Φθινοπωρινή ,Ασφάλτινη ,Χρωμάτων κι Αρωμάτων . . .

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Και να πω και την αποψη μου;; Εγώ δεν έφερνα το κράνος μου προς τους καθρέφτες ποτέ.. Θεωρούσα ότι στα οn-off (τέτοια ειχα πάντα) είναι δώρο άδωρο.. Τερμάτιζα τα λάστιχα, με γυροσκοπικό και έμπαινα κι έβγαινα σαν αγγούρι! Ένα απο τα τιμόνια, που σέβομαι πολύ, μου ειπε "μην τερματιζεις λάστιχα, γύρε προς τους καθρέφτες και μην δίνεις τόσο πολύ κλίση.." Το δούλεψα το σύστημα και το εχω εφαρμόσει πλέον!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και να πω και την αποψη μου;; Εγώ δεν έφερνα το κράνος μου προς τους καθρέφτες ποτέ.. Θεωρούσα ότι στα οn-off (τέτοια ειχα πάντα) είναι δώρο άδωρο.. Τερμάτιζα τα λάστιχα, με γυροσκοπικό και έμπαινα κι έβγαινα σαν αγγούρι! Ένα απο τα τιμόνια, που σέβομαι πολύ, μου ειπε "μην τερματιζεις λάστιχα, γύρε προς τους καθρέφτες και μην δίνεις τόσο πολύ κλίση.." Το δούλεψα το σύστημα και το εχω εφαρμόσει πλέον!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αυτο λεω Βασιλη.
Το τελικο ζητουμενο ειναι να μην τερματιζεις λαστιχο....
Παντα να υπαρχει περιθωριο. Αυτο διδασκουν σ ολα τα σχολεια ασφαλους οδηγησης πλεον.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λέτε το ίδιο πράγμα.. Πολύ ωραία τα video και οι φωτό!! Την τύχη μου μέσα.!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα τσιγαρα τα ποτα και τα ξενυχτια:D:D
Αφου ημασταν 7 η ωρα στα καγκελα ρε Μπιλυ... Γεροντια:p:p:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και να πω και την αποψη μου;; Εγώ δεν έφερνα το κράνος μου προς τους καθρέφτες ποτέ.. Θεωρούσα ότι στα οn-off (τέτοια ειχα πάντα) είναι δώρο άδωρο.. Τερμάτιζα τα λάστιχα, με γυροσκοπικό και έμπαινα κι έβγαινα σαν αγγούρι! Ένα απο τα τιμόνια, που σέβομαι πολύ, μου ειπε "μην τερματιζεις λάστιχα, γύρε προς τους καθρέφτες και μην δίνεις τόσο πολύ κλίση.." Το δούλεψα το σύστημα και το εχω εφαρμόσει πλέον!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι. ....να τους ακούς τους γεροντες :p:p
Πώς κατέληξε η βόλτα σε μάθημα ασφαλούς οδήγησης. .....πραγματικά δεν καταλαβα:eek:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έτσι. ....να τους ακούς τους γεροντες :p:p
Πώς κατέληξε η βόλτα σε μάθημα ασφαλούς οδήγησης. .....πραγματικά δεν καταλαβα:eek:
Τελειωσαν οι φωτο:D
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Χάρηκα με όσους ξαναείδα και όσους γνώρισα χθες!
Την κατευχαριστήθηκα την βόλτα και την ξαναευχαριστιέμαι τώρα με τις φωτό! Να την επαναλάβουμε το άλλο σ/κ, να μάθουμε τη διαδρομή :p

Ένα μικρό βιντεάκι από την καταβάση του κωλοσούρτη. Έχουν ήδη απογειωθεί ο @allen και ο @gkpapa και μετά από λίγο αποφάσισα να τους ακολουθήσω κι εγώ.

