Έκλεψαν Motocross μοτοσυκλέτες από πλημμυροπαθείς

paramedic

Μέλος
Περιοχή
Αττική
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Aprilia ETV 1000 Caponord RRR
Θα μιλήσω σαν άτομο που έζησε την πλυμμήρα μιας και ήμουν διακοπές στο πατρικό της μητέρας μου στα Τρίκαλα στον Daniel. Πλυμμήρισε το σπίτι με 80 πόντους νερό εντός του σπιτιού και 1.2 μέτρα έξω απο αυτό, το αυτοκίνητο μου έτους 2020 πήρε νερό μεχρι τα καθίσματα, η οικοσυσκευή εκτός του ψυγείου που ακόμα απορούμε πως έζησε πετάχτηκε όλη μαζί με το πατωμα laminate που έβαλα με πολύ προσωπικό κόπο με την σύζηγό μου μόλις 2 ημέρες πριν την κακοκαιρία. 1 ημέρα μετά την πλυμμήρα 2:45 το βράδυ και μέσα στην στενοχώρια μας και την ταλαιπωρία μας ακούω σκύλο να γαβγίζει και αμέσως μετα ψιθύρους έξω απο το σπίτι. Τα υπάρχοντα μας όλα εξω στα μπαλκόνια αλλά άχρηστα πια, κρεβατια, καναπέδες, πλυντήρια, υπολογιστές, χαλιά, ρούχα και οτι άλλο έχει καθε σπίτι. Οι αυλόπορτες κλειδωμένες με λουκέτα. Σκέφτηκα να βγώ έξω να δω τα "παλικάρια" αλλά αμέσως με ξαναπήρε ο ύπνος απο την εξάντληση μιας και για να σωθώ απο το σπίτι τις προηγούμενες ημέρες μπήκα στο νερό μεχρι την μέση και πήγα στο σπίτι ενος θείου μου πιο δίπλα που είναι διώροφο. Μετά απο μια ώρα το νερό ανέβηκε άλλους 50 πόντους περίπου. Κοιμόμουν σε ενα στρώμα που σώθηκε απο τύχη στο πατωμα που είχα πλύνει με βρώμικο νερό εκείνη την στιγμή.
Δεν σας τα λέω όλα αυτα για να με λυπηθείτε. Τα λέω για να δείτε σε τι κατασταση ήμουν και για να γραψω το εξής: Πολύ σωστά έκανε και ανέβασε ο άνθρωπος την ανάρτηση γιατί όλα αυτα τα απεκτησε με κόπο και ίσως είναι και τα μοναδικά που του έμειναν απο την πλυμμήρα. Είναι πολύ σημαντικό να δείς μετά απο όλο αυτό οτι κάτι επέζησε! Εμενα επεζησε ενα σκαμπό γιατι το έβαλα ψηλά πριν φύγω απο το σπίτι και χάρηκα τι να λεμε.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Θα μιλήσω σαν άτομο που έζησε την πλυμμήρα μιας και ήμουν διακοπές στο πατρικό της μητέρας μου στα Τρίκαλα στον Daniel. Πλυμμήρισε το σπίτι με 80 πόντους νερό εντός του σπιτιού και 1.2 μέτρα έξω απο αυτό, το αυτοκίνητο μου έτους 2020 πήρε νερό μεχρι τα καθίσματα, η οικοσυσκευή εκτός του ψυγείου που ακόμα απορούμε πως έζησε πετάχτηκε όλη μαζί με το πατωμα laminate που έβαλα με πολύ προσωπικό κόπο με την σύζηγό μου μόλις 2 ημέρες πριν την κακοκαιρία. 1 ημέρα μετά την πλυμμήρα 2:45 το βράδυ και μέσα στην στενοχώρια μας και την ταλαιπωρία μας ακούω σκύλο να γαβγίζει και αμέσως μετα ψιθύρους έξω απο το σπίτι. Τα υπάρχοντα μας όλα εξω στα μπαλκόνια αλλά άχρηστα πια, κρεβατια, καναπέδες, πλυντήρια, υπολογιστές, χαλιά, ρούχα και οτι άλλο έχει καθε σπίτι. Οι αυλόπορτες κλειδωμένες με λουκέτα. Σκέφτηκα να βγώ έξω να δω τα "παλικάρια" αλλά αμέσως με ξαναπήρε ο ύπνος απο την εξάντληση μιας και για να σωθώ απο το σπίτι τις προηγούμενες ημέρες μπήκα στο νερό μεχρι την μέση και πήγα στο σπίτι ενος θείου μου πιο δίπλα που είναι διώροφο. Μετά απο μια ώρα το νερό ανέβηκε άλλους 50 πόντους περίπου. Κοιμόμουν σε ενα στρώμα που σώθηκε απο τύχη στο πατωμα που είχα πλύνει με βρώμικο νερό εκείνη την στιγμή.
Δεν σας τα λέω όλα αυτα για να με λυπηθείτε. Τα λέω για να δείτε σε τι κατασταση ήμουν και για να γραψω το εξής: Πολύ σωστά έκανε και ανέβασε ο άνθρωπος την ανάρτηση γιατί όλα αυτα τα απεκτησε με κόπο και ίσως είναι και τα μοναδικά που του έμειναν απο την πλυμμήρα. Είναι πολύ σημαντικό να δείς μετά απο όλο αυτό οτι κάτι επέζησε! Εμενα επεζησε ενα σκαμπό γιατι το έβαλα ψηλά πριν φύγω απο το σπίτι και χάρηκα τι να λεμε.
Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια θέλω να σου πω ότι λυπάμαι ειλικρινά και κουράγιο να είσαι όρθιος και δυνατός να παλεύεις.
Πάντα ξημερώνει
 

Marios40

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Ktm690
Και εμεις ντρεπομαστε που εχουμε τετοια(σαν κ εσενα )μελη!!!

Ωπα ρε Μαγκα,μολις γραφτηκες ,δεν συστηθηκες αλλα το 1ο ποστ σου ειναι κατα μετωπο επιθεση σε αλλα μελη.Για συμμαζεψου!!!
Δεν γνωρίζα οτι πρεπει να συστηθώ ηλεκτρονικά , ειχα κωδικούς παλια κ τους έχασα … με αλλο username , κ έμπαινα σαν guest .. εγραψε κατι το αλλο το παιδι ο κτήνος το οποίο ήταν ξεκάθαρο και αμεςως καποιος του την ειπε πολυ άσχημα . Οι περιςςοτεροι , οχι ολοι ευτυχως ,επειδη ίσως τον γνωρίζετε , τον υποστηρίξατε και μετα μου είπατε Ότι ψάχνομαι κ για καβγά
Αυτα ..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν υπάρχει σωτηρία λέμε...
Ας μας πάρει το ποτάμι να τελειώνουμε...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Δεν υπάρχει σωτηρία λέμε...
Ας μας πάρει το ποτάμι να τελειώνουμε...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να ξυπνάνε και οι τελευταίοι από τις ψευδαισθήσεις σχετικά με την χώρα που ζουν και ανάμεσα σε τι κατοίκους.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Γίνονται χειρότερα.
Μπαίνουν σε οστεοφυλάκια των νεκροταφείων των χωριών της Μεσσηνίας, και κλέβουν όσα από τα κουτιά που έχουν μέσα τα οστά των νεκρών είναι μεταλλικά.
Φίλου μου είχαν αδειάσει κάτω τα οστά του πατέρα του και μετά προσπαθούσε να τα ξεχωρίσει από τα άλλα.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Ολοι ξερουμε ποιοι τα κανουν αυτα...

καιρος να το αποδεχθουμε και να μην εθελοτυφλουμε.....

Κουραγιο σε ολο τον κοσμο ....περασα το ΣΚ απο τις περιοχες εκει.....τραγικη η κατασταση, αφορητη η οσμη....

Οι ανθρωποι τα εχασαν ΟΛΑ....
 
Top Bottom