Enduromania 2016.....17-18 Σεπτεμβρίου !!!

vaggeezz

Μέλος
Περιοχή
Κορωπί
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
990 Adve
Όπως και να έχει μόνο μπράβο αξίζουν σε τέτοιες διοργανώσεις και ιδιωτικές προτοβουλίες. Όπως βλέπετε οι αριθμοί των συμμετοχών δείχνουν καλά τι σημαίνει αυτή η βόλτα και το αν τα παιδιά τα τελευταία χρόνια διοργανώνουν καλές βόλτες ή οχι!!
Φανταστείτε να είχαμε και αγώνες με τόσο κόσμο που θα είχε πάει το σπόρ στην Ελλάδα!!!:yew::yew::yew:

Μακάρι να μπορούσα να πάω κι εγώ :rolleyes:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ενημερώνουμε φίλους, θεατές, υποστηρικτές, βοηθούς, εθελοντές και συμμετέχοντες για το Enduromania 2016 πως η ημερομηνία διεξαγωγής της ,
αλλάζει για 17-18 Σεπτεμβρίου .
Η πρόβλεψη του καιρού για τις επόμενες ημέρες και για το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Σεπτέμβρη είναι για έντονες βροχοπτώσεις και χαμηλή θερμοκρασία. Ήδη στην περιοχή της Καστανιάς και του Ασπροποτάμου βρέχει από χθες το βράδυ. Η διαδρομή και των 2 ημερών θα γίνει απροσπέλαστη αν δεν περάσουν τουλάχιστο 1 με 2 ημέρες χωρίς βροχή. Για λόγους λοιπόν ασφάλειας όλων όσων θα συμμετέχουν αποφασίζουμε την μεταφορά της ημερομηνίας για 1 εβδομάδα μετά.​
Πηγή
 

tiflaeisai

Μέλος
Περιοχή
Ἀθῆναι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Φου τζου ρου & πεντε-πεντε-κοσπέντε
@ΗΛΙΑΣ θα κατεβεις ρε;

Τεσπα δυσκολο το θεμα της αποφασης αλλα και το θεμα της οργανωσης. Πολλα μπορουμε να πουμε απ την απ εξω. Αποψεις παντα.

Προσωπικα πιστευω (ειμαι αισιοδοξος δλδ) οτι ο καιρος θα γαμει.

Αλλα κ να μη γαμει, θα ειναι καλη η παρεα. Το σχεδιο δεν μας παιρνει να αλλαξει 2η φορα.

Επισης, φορ νεξτ ταϊμ, καλο θα ήταν να υπαρχει κ plan b (αν βεβαια γινεται) με εναλλακτικη μικροτερη διαδρομη ή ευκολη κ δυσκολη.
Ισως κ εξ αρχης λιγοτερες συμμετοχες για να ρολαρει καλυτερα.
(ξανα λεω εαν και εφοσον είναι εφικτο)

Σε καθε περιπτωση ενα τσιπουρακι με τον @thenos o katemis θα το πιουμε.

@manosp @enkefalos τα επιπεδα αποθεματος ρακης στην Ελατη εχουν πεσει κατω απ το επιτρεπτο οριο, μονο καντε κουμαντο κ κρατατε κανα λιτρο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Σε καθε περιπτωση ενα τσιπουρακι με τον @thenos o katemis θα το πιουμε.

@manosp @enkefalos τα επιπεδα αποθεματος ρακης στην Ελατη εχουν πεσει κατω απ το επιτρεπτο οριο, μονο καντε κουμαντο κ κρατατε κανα λιτρο
Ρε....:eek:
...μας πήραν χαμπάρι ρε.....:wacky::laugh:

Τα αποθέματα τσίπουρου όμως είναι ανεξάντλητα...:friendship:

Μια tsipouromania πως σας φαίνεται...???:thumbsdown:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
@ΗΛΙΑΣ θα κατεβεις ρε;

Τεσπα δυσκολο το θεμα της αποφασης αλλα και το θεμα της οργανωσης. Πολλα μπορουμε να πουμε απ την απ εξω. Αποψεις παντα.

Προσωπικα πιστευω (ειμαι αισιοδοξος δλδ) οτι ο καιρος θα γαμει.

Αλλα κ να μη γαμει, θα ειναι καλη η παρεα. Το σχεδιο δεν μας παιρνει να αλλαξει 2η φορα.

Επισης, φορ νεξτ ταϊμ, καλο θα ήταν να υπαρχει κ plan b (αν βεβαια γινεται) με εναλλακτικη μικροτερη διαδρομη ή ευκολη κ δυσκολη.
Ισως κ εξ αρχης λιγοτερες συμμετοχες για να ρολαρει καλυτερα.
(ξανα λεω εαν και εφοσον είναι εφικτο)

Σε καθε περιπτωση ενα τσιπουρακι με τον @thenos o katemis θα το πιουμε.

@manosp @enkefalos τα επιπεδα αποθεματος ρακης στην Ελατη εχουν πεσει κατω απ το επιτρεπτο οριο, μονο καντε κουμαντο κ κρατατε κανα λιτρο
Γιάννη όπου και να πάτε στην περιοχή θα περάσετε πολύ καλά.
Για φέτος έχουν ανοιχτεί πολλές καινούριες διαδρομές που ακόμη δεν έχουν σηματοδοτηθεί.
Επικοινωνήστε με την οργάνωση για να σας βάλουν στη διαδρομή. Μόνοι σας δεν θα βρείτε τα μονοπάτια και θα είστε στο ψάξιμο.
Καλή λασπωμένη βόλτα να έχετε !!!
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
Με τιμά το γεγονός ότι τα παιδιά από την οργάνωση με πήραν τηλέφωνο για να μου εξηγήσουν τους λόγους που αλλάζουν ημερομηνία και πως μπορούμε να βρούμε λύση για να είναι η παρέα μας εκεί το επόμενο σ-κ (τους ευχαριστώ πάρα πολύ για αυτό και δημόσια) δυστυχώς το πρόγραμμα μας δεν μπορούμε να το αλλάξουμε και θα βρεθούμε Καλαμπακα 10-11 του μήνα έστω να γνωρίσουμε τα παιδιά από κοντά και αν τα καταφέρουμε να κάνουμε την βόλτα μας.Δεν έχω κάνει εντουρο στην περιοχή παρά μόνο έχω παρακολουθήσει το παγκόσμιο, άποψη δεν έχω για τον τόπο οδηγικα αλλά σας παρακαλώ μην πείτε ξανά ότι αν βρέξη δεν μπορείς να κάνεις εντουρο στην περιοχή...θα πάω να το πουλήσω το ρημάδι αν είναι έτσι....:D:D:D:D...με λιακάδες και ζέστες καμία εμπειρία στο εντουρο δεν έμεινε στην μνήμη μας...οτι θυμάμαι ειναι λασπωμένο
thenos o katemis tsipouromania!!!!! like σου ειπα? μου βρηκες τιτλο για το βιντεο στην Καλαμπακα...:yew::yew::yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Τα 5-10 μηχανάκια που θα περάσουν από ένα νωπό/μαλακό τερέν δεν θα καταλάβουν κάτι, ούτε θα διαμορφώσουν ιδιαίτερα το έδαφος.

Τα 200-300 μηχανάκια;
(Δεν βάζω 400 που ήταν οι συμμετοχές γιατί ξέρουμε βάσει στατιστικής πως ποτέ δεν έρχονται όλοι).
Το πρόβλημα δεν είναι πως είμαστε "ζαχαρένιοι" και θα λιώσουμε άμα βρέχει, αλλά ότι μετά τους πρώτους 50 οι υπόλοιποι θα αγκομαχούν για να περάσουν τα αυτονόητα από τα λούκια που θα έχουν ανοιχτεί.

Καλά να περάσετε στη βόλτα σας, βάλτε εικόνες και βίντεα να δούμε τι μας περιμένει!!:friendship:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Μάνο δεν είπε κανείς ότι δεν κάνεις enduro όταν βρέχει. Ίσα ίσα τότε είναι η χαρά του endura.
Ανάλογα τις δυνατότητες της ομάδας χρειάζεται και μια ροή στην οδήγηση αλλιώς η κούραση έρχεται γρήγορα.
Όσοι έχουν λάβει μέρος γνωρίζουν ότι απευθύνεται σε αναβάτες άνω του μετρίου για να τελειώσουν όλες τις extreme διαδρομές σε συνθήκες υγρασίας.
Αφού δεν σας παίρνει να το αναβάλλεται φυσικά θα πάτε και σας υπόσχομαι ότι θα περάσετε τέλεια.
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
Τα 5-10 μηχανάκια που θα περάσουν από ένα νωπό/μαλακό τερέν δεν θα καταλάβουν κάτι, ούτε θα διαμορφώσουν ιδιαίτερα το έδαφος.

Τα 200-300 μηχανάκια;
(Δεν βάζω 400 που ήταν οι συμμετοχές γιατί ξέρουμε βάσει στατιστικής πως ποτέ δεν έρχονται όλοι).
Το πρόβλημα δεν είναι πως είμαστε "ζαχαρένιοι" και θα λιώσουμε άμα βρέχει, αλλά ότι μετά τους πρώτους 50 οι υπόλοιποι θα αγκομαχούν για να περάσουν τα αυτονόητα από τα λούκια που θα έχουν ανοιχτεί.

Καλά να περάσετε στη βόλτα σας, βάλτε εικόνες και βίντεα να δούμε τι μας περιμένει!!:friendship:
Μάνο δεν είπε κανείς ότι δεν κάνεις enduro όταν βρέχει. Ίσα ίσα τότε είναι η χαρά του endura.
Ανάλογα τις δυνατότητες της ομάδας χρειάζεται και μια ροή στην οδήγηση αλλιώς η κούραση έρχεται γρήγορα.
Όσοι έχουν λάβει μέρος γνωρίζουν ότι απευθύνεται σε αναβάτες άνω του μετρίου για να τελειώσουν όλες τις extreme διαδρομές σε συνθήκες υγρασίας.
Αφού δεν σας παίρνει να το αναβάλλεται φυσικά θα πάτε και σας υπόσχομαι ότι θα περάσετε τέλεια.



θα συμφωνήσω και με τους δυο...αλλά είμαι από αυτούς που γουστάρω την ταλαιπωρία και δεν θα με πείραζε να περάσω μετά τους 200-300...καταλαβαίνω την λογική της οργανώσεις και πως όλοι δεν σκέφτονται σαν εμένα οπότε και συμφωνώ μαζί σας/τους...θα δείτε βίντεο (ελπίζω δλδ) από το τsipouromania 2016 10-11 Σεπτεμβρίου (the original one) εύχομαι να περάσετε φανταστικά το επόμενο σ-κ όλοι σας και να τα πούμε από κοντά σε κάποια άλλη βόλτα...
 
Top Bottom