Έκθεση Μοτοσυκλέτας 2024 - 10 έως 14 Απριλίου, Εκθεσιακό Κέντρο METROPOLITAN Expo (Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μετά από πολλά χρόνια φαίνεται να γίνεται μια σοβαρή διοργάνωση σε ένα σωστό εκθεσιακό κέντρο. Σαφώς περισσότερες συμμετοχές από κάθε άλλη χρονιά.
Μένει να την αξιολογήσουμε και από κοντά

"Οι επισκέπτες θα έχουν τη μοναδική εμπειρία να δουν από κοντά όλα τα νέα και κορυφαία μοντέλα των παρακάτω brands όπως παρατίθενται κατά αλφαβητική σειρά: AJP, ASUS, Bajaj, Benelli, Blueshark, BMW Motorrad, Brixton, Buggy Motors, CF Moto, Daytona Best Electric, Daytona Motors, Ducati, Ecooter, E-FUN, Electricmoto, ΕMOUV by Eurolamp, E-Ride, Ezi, Fangpower/Sheng Wo, Gasgas, Gowow, Honda, Horwin, Husqvarna, Hyosung, Kawasaki, Keeway, Kove, KTM, Kymco, Lvneng, Malaguti, MBP, Moto Morini, MV Agusta, Nerva, Next Electric, Ohvale, Peugeot, Polaris, Powerland, Qjmotor, RKS, Royal Alloy, Royal Enfield, Segway, Sherco, Suzuki, SWM, SYM, Talaria, TGB, Tinbot, TM Moto, Tomini, Triumph Motorcycles, UM Motorcycles, Vmoto, Voge, Yadea, Yamaha, YCF και Zontes".

Πηγή MotoMag.gr
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μην σας ενθουσιάζει το μέρος χαχαχα οι τύποι έχουν κλείσει μόνο μια αίθουσα...πάλι νεκρά τα πράματα !!!!!

xrv_world_explorer
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμένα με καλύπτει πως είναι όλες οι μεγάλες Ευρωπαϊκές (σχεδόν) και οι Ιαπωνικές. Με στεναχωρεί η απουσία του Piaggio Group (εννοώ Aprilia και Moto Guzzi).

Επίσης θα δούμε και δυο ενδιαφέρουσες εταιρείες, την AJP και την KOVE.

Σε σχέση με άλλες χρονιές είμαι υπερκαλυμμένος!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θα πάω και θα γ@μηθώ στις φωτογραφίες!

(χμμμ δεν ακούστηκε καλά αυτό)
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
Εμένα με καλύπτει πως είναι όλες οι μεγάλες Ευρωπαϊκές (σχεδόν) και οι Ιαπωνικές. Με στεναχωρεί η απουσία του Piaggio Group (εννοώ Aprilia και Moto Guzzi).

Επίσης θα δούμε και δυο ενδιαφέρουσες εταιρείες, την AJP και την KOVE.

Σε σχέση με άλλες χρονιές είμαι υπερκαλυμμένος!
μπορει να κατεβει καποιος dealer τους οπως παλιότερα !
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
το piaggio group μας σνομπαρει σαν καταναλωτες (piaggio,vespa,aprilia,moto guzzi.)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι μηχανάκια περίπου θα δούμε μεταξύ άλλων.

 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
το piaggio group μας σνομπαρει σαν καταναλωτες (piaggio,vespa,aprilia,moto guzzi.)
Αυστηρός....
Μετά θελουν πωλησεις.Ειδικα στα μεγάλα τους.Μου θυμιζουν καποιους εισαγωγεις 40 χρονια πριν,που στεκοντουσαν σαν Δραγάτες,διπλα στα μηχανακια που εξέθεταν,για να μην ανεβαινουμε επανω και τα χαλασουμε.Ετσι κι αυτοι.Μην ξοδεψουν κανα φράγκο. :ha
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Μετά θελουν πωλησεις.Ειδικα στα μεγάλα τους.Μου θυμιζουν καποιους εισαγωγεις 40 χρονια πριν,που στεκοντουσαν σαν Δραγάτες,διπλα στα μηχανακια που εξέθεταν,για να μην ανεβαινουμε επανω και τα χαλασουμε.Ετσι κι αυτοι.Μην ξοδεψουν κανα φράγκο. :ha
Δε ξερω τι γινόταν 40 χρόνια πριν, και δεν εχει και πολυ σημασία νομίζω...
Το εν λόγω γκρουπ, εχει το κοινό του ούτως ή άλλως
Δλδ ,αν πήγαινες λόγου χαρειν, και έβλεπες όλες τις βεσπες θα ψωνιζες;;
Η μήπως αλλα μοντέλα του γκρουπ;
Έκανες αλλη επιλογή σύμφωνα με τις ανάγκες σου και το πορτοφόλι σου,και είναι απολύτως σεβαστό απο εμένα.
Δε συμφωνώ απλα με το οτι μας έχουν γραμμένους, ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε τι και πως
Αυτά και πολύ φιλικά ειλικρινά
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Δε ξερω τι γινόταν 40 χρόνια πριν, και δεν εχει και πολυ σημασία νομίζω...
Το εν λόγω γκρουπ, εχει το κοινό του ούτως ή άλλως
Δλδ ,αν πήγαινες λόγου χαρειν, και έβλεπες όλες τις βεσπες θα ψωνιζες;;
Η μήπως αλλα μοντέλα του γκρουπ;
Έκανες αλλη επιλογή σύμφωνα με τις ανάγκες σου και το πορτοφόλι σου,και είναι απολύτως σεβαστό απο εμένα.
Δε συμφωνώ απλα με το οτι μας έχουν γραμμένους, ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε τι και πως
Αυτά και πολύ φιλικά ειλικρινά
Συμφωνώ. Για παράδειγμα, για τα δικά μου θέλω, όταν αγοράσω το μεγάλο μηχανάκι η πρώτη μου επιλογή θα είναι το V85TT.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Συμφωνώ. Για παράδειγμα, για τα δικά μου θέλω, όταν αγοράσω το μεγάλο μηχανάκι η πρώτη μου επιλογή θα είναι το V85TT.
Κουκλαρα το V85-tt αλλά όταν το είχα οδηγήσει μου είχε φανεί αδύναμο, και με πολύ ζέστη στα πόδια.

Περί ορέξεως...
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Τα λεφτά που θα έδινε μια εταιρία για χώρο στην έκθεση(δεν ειναι λίγα φαντάζομαι) γιατί να μην τα δώσει για "σπρώξιμο" και διαφήμιση σε περιοδικά κλπ;

Θα χάσει;;;;
Το piaggio group όπως και κάθε εταιρία κοιτάει το συμφέρον της.


ΠΟΣΟΙ τελικά στην Ελλάδα πρόκειται να ψωνίσουν μηχανάκι μετά από επίσκεψη σε έκθεση; Έχουμε τοοοοοση δύναμη στην Ελλάδα;


Οι περισσότεροι "παλιοί" έχουν άποψη οπότε αρμενίζουν τριγύρω για να μπορούν αργότερα να πουν την παραπάνω κουβέντα. Οι δε "νέοι" θα φέρουν βόλτα όλα τα μοντέλα.. θα κάνουν όνειρα.. και αφού πάρουν κάρτες από όλα,μετά την έκθεση θα ξεκινήσουν εκ νέου περιφορά στις εταιρίες που ξεχώρισαν..

Κάπως έτσι νομίζω.
 
Top Bottom