Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Δεν ειναι κακια ιδεα.... καλα να περασετε...χαχαχα
Πλακα πλακα να βγαλουμε καμμια διερευνιτικη απο κει κατι ψιλοθυμαμαι....:waiting:
Εχει πολλα και με ωραια θεα στη θαλασσα.
Να παμε, κατι θυμαμαι ακομα. Στις περισσοτερες δυσκολιες μπορουμε να περασουμε κανοντας λιγα μετρα παραπανω.
Ωραία,αφου κάτι θυμάστε και οι δύο θα χαθούμε σίγουρα :roflmao::roflmao:
Βαγγέλη ιμάντες θα φέρω εγώ:D
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ήταν hardcore και απαιτητικη η βόλτα όσον αφορά τα hard κομμάτια που ήταν κάμποσα. Πολλά τριαλ σημεία, σκαλιά, σαθρα ανηφορικά, πολλά οφκαμπερ, πολλά κλειστά και λίγα γκαζερα με γαρνιτούρα τα γκρεμια τριγύρω.

Ακόμα και οι αντιπυρικες ζορικες ήταν. Μου άρεσε πολύ και ήταν ευχάριστη έκπληξη μιας και τον τελευταίο καιρό οι εντουρο βόλτες παραέχουν γινει εύκολες!

Από δω συνάντησα τον Στέφανο est τα πάμε και λίγο μετά τη βόλτα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ήταν hardcore και απαιτητικη η βόλτα όσον αφορά τα hard κομμάτια που ήταν κάμποσα. Πολλά τριαλ σημεία, σκαλιά, σαθρα ανηφορικά, πολλά οφκαμπερ, πολλά κλειστά και λίγα γκαζερα με γαρνιτούρα τα γκρεμια τριγύρω.

Ακόμα και οι αντιπυρικες ζορικες ήταν. Μου άρεσε πολύ και ήταν ευχάριστη έκπληξη μιας και τον τελευταίο καιρό οι εντουρο βόλτες παραέχουν γινει εύκολες!

Από δω συνάντησα τον Στέφανο est τα πάμε και λίγο μετά τη βόλτα.
Καλα εμεις συζηταμε για την soft, που κι αυτη ειχε καποια κοινα σημεια και γκρεμια με την hard.
Πολλα μπραβο που τα καταφερες Κωνσταντινε.
Κανατε και το μονοπατι με το σχοινι?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλα εμεις συζηταμε για την soft, που κι αυτη ειχε καποια κοινα σημεια και γκρεμια με την hard.
Πολλα μπραβο που τα καταφερες Κωνσταντινε.
Κανατε και το μονοπατι με το σχοινι?
Ποιο είναι το μονοπατι με το σχοινί ? Κάναμε πολλά και διάφορα, σε επικίνδυνα σημεία είχαν βάλει κορδέλες που έκοβαν την είσοδο αλλά σχοινί δεν πρόσεξα κάπου.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη




Ελεγα στον Θαναση να μην το βαλει στη hard γιατι αφου θα επρεπε να σκυψεις στο δεντρο, δεν θα ειχαν φορα, αλλα μου ελεγε χαλαρα θα ειναι, φιλικο ειναι και κατι τετοια κουλά. χαχαχα
Και την επομενη πηγε με πριονακι και το καθαρισε λιγο και ειπα λες?
Βασικα την πατησα οταν πηγαμε, γιατι του εκανα πλακα οταν μπηκαμε 1 χλμ φλαταδουρα, οτι δεν εχω μαζι μου ψιλα για διοδια και ειδες σε τι μονοπατια κατεληξα!!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Μπήκα από τους τελευταίους μέσα και παρέα με 2 παλικάρια που κάνανε βολτοσκουπίτσα περάσαμε μαζί τα 2 πρώτα hard κομμάτια..μετά ήμουν εγώ κομμάτια και συνέχισα την υπόλοιπη διαδρομή από τη soft χάραξη.
Γενικά είναι όπως τα είπε κι ο Κώστας. Σφιχτή διαδρομή με αρκετά τεχνικά κομμάτια. Ειδικά το 2ο hard ήταν ένας υπέροχος βραχόκηπος που με ξετίναξε!
Αλλά και το soft ήταν soft με τα εντουράδικα δεδομένα..πάλι υπήρχαν μεγάλες κλίσεις, κοίτες ποταμού, off-camber, σφιχτά μονοπάτια ανάμεσα στα δέντρα κ.ο.κ. Απλά δεν ήθελε τόση αντοχή, όση η δύσκολη διαδρομή.
Υπάρχουν κομμάτια και μονοπάτια που μπορούν να μπουν τα μεγάλα, αλλά να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι που μπαίνεις και που βγαίνεις..κοιτούσα περισσότερο μη φάω κανά γερό βρόντο και με οδηγούσε η σήμανση (που ήταν εξαιρετική). Ωραία και άρτια διοργάνωση και -καλά να είμαστε- θα πάω και του χρόνου.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μπήκα από τους τελευταίους μέσα και παρέα με 2 παλικάρια που κάνανε βολτοσκουπίτσα περάσαμε μαζί τα 2 πρώτα hard κομμάτια..μετά ήμουν εγώ κομμάτια και συνέχισα την υπόλοιπη διαδρομή από τη soft χάραξη.
Γενικά είναι όπως τα είπε κι ο Κώστας. Σφιχτή διαδρομή με αρκετά τεχνικά κομμάτια. Ειδικά το 2ο hard ήταν ένας υπέροχος βραχόκηπος που με ξετίναξε!
Αλλά και το soft ήταν soft με τα εντουράδικα δεδομένα..πάλι υπήρχαν μεγάλες κλίσεις, κοίτες ποταμού, off-camber, σφιχτά μονοπάτια ανάμεσα στα δέντρα κ.ο.κ. Απλά δεν ήθελε τόση αντοχή, όση η δύσκολη διαδρομή.
Υπάρχουν κομμάτια και μονοπάτια που μπορούν να μπουν τα μεγάλα, αλλά να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι που μπαίνεις και που βγαίνεις..κοιτούσα περισσότερο μη φάω κανά γερό βρόντο και με οδηγούσε η σήμανση (που ήταν εξαιρετική). Ωραία και άρτια διοργάνωση και -καλά να είμαστε- θα πάω και του χρόνου.
Τα μεγαλα μπορουν να μπουν μονο κοντα στο ρεμα απο ασφαλτο,αλλα ειναι πολυ λιγο, ή στην πεδιαδα κοντα στον θυμωμενο βοσκο που πας μεχρι εκει απο μονοπαταδα και δεν χωρανε.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27




