Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
@Miouos , είναι υπέροχο το συναίσθημα ασφάλειας, αλληλεγγύης και συντήρησης της επαφής που προσφέρει η αγοροπωλησία μεταξύ γνωστών ή συμφορουμιτών! Εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μοιραστούμε και μαζί σου τη χαρά του νέου δικού σου αποκτήματος!
Έτσι είναι
Ωραίο πράγμα
Έρχεται και το νέο πιστόλι ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Βραδινοί ψυχαναγκασμοί...




Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιώργο δεν ξέρω αν σε προλαβαίνω, αλλά αν δεν έχεις μοντάρει, να πας να πάρεις μια αλοιφή Glanol https://www.skroutz.gr/s/12152925/Glanol-Metal-Polish-Ultra-Soft-100ml.html και μια βούρτσα γυαλίσματος για το δράπανο http://www.karadimas-tools.gr/index.php/products/2013-10-08-12-15-00/product/45569-panovourtsa-me-aksonaki-gia-gyalisma-ketses-pg-professional-italias και να τα περάσεις 1-2 χέρια και το αποτέλεσμα θα είναι 3φορές καλύτερο... Δοκιμασμένη συνταγή ;).
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Γιώργο δεν ξέρω αν σε προλαβαίνω, αλλά αν δεν έχεις μοντάρει, να πας να πάρεις μια αλοιφή Glanol https://www.skroutz.gr/s/12152925/Glanol-Metal-Polish-Ultra-Soft-100ml.html και μια βούρτσα γυαλίσματος για το δράπανο http://www.karadimas-tools.gr/index.php/products/2013-10-08-12-15-00/product/45569-panovourtsa-me-aksonaki-gia-gyalisma-ketses-pg-professional-italias και να τα περάσεις 1-2 χέρια και το αποτέλεσμα θα είναι 3φορές καλύτερο... Δοκιμασμένη συνταγή ;).
Στο χέρι τους έχω τους λαιμούς αλλά μάλλον θα του μοντάρω το πρωί γιατί δεν θα έχω μεταφορικό ρε γμτ...
αν ήταν ανοιχτα τα μαγαζιά αύριο θα το εκανα να σου πω την αλήθεια ...

Ευχαριστώ πάντως !!! :friendship:
Θα το έχω στα υπ όψιν !
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
επισης ενας καλος τροπος καθαρισμου των λαιμων ειναι με wd και κετσε...σκοτσ μπραιτ κοινως....αν εχεις προχειρο κανε δοκιμη και θεωρω οτι θα εκπλαγεις

απο το μπιφερ πριν απο καιρο φυσικα..
με τον τροπο που λεω εγιναν ετσι και ηταν πιο χαλια απο τους δικους σου
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr


Ποιος τη ξανά μοντάρει τώρα μετά το πλύσιμο;;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Κάνε το σταυρο σου πάρει μπροστά και τα υπόλοιπα είναι εύκολα :p
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Κάνει δουλειά το προφιλτρο; Είδες διάφορα στην απόδοση;
Ακούγεται λίγο παραπάνω το ρουφηγμα από την εισαγωγή λες και θα σου ρουφήξει κανένα @rxιδι :p

Είναι καλύτερα τα πράγματα μαζί με την αφαίρεση του πλαστικού τριγώνου που είναι ακριβώς μπροστά του.

+++ ότι κρατάει σχεδόν όλες τις σκόνες και δε μπουχτιζει το μέσα φίλτρο γρήγορα αν κανείς χώμα.

Φαντάσου πριν 7.000χλμ είχε ξανά πλυθεί και τώρα ήταν πάλι μαύρο, όλα αυτά θα ήταν μέσα στο KN


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
δεν παθαινει τιποτα το εργαλειο απο τα νερα νικο!! μην μασας.. το εχω πλυνει ετσι 2-3 φορες..

απλα το επλυνες λαθος περιοδο.. μετα τον χειμωνα (χωματα) επρεπε!!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
δεν παθαινει τιποτα το εργαλειο απο τα νερα νικο!! μην μασας.. το εχω πλυνει ετσι 2-3 φορες..

απλα το επλυνες λαθος περιοδο.. μετα τον χειμωνα (χωματα) επρεπε!!!
Ρε φίλε έπρεπε να βγάλω τις σκόνες και τις λάσπες του 17 και να υποδεχτώ καθαρός το χειμώνα του 18 ;)

Δεν με νοιάζει και να μην ξαναπάρει :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Θα φίλτρα λερονται κύριος απο την σκόνη! Το καλοκαίρι δλδ και όχι τον χειμώνα . Αυτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σκονιστηκαμε αρκετά φέτος το καλοκαίρι!!! Έπρεπε να γίνει ένα καθάρισματακι γιατί με τις πρώτες βροχές το φίλτρο θα γινόταν λάσπη κι αιντε βρες μετά γιατί δεν πάει όπως πρέπει στο δρόμο ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Σκονιστηκαμε αρκετά φέτος το καλοκαίρι!!! Έπρεπε να γίνει ένα καθάρισματακι γιατί με τις πρώτες βροχές το φίλτρο θα γινόταν λάσπη κι αιντε βρες μετά γιατί δεν πάει όπως πρέπει στο δρόμο ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και καλά το έκανες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom