Nόρτσε, ενα μάρκο δρόμος..the road story!

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
εγω παλι δεν εγραφα τα εξοδα,αν και ειχα ενα -10% περιπου διαφορα στη βενζινη
ομως ειχα παρει ...τοσα ευρω κ κορονες.οποτε οταν ερθουν οι καρτες θα κανω μια αφαιρεση με αυτα που εμειναν κ θα πω με ακριβεια σεντ ποσο πηγε ολη η εξορμιση
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πράγματι, έχει απίθανα τοπία εκεί πάνω! Πρέπει να τα επισκεφτώ κάποια μέρα... Κι αυτή η φάση με την ελεύθερη κατασκήνωση που είναι νόμιμη, πολύ τη γουστάρω ;-)

Πάντα τέτοια, παλικάρια!
Εχω δυο φωτεινα αστερια για να παιρνω πορεια το Βροχιδη στην Αφρικη και τον Γκογκο στην Αμερικη την κανονικη δηλαδη την λατινικη!
Τους ξερεις αυτους??:):)

Χαιρετισματα απο την αναβραζουσα Θεσσαλονικη!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οι φωτογραφιες εκτος απο λιγες ειναι και βιαστικα τραβηγμενες.
Βεβαια τα τοπια τις σωζουν ενω πρεπει να σημειωθει και πως τις περισσοτερες μερες ο φωτισμος δεν βοηθουσε.


Εδω συμπληρωματικα οτι αξιζει απο το περασμα του τουνελ του Laerdal ''απο τα βουνα''(Για τον ''Νορβηγο κουμπαρο'' Δημητρη!)


















 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Όταν αγόρασα την χοντρή, το ακρωτήρι και η Β. Ευρώπη ήταν στο στόχαστρο.... Λίγο η αναποφασιστικότητα, η αναβλητικότητα, οι άλλες προτεραιότητες και στο τέλος τα οικονομικά δεν μ' άφησαν να πάω.
Μπράβο σας που όχι μόνο τα ταξιδέψατε τα μέρη, αλλά και τα ψαχουλεύετε!
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μπραβο ρε κομαντο...ωραιο πραγμα απο την ζεστη της ελλαδος να πηγενεις σε υπαίθριο αιρ conticion χωρις να χρειάζεται να πληρωνεις ρευμα στην δεη

Η νορβιγια πιστεύω οτι ειναι ιδανική και για κομαντο με το ελευθερο καμπινκ αλλα και για ζευγαρια ταξιδιωτον...μιας και βρισκεις παντου σπιτακια μεσα στα καμπινκ με 40 ευρω που φιλοξενουν μεχρι 4 ατομα...και ροτω που στην ευρωπη θα βρεις τετοιες τιμες για μια αξιοπρεπεστατη διανηκτερευση...40 ευρω 4 ατομα δεν βρισκεις ουτε στην Ελλαδα.. .αλλα και να βρεις θα εισε με το booking στο χερι...ενω εκει τα βρισκεις παντου

Οποτε το τι ειναι ακριβω και τι φτηνο ειναι μια πολυ μεγαλη συζητηση...μιας που ακομα και η βενζινη παροτη την τιμη της αν συνηπολογισεις την αυτονομια σαν κοστος σου βγενει περπου το ιδιο
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Το μόνο που έχω να πω για το ταξίδι είναι πως εύχομαι να το ζήσει κάθε μοτοσυκλετιστής με ότι μοτοσυκλέτα και αν έχει. Είναι πράγματι μια μοναδική εμπειρία και μακάρι κάποια στιγμή να περάσω από αυτούς τους δρόμους και να ζήσω ότι απολαύσατε.
Η περιγραφή και οι εικόνες σε βάζουν στη διαδικασία να το σκεφτείς (ακόμη και αν ξέρεις πως δεν μπορείς για διάφορους λόγους να το κάνεις στα επόμενα χρόνια, μπορείς να ονειρεύεσαι!!!) και αυτό είναι το ζητούμενο κάθε ταξιδευτής να μπριζώνει και να μεταδίδει την ασθένεια της μοτοαπόλαυσης με τον τρόπο του!!

Μπράβο σας και πάντα τέτοια εύχομαι!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπράβο παιδιά και ειδικότερα στον μάρκο που εχει υποδεέστερη μηχανή σε κυβικά!!!αρα μεγαλυτερη κούραση !!
Πολλοί ωραίες εικόνες πολυ ωραία αίσθηση ,τελείως διαφορετική απο τα Βαλκάνια και την υπόλοιπη Ευρώπη
Τα ταξίδια γενικώς σου ανοίγουν το μυαλό και την ψυχή !!
Σε κάνουν καλύτερο ανθρωπο !!
Παντα να ταξιδεύετε παντα να προσπαθείτε για το καλύτερο !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Φίλε πάτησα Like στο απο πάν....αλλά με στεναχώρησες....άκου υποδεέστερη μηχανή!
Μάρκο...φρόντισε στα ασφάλτινανουμεροτέσσερα να του βάλεις τα γυαλιά!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φίλε πάτησα Like στο απο πάν....αλλά με στεναχώρησες....άκου υποδεέστερη μηχανή!
Μάρκο...φρόντισε στα ασφάλτινανουμεροτέσσερα να του βάλεις τα γυαλιά!
Οκ έχεις δικιο το έκανα πιο σωστά
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ητανε ενα πολυ ομορφο ταξιδι απ ολες τις αποψεις.Μου δωσατε την ευκαιρια να δω αυτη τη χωρα με αλλο ματι.Την ειχα στη μαυρη λιστα γιατι νομιζα οτι το μονο που εχει ειναι το nord cap.Τα δημοφιλη μερη παντα με αποθουσαν.Σε παλαιοτερο ταξιδιωτικο του Δημητρη με τα πολλα 7αρια,ειχα δει καποια πραγματα,αλλα οχι τοσα οσα εδω.

Απ οτι δειχνουν τα πραγματα δυσκολα θα εχω το χρονο να κανω αυτο το ταξιδι.Μπηκε ομως στη λιστα και που ξερεις.

Τα μεγαλα ταξιδια ητανε και ειναι η μεγαλη μου αγαπη.Οπως ειπα και πιο πανω ο χρονος πλεον ειναι μεγαλο προβλημα για εμενα.Ευχαριστω ,οχι μονο τον Πασχαλη και τον Μαρκο,αλλα ολους οσους μου δινουν την ευκαιρια να συνταξιδεψω μαζι τους,εστω και νοερα.
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Φίλε πάτησα Like στο απο πάν....αλλά με στεναχώρησες....άκου υποδεέστερη μηχανή!
Μάρκο...φρόντισε στα ασφάλτινανουμεροτέσσερα να του βάλεις τα γυαλιά!
ασε τον να μιλαει κ ...να χαιρεται.θα του δειξω εγω
 

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
.......τυχερη σιδηροκωλη δυαδα......τα save as ...που κανει το μυαλο σε ενα τετοιο ταξιδι πρεπει να χει πολλα gigabyte.....respect κ στους 2 ...ονειρικο ταξιδι κ μερη,εναλλαγες τοπιου κ καιρου, μυρωδιες ,νερα σε υγρη στερεη κ αερια μορφη ,αγρια ομορφια κ τοσα αλλα που τελειωμο δεν εχουν......κατι τετοια διαβαζουμε κ ξανα σχεδια στο μυαλο.....
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Το ειχα δει το ταξιδιωτικο και υπολογιζα να βρω χρονο καποιο βραδακι για να ταξιδεψω και εγω μαζι σας.
ΜΠΡΑΒΟ σας ρε θηρια και στους 2 σας. Εισαστε λυκοι των adv ταξιδιων και το ξερω απο πρωτο χερι.
Πασκουαλ οι φωτο εκπληκτικες και μεταφερουν την επιτυχια του ταξιδιου σας 100%.
Για εμενα η Νορβηγια σε αυτη την φαση ειναι ενας δυσκολος προορισμος διοτι χρειαζομαι 10+ μερουλες...αλλα μπηκε στο wanna be φακελο...

Και παλι συγχαρητηρια για το ταξιδι σας και την επιτυχια του.
(Διοτι ας μην ξεχναμε οπως φυγατε-επιστρεψατε και αυτο κανει απο μονο του ενα ταξιδι να ειναι πετυχημενο)

Keep Rocking guys.....

ΥΓ Μαρκο ακομα να ερθουν οι καρτες ή προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα στο οικογενειακο ΔΝΤ??? :pointu::pointu:
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Το ειχα δει το ταξιδιωτικο και υπολογιζα να βρω χρονο καποιο βραδακι για να ταξιδεψω και εγω μαakoma perimenv ζι σας.
ΜΠΡΑΒΟ σας ρε θηρια και στους 2 σας. Εισαστε λυκοι των adv ταξιδιων και το ξερω απο πρωτο χερι.
Πασκουαλ οι φωτο εκπληκτικες και μεταφερουν την επιτυχια του ταξιδιου σας 100%.
Για εμενα η Νορβηγια σε αυτη την φαση ειναι ενας δυσκολος προορισμος διοτι χρειαζομαι 10+ μερουλες...αλλα μπηκε στο wanna be φακελο...

Και παλι συγχαρητηρια για το ταξιδι σας και την επιτυχια του.
(Διοτι ας μην ξεχναμε οπως φυγατε-επιστρεψατε και αυτο κανει απο μονο του ενα ταξιδι να ειναι πετυχημενο)

Keep Rocking guys.....

ΥΓ Μαρκο ακομα να ερθουν οι καρτες ή προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα στο οικογενειακο ΔΝΤ??? :pointu::pointu:
περιμενω ακομα λιγα εξοδα απο την μοναδικη καρτα κ θα σου πω ποσα εδωσα.παντως πανω κατω οσα κ ο πασχαλης,ισως κ λιγοτερα.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τρομερή "βόλτα" καταδρομική. Τοπία με απίστευτο πράσινο και νερά, επιβεβαιώνουν ότι η Νορβηγία ήταν και παραμένει κορυφαίος προορισμός για δικυκλιστές.
Και όσον αφορά το κόστος, εσύ έχεις μάθει τα κόλπα και βρήκες άκρη. Νάσαι καλά που τα μοιράστηκες όλα αυτά.
Τέλος, Ironbutt, γνήσιοι! Ωραίοι!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Βρηκα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ χρονο να ταξιδεψω...νυχτέρι στη δουλεια και ανεπηρεαστος απο "εξωγενεις παιδικους παραγοντες":p...
Τοσο χρονο ομως,οσο για να ταξιδεψω σε εκεινα τα 8.500 χλμ σε 1 ωρα και 20'!!!Οσο ακριβως μου χρειαστηκε για να διαβασω με προσοχη αυτο το ΥΠΕΡΟΧΟ οδοιπορικο μεσα απο τα ματια του Πασχαλη & του Μαρκου και να παλευω να κανω το ποντικι σκρολ κατω, καθε φωτο που βουτουσα το μυαλο μου στις φωτογραφιες που με μετεφεραν εκει πανω...Και που φανταζομαι τα οσα ζησατε,ειδατε,μυρισατε και αισθανθηκατε σε εκεινα τα ΥΠΕΡΟΧΑ μερη και διαδρομες δεν θα ξεθωριασουν ποτέ απο την ψυχη σας!!!Και μάς μεταφερατε μια τζουρα...τοσο μικρη αλλά και τοσο ικανη να μας κάνει να ελπιζουμε οτι μια μερα ισως ειναι η σειρα μας...................:rolleyes:

ΜΠΡΑΒΟ για το σθένος σας να πατε τετοιο ΥΠΕΡΟΧΟ και υπεροχα δυσκολο ταξιδιωτικο!Θελει σθενος και ADV ψυχη!:ok::ok::ok:
Για τα οσα μερη μάς δειξατε και μας μιλησατε τι να πω...ΑΦΩΝΟΣ!!!Ο επιγειος Παραδεισος καπως ετσι φανταζει στα ματια και στην καρδια πολλων μας...:geek::inlove:

Πατησα κι εκεινο το κουμπι που καταγραφει "like" στο τελος της παρουσιασης...που ειναι απο τα ομορφοτερα και ουσιαστικοτερα like που εχω "αναγκασθει" να πω...ΠΟΛΥ μου αρεσε!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom