Έχεις την μοτοσυκλέτα που πραγματικά θέλεις;

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Παράγγειλα deflectors.....για τους στροβιλισμους αερα που νοιωθω στην μεση και στην κοιλια.....επειδη προσπαθω να την φερω στα μετρα μου επιτελους...

 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ποιά?Αυτή που έχω και φτιάχνω?Το NX650 και μια χαρά κάνω τις δουλειές και το κέφι μου.Αυτή που μου κάνει κλικ τον τελευταίο καιρό είναι το Χάσκυ701 αλλά εγώ είμαι παράξενος και με τόσα λεφτά που κάνει θα έπαιρνα 2-3 μεταχειρισμένα :hungry:.
Εχουμε τα ιδια γουστα. Τα πρωτα μου μοτο δεκαετια"80 ηταν Bultaco κ χασκυ !!!!
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Παράγγειλα deflectors.....για τους στροβιλισμους αερα που νοιωθω στην μεση και στην κοιλια.....επειδη προσπαθω να την φερω στα μετρα μου επιτελους...

Ωχ στο αλλο θεμα ηθελα να το βαλω ( τι εκανες στην μοτοσυκλετα σου σημερα), αλλα κολλαει κι εδω βεβαια.....Αν θελουν οι διαχειριστες ας το μεταφερουν...
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
εχω ενα 1200 ad του 08 τουμπανο καθαρα για βολτες μακρινες και ταξιδιαρικες οπως και ενα 1200 απλο χωματινο καρατουμπανο με οτι εβγαινε να το εχω βγαλει απο πανω, Και εδω και λιγο καιρο πουλησα το kxf450 του 10 αφου το μοτοκρος στην ζωη μου παιρνει τελος εχω ζησει τα καλυτερα χρονια τις ζωης μου με πολυ mx αλλα και πολυ πονο καποτε ερχετε και το τελος και ψαχνω για klx η wrf 450 αν δεν βρω αυτο που θελω θα παρω κανενα klr και τελος
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ μετά απο κάμποσα χρόνια και αρκετές αλλαγές σε moto πλέον νιώθω πως είμαι εκεί που θέλω...

Να μιλάμε τώρα για τα οικονομικά μας, όχι για όνειρα θερινής νυκτός και αν κάτσει το τζόκερ, ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ, αν είχα 30-40 χιλιάρικα για ξόδεμα θα συζητάγαμε για άλλο γκαράζ αλλά δεν έχει νόημα κάτι τέτοιο..

Με το BANDIT έχω το street που πάντα γούσταρα για αυτό που είναι. Ένας ακούραστος, άσπαστος, ταξιδιώτης-εργάτης. Και με την πλήρη βελτίωση που του έχω κάνει σε αναρτήσεις, περιφερειακά, αξεσουάρ είναι αυτό ακριβώς που θέλω.

Το TTR είναι το τελευταίο και καλύτερο Γιαπωνέζικο αυθεντικό μονοκύλινδρο On-Off με κορυφαίες αναρτήσεις και απλό αξιοπιστο αερόψυκτο μοτέρ. Το έχω φέρει σχεδόν εκεί που θέλω σαν ένα ικανότατο και ελαφρύ χωμάτινο ταξιδιάρικο εργαλείο..

Αν συζητάμε για όνειρα θα έλεγα

-Kawasaki Versys 1000 16'
-ένα αγωνιστικό enduro με την προίκα του

και αυτό που ετοιμάζει η KTM στα 800 κυβικά!!

Επειδή όμως έχω το 1/4διαθέσιμο σε χρήματα για τα παραπάνω πήγα σε bandit και TTR και είμαι πολύ πολύ χαρούμενος και γεμάτος στο γκαράζ μου.

Σπάνια πλέον μπαίνω στο car να χαζεύω αγγελίες απο άλλες μηχανές (σκέψου!!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
εχω ενα 1200 ad του 08 τουμπανο καθαρα για βολτες μακρινες και ταξιδιαρικες οπως και ενα 1200 απλο χωματινο καρατουμπανο με οτι εβγαινε να το εχω βγαλει απο πανω, Και εδω και λιγο καιρο πουλησα το kxf450 του 10 αφου το μοτοκρος στην ζωη μου παιρνει τελος εχω ζησει τα καλυτερα χρονια τις ζωης μου με πολυ mx αλλα και πολυ πονο καποτε ερχετε και το τελος και ψαχνω για klx η wrf 450 αν δεν βρω αυτο που θελω θα παρω κανενα klr και τελος
Συμφωνω πληρως !! Το τελευταιο να παρεις !!!!!
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Όταν την πήρα δεν το πίστευα αλλά όσο περναέι ο καιρός και γράφω klm μαζί της τόσο καταλαβάινω οτι αυτό ήθελα πάντα....Τα κάνει όλα (όλα όμως), συμφέρει και δεν ζητάει τίποτα (μόνο να της πληρώνω ασφάλεια ;))...
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Εξ όσων γνωρίζω, δεν υπάρχει Honda Multistrada ούτε Υamaha Turismo Veloce οπότε όχι,δεν έχω τη μοτοσυκλέτα που πραγματικά θέλω :D
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Αν και τωρα τελευταια .... τυχαινει να οδηγαω κατα καιρους διαφορα καινουργια 1200αρια ..τελευταιο το ΚΤΜ 1290 ... δεν λεω μετα το δικο μου (GS 1200 ADV 2007) μου φαινεται λιγο μπουκωμενο....:p:p ....

αλλα απο την αλλη οταν το κοιταω το γουσταρω , κανω οτι θελω με αυτο ...χωμα , δρομο κλπ κλπ.... οποτε μου φευγει ...η λιγουρα ....

Εκεινο που δεν μπορω να χωνεψω με τιποτα ειναι οτι οσο εμπειρια & γνωση και να αποκτας με το καιρο ........... οσο και ξερεις τι θελεις οδηγικα .......... παντα νικαει το Marketing ...!!!!!! :p:p:p:p:p:p
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν και τωρα τελευταια .... τυχαινει να οδηγαω κατα καιρους διαφορα καινουργια 1200αρια ..τελευταιο το ΚΤΜ 1290 ... δεν λεω μετα το δικο μου (GS 1200 ADV 2007) μου φαινεται λιγο μπουκωμενο....:p:p ....

αλλα απο την αλλη οταν το κοιταω το γουσταρω , κανω οτι θελω με αυτο ...χωμα , δρομο κλπ κλπ.... οποτε μου φευγει ...η λιγουρα ....

Εκεινο που δεν μπορω να χωνεψω με τιποτα ειναι οτι οσο εμπειρια & γνωση και να αποκτας με το καιρο ........... οσο και ξερεις τι θελεις οδηγικα .......... παντα νικαει το Marketing ...!!!!!! :p:p:p:p:p:p
Μια λυση υπαρχει οδηγειτε οποτε μπορειτε κ πιο παλια μηχανακια ετσι δε θα νικουν οιεπιταγες του marketing.
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
ειμαι ακομα ερωτεμευνος με το κτμακι μου(ktm adventure 990 R 2012),το γουσταρω τρελλα...περιμενω πως κ πως ποτε θα το ξανακαβαλησω(4 μηνες τον χρονο λογω δουλειας) την βλεπω στον υπνο μου....ελα ομως που με στοιχειωνει ενα μηχανακι κ μονο ενα αλλα δεν ξερω αν θα κανει ολα αυτα που θα κανει το ktmaki μου...???Ducati multistrada 1200 pikes peak 2016!ευτυχως που δεν το βλεπω να κυκλοφορει στο δρομο..ασε που δεν το εχω οδηγησει ακομα..γιατι φοβαμαι μην μαρεσει..
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Εχω την τύχη να εχω πλεον το μηχανάκι που θελω για να τα κανω ολα οσα θελω ειτε μόνος δικαβαλος, αν και αν δεν ακολουθούσε το κορίτσι θα έπαιρνα κατι λιγο πιο off road δηλαδις το R..

Χαιρομαι επιπλεον και για αυτα που ειχα μεχρι σημερα (950adv, gs800, tdm, varadero125! και διάφορα σκουτερακια) επισης θεωρω πως ηταν οτι ακριβως ηθελα τοτε που τα ειχα!
Αυριο ποιος ξερει;
Καλα να ειμαστε όλοι να πραγματοποιούμε τα ονειρα μας!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Το κουλουρι δεν το ηθελα,ετυχε κ το πηρα ,ετυχε κατι κ επρεπε τα φραγκα να πανε αλλου αλλα δεν ηθελα να μεινω αλλο χωρις μηχανακι.Ετσι λοιπον βρεθηκε μπροστα μου το κουλουρακι μου ,τοπ κ σχεδον τζαμπα.
Δεν ειναι η μηχανη που θαθελα αλλα εχω αρχισει να το συμπαθω επικινδυνα ,οταν θαρθει η σειρα της επομενης θαθελα να το κρατησω:biker2:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η ταχύτητα και η εξελιξη γύρω μας
......αλλάζει τα θέλω μας και τις ανάγκες μας....καθημερινά
Εκει που λες είμαι μια χαρά με αυτό που έχω. ....βλέπεις τα καινούργια και αναθεωρείς.
Αλλά αυτή είναι η ζωή και δεν ισχύει μόνο για τα μηχανακια μας.
Αν περίσσευαν φραγκα....θα αλλαζαμε κάθε μήνα μοτορια:D
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Θα απαντούσα ανεπιφύλακτα "ναι" στην ερώτηση, αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι η μοτοσικλέτα μου δεν πάει χώμα.


Έτσι και αλλιώς όμως είναι δύσκολο να βρεις μοτοσικλέτα που να τα κάνει όλα καλά.
Ίσως καλύτερη λύση είναι να υπάρχει και μια δεύτερη...
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Eγω την ονειρευομουν απο τα 13..Την απεκτησα στα 24 και παρ ολο τον σχεδον ενα χρονο συμβιωσης δεν την αλλαζω ουτε με το 1190..
:p
Νταξ εχουμε τα καβγαδακια μας γιατι οσο μεγαλωνει ξεμωρενεται αλλα βαζει κατω πολλες νεες και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα.. Ολα μου τα ταξιδια τα χω φανταστει μ αυτη και οταν με νευριαζει πολυ και σκεφτομαι να την χωρισω το ξανασκεφτομαι γιατι δεν με καλυπτει αλλη τοσο πολυ...950 ADVENTURE Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δυσκολη ερωτηση,πιο δυσκολη η απαντηση...Γιατι συνηθως,οχι παντα,εχουμε τη μοτοσυκλετα που θελουμε...ως την επομενη.Και ακομα πιο πολυ,επειδη μας αρεσει το "σπορ" δυσκολα θα πεις εχω αυτη τη μοτοσυκλετα και δε θελω καμμια αλλη...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αν παιζαμε τρελλά φραγκα ολοι μας,η ερωτηση θα ηταν "πηρες οσες ηθελες;" και παλι θα πεφτανε πολλα οχι...κι ας ημασταν πολλαπλασια ευχαριστημενοι.
θα μου πεις εξαρταται τι ζηταει ο καθενας...ναι συμφωνω...καλα...νομιζεις...να φερω ενα παραδειγμα.
Ειμαι τρισευχαριστημενος απο το GS μου...κ δεν βλεπω λογο αλλαγης αφου περνανε ολα ΚΑΙ μεσα απο υποχρεωσεις-αναγκες κλπ...δεν ειμαστε αλλωστε "εξ'ουρανου" μοτοσυκλετιστες αλλά παιζει κι ενας αλλος κοσμος γυρω μας.Ομως...αν μου ελεγες θες αλλη;...θα απαντουσα ναι "υπο συνθηκες".Κι εκει παιζανε κανα δυο...αμεσα.Κι ελα και ειχα αυτες τις δυο...μια απο αυτες.πχKTM 1290adv...ξανα το ερωτημα,εισαι κομπλε;.....οχι....κι αλλαζει το σκηνικο κ σκαει μια κληρονομια απο εναν θειο απο Αφρικη που τον ειχα ξεχασμενο.Kαι μόλις σβησω το πούρο,παω κ παιρνω ενα KTM450rally για να λυσσαω ανεπιφυλακτα στα χωματα...και ενα Fjr1300AS για να ταξιδευω και ενα χαλαρο για την πολη και ενα RSV4 για τις Σερρες για ξεκ@υλωμα .....και θα μεινεις εκει;........Μπα...
Τι θελω να πω.Παντα ειμαστε ευχαριστημενοι παντα θελουμε κατι αλλο.Δεν θα αλλαξει ποτέ αυτο,οσο νοιωθουμε οτι θελουμε να οδηγαμε και να γουσταρουμε...και ευτυχως δηλαδη. :)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το κουλουρι δεν το ηθελα,ετυχε κ το πηρα ,ετυχε κατι κ επρεπε τα φραγκα να πανε αλλου αλλα δεν ηθελα να μεινω αλλο χωρις μηχανακι.Ετσι λοιπον βρεθηκε μπροστα μου το κουλουρακι μου ,τοπ κ σχεδον τζαμπα.
Δεν ειναι η μηχανη που θαθελα αλλα εχω αρχισει να το συμπαθω επικινδυνα ,οταν θαρθει η σειρα της επομενης θαθελα να το κρατησω:biker2:
ετσι ειναι το κουλουρι ταπεινο snak αλλα χορταστικο κ γευστικο. Εγω παντως μετα απο 8 χρονια το εκτιμω καθε μερα κ πιο πολυ !!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ετσι ειναι το κουλουρι ταπεινο snak αλλα χορταστικο κ γευστικο. Εγω παντως μετα απο 8 χρονια το εκτιμω καθε μερα κ πιο πολυ !!!!
Παντως τις εποχες που ειχα ΧΤ, τα κουλουρια ηταν ονειρο...
Τρεχανε τα σαλια μας!
Επειδη περασαν χρονια μεχρι την αλλαγη, αλλαξε κι η ηλικια κι οι δραστηριοτητες και πηγα στα 2 κυλιδρα. Αφρικα επι 2 κλπ....
Πολυ καλα μηχανακια τα klr!!!!
 
Top Bottom