KTM Adventure Rider Rally Greece 2016

Most Wanted Warehouse

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Glyfada
Όνομα
Άγγελος
Μοτό
BMW HP2 Enduro


Με προπομπό το KTM LC8 Rally Central Greece 2015 που διοργανώθηκε από την Most Wanted Warehouse και παρακολουθώντας την πετυχημένη διοργάνωση της KTM στο εξωτερικό με το “Adventure Rider Rally” σαν ετήσια συγκέντρωση μοτοσικλετών KTM μεγάλου κυβισμού, σκεφτήκαμε πως αυτός ο θεσμός πρέπει να γίνει και στην Ελλάδα η οποία έχει τόσα να προσφέρει σε τοπία και χωμάτινες διαδρομές. Τα ενεργά μέλη της Mimikos Motoshop (επίσημος Dealer KTM) και η εταιρία Most Wanted Warehouse (διοργανωτές της εκδήλωσης), με πολυετείς σχέσεις φιλίας και εμπιστοσύνης, συνειδητοποίησαν τη λογική πίσω από το “Adventure Rider Rally” και αποφάσισαν να βοηθήσουν ώστε να γίνει ετήσιος θεσμός συγκέντρωσης και εκδρομικού περιεχομένου με ιδιαίτερη έμφαση στη χωμάτινη οδήγηση.

Τα KTM Annual Adventure Rider Rally αφορούν μόνο μοτοσικλέτες ΚΤΜ μεγάλου κυβισμού, δηλ. μονοκύλινδρα πάνω από 600cc (όπως 640, 690) και δικύλινδρα (950, 990, 1050, 1190, 1190R & 1290 SA)

Η διαδρομή είναι χαραγμένη για όλες τις οδηγικές ικανότητες, με κάποια σχετική εμπειρία στη χωμάτινη οδήγηση, δηλ. από τον οδηγό αγώνων μέχρι τον ενθουσιώδη χομπίστα!
Το Σάββατο 16 Απριλίου η εκδρομή θα ξεκινήσει αυστηρά στις 9:00 και αφετηρία θα έχουμε το Mimikos Motoshop (θέση N38° 29.231' E23° 37.916') στη Εύβοια.

* η συμμετοχή στην εκδρομή δεν έχει κανένα χρηματικό αντίτιμο και η πλοήγηση θα γίνει από τους διοργανωτές του event.

Περισσότερα στη σελίδα fb του KTM Adventure Rider Rally Greece εδώ
ή στο αντίστοιχο Blog της σελίδας μας εδώ
___________
* Η λέξη “Rally” είναι μια συνηθισμένη έκφραση σε μία μοτοσικλετιστική διοργάνωση. Το Rally μπορεί να είναι μικρό ή μεγάλο αλλά μπορεί να είναι και μία απλή βόλτα ενός event η οποία εμπλέκει άτομα με ίδιο ενδιαφέρον στην χωμάτινη οδήγηση.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
οκ......ψαχνω για δανεικο ΚΤΜ:cool:
για να προσεχω το παλιοπουλο...παλι:p
Δε κανεις για Ktm εσυ!!!!
Εισαι μεγαλος !!!
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
εμεις απο μακρια πρεπει σιγουρα να κανουμε διανυχτερευση..... κ επισης το KTM Annual Adventure Rider Rally ειναι μονο το σαββατο η θα γινει και καποια διαδρομη τη κυριακη:thinking:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εμεις απο μακρια πρεπει σιγουρα να κανουμε διανυχτερευση..... κ επισης το KTM Annual Adventure Rider Rally ειναι μονο το σαββατο η θα γινει και καποια διαδρομη τη κυριακη:thinking:
Ειναι μια ενδιαφέρον ερώτηση για τους οργανωτές !!!!
 

angelo_balto

Overlander
Περιοχή
Γλυφαδα
Όνομα
Αγγελος
Μοτό
KTM 950 SE
εμεις απο μακρια πρεπει σιγουρα να κανουμε διανυχτερευση..... κ επισης το KTM Annual Adventure Rider Rally ειναι μονο το σαββατο η θα γινει και καποια διαδρομη τη κυριακη:thinking:
για φέτος η διαδρομή θα είναι μόνο Σάββατο μιας και είναι "κυκλική", δηλ. έχει τελική άφιξη στο σημείο αναχώρησης.

Αν υπάρχει ζήτηση θα γίνει και έρευνα για διανυκτέρευση σε κάποιο κοντινό ξενοδοχείο.
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Θα πρέπει να έχω KTM ??? Άμα μπω με το ducati??? Να ξεκοκαλήσω κανένα 1290:sneaky:, που έχει και νόστιμο κρέας :hungry:πάπιας, θα παρεξηγηθουν ???
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βρέθηκε ο τυχερός κάτοχος 950.......που εκείνη την ημέρα θα κυκλοφορήσει με τη μαύρη θύελλα και εγώ με το πορτοκαλί πριόνι, θα δαγκωνω πουλια:p
Το μόνο που μου λείπει είναι ένα πορτοκαλί μπουφάν .....:cool:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Βρέθηκε ο τυχερός κάτοχος 950.......που εκείνη την ημέρα θα κυκλοφορήσει με τη μαύρη θύελλα και εγώ με το πορτοκαλί πριόνι, θα δαγκωνω πουλια:p
Το μόνο που μου λείπει είναι ένα πορτοκαλί μπουφάν .....:cool:
Πάρε ένα γιλεκάκι από τον Δήμο...:hungry:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βρέθηκε ο τυχερός κάτοχος 950.......που εκείνη την ημέρα θα κυκλοφορήσει με τη μαύρη θύελλα και εγώ με το πορτοκαλί πριόνι, θα δαγκωνω πουλια:p
Το μόνο που μου λείπει είναι ένα πορτοκαλί μπουφάν .....:cool:
θα γελασει και το πορτοκαλι κατσικι!!!!!!!!!
 
Top Bottom