KTM 1090-1090R

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πριν ξεθάψετε τα τσεκούρια, μιά βόλτα από το μαγαζί της κυρά Γκούγκλης λέει: Τιμή 1090 ήταν 13999, τιμή 1090R ήταν 14999 και έπαιξαν και προσφορές στο τέλος.

Οπότε, μηχανάκι που κάποιος το πήρε 14999 το 2018 και το πουλάει 13500 σήμερα, πέντε χρόνια μετά, έχει κυβέρνηση με το μέρος του και του γράφει νόμους αγοράς στα μέτρα του (είδα σήμερα αγγελίες στο ψαρ.γρν). Και αν θεωρείται "κανονική" αυτή η τιμή γιατί σήμερα το 890R ξεκινάει από τα 16950 σύμφωνα με την σελίδα της ΚΤΜ μάλλον και σε αυτή την "ελεύθερη αγορά" πάει κάτι λάθος στην χώρα μας.

Δεν σημαίνει αυτό ότι πρόκειται για κακή μοτοσικλέτα φυσικά, κάθε άλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Πριν ξεθάψετε τα τσεκούρια, μιά βόλτα από το μαγαζί της κυρά Γκούγκλης λέει: Τιμή 1090 ήταν 13999, τιμή 1090R ήταν 14999 και έπαιξαν και προσφορές στο τέλος.

Οπότε, μηχανάκι που κάποιος το πήρε 14999 το 2018 και το πουλάει 13500 σήμερα, πέντε χρόνια μετά, έχει κυβέρνηση με το μέρος του και του γράφει νόμους αγοράς στα μέτρα του (είδα σήμερα αγγελίες στο ψαρ.γρν). Και αν θεωρείται "κανονική" αυτή η τιμή γιατί σήμερα το 890R ξεκινάει από τα 16950 σύμφωνα με την σελίδα της ΚΤΜ μάλλον και σε αυτή την "ελεύθερη αγορά" πάει κάτι λάθος στην χώρα μας.

Δεν σημαίνει αυτό ότι πρόκειται για κακή μοτοσικλέτα φυσικά, κάθε άλλο.
Ναι ρε γμτ.. Πανάκριβα τα δίνουν τα παλουκαρια..
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Βέβαια και πολλοί ψωνισαν από την αλλοδαπή τσάμπα που λέμε, και πουλάνε με κέρδος....να τα λέμε και αυτά...
Άντε αυτό που λες πάει κ έρχεται γιατί παίρνει το ρίσκο κ αγοράζει μηχανή χωρίς να την έχει δει μόνος του, υπάρχουν όμως κ αυτοί που ψώνισαν από την ημεδαπή και πουλάνε με κέρδος και είναι πολλοί τα τελευταία χρόνια με την άνοδο των τιμών..
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Πριν ξεθάψετε τα τσεκούρια, μιά βόλτα από το μαγαζί της κυρά Γκούγκλης λέει: Τιμή 1090 ήταν 13999, τιμή 1090R ήταν 14999 και έπαιξαν και προσφορές στο τέλος.

Οπότε, μηχανάκι που κάποιος το πήρε 14999 το 2018 και το πουλάει 13500 σήμερα, πέντε χρόνια μετά, έχει κυβέρνηση με το μέρος του και του γράφει νόμους αγοράς στα μέτρα του (είδα σήμερα αγγελίες στο ψαρ.γρν). Και αν θεωρείται "κανονική" αυτή η τιμή γιατί σήμερα το 890R ξεκινάει από τα 16950 σύμφωνα με την σελίδα της ΚΤΜ μάλλον και σε αυτή την "ελεύθερη αγορά" πάει κάτι λάθος στην χώρα μας.

Δεν σημαίνει αυτό ότι πρόκειται για κακή μοτοσικλέτα φυσικά, κάθε άλλο.
Για αυτό ένα 790 κούτα κ τα ρέστα έξτρα κ ας τους να τα βάλουνε εκεί που ξέρουν..
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
υπάρχουν όμως κ αυτοί που ψώνισαν από την ημεδαπή και πουλάνε με κέρδος και είναι πολλοί τα τελευταία χρόνια με την άνοδο των τιμών..
Καλα τα λες, υπήρχαν ανέκαθεν ομως αυτοί, και περισσότεροι με την αυξητική τάση των τιμών πλέον...
Για τους αδικημενους καημένους που ψωνισαν από έξω ήταν το σχόλιο .......
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Καλα, τοσο ζητανε στο καρ. Κατα καιρους παντως γενικα που κοιταζω (και δεν κοιταζω συχνα) ολο τα ιδια μηχανακια βλεπω για πουλημα.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Πριν ξεθάψετε τα τσεκούρια, μιά βόλτα από το μαγαζί της κυρά Γκούγκλης λέει: Τιμή 1090 ήταν 13999, τιμή 1090R ήταν 14999 και έπαιξαν και προσφορές στο τέλος.

Οπότε, μηχανάκι που κάποιος το πήρε 14999 το 2018 και το πουλάει 13500 σήμερα, πέντε χρόνια μετά, έχει κυβέρνηση με το μέρος του και του γράφει νόμους αγοράς στα μέτρα του (είδα σήμερα αγγελίες στο ψαρ.γρν). Και αν θεωρείται "κανονική" αυτή η τιμή γιατί σήμερα το 890R ξεκινάει από τα 16950 σύμφωνα με την σελίδα της ΚΤΜ μάλλον και σε αυτή την "ελεύθερη αγορά" πάει κάτι λάθος στην χώρα μας.

Δεν σημαίνει αυτό ότι πρόκειται για κακή μοτοσικλέτα φυσικά, κάθε άλλο.
αφού η αγορά είναι έτσι πόσο να τα πουλήσουν εδώ πουλανε Τ7 11500 και 11600 κάνει καινούργιο και αυτοί το είχαν πάρει και 10Κ. να μην πώ για κάτι Φ800 με 100000 χλμ και 8κ! και 990 με 9Κ+ μήπως τζάμπα τα πουλάνε τα 1090?? :brr::thumbsdown::pointu:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Κύριοι, για ακόμα μια φορά σας έχω την λύση!

Το μηχανάκι που όλοι θαυμάζουν αλλά λίγοι αγοράζουν ( κλοπιράιτ amyroukai :p )

τιμή Αγγλίας, δίπλα σας. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα
:D


Στα σοβαρά, οι τιμές στο car είναι στρεβλές, έχει ειπωθεί πολλές φορές. Εγώ πχ το έχω βάλει παραπάνω εκεί αναγκαστικά για να μπορώ να διεκδικήσω μια δίκαιη χρηματική διαφορά από μέρους μου σε ενδεχόμενη ανταλλαγή...

Έχει πλάκα πάντως το ότι πολλοί κρίνουν τις τιμές ακριβές εδώ αλλά τελικά πολύ λίγοι αγοράζουν ακόμα και αν βρεθεί η σωστή τιμή.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει πλάκα πάντως το ότι πολλοί κρίνουν τις τιμές ακριβές εδώ αλλά τελικά πολύ λίγοι αγοράζουν ακόμα και αν βρεθεί η σωστή τιμή.
Έχεις εν μέρει δίκαιο.
Για να ψωνίσει κάποιος, πρέπει να θέλει το μηχανάκι (ή τέλος πάντων, έτσι νομίζω, θες κάτι, το αγοράζεις, δεν είναι σοκολάτα να πεις ας δώσω 2 ευρώ για μια νέα γεύση που μπορεί να μην μου αρέσει).

Οπότε ας πούμε τυχαία, κοιτάς για 1250GS και το καρτέλ εδώ πουλάει στα 22000 ευρώ. Αγγλία με 17-18000 και έγινες. Αν βρεις ίδιο μηχανάκι εδώ στα ίδια λεφτά και δεν το πάρεις, δεν θες στ' αλήθεια 1250GS. Έχει και τρολ, τι α κανς.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για να ψωνίσει κάποιος, πρέπει να θέλει το μηχανάκι.
Αυτό είναι το πιο σωστό!!!!
Αν θέλεις κάτι θα το πάρεις. Αν ξέρεις τι θέλεις, θα το πάρεις!!!!!
Ρωτήστε και εμένα που το κυνηγούσα χρόνια, και λόγο δουλειάς, αυτό το τελευταίο μηχανακι, είχα άγχος μήπως το χάσω!!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι αλλά εσύ το αγάπησες και μόνο καλά λόγια λες για αυτό, ούτε ο Μίστερ Μίστερ δεν είναι τόσο φανατικός.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι αλλά εσύ το αγάπησες και μόνο καλά λόγια λες για αυτό, ούτε ο Μίστερ Μίστερ δεν είναι τόσο φανατικός.
Βρε δεν λέω για το bmw!
Και αυτό το ήθελα και το πήρα, και μάλιστα δύο φορές :wacky:!!! Είμαι ανωμαλάρα είπαμε!
Για το "τελευταίο" απόκτημα μου λέω, πριν λίγες μέρες!!!! :inlove:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν το ξέρω αυτό. Πήρες 1090;
Όχι βρε 1090!
Δεν μπορώ τα πολλά κιλά πλέον στις μηχανές, λόγω μέσης!!!
Και αυτές που έχω πρέπει να τις δώσω σιγά σιγά, και να πάω σε κάτι πιο ελαφρύ. Σημαντικα πιο ελαφρύ.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Όχι βρε 1090!
Δεν μπορώ τα πολλά κιλά πλέον στις μηχανές, λόγω μέσης!!!
Και αυτές που έχω πρέπει να τις δώσω σιγά σιγά, και να πάω σε κάτι πιο ελαφρύ. Σημαντικα πιο ελαφρύ.
Εσύ για να ντρέπεσαι να πεις κάνα χονδα πήρες :pointu:
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Οι τιμές εδώ έχουν όντως πάρει την ανηφόρα επικίνδυνα..

Εμένα μου λείπει το 1090 μιας και δεν έχει αντίπαλο στα κιλά του..(σκέφτομαι να το ξαναπάρω για 3η φορά..)

Πάντως στα εισαγωγής από Αγγλία μηχανάκια, αν υπάρχει ένα που να μην έχει οξειδώσεις θα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, συν το γεγονός ότι παίρνεις λίγο γουρούνι στο σακί, αφού οι φωτογραφίες δύσκολα αποτυπώνουν την πραγματικότητα, δικαιολογούν την δελεαστική τιμή.

Βεβαίως για κάποιον που γνωρίζει, συγκεκριμένες κοντινές φωτό σε πολύ συγκεκριμένα σημεία το αποκαλύπτουν αυτό.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Αν καταλαβα σωστα τωρα εχεις 790r;
Θα ηταν ενδιαφερον νομιζω να μας κανεις μια συγκριση αναμεσα στα 2 μηχανακια. Αν εχεις ηδη κανει, βαλε ενα λινκ
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Κύριοι, για ακόμα μια φορά σας έχω την λύση!

Το μηχανάκι που όλοι θαυμάζουν αλλά λίγοι αγοράζουν ( κλοπιράιτ amyroukai :p )

τιμή Αγγλίας, δίπλα σας. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα
:D


Στα σοβαρά, οι τιμές στο car είναι στρεβλές, έχει ειπωθεί πολλές φορές. Εγώ πχ το έχω βάλει παραπάνω εκεί αναγκαστικά για να μπορώ να διεκδικήσω μια δίκαιη χρηματική διαφορά από μέρους μου σε ενδεχόμενη ανταλλαγή...

Έχει πλάκα πάντως το ότι πολλοί κρίνουν τις τιμές ακριβές εδώ αλλά τελικά πολύ λίγοι αγοράζουν ακόμα και αν βρεθεί η σωστή τιμή.

Δε νομιζω να υπαρχει μηχανακι σε σωστη τιμη που να μη φευγει γρηγορα. Πολλα μαλιστα δεν χρειαζεται να μπουν καν αγγελια. Αν καποιος θελει να πουλησει, βαζει μια τιμη για να φυγει. Οι περισσοτεροι ομως απλα θελουν να βγαλουν απο την πωληση, οποτε τα κοιτανε για καιρο στο καρ να καθονται.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Αν καταλαβα σωστα τωρα εχεις 790r;
Θα ηταν ενδιαφερον νομιζω να μας κανεις μια συγκριση αναμεσα στα 2 μηχανακια. Αν εχεις ηδη κανει, βαλε ενα λινκ
Τα είχα και τα 2, το 790 το έδωσα γιατί δε μου άρεσε στα ταξίδια σε σύγκριση με το 1090 s που είχα πιο πριν και υστερούσε σε δύναμη μετα τα 150.
επισης και στις στροφές δε μου ενέπνεε εμπιστοσύνη να πιέσω (εμένα προσωπικά), αφού νόμιζα ότι οδηγούσα πολυ μικρό μηχανάκι όπως Το 690, δεν έβλεπα και το τεπόζιτο που ήταν χαμηλά..έτσι και παράξενος..

βέβαια στο χώμα ήταν αποκάλυψη.

Για αυτό πήρα μετά το 1090 R για να πάω χώμα (που πήγαινε πολύ καλά αλλά το βαρος έθετε περιορισμούς) και απο δύναμη ήταν παντού μια υπερβολή (για μενα).
μεχρι που μια μέρα μου έπεσε σταματημένο στο πλύσιμο και δε μπορούσα να το σηκώσω (Εγω!) χωρίς να ζορίσω τη μέση μου..

τοτε κατάλαβα ότι μόνος στο βουνό δεν μπορώ να πάω..

όποτε το έδωσα και αυτό, και τώρα δεν έχω μηχανάκι!!

στο κάθε ένα έκανα απο 10000 χλμ και δεν είχα καμία βλαβη-δυσλειτουργία, πέρα απο εναν αισθητήρα βενζίνης στο 1090 που το καλύψε η εγγύηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom