Άγιος Πέτρος - Μονή Παναγίας Μαλεβής

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Ολα όμορφα κ καλοτακτοποιημενα, όσον αφορά το πρόγραμμα ...

Μια μόνο παρατήρηση - ένσταση, ότι είναι παρά πολύ αργά η πρωινή αναχώρηση ...

Λέλοι, Ξελέλοι 8.30 πρέπει να είσαστε στο δρόμο, αλλιώς τα προγραμματιζόμενα θα εκτελεστούν, το πολύ μέχρι 70%.

Βέβαια να πω οτι η Αράχωβα η Καρυές Λακωνίας(χωριό της μητέρας μου) απέχει απο την Εθνική οδό Σπάρτης Αθήνας 15 λεπτά κ 30 λεπτά απο Τρίπολη.
Όποτε έχετε οδό άμεσης επιστροφής στο κλεινόν Άστυ μετά το φαγητό σε περίπου 2+- ώρες Αθήνα απο Αράχωβα ... φυσικά με έκπτωση του προγράμματος!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ολα όμορφα κ καλοτακτοποιημενα, όσον αφορά το πρόγραμμα ...

Μια μόνο παρατήρηση - ένσταση, ότι είναι παρά πολύ αργά η πρωινή αναχώρηση ...

Λέλοι, Ξελέλοι 8.30 πρέπει να είσαστε στο δρόμο, αλλιώς τα προγραμματιζόμενα θα εκτελεστούν, το πολύ μέχρι 70%.

Βέβαια να πω οτι η Αράχωβα η Καρυές Λακωνίας(χωριό της μητέρας μου) απέχει απο την Εθνική οδό Σπάρτης Αθήνας 15 λεπτά κ 30 λεπτά απο Τρίπολη.
Όποτε έχετε οδό άμεσης επιστροφής στο κλεινόν Άστυ μετά το φαγητό σε περίπου 2+- ώρες Αθήνα απο Αράχωβα ... φυσικά με έκπτωση του προγράμματος!

Χάρη (@sirax ) έχεις δίκιο.
Περίμενα να το πουν κι άλλοι, αλλά τελικά ο "παλιός είναι αλλιώς"...:cool::cool::cool::cool:

Εγώ ειλικρινά δεν μπορώ να φύγω πριν τις 10 παρά κάτι από Περιστέρι. Παρκάρω δύο πίτσι στη μάνα μου και ήδη είναι too much.....
Μπορεί όμως το RV - εκκίνηση από τα Μέγαρα να γίνει στις 09:45 και να βγει το πρόγραμμα μια χαρά (όπως είδες από χρόνους εν κινήσει βγαίνει, αλλά υπάρχουν οι καθυστερήσεις σε φώτο, πάω προς νερού μου κλπ και ήδη είμαστε αρκετά μηχανάκια, και περιμένω κι άλλους 2 εκτός φόρουμ). Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα κινηθώ (μία μηχανή) πιο γρήγορα επί ΕΟ και σας προκάμω στον Αχλαδόκαμπο, ή το πολύ στα Αγιοργίτικα - Παρθένι κατά τις 11:30 και συνεχίζουμε παρέα.
Γλιτώνω έτσι χρόνο και από τη στάση στους Μύλους και βγαίνει.
Καλό είναι να πάρουν θέση οι συμμετέχοντες και να ανανεωθεί η αναχώρηση από Αθήνα - Μέγαρα κλπ, ώστε να φεύγετε από Μύλους κατά τις 11:00 (μια ώρα πριν).
Πιστεύω ότι το "ζουμί" σε ομορφιές και γραφικά χωριά, αλλά και οδηγικά, είναι στο δρόμο της επιστροφής, προς Καταφύγιο Πάρνωνα και μέχρι Πλάτανο!
Αυτά δεν πρέπει να χαθούν!
Το πολύ - πολύ, να θυσιάσουμε την κατάβαση Κωλοσούρτη και να γυρίσουμε από Άστρος προς Μύλους κατευθείαν.


Μιλάτε - γράφτε!!!!!!;):):):):)

Επίσης, μιας και η μητέρα σου κατάγεται από εκεί, πες άποψη για την ταβέρνα "Αρετή". Αν είναι όπως μου τα είπαν και τα περιγράφω πιο πάνω, συνεχίζουμε έτσι. Αν δεν είναι έτσι, κάνε άλλη πρόταση και εδώ είμαστε;):ok::ok::ok:
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Η Αρετή είναι σταθερή αξία...

Γενικά μιλώντας, ο Παρνωνας έχει αλλωθει απο τούς επισκέπτες κ οι επαγγελματιες βλέπουν ευρά κ οχι ανθρώπους ...
Έχω κ λίγο ιδιοτροποίσει με τα χρόνια κ σε όλους βρίσκω ελλατωματα...

Έτσι κ αλλιώς καλά θα φάμε όπου κ να σταματησουμε αναλόγως την ωρα, υπάρχουν μαγαζιά, μην σε ανησυχεί το θέμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η Αρετή είναι σταθερή αξία...

Γενικά μιλώντας, ο Παρνωνας έχει αλλωθει απο τούς επισκέπτες κ οι επαγγελματιες βλέπουν ευρά κ οχι ανθρώπους ...
Έχω κ λίγο ιδιοτροποίσει με τα χρόνια κ σε όλους βρίσκω ελλατωματα...

Έτσι κ αλλιώς καλά θα φάμε όπου κ να σταματησουμε αναλόγως την ωρα, υπάρχουν μαγαζιά, μην σε ανησυχεί το θέμα...
Λάϊκ λέμεεεε;):ok::ok::ok:

Δεν είναι αυτοσκοπός της βόλτας το φαγητό, απλώς θέλω να αποφεύγω μέρη που με βλέπουν σαν γιούρα μόνο, και να τρώω στον Πάρνωνα ότι θα έτρωγα και στου Ψυρρή.
Αν το καταφέρνουμε στις αποδράσεις μας αυτό, είναι καλά:):):):)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πες και για το πρόγραμμα Χάρη .....
 

vino_89

Μέλος
Γεια σας παιδιά και από μένα. Είμαι κάποιο καιρό στο φορουμ αλλά δεν έχω συστηθεί ακόμα. Σκέφτομαι να έρθω και εγώ με ένα φίλο στην ημερήσια αυτή βόλτα. Υπάρχει κάποιο όριο στα άτομα που μπορούν να έρθουν?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γεια σας παιδιά και από μένα. Είμαι κάποιο καιρό στο φορουμ αλλά δεν έχω συστηθεί ακόμα. Σκέφτομαι να έρθω και εγώ με ένα φίλο στην ημερήσια αυτή βόλτα. Υπάρχει κάποιο όριο στα άτομα που μπορούν να έρθουν?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν υπάρχουν όρια φίλε πουθενα
Καλώς να έρθεις και να φέρεις όποιον θέλεις
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γεια σας παιδιά και από μένα. Είμαι κάποιο καιρό στο φορουμ αλλά δεν έχω συστηθεί ακόμα. Σκέφτομαι να έρθω και εγώ με ένα φίλο στην ημερήσια αυτή βόλτα. Υπάρχει κάποιο όριο στα άτομα που μπορούν να έρθουν?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν υπάρχουν όρια φίλε πουθενα
Καλώς να έρθεις και να φέρεις όποιον θέλεις

Έτσι και χειρότερα!!!
Ο μόνος περιορισμός, είναι ότι πρέπει να ξέρουμε τα ονόματά σας:):):):)

Με το καλό!!!:biker::biker::biker:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Είπα κ παραπάνω οτι το πρόγραμμα είναι εντάξει!

Ο Πάρνωνας είναι ατέλειωτος ...

ΟΚ, μεσοβδόμαδα τα υπόλοιπα....;):)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Έτσι και χειρότερα!!!
Ο μόνος περιορισμός, είναι ότι πρέπει να ξέρουμε τα ονόματά σας:)
Γιατι ντρεπεσαι;πες το πιο ολοκληρωμενα..."Κι αν σε λενε Λέλο και Λέλα ακομα καλυτερα"...σας μαθαμε πια...:D



















































...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παλιοχαρακτηρα.....
Παλιοποιοτητα.....

:p:p:p:p:p:p
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Σε ότι αφορά την ώρα θα συμφωνήσω με τον Forester, αλλιώς πρέπει να ξυπνήσουμε τα παιδιά από τις 7:00 για παράδοση στη γιαγιά. Ας "κόψουμε" ένα καφέ ή ας γυρίσουμε 1 ώρα αργότερα.;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σε ότι αφορά την ώρα θα συμφωνήσω με τον Forester, αλλιώς πρέπει να ξυπνήσουμε τα παιδιά από τις 7:00 για παράδοση στη γιαγιά. Ας "κόψουμε" ένα καφέ ή ας γυρίσουμε 1 ώρα αργότερα.;)
Ετσι!
Και θα βγει μια χαρα:cool:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οι γιαγιαδες...δεν παιζει να κοιμηθουν απο βραδύς σπιτι μας;...:rolleyes:Ετσι και θα ειμεθα πιο ησυχοι και πιο ανετοι στα ωραρια και στο ταξιδιωτικο αλλά και καφεδακι θα παιξει ανετα...καπως ετσι το δουλευω μπας και...;)
Μηπως ν'αλλαξει και ο τιτλος μιας και μια απο τα ιδια ειμαστε ολοι;..."Γιαγιακα μου συρρικωνσα τα παιδια και την κανω με την κορη σου"...:roflmao:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οι γιαγιαδες...δεν παιζει να κοιμηθουν απο βραδύς σπιτι μας;...:rolleyes:Ετσι και θα ειμεθα πιο ησυχοι και πιο ανετοι στα ωραρια και στο ταξιδιωτικο αλλά και καφεδακι θα παιξει ανετα...καπως ετσι το δουλευω μπας και...;)
Μηπως ν'αλλαξει και ο τιτλος μιας και μια απο τα ιδια ειμαστε ολοι;..."Γιαγιακα μου συρρικωνσα τα παιδια και την κανω με την κορη σου"...:roflmao:

Στον τίτλο +800:D:p:p:p:p


Το πρόγραμμα "κλείδωσε";)
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Καλημερα!γιαααα υπολογισε και εμενα διπλο παρακαλω!!αφου σημερα πηρα το ΟΚ οτι μπορω να αφησω τον υιο!!!!γνωρισα μερικους ΛΕΛΟΥΣ ας γνωρισω κι αλλους!!;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλημερα!γιαααα υπολογισε και εμενα διπλο παρακαλω!!αφου σημερα πηρα το ΟΚ οτι μπορω να αφησω τον υιο!!!!γνωρισα μερικους ΛΕΛΟΥΣ ας γνωρισω κι αλλους!!;)
:welcome::welcome::welcome::welcome:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γεια σας παιδιά και από μένα. Είμαι κάποιο καιρό στο φορουμ αλλά δεν έχω συστηθεί ακόμα. Σκέφτομαι να έρθω και εγώ με ένα φίλο στην ημερήσια αυτή βόλτα. Υπάρχει κάποιο όριο στα άτομα που μπορούν να έρθουν?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
@vino_89 , φιλαράκι καλημέρα, καλή εβδομάδα!!!

Βάλε όνομα και του φίλου σου μαζί και πες αν είστε μόνοι/μονοί ή δικάβαλοι, για να ενημερωθεί η λίτσα μας:):):):)
 
Top Bottom