Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Ειπαμε αναποδα, ετσι βγαινουμε Τιταν, ποιανουμε μορνο και καπου εκει και αφου εχει αρχησει ηδη να πεφτει ο ηλιος, απτοητοι συνεχιζουμε την εξαιρευνηση.

Καθε φορασ που κατεβαινουμε απο δερβενοχωρια προς χασια σε καποιο σημειο στα δεξια μας οταν φενεται λιγο ο Ασπροπυργος εχει εναν χωματοδρομο με κατευθηνση το φρουριο της φυλης.

Πριν κανα δυο βδομαδες το ειχα προσεγγυσει απο τις ταβερνες της χασιας αλλα γινοταν μονοπατι πεζοπορικο και το αφησα γιατι ειχε κοσμο.

Την ιδια απορια- διαθεση εξερευνησης ειχε και ο Λαμπρος και ειχε μαθει οτι απο τον Ασπροπυργο ξεκιναει ο δρομος και γινετε μονοπατι. Το ειχε κανει τυπος με ΧΤ και ελεγε οτι ειναι μανικι. Ωντως ηταν.

Επειδη μας επιασε η νυχτα δεν ολοκληροσαμε την διαδρομη αλλα ηταν εξαιρετικη. Διεσχιζε ενα ομορφο φαραγγι, τοσο κοντα μας. Καποια στιγμη πρεπει να την βρουμε ολοκληρη.









Αυτα λοιπον. Δυστηχως ουτε οι καλοκαιρινες μερες που ειναι μεγαλητερες δε μας φτανουν και μας πιανει η νυχτα :D:D
Στα επομενα :friendship:
 

bmx

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
DR650
Μερικές φωτό και απο 'μένα...

Στο διάσελο Αέρας. Στην πινακίδα αποτυπώνεται η ευφυία των κυνηγών.


Το γνωστό παγκάκι των Γερανείων με θέα τον κορινθιακό και τις νήσους Αλκιονίδες και Στραβά.




Η Γκόλφω δροσίζεται στη κρύα βρύση...


Ομορφάντρα μου!!!


Χωρις λόγια....


Θέα από το όρος Πατέρας.


Αυτά...Ζέστη είχε αρκετή οπότε η επόμενη εξόρμηση θα είναι από Σεπτέμβρη.
Μέχρι τότε θα παίζουμε από 1600 μέτρα και πάνω!;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Βολταρα Δημητρη και Λαμπρο.
Μπραβο. Αυτες οι εξερευνητικες ειναι που μ αρεσουν γιατι δεν υπαρχει πλανο που πρεπει να βγει.
Τα σημεια βρεθηκαν, αντε να οργανωσουμε συντομα καμια βολτουλα.
:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συνεχια προς Πατερα





Και καπου εκει λιγο πριν την Αγια Σωτηρα αντικριζουμε αυτο το θεαμα. Δεν καταλαβα αν ηταν καποια εκλησια ή μοναστιρι. Πιο πολυ σαν σπιτι μου φανηκε. Ο Ιησούς Χριστός Νικά :eek::eek:.
Ειναι τεραστιο. Δεν ξερω αν γηνεται αντιθλιπτο απο τις φωτο. Ασχολιαστο και παλι.................



99% πέσατε πάνω στην Παναγία τη Φανερωμένη.
...της "Αγίας του Αιγάλεω" ντε... ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μερικές φωτό και απο 'μένα...

Στο διάσελο Αέρας. Στην πινακίδα αποτυπώνεται η ευφυία των κυνηγών.









Βρίσκεστε όπου δείχνει το βέλος.
Ανάμεσα σε 2 κορφές, την κορυφή "Αέρας" και μια ανώνυμη. Η κόκκινη γραμμή, είναι η ανηφόρα που είπε ο Δημήτρης.
Ο χώρος που βρίσκεστε, είναι αυχένας! Όχι "διάσελο"... (η τοπογραφική ονομασία του χαμηλότερου σημείου, ανάμεσα σε 2 κορυφές και συνήθως αποτελεί και διάβαση). ο ορος διάσελο υφίσταται, αλλά μόνο στα βιβλία δημοτικού. Στην τοπογραφία, δεν υπάρχει.
Επάνω στον Αέρα, υπάρχει κι ο πύργος του ΟΤΕ
Αυτό διευκρινηστικά και με καλή διάθεση, απλώς για να υπάρχει κοινή ορολογία μεταξύ μας :)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αχ αχ αχ
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πριν 2 ωρες τον ρωτησα τον φυσιοθεραπευτη και μου λεει οτι τσιμπαει ακομα!!
Λογικα μου ειπε να μην παω για ψαρεμα ε?
:muted:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Αν και ο καιρος δεν λεει να χαλασει (να καλοκαιριασει δηλαδη :p), η σεζον εληξε νομηζω για μενα. Οι χωματοπροπονησεις και οι μονοπαταδες τελος, μονο ταξιδια πλεον. Γιαυτο και ξεκηνησα ηδη την συντηρηση-επισκευη της μοτοσυκλετας μου και προετοιμασιας για τα καλοκαιρινα ταξιδια και για το φθηνοπωρο που ερχεται.