Ελεγα στον Θαναση να μην το βαλει στη hard γιατι αφου θα επρεπε να σκυψεις στο δεντρο, δεν θα ειχαν φορα, αλλα μου ελεγε χαλαρα θα ειναι, φιλικο ειναι και κατι τετοια κουλά. χαχαχα
Και την επομενη πηγε με πριονακι και το καθαρισε λιγο και ειπα λες?
Βασικα την πατησα οταν πηγαμε, γιατι του εκανα πλακα οταν μπηκαμε 1 χλμ φλαταδουρα, οτι δεν εχω μαζι μου ψιλα για διοδια και ειδες σε τι μονοπατια κατεληξα!!
Όχι δεν περάσαμε από κει αλλά έχω την εντύπωση πως σε παλαιότερη βόλτα με τον Ξένο είχαμε περάσει από κάτι τέτοια ανηφορικά. Όπως και να χει, ήταν πολύ ωραία βόλτα, ή οργάνωση άψογη καθώς και η σηματοδότηση όπως είπε και ο Στέφανος πιο πάνω.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Υπάρχουν κομμάτια και μονοπάτια που μπορούν να μπουν τα μεγάλα, αλλά να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι που μπαίνεις και που βγαίνεις
Τα μεγαλα μπορουν να μπουν μονο κοντα στο ρεμα απο ασφαλτο,αλλα ειναι πολυ λιγο, ή στην πεδιαδα κοντα στον θυμωμενο βοσκο που πας μεχρι εκει απο μονοπαταδα και δεν χωρανε.
Για τα μεγαλα δεν εχει μεγαλες διαδρομες...αλλα αν θετε παμε βολτουλα και βαζω σπιτι και ψησταρια...:friendship:
Για μένα που έχω μεσαίο δεν έχει τίποτα?Είμαι ανάμεσα σε δύο κόσμους γμτ μου,έχω μεγάλο μηχανάκι σε σχέση με τα εντούρο και μικρό σε σχέση με τα μαστόδοντα :UH:
Στα κοψίδια πάντως λέω ναι :yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Ένα βιντεακι του Τeo από το σαθρό ανηφορικό, νομίζω τσακιδια το λένε το μονοπάτι!

Εδώ έγινε χαμός!
Ερώτηση:Σας έμεινε κανένα σφράγισμα μετά το κοπάνημα...;;;:D
Πάντως απ'οτι φαίνεται περάσατε καλά.:ok:
:hailbig: σε όλους,διοργανωτές και συμμετέχοντες!!!!:friendship:
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
Τα μεγαλα μπορουν να μπουν μονο κοντα στο ρεμα απο ασφαλτο,αλλα ειναι πολυ λιγο, ή στην πεδιαδα κοντα στον θυμωμενο βοσκο που πας μεχρι εκει απο μονοπαταδα και δεν χωρανε.
Δηλαδή τι θέλεις να πεις ρε φιλαράκι ?
ΟΤΙ είμαστε ΧΟΝΤΡΟΙ ??????
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δηλαδή τι θέλεις να πεις ρε φιλαράκι ?
ΟΤΙ είμαστε ΧΟΝΤΡΟΙ ??????
Α πα πα, ψηλοί εννοουσα!! Χαχαχα
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Για μένα που έχω μεσαίο δεν έχει τίποτα?Είμαι ανάμεσα σε δύο κόσμους γμτ μου,έχω μεγάλο μηχανάκι σε σχέση με τα εντούρο και μικρό σε σχέση με τα μαστόδοντα :UH:
Στα κοψίδια πάντως λέω ναι :yew:
Α ρε Λευκάδιε τι έχεις πάθει..ανάμεσα σε 2 κόσμους..
Χαχαχαχαχα!!!
Πάντως να ξέρεις..κι εμένα με έβλεπαν με το DRZ εκεί και μου έλεγαν "που πας με το δεινόσαυρο"!!:pointu:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Α ρε Λευκάδιε τι έχεις πάθει..ανάμεσα σε 2 κόσμους..
Χαχαχαχαχα!!!
Πάντως να ξέρεις..κι εμένα με έβλεπαν με το DRZ εκεί και μου έλεγαν "που πας με το δεινόσαυρο"!!:pointu:
Περασμένα μεγαλεία φιλαράκι :laugh::laugh:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχουμε πολυ υλικο:photo: διοτι καναμε αρκετα χωματινα χλμ εξερευνοντας σχεδον τα παντα.Το καλο ειναι οτι βγαλαμε διαδρομες και το καλυτερο... υπαρχει ψωμι ακομα για αλλες...:ok:.Τα υπολοιπα απο Λευκαδιο...:friendship: ΥΓ.Να σημειωθει οτι η διαδρομη θα ειναι βατη για μεγαλα ον-οφ,δυσκολα κομματια-μονοπατια τα διασχιjουμε εμεις λογω χαρτογραφησης αλλα και επειδη ειμαστε μαjοχες...:D:p:blackeye:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom