Enduromania 2016.....17-18 Σεπτεμβρίου !!!

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Η λίστα με τις συμμετοχές ....
1. dtz
2. ΗΛΙΑΣ
3. ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΔΥΛΑΚΗΣ
4. enduro
5. thenos o katemis
6. est
7.
Δήλωσα συμμετοχή εχθές μιας και μάλλον θα είναι έτοιμο το μηχανάκι μου μέχρι τότε. Αυτό που μένει είναι να δω πως θα φτάσω μέχρι εκεί. Αν έχει κάποιος τρέιλερ και έχει θέση κενή μπορούμε να μοιραστούμε τα έξοδα.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Δυστυχώς, Ηλία μου δεν είμαι σίγουρος ... παρότι καταχάρηκα που θα γίνει τελικά ...

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα, το Σάββατο 3/9, να φύγω για ταξίδι λόγω δουλειάς και θα λείψω 3 εβδομάδες ...

:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

:muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted::muted:

:rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

:punch::punch::punch::punch::punch::punch::punch::punch::punch::punch:

λέω να δηλώσω πάντως καλού - κακού ...
Φίλε μου Δημήτρη γνωρίζοντας πόσο το θέλεις κι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, όταν πλησιάζουν οι μέρες πιστεύω θα έχεις καλύτερη εικόνα !!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Δήλωσα συμμετοχή εχθές μιας και μάλλον θα είναι έτοιμο το μηχανάκι μου μέχρι τότε. Αυτό που μένει είναι να δω πως θα φτάσω μέχρι εκεί. Αν έχει κάποιος τρέιλερ και έχει θέση κενή μπορούμε να μοιραστούμε τα έξοδα.
Στέφανε δες κι εδώ....
http://forum.dirt-bike.gr/forum/viewtopic.php?f=20&t=19605&hilit=enduromania+2016

AfricafoN
 
Reactions: est

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Η λίστα με τις συμμετοχές ....

1. ΗΛΙΑΣ
2. ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΔΥΛΑΚΗΣ
3. enduro
4. thenos o katemis
5.
6.
Δυστυχώς το όνομα μου, βγαίνει απ τη λίστα ... είναι οριστικό 04/9/2016 - 30/9/2016 θα λείπω σε ταξίδι λόγω δουλειάς ...
Είναι κατά γενική ομολογία η καλύτερη (και δυσκολότερη μάλλον ...) οργανωμένη βόλτα της χρονιάς !!!
Από την παρέα μας που βγαίνουμε, έχουν δηλώσει ήδη 13-14 άτομα ... αναμένεται "πανστρατιά" ... και νέο ρεκόρ !!! :ok:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Η λίστα με τις συμμετοχές ....
1.
2. ΗΛΙΑΣ
3. ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΔΥΛΑΚΗΣ
4. enduro
5. thenos o katemis
6. est
7.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Η Βόρεια παρέα θα μείνουμε στο "γνωστό" σε μας κατασκηνωτικό κέντρο στο χωριό Αμάραντος.
http://mountain-camp.gr/
......όσοι πιστοί ευπρόσδεκτοι....

AfricafoN
 
Reactions: dtz

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η Βόρεια παρέα θα μείνουμε στο "γνωστό" σε μας κατασκηνωτικό κέντρο στο χωριό Αμάραντος.
http://mountain-camp.gr/
......όσοι πιστοί ευπρόσδεκτοι....

AfricafoN
Μηπως βρηκες χωρο και για τα 50 αντισκηνα των Ασφαλτινων?:happy::happy::happy::happy:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η λίστα με τις συμμετοχές ....
1.
2. ΗΛΙΑΣ
3. ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΔΥΛΑΚΗΣ
4. enduro
5. thenos o katemis
6. est
7. tiflaeisai
8. enkefalos
9. manosp
10.Παναγιώτης
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
πω πω πω ρε πούστη μου, τα καλύτερα χάνω ... σύσωμο το team,
αν δεν ήτανε συντρίμια κι ο τριπέτσακας - triple vlak, θα περνάγατε ακόμα καλύτερα ...:D
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Τα αυτοκόλλητα στα μηχανάκια μην ξεχάσουμε........θα μας γλιέπουν.......προυσέχτοι :friendship:




Η Εκδήλωση και η γραμματεία της Enduromania 2016 θα λειτουργεί από την Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου , μέχρι την Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου στον προαύλιο χώρο της εκδήλωσης στο Γήπεδο της Καστανιάς στη θέση Γκούρα.

Η όλη εκδήλωση θα ολοκληρωθεί μετά τον τερματισμό και του τελευταίου αναβάτη την Κυριακή περίπου στις 20:00 όπου και θα κλείσει το Parc Ferme και θα εξελίσσεται το Enduromania Sunday Finish Party.

Εκεί θα μπορεί κάποιος να δεί ολες της τέντες των ομάδων και εταιριών του χώρου της μοτοσυκλέτες και συγκεκριμένα του Εντούρο , από την Παρασκευή έως και την Κυριακή.

Επίσης για πρώτη φορά φέτος, στην εκδήλωσή μας θα υπάρξει test ride των ολοκαίνουργων μοντέλων KTM και HUSQVARNA 2017 υπό την ευγενική χορηγία της KTM Southeast Europe.

Πρέπει να αναφέρουμε ότι η φετινή διοργάνωση θα έχει ζωντανή κάλυψη και promotion από το διεθνούς φήμης www.enduro.live που θα είναι και ο μεγάλος χορηγός επικοινωνίας μας. Το Enduro.live θα επισκεφθεί την εκδήλωσή μας με 4 επαγγελματίες φωτογράφους που θα βιντεοσκοπούν και θα φωτογραφίζουν τους αναβάτες εν δράσει, σε FullHD με τελευταίας τεχνολογίας μέσα (Drones, Submerged and waterproof cameras) και θα αναρτούν (Livestreaming) στοn ιστότοπό τους έτσι ώστε να μπορεί κάποιος σε πραγματικό χρόνο να παρακολουθεί την εξέλιξη του Enduromania (κάτι βέβαια που θα εξαρτηθεί από το πόσο γρήγορη μπορεί να είναι η ταχύτητα internet στην περιοχή…)

Στο χώρο της εκδήλωσης θα υπάρχει μουσική από το Ενεργειακό Ποτό RedBull και οργανωμένος χώρος που θα μπορεί κάποιος να ξεδιψάσει ,να φάει ή να πιει οτι θελήσει. Υπάρχουν βρύσες και χώρος με καθίσματα .

Το βράδυ της Παρασκευής ,του Σαββάτου ακόμη και της Κυριακής θα οργανωθούν τα Enduromania Night Party Time !!! Μουσική από το Ενεργειακό Ποτό RedBull και σπέσιαλ κοκτείλς με RedBull και Vodka, μπύρες, αναψυκτικά και φαγητό !

http://www.enduromania.gr/el/spectator-points/
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
αν τελικά ακυρωθεί το enduromania λόγο βροχής η παρέα απο Κρήτη θα κάνει κανονικά την βόλτα της...όποιος θέλει ακολουθεί γιατί και με βροχή πάμε εντουρο ;););)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
αν τελικά ακυρωθεί το enduromania λόγο βροχής η παρέα απο Κρήτη θα κάνει κανονικά την βόλτα της...όποιος θέλει ακολουθεί γιατί και με βροχή πάμε εντουρο ;););)
Να ακυρωνονται χοροεσπεριδες το καταλαβαινω να ακυρωνεται εντουρο λογω βροχης δεν...
Καλη διασκεδαση κοπέλια και λοιποι τολμηροι!
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
Να ακυρωνονται χοροεσπεριδες το καταλαβαινω να ακυρωνεται εντουρο λογω βροχης δεν...
Καλη διασκεδαση κοπέλια και λοιποι τολμηροι!
τα ίδια λέω κ εγώ...αστείο το όλο θέμα,περιμένουν 430 εντουραδες και όχι μπαλαρίνες...η οργάνωση από την αρχή δεν τα λέει καλά...αυτοί γνωρίζουν τον λόγο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
αν τελικά ακυρωθεί το enduromania λόγο βροχής η παρέα απο Κρήτη θα κάνει κανονικά την βόλτα της...όποιος θέλει ακολουθεί γιατί και με βροχή πάμε εντουρο ;););)
Και μιας και θα'σαστε στα μέρη μας αν δεν μας κάτσει η Enduromania ελάτε απο δω να σας βολτάρουμε...;)
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
τα ίδια λέω κ εγώ...αστείο το όλο θέμα,περιμένουν 430 εντουραδες και όχι μπαλαρίνες...η οργάνωση από την αρχή δεν τα λέει καλά...αυτοί γνωρίζουν τον λόγο
Μάνο δεν ξέρω αν έχεις ζήσει ξανά την εμπειρία της enduromania αλλά ο σκοπός των διοργανωτών είναι η οδηγική ευχαρίστηση.
Απ' εξω πολλά μπορούμε να πούμε. Τι να το κάνω ........όταν θα οδηγώ 100 μέτρα και θα σμπρώχνω 1000..........αυτό δεν ειναι οδήγηση.
Πάντως θα φροντίσω να σας κρατήσω ενήμερους - σε περίπτωση που ακυρωθεί - για το αν αξίζει να ανεβείτε ή οχι.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Να ακυρωνονται χοροεσπεριδες το καταλαβαινω να ακυρωνεται εντουρο λογω βροχης δεν...
Καλη διασκεδαση κοπέλια και λοιποι τολμηροι!
Εσύ "μικρέ" καλά θα κανεις να ερθεις μαζί μου μια βόλτα και να αφήσεις τα "τολμηρά" σου λόγια για άλλους.
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
Μάνο δεν ξέρω αν έχεις ζήσει ξανά την εμπειρία της enduromania αλλά ο σκοπός των διοργανωτών είναι η οδηγική ευχαρίστηση.
Απ' εξω πολλά μπορούμε να πούμε. Τι να το κάνω ........όταν θα οδηγώ 100 μέτρα και θα σμπρώχνω 1000..........αυτό δεν ειναι οδήγηση.
Πάντως θα φροντίσω να σας κρατήσω ενήμερους - σε περίπτωση που ακυρωθεί - για το αν αξίζει να ανεβείτε ή οχι.
Κρίμα που το γράφω αλλά ότι ανακοίνωση έχει βγάλει ως τώρα το εντουρομανια είναι αστεία, ακυρώνει-επαναφερει και τώρα θέλει να αλλάξει ημερομηνία σε ένα event με 430 συμμέτοχες με χαζές ανακοινώσεις και μια συγνώμη στο τελος.(ο καιρός είναι φυσικό φαινόμενο και έπρεπε να έχει προβλεφθεί) διαφορετικά να κάνουν βόλτα με την παρέα τους και να μην μας ταλαιπωρούν....γιατί να λέμε τα καλά αλλά να λέμε και τα άσχημα.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εσύ "μικρέ" καλά θα κανεις να ερθεις μαζί μου μια βόλτα και να αφήσεις τα "τολμηρά" σου λόγια για άλλους.
Μερσί για το κομπλιμαν αν κ ολοι ξερουν πως ειμαι μικροτερος σου :D


Μια γνωστη λαικη φραση λεει πως "με το ζορι δουλεια δεν γινεται" οπως και δεν γινεται enduro με τις προβλεψεις των καθε ειδους τρομολαγνων κ αυτιαδων ...αυτά.

adv phone
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Από τη μικρή δική μου εμπειρία, επίσης, είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δύσκολο το τεραίν πάνω αν βρέξει... Στην τελευταία που είχα πάει και έβρεξε λίγο την 1η και αρκετά τη 2η μέρα, κόπηκαν τα μισά μονοπάτια στη 2η μέρα και ήταν πραγματικά επικίνδυνα (είχαν αλλάξει τη διαδρομή, την 1η μέρα κάναμε της 2ης και τη 2η της 1ης). Ψάχναν να βρουν άτομα στο βουνό για ώρες καθώς τα λούκια είχαν γίνει χαράδρες (αφού πέρασαν 150-200 μηχανάκια πριν από κάποιους), ψάχναν παρακάμψεις κ.ο.κ.

Τα παιδιά πάνω είναι ΠΟΛΥ καλοί εντουράδες και η διοργάνωση είναι πάντα πολύ καλή! Σοφή η επιλογή τους για αναβολή (αν τελικώς παρθεί)...
 
Top Bottom