ADVtrOFFy 2018 The ADV story!!

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
λεωνιδα θελω καποια στιγμη να μου πεις τι κανατε εσυ και οι τρακοσιοι που ειχατε παει εκει με τα μαγιο κατα καποιο τροπο αλλα να ειμαστε μονοι μας...................:brbq:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ήθελα να πω οτι σε αυτό το troffy,πραγματικά έχασα την αίσθηση του χρόνου,δεν είδα το ρολόι,δεν με απασχολούσε η ωρα πια.

Αυτο δεν οφείλεται μονο στα βουνά,έχει να κανει κ με εμας.
Περάσαμε άψογα,κάποιους τους γνωριζα,κάποιους σας γνώρισα κ κάποιους άλλους δεν πρόλαβα να σας γνωρίσω κ αυτή ειναι μια εκκρεμότητα για το troffy του 19.

Θελω να ευχαριστήσω τον @African Μπαμπη που ειμασταν συνοδοιπόροι εντός κ εκτός δρόμου μέχρι το πάντα βρέχει,όπου κ αποφάσισα να μείνω κ να διασχίσω το φαράγγι,δεν ηταν η πρώτη φορά αλλα ήμουν εκεί κ ήθελα να πάω.
Τελικά μαζι με τα παιδιά απο Κρήτη εμειναν κ οι πορτοκάλι μαζι με ενα μαχιμο ΧR.
Επισης το παλληκάρι που μου κουβάλησε τις βαλίτσες στα κοκκαλια στην ανηφόρα @tonyduke κ ενα αλλο παλληκάρι @Phoenix που μου ανέβασε τη ζελατίνα της γριάς μου
Ευχαριστώ.

Οι μηχανοβιοι είμαστε άλλη φάρα μοναδική κ το βλέπουμε οτι η μηχανή μας ενώνει.
Είμαστε οι μόνοι που χαιρεταμε τον απέναντι κ ας είναι άγνωστος.
Το παιξιμο της μεγάλης σκάλας το σήκωμα του χεριού σημαίνει σεβασμό ισως μια αλληλεγγύη,ενας τυπικός χαιρετισμός η και......

Εις το επανιδείν

@Miltiadis @Miouos



Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
λεωνιδα θελω καποια στιγμη να μου πεις τι κανατε εσυ και οι τρακοσιοι που ειχατε παει εκει με τα μαγιο κατα καποιο τροπο αλλα να ειμαστε μονοι μας...................:brbq:
Εγω σε παρακαλούσα να μείνεις αλλα εσύ τιποτα.
Θα σου πω οταν έχεις ευκαιρία.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Και μια κακοτυχία της πρώτης μέρας.//cloud.tapatalk.com/s/5b0f1775d8699/20180526_094020.mp4

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δημήτρη μάλλον το ΚουΛουΡι όταν είναι τόσο φορτωμένο δεν στρίβει.
Τιγκα φορτωμενο δεν παταει εμπρος ,αλλα με μετατοπιση του σωματος πολυ μπροστα παει μια χαρα.
Εδω την πατησα διοτι ειδα την στροφη -γκρεμο ενα μετρο εμπρος μου ,οδηγουσα μεσα στην σκονη του Αλεξανδρου με ανυπαρκτη στην ουσια ορατοτητα ,οταν αντιληφθηκα την στροφη ηταν αργα.την εδιωξα και πηγε μονη της αρκετα κατω,εγω εμεινα μολις μισο μετρο απ το χειλος,για καλη μου τυχη(εκτος απ τα μολις αγορασμενα σαμαρια) δεν επαθε ζημιες και μπορουσα να συνεχισω.
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
δηγουσα μεσα στην σκονη του Αλεξανδρου με ανυπαρκτη στην ουσια ορατοτητα
Τελικά είναι κατάρα να είναι κάποιος πίσω από τον @achalatsis...ή πέτρα θα φας ή σε γκρεμό θα πας...:D:wacky::stop:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τιγκα φορτωμενο δεν παταει εμπρος ,αλλα με μετατοπιση του σωματος πολυ μπροστα παει μια χαρα.
Εδω την πατησα διοτι ειδα την στροφη -γκρεμο ενα μετρο εμπρος μου ,οδηγουσα μεσα στην σκονη του Αλεξανδρου με ανυπαρκτη στην ουσια ορατοτητα ,οταν αντιληφθηκα την στροφη ηταν αργα.την εδιωξα και πηγε μονη της αρκετα κατω,εγω εμεινα μολις μισο μετρο απ το χειλος,για καλη μου τυχη(εκτος απ τα μολις αγορασμενα σαμαρια) δεν επαθε ζημιες και μπορουσα να συνεχισω.
Ειμαι ακριβως πισω απο τον Δημητρη και μαλλον εχω γραμμενη ολη την φαση στην action...Φοβηθηκα πολυ, να πω την μαυρη αληθεια μου, γιατι κουτρουβαλησε αρκετα μετρα μεχρι να σταματησει σε κατι πουρναρια.
Επαθα πλακα με τον Δημητρη και την αντιδραση του .......που πεταχτηκε πανω στο γκρεμο και φωναζε να τραβηξουμε τη μηχανη επανω μην χυθουν τα λαδια, λες και ηταν στο ισιωμα!
Τιμημενη γενια του 60.....:friendship:
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Τιγκα φορτωμενο δεν παταει εμπρος ,αλλα με μετατοπιση του σωματος πολυ μπροστα παει μια χαρα.
Εδω την πατησα διοτι ειδα την στροφη -γκρεμο ενα μετρο εμπρος μου ,οδηγουσα μεσα στην σκονη του Αλεξανδρου με ανυπαρκτη στην ουσια ορατοτητα ,οταν αντιληφθηκα την στροφη ηταν αργα.την εδιωξα και πηγε μονη της αρκετα κατω,εγω εμεινα μολις μισο μετρο απ το χειλος,για καλη μου τυχη(εκτος απ τα μολις αγορασμενα σαμαρια) δεν επαθε ζημιες και μπορουσα να συνεχισω.
Ειμαι ακριβως πισω απο τον Δημητρη και μαλλον εχω γραμμενη ολη την φαση στην action...Φοβηθηκα πολυ, να πω την μαυρη αληθεια μου, γιατι κουτρουβαλησε αρκετα μετρα μεχρι να σταματησει σε κατι πουρναρια.
Επαθα πλακα με τον Δημητρη και την αντιδραση του .......που πεταχτηκε πανω στο γκρεμο και φωναζε να τραβηξουμε τη μηχανη επανω μην χυθουν τα λαδια, λες και ηταν στο ισιωμα!
Τιμημενη γενια του 60.....:friendship:
Εσεις οι γερόλυκοι είστε παράδειγμα για πολλούς από εμας πιστεύω !!!!:secret:

