Ταξίδι στα δύο άκρα της Ευρώπης

Slane

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F 650 GS TWIN
Vamos vamos a Espana!

Νίκο και Κική καλό ταξίδι και να περάσετε τις καλύτερες μέρες τις ζωής σας γεμάτες με ευχάριστα, πολύ έντονα συναισθήματα.
Να ξέρεις ότι ανυπομονούμε να δούμε τις μοναδικές φωτογραφίες και να διαβάσουμε την αφήγησή σου όπως μόνο εσύ ξέρεις!
 

emlazo

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Μανόλης
Μοτό
R1200R
Καλό ταξίδι να έχετε. Είμαι σίγουρος, ότι θα περάσετε υπέροχα.
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Καλό σου ταξίδι φίλε μου , να περάσεις τρέλα
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
Καλό ταξίδι να έχετε Νικόλα και Κική !!!
Θα σας παρακολουθούμε με χαρά !!! :)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καλό ταξίδι φιλαρακι! Να περασετε Σούπερ! :)

Sent from my πατάτα-talk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ταξιδαρα!!!!!!
Καλο δρόμο και ολοι οι θεοι του κόζμου στο πλάι σας
 

saitman

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΜΗΝΑΣ ΣΑΪΤΑΚΗΣ
Μοτό
R 1200 GS 2004
Α ρε Μάρκα που είσαι.καλό δρόμο φίλε.απο οργάνωση σκιζεις.

Στάλθηκε από το HTC Wildfire S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Με το καλό να πάτε και με το καλό να γυρίσετε! Μονάχα μια απορία... Νοτιότερο ηπειρωτικό σημείο δεν είναι το ακρωτήρι Ταίναρο;;

edit:

Νομίζω πως τελικά με ξεγέλασε ο χάρτης που έβαλες στο 2ο post σου... Βλέποντας και στο google maps (πέρα από το link του wiki) όντως το Punta de Tarifa είναι το νοτιότερο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Για άλλη μία φορά ευχαριστώ για τις ευχές σας. Αν το ταξίδι κυλίσει χωρίς ατυχήματα, θα είναι τέλεια, είναι αδύνατον να μην είναι.
Πάμε για μερικές ακόμα όμως ετοιμασίες...
Παραμάνες! Εντελώς άχρηστες όποτε τις πήρα, άκρως απαραίτητες όποτε δεν τις πήρα. Το καλό: Πιάνουν ελάχιστο χώρο.
Ελαστικοί ιμάντες. Πάρε να έχεις 4 για το καλό τουλάχιστον! Μπορεί να χρησιμεύσουν και ως σκοινί απλώματος.
Μανταλάκια! Θα έχουμε σκοινί και δε θα έχουμε μανταλάκια;
Και πως θα πλένουμε τα ρούχα; Γιατί, ναι, εννοείται, θα πλένουμε δυο ρούχα κάθε βράδυ. 14 μέρες, 14 μπλούζες και 14 κάλτσες - εσώρουχα; Δε νομίζω...
Για να δούμε πως θα γίνεται το πλύσιμο τώρα. Δε ξέρω για τη δικιά σας τη γιαγιά, η δικιά μου παλιά τουλάχιστον στο χωριό, όταν δεν είχε ΟΜΟ έπλενε τα ρούχα με πράσινο σαπούνι. Δε χύνεται, δε σκορπάει, δε λερώνει.
Και για λούσιμο; Πράσινο σαπούνι.
Και για αφροντούζ; Πράσινο σαπούνι.
Και για να σκουπίζεσαι μετά την τουαλέτα; Ε, ένα κωλόχαρτο χρειάζεται εδώ νομίζω, το πράσινο σαπούνι δε θα κάνει καλή δουλειά. Αλλά πέρα από κωλόχαρτο, μία καλή ιδέα είναι να πάρω και χαρτομάντηλα αλλά και μωρομάντηλα.
Για την τουαλέτα; Μωρομάντηλα!
Για να πλύνεις τα χέρια σου χωρίς νερό; Μωρομάντηλα!
Για να ξεβγάλεις πρόχειρα έναν λεκέ; Μωρομάντηλα!
Για να φρεσκάρεις το δέρμα σου; Μωρομάντηλα!
Για προστασία από τον ήλιο όμως, μια και μιλάμε για πολύωρη οδήγηση, χρειάζεσαι αντηλιακό. Αντηλιακό στη μούρη, αντηλιακό στα χέρια αν δε καλύπτεται κάτι από το μπουφάν - γάντια.
Αυτά για την ώρα, τα λέμε μάλλον πάλι όταν πλέον θα αρχίσω το ταξίδι.
Σήμερα ξεκινάω το ταξίδι. 21:00 φεύγει το καράβι της ΑΝΕΚ από Ηράκλειο, στις 06:00 θα είναι Πειραιά.
Μετά, από Πάτρα φεύγει πάλι της Superfast - ANEK στις 14:30 και φτάνει στις 10:30 στην Ancona (τοπική ώρα)

EDIT: Να ευχαριστήσω τον Σταύρο @The Doctor (photoagora.gr) για την αυθόρμητη προσφορά του μόλις έμαθε πως ταξιδεύω, να μου δανείσει μία δικιά του GOPRO κάμερα χωρίς δεύτερες σκέψεις και χωρίς κανενός είδους όρους. :friendship:
Αύριο πρωί πρωί θα τον κερνάω καφέ όσο μου μαθαίνει τα βασικά της κάμερας :happy:.

Σταύρο, αύριο κράτα δυο αυτοκόλλητα του photoagora.gr να βάλω στις μπαγκαζιέρες μα χώρο έχουν. Μπορεί να μη μου το ζήτησες, εγώ όμως θα ήθελα να τις κολλήσω. Στις δύσκολες εποχές της κρίσης πρέπει να στηρίζουμε φίλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Σταύρο, αύριο κράτα δυο αυτοκόλλητα του photoagora.gr να βάλω στις μπαγκαζιέρες μα χώρο έχουν. Μπορεί να μη μου το ζήτησες, εγώ όμως θα ήθελα να τις κολλήσω. Στις δύσκολες εποχές της κρίσης πρέπει να στηρίζουμε φίλους.
100000 LIKE !!
 
Top Bottom