαζί μου. Έσκυψα όταν όρμησες να με λαρυγγώσεις καθαρά από ένστικτο, δεν ήθελα να πέσεις πάνω στα χρωμοσαμπουάν ούτε έκανα όπισθεν για να σε πατήσω στο στομάχι. Ο λόγος που σε ξαναπάτησα μετά πηγαίνοντας μπροστά ήταν επειδή με κυνηγούσαν. Ήθελα να μείνω και να μιλήσουμε αλλά όπως θα είδες με πήρανε οι μπάτσοι. Αν κι εσύ θέλεις να πάμε για ένα ποτό επικοινώνησε μαζί μου.
Με λίγη φαντασία ξύπνησα ότι κοιμόταν στα 100 μέτρα χαχαχαχαχα!:fun ήθελα νΑξερα τι γκούγκλαρες και τράκαρες πάνω σε ντομάτες:fun:fun
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Καρδουλα δεν εχει να πατησω;;;;


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@achalatsis : για φτιαΣε καρδούλε, να πατάν να γουΣτερνουνε
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
οχι...
παμε λοιπον...

ΤΟ ΓΕΦΥΡΙ ΤΟΥ ΜΑΝΩΛΗ !!! :yes:

Το γεφύρι του Μανώλη καθ όλη την διάρκεια του έτους σκεπάζεται ολόκληρο με τα νερά του Αγραφιώτη ποταμού. Αφανίζεται! Συνήθως τον χειμώνα ξεχωρίζει μόνο η κορυφή του τόξου. Προβάλει και πάλι ολόκληρο στα τέλη του καλοκαιριού και το φθινόπωρο, ανάλογα με την στάθμη των νερών.
Το ονομαστό γεφύρι Μανώλη χρονολογείται από το 1659 και βρίσκεται στη Δυτική Ευρυτανία, 50χλμ από το Καρπενήσι. Πρόκειται για ένα αριστούργημα της λαϊκής αρχιτεκτονικής, διαμέτρου περίπου 30 μέτρων, που ένωνε για περίπου 400 χρόνια τις δύο όχθες του ποταμού Αγραφιώτη.

Χτισμένο σε κομβικό σημείο, λίγο πριν την παλιά συμβολή των τριών κυρίων ποταμών της περιοχής, του Αχελώου και των παραποτάμων του, Αγραφιώτη και Μέγδοβα, είναι το τελευταίο γεφύρι του ποταμού Αγραφιώτη. Σηματοδοτεί την έξοδό του ποταμού προς την Λίμνη των Κρεμαστών

Εδώ και 50 χρόνια το ιστορικό αυτό πέτρινο γεφύρι αντιστέκεται στην ορμή των νερών της λίμνης και στη φθορά του χρόνου. Όταν το 1964 κατασκευάστηκε το φράγμα των Κρεμαστών που δημιούργησε και την ομώνυμη τεχνητή λίμνη, πολλά αξιόλογα χτίσματα της περιοχής χάθηκαν κάτω από τα νερά της. Το ιστορικό γεφύρι του Μανώλη όμως παρότι τους χειμώνες «πνίγεται», κάθε φθινόπωρο προβάλει.

Πώς κινητοποιήθηκε ο κρατικός μηχανισμός για τη διάσωσή του γεφυριού
Κι εκεί που δεκαετίες τώρα το Γεφύρι του Μανώλη είχε αφεθεί στην τύχη του, ένας Αγρινιώτης ο κ. Γρηγόρης Φέρρας κίνησε τις διαδικασίες για την ανάδειξη και διάσωση του. Αφορμή στάθηκε η ασφαλτόστρωση του δρόμου προς το Γεφύρι του Μανώλη το 2014 όταν διαπιστώθηκε ότι δεν υπάρχει καμία μέριμνα για το σημαντικότερο πέτρινο γεφύρι στη Δυτική Ευρυτανία.

Ο Γρηγόρης Φέρρας που κατάγεται από την περιοχή της γέφυρας του Μανώλη, κινητοποιήθηκε και έχει καταφέρει να αφυπνίσει τον κρατικό μηχανισμό προκειμένου να προστατευθεί το ιστορικό και εντελώς ανεκμετάλλευτο γεφύρι του Μανώλη.
Αρχικά δημιούργησε ιστοσελίδα στο Facebook με τον τίτλο «Σύλλογος Φίλων Γέφυρας Μανώλη» και δημοσιοποίησε το θέμα, με αποτέλεσμα μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα οι φίλοι του γεφυριού να ξεπερνούν τους τρείς χιλιάδες. Μετά το σάλο που προκλήθηκε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ο Δήμος Αγράφων ενημέρωσε στην 24η Εφορία Βυζαντινών Αρχαιοτήτων στην Λαμία που σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Ευρυτανίας προχώρησε σε αυτοψία. Παράλληλα, ενημερώθηκε για την όλη κινητοποίηση και η ΔΕΗ δεδομένου ότι το γεφύρι εμπίπτει στο υδροηλεκτρικό φράγμα των Κρεμαστών.
Στην παρούσα φάση, αναμένεται η σχετική μελέτη των μηχανικών του αρμόδιου υπουργείου για να ακολουθήσει η συστηματική και καθολική συντήρηση για την προστασία του γεφυριού.

............................................................

Πώς να πάτε:
Απόσταση από το Καρπενήσι 50χλμ. Ακολουθούμε την ταμπέλα προς Δήμο Απεραντίων και περνώντας τη γέφυρα στο Κρυονέρι κατεβαίνουμε στην κοίτη του Αγραφιώτη ποταμού. Υπάρχουν πινακίδες.
Ο πάλαι ποτέ χωματόδρομος προς το Γεφύρι του Μανώλη ασφαλτοστρώθηκε το 2014.
:fun:funτωρα με ψαρωσες..
ψαξε - ψαξε , τις βρηκα τελικα....
παρε να 'χεις Μανωλη @πυξιδας990 απο το γεφυρι σου ....
σε διαφορετικες επισκεψεις βεβαια....
δεν θυμαμαι ακριβως...
παντως καποιες ειναι φθινοπωρινες...
και καποιες νομιζω αρχες ανοιξης....

τεσπα.... αφιερωμενες στον φιλο μου.....:friendship::friendship::friendship:





























 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Για να μάθουμε ποιος πραγματικά είναι , να σπάσουμε τα μηχανάκια τις agb .


80km speed limit -TRANSALP's just do the best you can
το στιγμιοτυπο παντως ειναι Ναυπλιο...
πλ. Συνταγματος...



αυτος ο κιορατας ο sugarman ποιος ειναι ?????
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Κανονιστε, ετσι και μπουν καρδουλες και δεν πεταγονται σε καθε ποστ...


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Top Bottom