το σπιτακι ειναι πονηρη στροφη....
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Έτσι. ....να τους ακούς τους γεροντες :p:p
Πώς κατέληξε η βόλτα σε μάθημα ασφαλούς οδήγησης. .....πραγματικά δεν καταλαβα:eek:
Ναι.. σε εσένα αναφερόμουν για την συμβουλή!! 'Αρα θυμάσαι ακόμη και ας είσαι κάποιας ηλικίας...:friendship:
Αλλά αν δεν μάθουμε, ακούγοντας τους μεγαλύτερους, πως θα τους ξεπεράσουμε? Που αυτό είναι το ζητούμενο και για εμάς και για αυτούς...:ok:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ρεεεε ...καλα ..λεει ο Γατουλης.. μετα το μετρημα επιδοσεων του........Εργαλειου μας....... (μηχανη..ετσι!!!!) ...θα μετραμε κ πιος τη .....πεφτει..πιο πολυ.. ..(στις στροφες )..!!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για να μην υπάρχουν εσφαλμένες εντυπώσεις περί "καγκουριάς" κλπ στις βόλτες, πρέπει να πω ότι η βόλτα ήταν σε ρυθμούς νωχελικούς και βασικά στο ρυθμό που ο καθένας ήθελε και του άρεσε.
Γι αυτό και είπα για την Κανδήλα στο σημείο συνάντησης κι όχι νωρίτερα, γιατί ο σκοπός της βόλτας ήταν να έχουμε χρόνο για καφέ και φαγητό και συνάμα για κουβέντα και γνωριμία μεταξύ μας.
Κάποιοι που απεχθάνονται την ΕΟ και θέλουν λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα, επέλεξαν ένα λίγο πιο μεγάλο κυκλάκι με "αλατοπίπερο" :D
Σε κάθε περίπτωση, κανείς δε χάθηκε σε διασταύρωση κλπ κι όλοι ήμασταν στην ώρα μας στα ραντεβού. 4-5 μηχανάκια, εκεί που ο δρόμος επέτρεπε και προκαλούσε συνάμα, προηγήθηκαν και πήγαν με το ρυθμό που τους άρεσε.
Το ίδιο έγινε και στην επιστροφή από Αχλαδόκαμπο-Κωλοσούρτη. Όσοι ήταν με υποχρεώσεις πίσω, έφυγαν από Τρίπολη μέσω ΕΟ και γύρισαν Αθήνα πριν από τους υπόλοιπους που πήγαμε "παιδική χαρά" :)
Πιστεύω ότι η ουσία είναι ακριβώς αυτή! Ο καθένας να συμμετέχει και να ικανοποιεί όσο το δυνατόν περισσότερες ανάγκες του. Γι αυτό η επιλογή των διαδρομών για βόλτα, πρέπει να επιτρέπει εναλλακτικές. Και η επιλογή του Κωστή μας @el-Gatto ήταν σοφή!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παιδιά για να μην προβληματίζεστε
Φ.Α.Ρ.Σ.Α πλεον και σε ασφαλτινα μαθήματα χωρις λεφτα χωρις σπόνσορες μονο με την ταυτότητα στο στόμα !!!!!
Ευχαριστω
Σπαμ οφφ
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Παιδιά για να μην προβληματίζεστε
Φ.Α.Ρ.Σ.Α πλεον και σε ασφαλτινα μαθήματα χωρις λεφτα χωρις σπόνσορες μονο με την ταυτότητα στο στόμα !!!!!
Ευχαριστω
Σπαμ οφφ


Καλα ναι τραγουδα........

Ακομα περημενουμε την χωματινη απο την Φ.Α.Ρ.Σ.Α :p:p:p:p:p
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπραβο παιδες, φοβερη βολτα με μεγαλη συμμετοχη και μεγαλο φασμα μηχανων/αναβατων. Ειναι φανερο απο τις φωτo και τα βιδεα οτι περασατε φανταστικα :ok: :cool: Ελπιζω ναμαι μεσα στην επομενη!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom