Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Βεβαίως.. αλλά έχει παράδοση μέσα Σεπτέμβρη. :(

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μέχρι τότε πάντως θεωρώ δεν έχεις λόγο να το φοβάσαι. Είναι αρκετά ψηλό. Προσωπικά είμαι πολύ αρχάριος οποτε δεν έχω πάει σε δύσκολα τερέν, αλλά σε αυτά που έχω πάει δεν είχα κανένα θέμα. Αν έχω διαβάσει καλά, νομίζω και οι περισσότεροι υπόλοιποι ιδιοκτήτες με την μαμά είναι ακόμα.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Μέχρι τότε πάντως θεωρώ δεν έχεις λόγο να το φοβάσαι. Είναι αρκετά ψηλό. Προσωπικά είμαι πολύ αρχάριος οποτε δεν έχω πάει σε δύσκολα τερέν, αλλά σε αυτά που έχω πάει δεν είχα κανένα θέμα. Αν έχω διαβάσει καλά, νομίζω και οι περισσότεροι υπόλοιποι ιδιοκτήτες με την μαμά είναι ακόμα.
Δν γίνεται με τη μαμά να περάσεις βραχια κτλπ... Είναι πολύ επίφοβο. Εκτός αν πας μόνο χωματόδρομο. Χθες με το που το πήρα πήγα σε ένα μονοπατακι και είχα στο μυαλό μου συνέχεια να μη βρει. Με την αλουμινίου ξεμπερδεψες... Ελπιζω,γτ και αυτή από ali ειναι

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Δν γίνεται με τη μαμά να περάσεις βραχια κτλπ... Είναι πολύ επίφοβο. Εκτός αν πας μόνο χωματόδρομο. Χθες με το που το πήρα πήγα σε ένα μονοπατακι και είχα στο μυαλό μου συνέχεια να μη βρει. Με την αλουμινίου ξεμπερδεψες... Ελπιζω,γτ και αυτή από ali ειναι

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι σίγουρα για τα τερέν που λες συμφωνώ. Για χωμα μιλάω εγώ.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Θέλει πολύ προσοχή και καλύτερα να συμπεριφέρεστε σαν να μην υπάρχει ποδιά. Στο δικό μου είχε γίνει παρτάλι χωρίς να έχω "βρει" ποτέ από κάτω αλλά μόνο από τις πέτρες που εκτοξεύονται από τον τροχό.
Πολύ ενθαρρυντικά τα αποτελέσματα από το δικό μου κατσικάκι!! Πλησιάζει 12000 χλμ χωρίς ουσιαστικό πρόβλημα. Η χρήση του βέβαια από το νέο ιδιοκτήτη είναι πιο light γιατί μαθαίνει ακόμα.
Θέλει λίγο προσοχή στη στάθμη του λαδιού γιατί τσιμπάει λίγο και χρειάζεται μια φορά ενδιάμεσα στις αλλαγές να συμπληρώνεις 100-150ml.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Θέλει λίγο προσοχή στη στάθμη του λαδιού γιατί τσιμπάει λίγο και χρειάζεται μια φορά ενδιάμεσα στις αλλαγές να συμπληρώνεις 100-150ml.
Και ποσο λαδι περνει σε καθε αλλαγη;
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Θέλει πολύ προσοχή και καλύτερα να συμπεριφέρεστε σαν να μην υπάρχει ποδιά. Στο δικό μου είχε γίνει παρτάλι χωρίς να έχω "βρει" ποτέ από κάτω αλλά μόνο από τις πέτρες που εκτοξεύονται από τον τροχό.
Πολύ ενθαρρυντικά τα αποτελέσματα από το δικό μου κατσικάκι!! Πλησιάζει 12000 χλμ χωρίς ουσιαστικό πρόβλημα. Η χρήση του βέβαια από το νέο ιδιοκτήτη είναι πιο light γιατί μαθαίνει ακόμα.
Θέλει λίγο προσοχή στη στάθμη του λαδιού γιατί τσιμπάει λίγο και χρειάζεται μια φορά ενδιάμεσα στις αλλαγές να συμπληρώνεις 100-150ml.
Για αυτό λέω ότι θέλει αλουμινένια... Η πλαστική είναι σαν να μην έχει. Γτ να τσιμπάει λαδακι όμως καινούργιο μοτερ... Τέλος πάντων..

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Εγώ πάντως το μόνο που θα θελα...είναι +5-10 άλογα. Να ξυπνήσει λίγο πως το λένε..

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Παιδιά έχει 1,3λτ κάρτερ! Μιλάμε για απώλεια 10% ανάμεσα στις αλλαγές, πιστεύετε δεν είναι εντός προδιαγραφών?
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Παιδιά έχει 1,3λτ κάρτερ! Μιλάμε για απώλεια 10% ανάμεσα στις αλλαγές, πιστεύετε δεν είναι εντός προδιαγραφών?
Δν ξέρω .. καινούργιο πιστονι,ελατήρια, τσιμουχακια έχει. 0 χλμ. Είναι αποδεκτό? Δν ξέρω όντως, αν είναι οκ... Δν το λέω σαν πρόβλημα,απλά ρωτάω... 150ml λάδι ανά 2000χλμ τσίμπαγε το 625 που ήταν 20 χρονων μοτέρ.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Ούτε εγώ ξέρω αλλά είναι γεγονός ότι τσιμπάει λαδάκι, του είχα σημπληρώσει εγώ λίγο πριν την αλλαγή των 8000 και τώρα χρειάστηκε πριν την αλλαγή των 12000
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ δεν είδα να καίει.
Ποτέ να προλάβει δλδ;
Βέβαια τα αλλάζω ανα χιλια ,όπως το παπί .
Πάγια τακτική σε όλα τα μηχανάκια ,οι αλλαγές νωρίτερα .
Στο gs τα άλλαζα ανά 3.5 χ.χιλιομ.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
1700 με 1300 ... Αλληλοσυγκρουόμενες απόψεις για να δούμε... Εγώ λέω 1400

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
1700 με 1300 ... Αλληλοσυγκρουόμενες απόψεις για να δούμε... Εγώ λέω 1400

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τόσο παίρνει Βαγγέλη ,τωρα για τις αλλαγές εμένα με είχαν πει ανά 3μισι ,τώρα βλέπω ανά 5 .
Κλαην ,τα αλλάζω νωρίτερα και τέλος !
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
To manual τι λεει για την ποσοτητα;
Αλλα ακομα και στα 1700ml τα 150ml ανα 2000χλ δεν μου φαινεται λιγο (σχεδον 9%) Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι υπαρχει προβλημα για το μοτερ
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αναρωτιεμαι ομως αν ολα τα ραλυ τσιμπανε λαδι ή ετυχε στο συγκεκριμενο Ειναι δηλαδη εκ κατασκευης μεγαλες οι ανοχες του μοτερ;
Για πειτε και οι υπολοιποι κατοχοι
 
Top Bottom