Μιας και δεν πηγαμε βολτα λοιπον αυτο το σουκου, βρηκα χρονο και εφτιαξα βιντεακι απο το προηγουμενο που πηγαμε και ηταν οτι πρεπει για να κλεισουμε την σεζον και να εχουμε να χαζευουμε και αναπολουμε μεχρι την νεα.

Για να το κανω και λιγο μελο :p εκτος απο την μαμα μου και τον μπαμπα μου λοιπον :p:p, θελω να πω ενα ευχαριστω στα ψιλοφτερα αδερφια του φορουμ, που με βοηθησαν και με συμβουλευαν συνεχως καθως το drz ηταν το 1ο μου μονοκυλινδρο και η πρωτη μου επαφη με το ας το πουμε εντουρο και τα μονοπατια. Ξερουν αυτοι δε χρειαζεται να τους ονομασω.

Οπως επεισης και την παρεα των πουροντουρων που με αγκαλιασαν απο την πρωτη στιγμη και κανουμε πολυ καλη παρεα, αλλα και ολα τα παιδια στο φορουμ που εχουμε κανει βολτες μαζι την σεζον που περασε. Ηταν η πρωτη μου ουσιαστικα (περα απο καποιες λιγες σκορπιες χωματο-βολτες στο παρελθον) και ηταν πλουσια και καταπλικτηκη.

Στο βιντεο φενεται μονο ο Κορντιξ σχεδον :p σορυ γκαις :D και επελεξα κλασικη μουσικη γιατι οταν τον ακολουθεις και τον παρατηρεις ειναι σα να παρακολουθεις οπερα, ολα γηνονται με απιστευτη αρμονια και τελειοτητα. Γιαυτο οποτε κανουμε βολτα παρεα τον ακολουθω καταποδας και δεν φενονται καθολου οι υποληποι της παρεας. Ακουγονται ομως (Στεφανε :D:D:D:muted::muted::muted:)


Καλο υπολοιπο καλοκαιριου και καλα ταξιδια!!:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
...κόβεται μωρε το σεξ? :D







...το χέρι θελει λιγο ακομα ενδυναμωση.
Με το καλό να επιστρεψουν και οι υπόλυποι!! :friendship:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
...κόβεται μωρε το σεξ? :D







...το χέρι θελει λιγο ακομα ενδυναμωση.
Με το καλό να επιστρεψουν και οι υπόλυποι!! :friendship:
Αυταααααα είναι.
Μπράβο ρε Λευτέρη πολύ χαιρομαι ρε φιλε
 
Τελευταία επεξεργασία:

flash

Μέλος
Όνομα
panagiotis
Μοτό
transalp xlv650
Suzuki drz 400
Μπραβο Λευτέρη, και εγώ είχα ανέβει σήμερα και συνάντησα ένα παλικάρι με ένα Χr 400 και κάναμε βόλτα αλλά πολύ ζεστή ρε φίλε.


Στάλθηκε από το HUAWEI P7-L10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μπραβο Λευτέρη, και εγώ είχα ανέβει σήμερα και συνάντησα ένα παλικάρι με ένα Χr 400 και κάναμε βόλτα αλλά πολύ ζεστή ρε φίλε.


Στάλθηκε από το HUAWEI P7-L10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ηθελα να το ποσταρω χθες το βραδυ αλλα δεν ημουν σιγουρος.
Κριμα
Το xr ειναι γνωστος?
Εγω πηγα απο σκιερα μερη και μονο 2 μονοπατια. 10:00 ειχα γυρισει.
Στην επομενη φιλε.
 

flash

Μέλος
Όνομα
panagiotis
Μοτό
transalp xlv650
Suzuki drz 400
Ηθελα να το ποσταρω χθες το βραδυ αλλα δεν ημουν σιγουρος.
Κριμα
Το xr ειναι γνωστος?
Εγω πηγα απο σκιερα μερη και μονο 2 μονοπατια. 10:00 ειχα γυρισει.
Στην επομενη φιλε.
αυτος με το xr δεν ειναι γνωστος αλλα ανεβαινει συχνα με μια παρεα στην Παρνηθα και σημερα του την ειχε βαρεσει οπως και εμενα και συναντηθηκαμε και ετσι την καναμε μαζι.
 
Top Bottom