Phoenix Η αναγέννηση !!!!!!!!!!

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οδηγησα σε επαρχιακο το νεο Φοινικα.
Αν και με χωματινα ελαστικα πηρα μια ιδεα απο την ισχυ που βρισκεται καλα κρυμμενη πανω απο τις 6000 σαλ.
Εκει που με 2η και 3η τρως τη σουζα ισχυος για καλωσορισμα.
(λεγεται ''ισχυος'' διοτι γινεται χωρις να κανεις απολυτως τιποτα περα απο το ανοιγμα του grip)
Η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως θελει εκτος απο λιιγο κοντυτερη τελικη σχεση και μια εξυπνη κοντη γκαζιερα
συνοδευομενη απο την ειδικη υποδοχη στυλο διαρκειας ...................................για τα αυτογραφα:Watching:
 

enkefalos

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μοτό
TUAREG 660
Μπορώ να πω ότι για μπουμουβου πάει καλα ,αλλα οχι οτι θα φτασει τα KTM στο δευτερο ανιγμα μπορει να μας πει o Βασιλης xurxes τη ειδε
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπορώ να πω ότι για μπουμουβου πάει καλα ,αλλα οχι οτι θα φτασει τα KTM στο δευτερο ανιγμα μπορει να μας πει o Βασιλης xurxes τη ειδε
ο βασιλης δεν καταλαβε κατι οτι οταν μας εφτασες ειχα κλειση το γκαζι διοτι η σεμνη τελετη με τον πασχαλη ηταν χρονικα μικρη!!!!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
σπυρο αν το αφησεις το μηχανακι οπως ειναι και δεν το κανεις βιδες για να το φτιαξεις πιο δυνατο δε με περνας ουτε τον θεο μπαρμπα να εχεις
αυτα και μην μου κολας πολυ γιατι θα ερθω κατω και αφου πιουμε ολη την κρητη και φαμε ολα τα κοπαδια της περιοχης θα πιω μετα μια ζιροου και θα σε νικησω!!!!!!!!!!!!!!!!
 

enkefalos

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μοτό
TUAREG 660
ο βασιλης δεν καταλαβε κατι οτι οταν μας εφτασες ειχα κλειση το γκαζι διοτι η σεμνη τελετη με τον πασχαλη ηταν χρονικα μικρη!!!!!!!!!!
Στην άλλη συνάντηση θα έρθω προετοιμασμένος και αδυνατισμένος για να ειναι ξεκάθαρα τα πράματα :friendship:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ




Η αυτού μεγαλειώτης
Φοίνικας ο βυζαντινός καταδρομέας


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Καλοτάξιδο και από εδώ πουλί μου...σου αξίζει το καλύτερο γιατί είσαι ένας ξεχωριστός άνθρωπος!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλοτάξιδο και από εδώ πουλί μου...σου αξίζει το καλύτερο γιατί είσαι ένας ξεχωριστός άνθρωπος!!!
φιλαρακι ολοι μας ξεχωριστοι ειμαστε και μοναδικοι!!!!
σαγκαπο!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
λιγα λογια....
πραγματι ειναι ενα αλλο μηχανακι!!
αυτο γινετε κατανοητο απο την στιγμη που παιρνει μπρος, αλλο δουλεμα ,αλλος ρυθμος
στο πρωτο ανοιγμα του γκαζιου και στα πρωτα μετρα φαινετε λιγο τεμπελικο!αλλα ολα αυτα μεχρι της 5000χιλ στροφες και με την γκαζιερα του gs!!
μετα οπως λεει και ενας φιλος μου ___πυρκαγιες και ανατιναξεις____
η απολυτη ανατροπη!!
αφθονια δυναμης και ορμης!!! και να φανταστειτε δεν το πηγα ακομα στους κοφτες (ολα αυτα που σας περιγραφω μεχρι της 7000χιλ στροφες, εχει μεχρι 8500)ισως και να μην πηγαινει λογο γκαζιερας !
(εχω την αισθηση οτι ο πασχαλης εχει δικιο για τον μηχανιζμο ανοιγματος των πεταλουδων απο το δεξι γκριπ)
τωρα που βιωνω μαζι του νομιζω οτι κριμα η bmw που δεν τα εκανε απο την αρχη ολα τα gs σαν και αυτο!@!η τουλαχιστον λιγο παραπανω και οχι σαν αυτο!
οσο αφορα την καταναλωση πρεπει να καιει μισο λιτρο βενζινης παραπανω απο τα αλλα gs σε ολο το οδηγικο φαζμα ανοιγματος του δεξιου γκριπ
και τελος οπως λεει ο σοφος γεροντας! βρηκα τον συνδυαζμο που μου τεριαζει και θα με ηρεμησει δηλαδη τεμπελια κινητηρα για τα ταξιδια μου και φωτια και τσεκουρι οταν καποιος ερχετε διπλα με πονηρο υφος!!!!!!!!
(ηδη εχω δωσει δυο αυτογραφα ενα στο βορια και ενα στον νοτια ενα κιτρινο και περτικαλο που ειναι μπλε)

αυτα με αγαπη !!!!

phoenix
ο κιτρινος πυρετος
η κιτρινη λαιλαπα
o κιτρινος θερμοσιφουνας
πυρκαγιες και ανατιναξεις
η κιτρινη μεγαλειωτης
βυζαντινος πολεμαρχος
κιτρινο βελος
ανεμος
αστραπη
κιτρινη ομοβροντια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σου τα ειπα ολα αυτα, πριν τα δοκιμασεις...
Η χαλαρη λειτουργια στις χαμηλες στροφες, ειναι υπολογισμενες για χαμηλες καταναλωσεις.
Νομιζω οτι ειναι μια χαρα και μην αρχισεις τις κοντρες κλπ, γιατι παλι θα δημιουργηθουν προβληματα στον εγκεφαλο σου...:p
Αλλαξε το οδηγικο σου στυλ και προσαρμοσου σε αυτο που εχεις τωρα.
Μιλαμε για δυναμη εξωπραγματικη στις ψηλες στροφες....για boxer.
Eγω ηθελα να πω ενα μπραβο στα παιδια του boxer-garage.....για την προσπαθεια που εγινε να ειναι ετοιμο το μηχανακι στο Troffy και παρα τις ανησυχιες μας, δουλεψε μια χαρα....
Και το βασικοτερο.....απογειωθηκε η ψυχολογια σου, πραγμα που ολοι θελουμε.

τελος.......κοιτα να εισαι καλο παιδι και μην αρχισει να σε "τρωει" το αιμα σου και μην τολμησεις να ερθεις διπλα μου, οπως τις αλλες φορες.
ανθρωπος ειμαι και εγω, μην εκμεταλευεσαι την αγαπη μου.
θα το ανοιξω το γκαζι και σε βλεπω στον καιαδα
και τον φοινικα και το θερμοσιφουνα:happy:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
λιγα λογια....
πραγματι ειναι ενα αλλο μηχανακι!!
αυτο γινετε κατανοητο απο την στιγμη που παιρνει μπρος, αλλο δουλεμα ,αλλος ρυθμος
στο πρωτο ανοιγμα του γκαζιου και στα πρωτα μετρα φαινετε λιγο τεμπελικο!αλλα ολα αυτα μεχρι της 5000χιλ στροφες και με την γκαζιερα του gs!!
μετα οπως λεει και ενας φιλος μου ___πυρκαγιες και ανατιναξεις____
η απολυτη ανατροπη!!
αφθονια δυναμης και ορμης!!! και να φανταστειτε δεν το πηγα ακομα στους κοφτες (ολα αυτα που σας περιγραφω μεχρι της 7000χιλ στροφες, εχει μεχρι 8500)ισως και να μην πηγαινει λογο γκαζιερας !
(εχω την αισθηση οτι ο πασχαλης εχει δικιο για τον μηχανιζμο ανοιγματος των πεταλουδων απο το δεξι γκριπ)
τωρα που βιωνω μαζι του νομιζω οτι κριμα η bmw που δεν τα εκανε απο την αρχη ολα τα gs σαν και αυτο!@!η τουλαχιστον λιγο παραπανω και οχι σαν αυτο!
οσο αφορα την καταναλωση πρεπει να καιει μισο λιτρο βενζινης παραπανω απο τα αλλα gs σε ολο το οδηγικο φαζμα ανοιγματος του δεξιου γκριπ
και τελος οπως λεει ο σοφος γεροντας! βρηκα τον συνδυαζμο που μου τεριαζει και θα με ηρεμησει δηλαδη τεμπελια κινητηρα για τα ταξιδια μου και φωτια και τσεκουρι οταν καποιος ερχετε διπλα με πονηρο υφος!!!!!!!!
(ηδη εχω δωσει δυο αυτογραφα ενα στο βορια και ενα στον νοτια ενα κιτρινο και περτικαλο που ειναι μπλε)

αυτα με αγαπη !!!!

phoenix
ο κιτρινος πυρετος
η κιτρινη λαιλαπα
o κιτρινος θερμοσιφουνας
πυρκαγιες και ανατιναξεις
η κιτρινη μεγαλειωτης
βυζαντινος πολεμαρχος
κιτρινο βελος
ανεμος
αστραπη
κιτρινη ομοβροντια
ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ ΠΛΙ΄Μ !!!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

Αλαγη γκαζιέρας και τελευταίες πινελιές
Ο μάστορας οπως βλέπετε τρώει μακαρόνια
Ειναι σε διατα !!!
Τον ευχαριστώ πολυ πίστευα και πιστεύω σε αυτόν πρώτα σαν άνθρωπο και μετα σαν μάστορα
Πως μπορεις να προσπαθείς να εισαι καλος μάστορας χωρίς πρώτα να προσπαθείς να εισαι καλος άνθρωπος ;;;
Παρασκευα respect !!!!!!!!!!
Εύχομαι να έχεις παντα υγεία εσυ και η οικογένεια σου και να φτιάχνεις παντα ωραίες δουλειές

Με αγάπη
Το δημιούργημα σου

Ο κίτρινος καταδρομέας


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ωραία πράγματα.
Πόσα άλογα λέει η BMW ότι έχει αυτό τώρα;
122 στο στρόφαλο 114 στην ρόδα !!!!



Από αδιευκρίνιστο !!!!
 
Top Bottom