Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
αν είναι να το κάνει τέρμα κιτσερέλα, μπορεί να βάλει και αυτά τα λογότυπα BMW που έχουν λεντόλαμπες γύρω γύρω.

 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
αν είναι να το κάνει τέρμα κιτσερέλα, μπορεί να βάλει και αυτά τα λογότυπα BMW που έχουν λεντόλαμπες γύρω γύρω.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
μην γελάς, έχω δει αγγελίες στο car που τα αναφέρει πολύ υπερήφανα σαν έξτρα εξοπλισμό ο ιδιοκτήτης.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
μην γελάς, έχω δει αγγελίες στο car που τα αναφέρει πολύ υπερήφανα σαν έξτρα εξοπλισμό ο ιδιοκτήτης.
Τα εχω δει γι αυτο γελαω....

Χαχαχαχαχαχα

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
αν είναι να το κάνει τέρμα κιτσερέλα, μπορεί να βάλει και αυτά τα λογότυπα BMW που έχουν λεντόλαμπες γύρω γύρω.

Αυτά είναι για τσι μετόχους-αντιπροσώπους υποθέτω... :rolleyes:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
αν είναι να το κάνει τέρμα κιτσερέλα, μπορεί να βάλει και αυτά τα λογότυπα BMW που έχουν λεντόλαμπες γύρω γύρω.

Mακρυα απο μας κι ας βαλουν και πυροφάνι...:mms:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αν είναι να το κάνει τέρμα κιτσερέλα, μπορεί να βάλει και αυτά τα λογότυπα BMW που έχουν λεντόλαμπες γύρω γύρω.

Το χειρότερο είναι ότι ανάβουν με τα φλας... :eek:
Χειρότεροι και από τα varadero.. :D
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Βάλε τα γκρι κάρμπον (κάπου υπάρχουν), να ΜΗΝ κυκλοφορείς με την Βαυαρική σημαία, ή βάλε κάτι άλλο στρογγυλό.
Πάντα ήθελα να το κάνω όταν είχα μηχανή από την ακατονόμαστη εταιρία :p
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Βάλε τα γκρι κάρμπον (κάπου υπάρχουν), να ΜΗΝ κυκλοφορείς με την Βαυαρική σημαία, ή βάλε κάτι άλλο στρογγυλό.
Πάντα ήθελα να το κάνω όταν είχα μηχανή από την ακατονόμαστη εταιρία :p
Και εγω συνεχώς γυρίζω στο μυαλό μου πώς να την κρύψω αυτή τη σημαία γιατί δεν είναι καθόλου του χαρακτήρα μου..:roflmao::roflmao:
'Ετσι για την τρολιά, μάλλον θα βάλω ενα σήμα της ΚΤΜ πάνω του και θα πάω και στα 100 άλογα καπάκια να πούμε..:roflmao:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Βάλε τα παραπανω να ξεφυγεις απο τα κλασσικα.!!!
μπα οχι...αποφαση επαρθη...Classic στο σηματακι...οπως πρεπει...και θα δω αλλη νότα φρεσκαδας σε αλλο σημειο :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
μπα οχι...αποφαση επαρθη...Classic στο σηματακι...οπως πρεπει...και θα δω αλλη νότα φρεσκαδας σε αλλο σημειο :)
Μαρή Μάθο, τι φρεσκάδα να ουμ' ;;;
Λατέρνα το χεις κάνει ...., τίγκα στο αυτοκόλλητο!!!
Για ανανέωση, βγάλε όλα τα αυτοκόλλητα και θα δεις πόσο όμορφο θα είναι ;) (άσε μόνο του advride πάνω)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έμεινα από βενζίνη. Γιατί δεν υπολόγισα σωστά πόσο είχε χάσει από το κομμένο σωληνάκι. Ευτυχώς σχετικά κοντά στο σπίτι. Μιάμιση ώρα περπάτημα μπρος-πίσω με το ειδικό δοχείο καυσίμων με περίπου τρία λίτρα για το χλοοκοπτικό, ευτυχώς φρεσκότατα. Φακός κεφαλής και ανακλαστικό γιλέκο από τα γνωστά σουπερμάρκετ έκαναν ακόμα μιά φορά δουλίτσα (στο γύρνα, στο πήγαινε για το σπίτι φακός κινητού). Θαύμασα την αλληλεγγύη των γειτόνων μου ακόμα μιά φορά. Βλέπουν άνθρωπο να σπρώχνει μηχανάκι νυχτιάτικο (είπα να το αφήσω κάπου που να έχει φως έστω) και ούτε καν κόβουν ταχύτητα. Ναι ρε παιδιά, κάνω κρόσφιτ δεν χρειάζομαι κάτι, είναι που έλεγα ότι πρέπει να βάλω μιά ημέρα αερόβια προπόνηση στην εβδομάδα και είχα όργανο γυμναστικής made in Italy.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Έμεινα από βενζίνη. Γιατί δεν υπολόγισα σωστά πόσο είχε χάσει από το κομμένο σωληνάκι. Ευτυχώς σχετικά κοντά στο σπίτι. Μιάμιση ώρα περπάτημα μπρος-πίσω με το ειδικό δοχείο καυσίμων με περίπου τρία λίτρα για το χλοοκοπτικό, ευτυχώς φρεσκότατα. Φακός κεφαλής και ανακλαστικό γιλέκο από τα γνωστά σουπερμάρκετ έκαναν ακόμα μιά φορά δουλίτσα (στο γύρνα, στο πήγαινε για το σπίτι φακός κινητού). Θαύμασα την αλληλεγγύη των γειτόνων μου ακόμα μιά φορά. Βλέπουν άνθρωπο να σπρώχνει μηχανάκι νυχτιάτικο (είπα να το αφήσω κάπου που να έχει φως έστω) και ούτε καν κόβουν ταχύτητα. Ναι ρε παιδιά, κάνω κρόσφιτ δεν χρειάζομαι κάτι, είναι που έλεγα ότι πρέπει να βάλω μιά ημέρα αερόβια προπόνηση στην εβδομάδα και είχα όργανο γυμναστικής made in Italy.
Αν θυμάμαι καλά ,ο Πήγασος έχει λαμπάκι ,που ανάβει 1 λίτρο πρίν μπεί στη ρεζέρβα ,κι έχει κι άλλα 2-3 λίτρα ρεζέρβα ,στην οποία γυρνάς με τον διακόπτη βενζίνης.
Πως σκτ@ έμεινες βρε Γιάννο ;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν θυμάμαι καλά ,ο Πήγασος έχει λαμπάκι ,που ανάβει 1 λίτρο πρίν μπεί στη ρεζέρβα ,κι έχει κι άλλα 2-3 λίτρα ρεζέρβα ,στην οποία γυρνάς με τον διακόπτη βενζίνης.
Πως σκτ@ έμεινες βρε Γιάννο ;
Crosfitας....... είναι λεμεεεεεε:D
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν θυμάμαι καλά ,ο Πήγασος έχει λαμπάκι ,που ανάβει 1 λίτρο πρίν μπεί στη ρεζέρβα ,κι έχει κι άλλα 2-3 λίτρα ρεζέρβα ,στην οποία γυρνάς με τον διακόπτη βενζίνης.
Πως σκτ@ έμεινες βρε Γιάννο ;
Α καλά.


Μέσα σε όλα τα άλλα που άλλαξα μετά το συμβάν με την αλυσίδα, ήταν και ο αισθητήρας που λες. Αυτός που έχει επάνω είναι χαλασμένος και δεν ανάβει ποτέ. Βάζω τον νέο, όλα ΟΚ, άναβε λαμπάκι κανονικά (είχα αφήσει ελάχιστη βενζίνη πάλι τότε, για να μην αδειάζω με τις ώρες). Πάω βενζινάδικο. Γεμίζω. Λέω θα σβήσει, απλά θέλει ένα δυό λεπτά. Τρία γεμίσματα μετά, αποφάσισα ότι ο αισθητήρας είναι χαλασμένος. Καινούργιος εννοείται. Έβαλα πάλι τον παλιό που δεν ανάβει και τέλος μέχρι νεωτέρας. Όχι δεν πήγα ποτέ τον "καινούριο" πίσω, είχα/έχω άλλα στο κεφάλι μου και το ξεχνάω.


Το ιστορικό με την βενζίνη είναι μακρύ, ας πω μόνο ότι με το που το πήρα και πήγα να το βάλω μπρος, δεν έπαιρνε. Βρε καλό μου βρε χρυσό μου, έχουμε πάει με έναν φίλο που θα έφερνε το fazer σπίτι και έχει λιώσει στο γέλιο "πάρτα που ήθελες Ιταλικό". Λέω δεν πάει στο καλό, ας δοκιμάσουμε να βάλουμε βενζίνη και βλέπουμε. Σπρωχτό πεντακόσια μέτρα στο βενζινάδικο δίπλα από το υπουργείο, μίζα, πήρε. ΠΩΣ το έφερε ο πστης και κατάφερε να μην έχει σταγόνα, δεν θα το καταλάβω ποτέ. Και ο φίλος δεν τράβηξε ούτε φωτογραφίες ούτε βίντεο από τα γέλια.


Συνολικά (είπαμε, το "μένω από βενζίνη" έχει ιστορία) και αναλόγως την χρήση, φτάνει από 270 "καρύδι εθνική" ως σχεδόν 400 χιλιόμετρα με 22 λίτρα που λέει το μάνιουαλ. Είχα ρίξει και ένα καθαριστικό μέσα (υπολόγιζα ότι έχει περίπου 10lt βάση της απόστασης που είχα διανύσει και του μεγέθους του λεκέ στο πάτωμα όταν έχασε καύσιμο) και λέω ας το τελειώσω, έχω κάπου 75 χλμ απόσταση, φτάνει άνετα. Τα βενζινάδικα στην Τατοΐου στην Κηφισιά έκλειναν εκείνη την ώρα που πέρασα, λέω εντάξει, θα βάλω αύριο, δεν σκάω. Έβαλα όντως, την επόμενη ημέρα όντως, αλλά δεν το εννοούσα έτσι :p

Η χειρότερη ιστορία με "μένω από βενζίνη κοντά στο σπίτι" ήταν προ ετών, έχω τσακωθεί με την κοπέλα και πάω σπίτι της να "πλακωθούμε", μένω κάπου 2χλμ από το σπίτι γιατί δεν κοιτούσα το ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ λαμπάκι του fazer, πάλι ποδαράτο κλπ και να έχω την άλλη να παίρνει τηλέφωνα και να στέλνει μηνύματα και να με βρίζει γιατί ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ KAI ΦΤΗΝΗ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ, βρε τι mms τι fb messenger φωτογραφίες, εκεί μπινελίκι. Τελικά έκλεισα τις ειδοποιήσεις, πήγα σε έναν φίλο να τα πούμε, ανοίξαμε και κάτι μπύρες, το μπινελίκι έπεφτε βροχή για πολλές ώρες. Γιατί γυναίκες.

Η καλύτερη ιστορία με το "μένω από βενζίνη", αρχίζει και βήχει, είμαι αριστερή λωρίδα στην ΕΟ, με πιάνουν τα γέλια γιατί λέω πάρτα μλκ τώρα θα πονέσεις, συμπλέκτης, φλασάκι δεξιά, βλέπω βενζινάδικο στον παράδρομο, έχει διακοπή νησίδας για να μπω, δεν έχει κίνηση, έχει ελαφριά ανηφόρα, λέω θα φτάσω δεν θα φτάσω, τελικά μπήκα αργά, κουλαριστά και πάρκαρα μπροστά στην αντλία "γέμισέ το παρακαλώ" μπρούκλης.
 
Top Bottom