Μακάρι να σας πηγαίνουν όλα καλά και να καβαλάτε για όσο αντέχετε !

:stm:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Τελικά είναι κατάρα να είναι κάποιος πίσω από τον @achalatsis...ή πέτρα θα φας ή σε γκρεμό θα πας...:D:wacky::stop:
Ο αλεξανδρος οδηγει με ξεσπασματα(γκαζιες)εχει αλογα και τα φχαριστιεται.Εγω εφταιγα ,αν βλεπεις σκονη η προσπερνας (τον πλοηγο?) η αφηνεις αποσταση να καθεται λιγο η σκονη,δεν εκανα τπτ απ τα δυο ,προτιμησα την τριτη λυση(βουτια:hh:).Στην υπολοιπη βολτα απεφυγα την σκονη(τις περισσοτερες φορες)(εχουμε και λιγο καλο στο μυαλο) και ολα καλα.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ειμαι ακριβως πισω απο τον Δημητρη και μαλλον εχω γραμμενη ολη την φαση στην action...Φοβηθηκα πολυ, να πω την μαυρη αληθεια μου, γιατι κουτρουβαλησε αρκετα μετρα μεχρι να σταματησει σε κατι πουρναρια.
Επαθα πλακα με τον Δημητρη και την αντιδραση του .......που πεταχτηκε πανω στο γκρεμο και φωναζε να τραβηξουμε τη μηχανη επανω μην χυθουν τα λαδια, λες και ηταν στο ισιωμα!
Τιμημενη γενια του 60.....:friendship:
Δεν μασαω ρε,εχω δει και ολα τα Ραμπο:ha
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Τιγκα φορτωμενο δεν παταει εμπρος ,αλλα με μετατοπιση του σωματος πολυ μπροστα παει μια χαρα.
Εδω την πατησα διοτι ειδα την στροφη -γκρεμο ενα μετρο εμπρος μου ,οδηγουσα μεσα στην σκονη του Αλεξανδρου με ανυπαρκτη στην ουσια ορατοτητα ,οταν αντιληφθηκα την στροφη ηταν αργα.την εδιωξα και πηγε μονη της αρκετα κατω,εγω εμεινα μολις μισο μετρο απ το χειλος,για καλη μου τυχη(εκτος απ τα μολις αγορασμενα σαμαρια) δεν επαθε ζημιες και μπορουσα να συνεχισω.
Δημητρη σε αυτήν τη βόλτα σε είχα αρκετές φορες πίσω μου και διαπίστωσα πως είσαι αρκετά χαλαζμενος με (ζ) που λέει και το πουλι και με την καλη έννοια παντα! Σε θαυμαζω για το πάθος που εχεις για την μοτοσυκλέτα και σου εύχομαι να εχεις παντα τύχη!:ltsg:
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Αθήνα - Γιάννενα...
1 ώρα με το αεροπλάνο και 4 ώρες οδικώς.


Αν όμως μπλέξεις, μπορεί να σου πάρει και 4 μέρες (μαζί με την Παρασκευή και την άφιξη στο Ζέλι) και στο τέλος να λες "έφτασα κιόλας;" :wacky:
Αυτά (και άλλα παράξενα) συμβαίνουν όταν συμμετέχεις σε ένα trOFFy.

Μπορεί η αρχή να μην ήταν ιδανική (που μπλέξαμε μέσα σε κάτι χωράφια και χαθήκαμε αρκετές φορές), αλλά η συνέχεια μέσα από τα ψηλά βουνά με την θέα ήταν το κάτι άλλο.














Η πρώτη μέρα είχε αρκετά υδάτινα "κωλύματα".





















Το τελευταίο ποταμάκι ήταν πολύ κοντά στην Αρτοτίνα, όπου διανυκτερεύσαμε.
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε ΌΛΟΥΣ που συμμετείχαν, φάτσες που είχα να δω καιρό και νέα άτομα που γνώρισα και άφησαν ένα υπέροχο κλίμα αυτό το 3μέρο και ένα πιο μεγάλο ευχαριστώ στον @Carooly, @Phoenix, @gsmaniac και @thenos o katemis που ήταν στην gay....ε την ροζ ομάδα όπου βοήθησαν όλους και έδωσαν τα φώτα τους στις δύσκολες στιγμές

Ένα μικρό βιντεάκι από μένα και θα ακολουθήσει αυτές τις μέρες και ένα compilation καλό.
Δείτε το μέχρι τέλος.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ω ρε φίλε!!!!! καλά που ήταν boxer και είχε και τις βαλίτσες!!!!!! θα το έτρωγε άσχημα το πόδι του ο Δημήτρης....

το λαχάνιασμά σου όμως Πέτρο... τόσο πολύ πίπ@ ήταν η ανάβαση αυτή ε?????
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Την Κυριακή ξεκινήσαμε λίγο πιο "ορεξάτοι"...























... για να φτάσουμε εδώ.



Δηλαδή θα ανεβούμε εκεί πάνω; :eek: Πλάκα ΜΕ κάνετε!
(η μπλε ομάδα, της οποίας ήμουν μέλος, απαρτίζονταν κυρίως από Θεσσαλονικείς και με κόλλησε!)








Και όμως, ανεβήκαμε! Όλοι, ακόμη και ο @manosxlv με το Varadero του. Είπε κανείς ότι δεν πάει χώμα;





Και η ζωή (και ο δρόμος) τραβάνε την κατηφόρα...






Λίγο πριν φτάσουμε στο Πάντα Βρέχει και στο σημείο διανυκτέρευσης.



















Ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά έδεσα τα πράγματα! :rolleyes:





Όλη μέρα οδηγούσαμε και αργήσαμε λίγο να φτάσουμε στο φαράγγι.
Για πεζοπορεία τελικά δεν πήγαμε. Το ρίξαμε στο φαγητό.






Μετά το Master Chef έρχεται στις οθόνες σας... το ADV Chef.
Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και είναι και πιο χορταστικό!






Η παρέα μαζεύεται το βράδυ γύρω από την φωτιά.


 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Τρίτη και τελευταία μέρα του troffy προτίμησα να "θυσιάσω" την πεζοπορεία στο Πάντα Βρέχει για χάρη των Αγράφων και του περάσματος της Νιάλας.


Πριν από αυτά όμως, έχουμε ένα άλλο πέρασμα.









Σύντομη επιστροφή στον πολιτισμό για ένα καφεδάκι πριν ξαναπάρουμε τα βουνά.





Πλατεία των Αγράφων.





Τα Άγραφα από ψηλά.





Νιάλα. Αυτή ήταν μια συγκινητική στιγμή.





Καθώς το πέρασμα της Νιάλας ήταν κλειστό, κατεβήκαμε νωρίς σε χαμηλότερο υψόμετρο και συνεχίσαμε προς λίμνη Πλαστήρα.

Δεν μας βρήκε λάστιχο πάνω στο βουνό, μας βρήκε στην άσφαλτο εξαιτίας μιας πρόκας.
Αλλά ευτυχώς έχουμε τον μάστορα μαζί μας.




Και με αυτή την μικρή αναποδιά, το trOFFy μας τελείωσε.

Μια τελευταία φωτογραφία πριν πάρουμε τον δρόμο για το σπίτι μας.





(ο γυρισμένος καθρέπτης ήταν αποτέλεσμα δύο χαζοπτώσεων)



Να είμαστε καλά να βολτάρουμε στα βουνά και να συμμετάσχουμε και στο ADV trOFFy 2019! :D
 
Top Bottom