March Moto Madness Greece 2016.....road story!!!

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ρε σεις...πρίν σας παραδώσω το κορίτσι μας ,εκεί ,στο πάρκινγκ του ξενώνα ,σας έβαλα να υπογράψετε Υπεύθυνη Δήλωση Φροντίδας.
Οταν σας ρώτησα ,αν αναλαμβάνετε να την προσέξετε ,κ να την φροντίσετε ,δεν εννοούσα ακριβώς αυτό που κάνατε...."ρεμάλια"...ε "ρεμάλια". :rage:
Το θέμα αυτό δεν θα λήξει εδώ.:waiting:
Ηδη έχει δρομολογηθεί ΕΔΕ ,και "το μαχαίρι θα φτάσει στο κοκκαλο"!!!

Ελίνα μας ,να είσαι σίγουρη ότι: Οι υπεύθυνοι θα "πληρώσουν" το τίμημα ,σε επόμενη χωματάδα. ;)
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
:laugh::roflmao::D


@est : Ηθελα να σου πω... το κοντέρ μου έδειχνε συνέχεια 100 στην εθνική. Αρα ή το δικό μου κλέβει ή το δικό σου χάνει. Θέλει ψάξιμο... Πάντως με παραπάνω δεν θα πήγαινα, οπότε ίσα ίσα είχα και παρέα!
@Rallou : Δεν γνωριστήκαμε ιδιαίτερα αλλά όπως είπα και όταν σε είδα, το ότι καβαλάς αυτό το θηρίο (ακόμα και μόνο σε άσφαλτο) είναι κάτι που εγώ δεν θα μπορούσα να το κάνω (ούτε από το σταντ να το σηκώσω βασικά!), πόσο μάλλον να το πάω σε χώμα με μη χωμάτινα λάστιχα... respect!:ok::ok:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ρε σεις...πρίν σας παραδώσω το κορίτσι μας ,εκεί ,στο πάρκινγκ του ξενώνα ,σας έβαλα να υπογράψετε Υπεύθυνη Δήλωση Φροντίδας.
Οταν σας ρώτησα ,αν αναλαμβάνετε να την προσέξετε ,κ να την φροντίσετε ,δεν εννοούσα ακριβώς αυτό που κάνατε...."ρεμάλια"...ε "ρεμάλια". :rage:
Το θέμα αυτό δεν θα λήξει εδώ.:waiting:
Ηδη έχει δρομολογηθεί ΕΔΕ ,και "το μαχαίρι θα φτάσει στο κοκκαλο"!!!

Ελίνα μας ,να είσαι σίγουρη ότι: Οι υπεύθυνοι θα "πληρώσουν" το τίμημα ,σε επόμενη χωματάδα. ;)
Ετσι, ετσι! :ok:

Οταν εγω ειπα να γυρισουμε απο χωμα, εννοουσα καποιους ομορφους χωματοδρομους να χαρουμε τη φυση για να αποφυγουμε την τελειως ασφαλτινη επιστροφη, οντας και φορτωμενοι. Αλλα ο Στεργιος καταλαβε αλλιως :rolleyes: και μας τραβηξε σε μια αρκετα δυσκολη διαδρομη η οποια δοκιμασε την αντοχη της Ελινας, η οποια παντως δε μασησε και παρα καποιες πτωσεις περασε αλωβητη και παντα με το χαμογελο, μπραβο και παλι Ελινα!! :cool:

@staga1200 και @gsmaniac: οπως ειπα και οταν με ρωτησε ο Σταυρος αν ηταν η πιο δυσκολη διαδρομη που εχουμε κανει σαν πουροντουροι, σιγουρα οχι. Η διαδρομη ειχε πολλα δυσκολα σημεια αλλα τα συνδετικα κομματια μεταξυ αυτων ητανε σχετικα βατα, που σημαινει οτι στα δυσκολα τα μηχανακια μπορουν να περασουν με βοηθεια απο τους συνοδοιπορους. Πολυ δυσκολες διαδρομες ειναι αυτες που εχουν συνεχεις πετρες, νεροφαγωματα, κατηφορες-γκρεμια κλπ οπου αναγκαστικα ο καθε αναβατης πρεπει να τη βγαλει καθαρη μονος του, καβαλα ή σε καποια σημεια με τη μηχανη στα χερια. Εχουμε κανει καποιες τετοιες π.χ. ρεμα Χουτιανας, ενα ρεμα στον Παρνωνα, αλλα η χειροτερη ητανε περσι το Σεπτεμβρη κατα συμπτωση παλι στο Καντηλι!

@gsmaniac: Κωστα, μη ριχνεις λασπη σχετικα με το ποιος (δεν) την εβγαλε καθαρη :p :D γιατι θα πω τι ειδα με τα ματια μου - και δεν εβγαλα φωτο αλλα απλα εσπευσα να βοηθησω ;) :)


ΥΓ Θα καταθεσω κι'εγω το σεντονακι μου για το φοβερο διημερο οταν βρω λιγο χρονο καθως με πηρε η δουλεια παραμασχαλα, ενα μεγαλο ευχαριστω στους οργανωτες αλλα ειδικη μνεια πρεπει να γινει στον φωτογραφο Κωστα @gsmaniac ο οποιος απεικονισε τοσο ομορφα το γεγονος, σταματωντας, ξεκαβαλωντας, φωτογραφιζοντας κ.ο.κ. και δε χαρηκε οσο θα μπορουσε τις διαδρομες και την πιστα, Κωστα εισαι η "ψυχη" του advride!! :friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Bravo ρε παιδιά.... πολύ όμορφες φώτο. Χάρηκα που σας είδα κάποιους έστω και σε φωτογραφία, γιατί έχω να βγω χώμα από περσυ και τα στερητικά βαράνε κόκκινο.... :)
Ελπίζω να τα καταφέρω σε καμιά επόμενη ;)
Πουσαι ρε Θοδωρη, ειχες χαθει ρε ψυχη, αλλα τουλαχιστο εδωσες σημεια ζωης, ειχαμε την κουβεντα σου πολυ προσφατα οπως και για τον αλλο χαμενο Θοδωρη, τον yellowted! Περνα και απο το Συστηθηκατε να μπεις και επισημα ;) :ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ετσι, ετσι! :ok:

Οταν εγω ειπα να γυρισουμε απο χωμα, εννοουσα καποιους ομορφους χωματοδρομους να χαρουμε τη φυση για να αποφυγουμε την τελειως ασφαλτινη επιστροφη, οντας και φορτωμενοι. Αλλα ο Στεργιος καταλαβε αλλιως :rolleyes: και μας τραβηξε σε μια αρκετα δυσκολη διαδρομη η οποια δοκιμασε την αντοχη της Ελινας, η οποια παντως δε μασησε και παρα καποιες πτωσεις περασε αλωβητη και παντα με το χαμογελο, μπραβο και παλι Ελινα!! :cool:

@staga1200 και @gsmaniac: οπως ειπα και οταν με ρωτησε ο Σταυρος αν ηταν η πιο δυσκολη διαδρομη που εχουμε κανει σαν πουροντουροι, σιγουρα οχι. Η διαδρομη ειχε πολλα δυσκολα σημεια αλλα τα συνδετικα κομματια μεταξυ αυτων ητανε σχετικα βατα, που σημαινει οτι στα δυσκολα τα μηχανακια μπορουν να περασουν με βοηθεια απο τους συνοδοιπορους. Πολυ δυσκολες διαδρομες ειναι αυτες που εχουν συνεχεις πετρες, νεροφαγωματα, κατηφορες-γκρεμια κλπ οπου αναγκαστικα ο καθε αναβατης πρεπει να τη βγαλει καθαρη μονος του, καβαλα ή σε καποια σημεια με τη μηχανη στα χερια. Εχουμε κανει καποιες τετοιες π.χ. ρεμα Χουτιανας, ενα ρεμα στον Παρνωνα, αλλα η χειροτερη ητανε περσι το Σεπτεμβρη κατα συμπτωση παλι στο Καντηλι!

@gsmaniac: Κωστα, μη ριχνεις λασπη σχετικα με το ποιος (δεν) την εβγαλε καθαρη :p :D γιατι θα πω τι ειδα με τα ματια μου - και δεν εβγαλα φωτο αλλα απλα εσπευσα να βοηθησω ;) :)


ΥΓ Θα καταθεσω κι'εγω το σεντονακι μου για το φοβερο διημερο οταν βρω λιγο χρονο καθως με πηρε η δουλεια παραμασχαλα, ενα μεγαλο ευχαριστω στους οργανωτες αλλα ειδικη μνεια πρεπει να γινει στον φωτογραφο Κωστα @gsmaniac ο οποιος απεικονισε τοσο ομορφα το γεγονος, σταματωντας, ξεκαβαλωντας, φωτογραφιζοντας κ.ο.κ. και δε χαρηκε οσο θα μπορουσε τις διαδρομες και την πιστα, Κωστα εισαι η "ψυχη" του advride!! :friendship:
Η ψυχή στο advride....είναι τα μέλη του ;)
Εγώ το μόνο που προσπαθώ να κάνω, είναι να κρατάω σε ισσοροπια το μυαλό του φοίνικα :p

advφον!!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
χιλια μπραβο και ευχαριστω στους διοργανωτες του ΜΜΜ που με τον κοπο τους μας καναν να περασουμε ενα ΠΣΚ υπεροχο.
ευχαριστηθηκα παρεα και φορτισα μπαταριες για πολυ καιρο.
απ την πρωτη στιγμη που γνωρισα τους advrides-λελους ειχα πει στους pourodourous οτι ειναι δικοι μας ανθρωποι (απλα με καλυτερα μηχανακια:laugh:),οσο περισσοτερο τους γνωριζω
επιβεβαιωνομαι :friendship:
μερικες σκορπιες φωτο που εχω..









 
Top Bottom