Ψηλορείτης-Εντουρο-οικολογική καταστροφή...!?

doctoras

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Chris
Μοτό
GSX250R
Yns thanks δε το ηξερα..Καλα αντε πες οκ για τα μηχανοκίνητα, τα ποδήλατα τι καταστροφες μπορουν να αποδώσουν?
Σε λιγο θα απαγορευσουν τρεκινκ με παπουτσι 44 και πανω

Παντως ειναι λογικο να σε γεμίσει οργη η αποφαση, η ανυπαρξία των εκκασθωτε κυβερνήσεων να δημιουργησουν συνθηκες καλυτερης ενημέρωσης, βελτίωσης της παιδείας και καλυτερης επιτήρησης για τυχων επιτήδειους.. πρατουν το αναμενόμενο βαπτιζοντας απαγόρευση ολα αυτα που ειναι ανίκανοι να διαχειριστούν..


Sent from my LG
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Yns thanks δε το ηξερα..Καλα αντε πες οκ για τα μηχανοκίνητα, τα ποδήλατα τι καταστροφες μπορουν να αποδώσουν?
Σε λιγο θα απαγορευσουν τρεκινκ με παπουτσι 44 και πανω

Παντως ειναι λογικο να σε γεμίσει οργη η αποφαση, η ανυπαρξία των εκκασθωτε κυβερνήσεων να δημιουργησουν συνθηκες καλυτερης ενημέρωσης, βελτίωσης της παιδείας και καλυτερης επιτήρησης για τυχων επιτήδειους.. πρατουν το αναμενόμενο βαπτιζοντας απαγόρευση ολα αυτα που ειναι ανίκανοι να διαχειριστούν..


Sent from my LG
:pointu::pointu:
Έλιωσα....με το 44 παπούτσι!!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Yns thanks δε το ηξερα..Καλα αντε πες οκ για τα μηχανοκίνητα, τα ποδήλατα τι καταστροφες μπορουν να αποδώσουν?
Σε λιγο θα απαγορευσουν τρεκινκ με παπουτσι 44 και πανω

Παντως ειναι λογικο να σε γεμίσει οργη η αποφαση, η ανυπαρξία των εκκασθωτε κυβερνήσεων να δημιουργησουν συνθηκες καλυτερης ενημέρωσης, βελτίωσης της παιδείας και καλυτερης επιτήρησης για τυχων επιτήδειους.. πρατουν το αναμενόμενο βαπτιζοντας απαγόρευση ολα αυτα που ειναι ανίκανοι να διαχειριστούν..


Sent from my LG
και παλι εξ αιτιας της ασυδοσιας καποιον,ακομα και το ποδηλατο προκαλει ζημια,οχι καθ αυτο το ποδηλατο,αλλα αυτοι που σκανε 30 ατομα με αξινες και φτυαρια και πριονια και αρχιζουν ν ανοιγουν μονοπατια και να κοβουν δεντρα που εμποδιζουν την καταβαση.

το θεμα πανω απ ολα ειναι η παιδεια απο μερους μας,αλλα και των ελεγχων και επιτηρησης απο τη μερια του κρατους..
με οτι κ αν ασχολεισαι,ειδικα αυτα που κανουμε εμεις και αλλοι τοσοι στη φυση,που ειναι καθαρα γουστα και καυλα,πρεπει να γινονται με σεβασμο στο περιβαλλον για να διατηρηθουν οι λεπτες ισοροπιες.
σχεδον καθολου ή πολυ λιγα μερη εχουν μεινει παρθενα και απατητα ακομα.ας τα σεβαστουμε.
αλλα γενικα ειναι πολυ μπερδεμενο θεμα,ειδικα τωρα που μπλεκεται και η νομοθεσια μεσα.

και στην τελικη,στους εθνικους δρυμους τουλαχιστον,δεν εχουν θεση τα μηχανοκινητα.δε νομιζω να περνει αμφισβητιση αυτο.ακομα και πεζοπορωντας θελει πολυ προσοχη εξ αιτιας πολλων σπανιων φυτων πχ.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Όχι τρελό αγορι......και εσύ ένα δίκιο το έχεις!!
Μην πω δυο....:D
Ωραια,θα της το δειξω αυτο το post (της γυναικας μου):yup:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κώστα όπως και να έχει είναι ένα θέμα που δεν μπορεί να μείνει καθαρά στον μοτοσικλετισμό. Και το έθεσα έτσι γιατί κάποια στιγμή πρέπει να ξυπνήσουμε σαν λαός και να σταματήσουμε να τους επιτρέπουμε να μας βαρανε σφαλιάρες οι μαθητές και λέω μαθητές γτ εμείς ειμασταν κάποτε οι δάσκαλοι τους τα δώσαμε όλα και τώρα δεν έχουμε τπτ και όλα αυτά γτ δεν υπάρχει συνεννόηση ενώ θα ήταν τόσο εύκολο.. Κοιτάει ο καθένας την πάρτη του και έφτασε το σήμερα που όσοι είναι εκεί περνάνε τόσο χάλια και άλλοι αναγκαστικά την έκαναν για Αμερικες- Αυστραλίες και περνάνε ακόμα χειρότερα... Εντάξει οκ έτσι μου ήρθε και το είπα ποιος είναι αυτός που δεν κάνει λάθοι τώρα τι πρέπει να με κρεμάσετε?
Αγαπητέ Σάββα, υπάρχουν λάθη και ΛΑΘΗ.
Εμείς ως Έλληνες σε αντίθεση με τις συχνές αναφορές σου είμαστε ένας υπέροχος λαός και όχι μόνο ως άτομα μεμονομένα αλλά και ως μάζα. Όσοι πιστεύουν το αντίθετο θέλουν να μιζεριάζουν και είναι απαραίτητο να αναδείξουμε -κυρίως μέσα στη κρίση- τη θετική πλευρά μας. Μπορεί να μας αρέσει να γκρινιάζουμε και ουσιαστικά να πολιτικοποιούμε τα πάντα αλλά αυτό δε μας κάνει χειρότερους από τους "δυτικούς" που αποικιοκρατήσαν τον μισό πλανήτη, ούτε από τους χωρίς Έθνος Γερμανούς που κυρίως μέσω της φυλής των Πρώσων προσπαθούνε αιώνες τώρα να αποικιοκρατήσουν την Ευρώπη.
Επίσης θυμίζω πως ως Έλληνες είμαστε οι δημιουργοί της Δημοκρατίας και θα ήθελα αυτό να μην αφορά μόνο τους αρχαίους Έλληνες αλλά και τους σύγχρονους. Εγώ λοιπόν πιστεύω στη Δημοκρατία που μου επιτρέπει παραδείγματα σαν τη ΧΑ να τα χαρακτηρίζω ως κλόουν της πολιτικής που δεν έχουν θέση ούτε ως "λάθος" στις συζητήσεις μας!


Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αγαπητέ Σάββα, υπάρχουν λάθη και ΛΑΘΗ.
Εμείς ως Έλληνες σε αντίθεση με τις συχνές αναφορές σου είμαστε ένας υπέροχος λαός και όχι μόνο ως άτομα μεμονομένα αλλά και ως μάζα. Όσοι πιστεύουν το αντίθετο θέλουν να μιζεριάζουν και είναι απαραίτητο να αναδείξουμε -κυρίως μέσα στη κρλιση- τη θετική πλευρά μας. Μπορεί να μας αρέσει να γκρινιάζουμε και ουσιαστικά να πολιτικοποιπύμε τα πάντα αλλά αυτό δε μας κάνει χειρότερους από τους "δυτικούς" που αποικιοκρατήσαν τον μισό πλανήτη, ούτε από τους χωρίς Έθνος Γερμανούς που κυρίως μέσω της φυλής των Πρώσων προσπαθούνε αιώνες τώρα να αποικιοκρατήσουν την Ευρώπη.
Επίσης θυμίζω πως ως Έλληνες είμαστε οι δημιουργοί της Δημοκρατίας και θα ήθελα αυτό να μην αφορά μόνο τους αρχαίους Έλληνες αλλά και τους σύγχρονους. Εγώ λοιπόν πιστεύω στη Δημοκρατία που μου επιτρέπει παραδείγνατα με ΧΑ να τα χαρακτηρίζω ως κλόουν της πολιτικής που δεν έχουν θέση ούτε ως "λάθος" στις συζητήσεις μας!
Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
:yes::friendship::friendship::friendship::friendship:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το ολο θεμα με τις απαγορευσεις σε εθνικους δρυμους, βουνα, μονοπατια κτλ κτλ, εχει να κανει καθαρα και μονο με την ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ, και μονο με αυτη!!!!!
Ουτε μολυνουμε, ουτε καταστρεφεται η πετρα που πηγε δυο μετρα παραδιπλα, ουτε θα εκτραπει η ροη κανενος ποταμιου αν περασει μια ή εκατο εντουραδικες μηχανες ή τζιπ, ουτε συμβαινει τιποτα αν σπασει ενα και δυο κλαδια ή και δεντρο ολοκληρο, ουτε τιποτα δεν συμβαινει στη φυση. Τιποτα παραπανω ή τιποτα λιγοτερο απο αυτα που κανει η ιδια για τον "εαυτο" της. Αυτο ειναι το δηθεν τυρακι της π@παρο-οικολογιας των "δηθεν" ευαισθητων που μας κυβερνουν ανα τον κοσμο!!!
Μας θελουν μαντρωμενους στις "μεγαλες-ωραιες-υγειεις-ασφαλεις", απολυτα ελεγχομενες μεγαλουπολεις μας, απλα για να μας ελεγχουν!!!!

" Μακρια απ'τη φυση. Ειστε επικινδυνοι για αυτην, και δεν ειστε ουτε ασφαλεις ουτε υγειεις μεσα σε αυτην"! Βρε αει στο διαολο λεω εγω......

Ειναι δεκαετιες μπροστα τα πλανα τους.....
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αγαπητέ Σάββα, υπάρχουν λάθη και ΛΑΘΗ.
Εμείς ως Έλληνες σε αντίθεση με τις συχνές αναφορές σου είμαστε ένας υπέροχος λαός και όχι μόνο ως άτομα μεμονομένα αλλά και ως μάζα. Όσοι πιστεύουν το αντίθετο θέλουν να μιζεριάζουν και είναι απαραίτητο να αναδείξουμε -κυρίως μέσα στη κρλιση- τη θετική πλευρά μας. Μπορεί να μας αρέσει να γκρινιάζουμε και ουσιαστικά να πολιτικοποιπύμε τα πάντα αλλά αυτό δε μας κάνει χειρότερους από τους "δυτικούς" που αποικιοκρατήσαν τον μισό πλανήτη, ούτε από τους χωρίς Έθνος Γερμανούς που κυρίως μέσω της φυλής των Πρώσων προσπαθούνε αιώνες τώρα να αποικιοκρατήσουν την Ευρώπη.
Επίσης θυμίζω πως ως Έλληνες είμαστε οι δημιουργοί της Δημοκρατίας και θα ήθελα αυτό να μην αφορά μόνο τους αρχαίους Έλληνες αλλά και τους σύγχρονους. Εγώ λοιπόν πιστεύω στη Δημοκρατία που μου επιτρέπει παραδείγνατα με ΧΑ να τα χαρακτηρίζω ως κλόουν της πολιτικής που δεν έχουν θέση ούτε ως "λάθος" στις συζητήσεις μας!


Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΤΕΛΟΣ τα πολιτικα εδω μεσα ειπαμε.Κι αν καποιος εκανε ενα λαθος ,επισημανθηκε κ παλι τελος,μην διαιωνιζουμε τις αστοχιες.
Λοιπον
Ψηλορείτης-Εντουρο-οικολογική καταστροφή
ειναι το θεμα μας.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παμε διακοπες λιγες μερες το χρονο, στα πατρικα μας, στα χωρια μας, σε αλλα αγνωστα χωρια, σε βουνο ή θαλασσα, και οταν γυρναμε στα τετραγωνα τσιμεντενια σπιτια μας, αναφωνουμε με ευχαριστηση και συγχρονως ανακουφηση "Ααααχ, ξεκουραστηκα!!!!!"
Αληθεια, ποιος κουραζετε ΤΟΣΟ πολυ σωματικα, που εχει απολυτη αναγκη τις διακοπες; Πιστευω κανεις μας. Αυτο που εχουμε ομως ολοι αναγκη, γι'αυτο και επιδιωκουμε να παμε διακοπες,ειναι να αποφορτιστει η ψυχη μας, να καθαρισει το μυαλο μας, να ηρεμησει η σκεψη μας. Καμμια σχεση με την ξεκουραση του σωματος.
Εγω προσωπικα, μετα απο καθε περιοδο διακοπων, λιγες μερες ή πολλες, γυρναω σωματικα πιο κουρασμενος απ'οτι εφυγα. Ειναι αναληθες αυτο; Συμβαινει μονο σε εμενα; Εσεις γυρνατε ξεκουραστοι σωματικα;
Το μονο που αλλαζει μετα το περας των οποιων διακοπων, οπως και αν "οριζει" καποιος την λεξη διακοπες, το οποιο ειναι ΥΨΙΣΤΗΣ σημασιας, ειναι το εξης:
Γυρνας σπιτι με μια υπεροχη ηρεμια, μια καταπληκτικη ψυχικη χαλαρωση, με μια αρμονια εσωτερικη βαθια μεσα σου, με εναν καθαροτερο τροπο σκεψης!!!!!
Αυτα στα προσφερει μονο η φυση. Γιατι; Γεμιζεις αρωματα, μυρωδιες, χρωματα. Εχεις περπατησει σε πετρες, σε βραχους, σε αμμο, εχεις κρεμαστει απο κλαδια δεντρων, εχεις κολυμπησει, εχεις αναπνευσει καθαρο αερα, αισθανεσαι υγειεις ξανα, οτι ζεις ξανα.....βρισκεσαι εκει ακριβως που χιλιαδες χρονια βρισκεται ο ανθρωπος. Στη φύση!!!!

Αυτο ακριβως θελουν να μας στερησουν! Την ψυχικη μας υγεια, την σωματικη μας υγεια, τον "ορθοτερο" τροπο σκεψης. Κυριως τον τροπο σκεψης μας, γιατι αν ελεγξεις αυτο σε οποιονδηποτε ανθρωπο, ολα τα αλλα ειναι ευκολα. Μας θελουν ασθενεις, ρομποτακια, υπακουους "πολιτες", μεσα στα τσιμεντενια εκτρωματα που ονομαζουμε πολεις!
Δεν θα τους κανω το χατηρι. Στη φυση, πηγαινα, παω και θα πηγαινω. Με οποιο μεσω μπορω, ή επιλεγω ή μου το επιτρεπουν οι συνθηκες.
Δεν λερωνω, δεν αφηνω σκουπιδια, δεν σκοτωνω ζωα, δεν καταστρεφω, σεβομαι την φυση.
Δεν θα επιτρεψω σε κανεναν να μου στερησει το δικαιωμα να ζω, οσες απαγορευσεις και αν βγαλουν οι " ταγμενοι και υποταγμενοι" πολιτικαντιδες των κρατων, μεσα απο την δηθεν οικολογικη τους συνειδηση!
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το ολο θεμα με τις απαγορευσεις σε εθνικους δρυμους, βουνα, μονοπατια κτλ κτλ, εχει να κανει καθαρα και μονο με την ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ, και μονο με αυτη!!!!!
Ουτε μολυνουμε, ουτε καταστρεφεται η πετρα που πηγε δυο μετρα παραδιπλα, ουτε θα εκτραπει η ροη κανενος ποταμιου αν περασει μια ή εκατο εντουραδικες μηχανες ή τζιπ, ουτε συμβαινει τιποτα αν σπασει ενα και δυο κλαδια ή και δεντρο ολοκληρο, ουτε τιποτα δεν συμβαινει στη φυση. Τιποτα παραπανω ή τιποτα λιγοτερο απο αυτα που κανει η ιδια για τον "εαυτο" της. Αυτο ειναι το δηθεν τυρακι της π@παρο-οικολογιας των "δηθεν" ευαισθητων που μας κυβερνουν ανα τον κοσμο!!!
Μας θελουν μαντρωμενους στις "μεγαλες-ωραιες-υγειεις-ασφαλεις", απολυτα ελεγχομενες μεγαλουπολεις μας, απλα για να μας ελεγχουν!!!!

" Μακρια απ'τη φυση. Ειστε επικινδυνοι για αυτην, και δεν ειστε ουτε ασφαλεις ουτε υγειεις μεσα σε αυτην"! Βρε αει στο διαολο λεω εγω......

Ειναι δεκαετιες μπροστα τα πλανα τους.....
Χμμμμ...
Ενα σαλε λοιπον σε καθε κορυφη τωρα! Ενα μπιτσομπαρο σε καθε παραλια!
Γιατι αφου μπορω να φτασω μεχρι εκει ψηλα γρηγορα και ξεκουραστα γιατι να μην απολαυσω την φυση στα ζεστα με ενα ροφημα στο χερι; Γιατι να μην μπορω να πιω το ποτο μου στην ξαπλωστρα μου και να μου γλυφει ταυτοχρονα η θαλασσα τα αρχιδι@;
Γιατι τι ενας, τι δυο εντουραδες και τζιπατοι, τι ορδες απο δαυτους σε καταφυγια ζωων και σπανιων φυτων;

Σορυ για την παραπανω υπερβολη, αλλα δεν ξερω, πιανεις το νοημα ελπιζω τι θελω να πω

Και για την συνομωσιολογια τι να πω...; :rolleyes:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
ΤΕΛΟΣ τα πολιτικα εδω μεσα ειπαμε.Κι αν καποιος εκανε ενα λαθος ,επισημανθηκε κ παλι τελος,μην διαιωνιζουμε τις αστοχιες.
Λοιπον
Ψηλορείτης-Εντουρο-οικολογική καταστροφή
ειναι το θεμα μας.
Σωστό και ζητώ συγνώμη, απλά κάποια πράγματα αγγίζουν κάποιες δικές μου ευαίσθητες χορδές. Είμαι σε θέση να γνωρίζω πως πράγματι πρόκειται απλώς για αστοχία και τίποτα παραπάνω. Εδώ μέσα έχουμε αποδείξει πως πολλά μας ενώνουν και δεν θέλω να συμμετέχω σε οτιδήποτε μπορεί να μας βάζει απέναντι.

Στο θέμα μας τώρα.

Ο άνθρωπος δυστυχώς έχει αποδείξει πολλές φορές πως είναι ικανός να χρησιμοποιεί πολλά μέσα για να καταστρέφει (ακόμη και τις μηχανές του). Είμαι υπέρ των κανόνων αλλά όχι των αποστειρωμένων κανόνων. Το εντούρο, τις βόλτες με τη μηχανή στα δασικά περάσματα και οτιδήποτε έχει να κάνει με την απόλαυση του χόμπυ μας, οφείλουμε εμείς να το προστατεύσουμε, κυρίως με τη συμπεριφορά μας μέσα και έξω από το χώμα.
Συμφωνώ πως καλύτερα να μην δημοσιοποιούνται κάποια πράγματα που είναι δύσκολο να τα κατανοήσει κάποιος ο οποίος δεν ασχολείται με το άθλημα.
Επίσης δεν πιστεύω πως όλοι οι οικολόγοι είναι δήθεν. Όπως εμείς είμαστε πορωμένοι με τις μηχανές έτσι και αυτοί είναι πορωμένοι με αυτό που νομίζουν σωστό... Με άλλα λόγια δεν μου αρέσει το τσουβάλιασμα.
Ίσως ένας διάλογος μεταξύ μοτοσυκλετιστικών φορέων και οικολόγων να έφερνε κάποιο αποτέλεσμα. Πολλοί ίσως να μην πιστεύετε ότι τέτοια πράγματα φέρνουν αποτέλεσμα. Θα έχεις προσπαθήσει τουλάχιστον. Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως το να μη κάνεις τίποτα... πράγματι, δεν φέρνει αποτέλεσμα!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Χμμμμ...
Ενα σαλε λοιπον σε καθε κορυφη τωρα! Ενα μπιτσομπαρο σε καθε παραλια!
Γιατι αφου μπορω να φτασω μεχρι εκει ψηλα γρηγορα και ξεκουραστα γιατι να μην απολαυσω την φυση στα ζεστα με ενα ροφημα στο χερι; Γιατι να μην μπορω να πιω το ποτο μου στην ξαπλωστρα μου και να μου γλυφει ταυτοχρονα η θαλασσα τα αρχιδι@;
Γιατι τι ενας, τι δυο εντουραδες και τζιπατοι, τι ορδες απο δαυτους σε καταφυγια ζωων και σπανιων φυτων;


Σορυ για την παραπανω υπερβολη, αλλα δεν ξερω, πιανεις το νοημα ελπιζω τι θελω να πω
Απο αυτα που εγραψα Κωστα, αυτο καταλαβες;
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Το γκουγκλάρισα...


Δανία: Πάνω από το 50% της ηλεκτρικής ενέργειας παράγεται από ανανεώσιμες πηγές

Πορτογαλία: Κατανάλωση ηλεκτρισμού μόνο από ανανεώσιμες πηγές για τέσσερις ημέρες
Η Ουρουγουάη παράγει το 95% του ηλεκτρισμού της από ανανεώσιμες πηγές ενέργειας


Εδώ πολλές διαφορετικές χώρες, η μία μετά την άλλη ανακοινώνουν ότι η απόδοση των ανεμογεννητριών είναι τέτοια που καλύπτουν το μεγαλύτερο μέρος ή και όλες τις ανάγκες τους. Καίνε πετρέλαιο, λιγνίτη κτλ. μόνο όταν χρειάζεται. Και προφανώς καίνε πολύ λιγότερο από όσο θα έκαιγαν αν δεν εκμεταλλεύονταν ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.
Ερχομουν μολις πριν λιγο απο τα Βαλκανια οπου σε καμια χωρα δεν ειδα τετοιο αποκρουστικο θεαμα. Μιλω για Σλοβενια,Κροατια μιας και θεωρουνται πιο συνειδητα και εναλλακτικα κρατη στο θεμα πρασινη ενεργεια και οχι τοσο για Σερβια και Σκοπια. Αναρωτιόμουν δε πως ολοι αυτοι λυνουν το θεμα ενεργεια εκτος απο τα οσα γνωριζουμε και φυσικα χωρις τις ανεμογεννήτριες.Φτανοντας στο υψος της Γευγελη το θεαμα απο τα βουνα του Κιλκις συγκεκριμενα απο το Μπελες αποκρουστικο με τα φουρφουρια ακινητα αγελαστα και ολα στην σειρα.
Μεγαλη συζητηση και δεν μπορει να γινει απο εδω επαναλαμβανω. Στο διαδυκτιο θα βρεις διαφορες και κατευθυνομενες ειδησεις που θα αφορουν και τις δυο πλευρες.
Το θεμα ειναι οτι αυτοι που στηνουν τα φουρφουρια στην Ελλαδα ειναι οι ιδιοι που εμπορευονται το φυσικο αεριο με οτι συμπερασμα μπορει να εξαχθει απο αυτο.
http://www.admie.gr/fileadmin/user_upload/Files/study/MELETI_DIASYNDESIS_TIS_KRITIS_EKTENIS_PERILIPSI.pdf
https://bluebig.wordpress.com/2017/02/03/μια-πανάκριβη-ιδεοληψία-κόστισε-μέχρ/
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ο πάπας πάει με το ελικόπτρο για να λειτουργήσει το εκκλησάκι.
Είναι το οικολογικό μονΔέλο, ούτε ρυπαίνει, ούτε ενοχλεί τους γυπαετούς...

Σεντ φρομ Ténéré φον
 
Top Bottom