ΑΡΑΧΝΑΙΟ (ΧΕΛΙ)- Κυριακή 3/6/2018

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Μιας και είμαι αμήχανος αυτή τη περίοδο θα έρθω με το αμάξι μιας και δεν έχω ξαναπάει σε αυτά τα αξιοθέατα.

Πότε το βλέπεις να είστε Αραχναίο να σας βρω εκεί; Πρώτα θα παιχτεί ο καφές;

Μόνος θα είμαι. Όποιος άλλος θέλει να έρθει μαζί μου, δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Ναι Κώστα @gaslion , πρώτα καφεδάκι στο χωριό για καμια ωρα και μετά τα υπόλοιπα.
Υπολογίζω γύρω στις 1100 να είμαστε εκεί :)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μιας και είμαι αμήχανος αυτή τη περίοδο θα έρθω με το αμάξι μιας και δεν έχω ξαναπάει σε αυτά τα αξιοθέατα.

Πότε το βλέπεις να είστε Αραχναίο να σας βρω εκεί; Πρώτα θα παιχτεί ο καφές;

Μόνος θα είμαι. Όποιος άλλος θέλει να έρθει μαζί μου, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Ελα ρε Κωστή....που είσαι εσύ;...το δωσες το αρΓαλείο;...πως κ τί;...θα μου τα πείς αύριο στον καφέ. ;)

Πάνο ,τα λέμε αύριο πουρνό στο περίΦτερο.:ok:
Θα'μαι με 2 φιλαράκια ,με γλήΓορα μοτόρια.
Θα μας καταλάβετε απ'τον κουρΝιαχτό.:D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλά να περάσετε...!!!:ok:
 

Vagos84

Μέλος
Όνομα
Baggelis
Μοτό
SUZUKI DL 650 '07
Καλημερα! Δε θα τα καταφερω λογω ξενυχτιου! Καλη βολτα παιδια!
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Καλημέρα! Η ομάδα τελικά δεν θα πάει Αραχναίο. Είμαστε στην Αλμυρή για καφέ για όποιον θέλει να έρθει.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mikes

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Honda CBF 500, Yamaha YBR 250
πισω στη βαση μου εγω.. θα ηταν ωραια βολτα και ωραια παρεα... ειχαμε βεβαια ενα ατυχες περιστατικο καθως ενα gs 1200 δεν ανεχτηκε το γεγονος οτι με ειχε συνεχεια μπροστα του και αποφασισε παρακουωντας καθε εντολη του αναβατη του να πραξει αυτοβουλως και να με εμβολισει.. :fun
αν και καμποσο πληγωνενο το μηχανακι τελος καλο ολα καλα, και παμε γι αλλα..







 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Όλοι στις βασεις μας και πανω απ' όλα όρθιοι. Και τα δύο παιδιά είναι καλα - το ερπετό καλύτερα, λόγω boxer περιοριστηκαν ζημιες στη μηχανή και στο σωμα και μόνο λίγα σκισιματα στα ρούχα και ένα χτυπημένο κάλυμμα του καπακιου, μαρτυρούν την πτώση.

Μια μικρη εκδορα στον αγκώνα για τον Μικε και μείον οργανα, λεβιές ταχυτήτων και βάση μανετας για το ybr.

Περαστικά και στους δύο σας και δειτε το σαν ευκαιρία να ανανεωσετε τον εξοπλισμό ασφαλείας σας:)

Εννοείται ότι όχι λίρες, αλλά ούτε γρόσι δεν βρηκαμε, αφού δεν ανεβηκαμε στο χωριό. Θα επαναλαβουμε την βόλτα καποια στιγμη από Σεπτέμβριο, αφου οι θερμοκρασίες πλεον βαράνε κοκκινο.
Μικρή υποσημείωση, η Παλαιά με τοοοοσο κόσμο (αυτοκινητα παρκαρισμενα, ακόμη και επανω στις στροφες της Κακιας Σκαλας και κοσμο να τη διασχίζει σωρηδον ΠΑΝΤΟΥ)είναι επικίνδυνη. Οι επομενες βόλτες απο Νέα.
 

mikes

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Honda CBF 500, Yamaha YBR 250
εγω παντως χαρηκα που παρα την ατυχια μας δε χαλασε ολοκληρωτικα η βολτα, και επισης ο γιωργος μπορεσε να συνεχισει καθως η ζημια του ηταν αμελητεα.. βεβαια το ποσο κοστολογει η bmw αυτο το λαμαρινακι ειναι ενα θεμα, αλλα το μηχανακι του ειναι λειτουργικο και χωρς αυτο και δε χρειαζεται να βαλει βαθεια το χερι στη τσεπη αμεσα!
επισης να του δωσω απειρα ρισπεκτ για την αμεση αποδοχη της ευθυνης χωρις καν να προλαβω να πω οτιδηποτε, :friendship::thanx:

αλλα ρε φιλαρακι, ετσι αμεσως? χωρις να ξεκατινιαστουμε και να κανουμε ενα αξιοπρεπη ελληνικο καυγα? τιποτα? τι διαολο σε αλλη χωρα ζουμε?? :fun:fun:ha
 

mikes

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Honda CBF 500, Yamaha YBR 250
Απίστευτο από που έχει πιάσει τους ιμάντεςo_O
Περαστικά σε οδηγούς και μοτό
δε ξερω αν ειναι καλο η οχι που τους επιασε εκει, 3 φορες που φορτωθηκε αυτο το μηχανακι ετσι ειχε πιαστει μπροστα, ξερω ομως πως το εκανε με πολυ προσοχη ωστε να μην ακουμπησουν καθολου οι γατζοι σε καλαμια και ψαλιδι οταν τους περναγε..

ευχαριστω για τα περαστικα.. :friendship:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Περαστικά Μικέ και ποτέ ξανά σύντροχε.
Στενοχωρήθηκα που τα διάβασα αλλά αφού όλα είναι καλά, τα σίδερα φτιάχνονται.:biker2:
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Λίγο πιο πάνω, στην κάτω πλάκα τιμονιού, εκεί που το έπιασε (ειδικά τα λεπτά καλάμια) στραβώνουν εύκολα με τους αυτοκινητάδικους ιμάντες. Υπάρχουν άλλοι για μοτό, και τους πιάνουμε όσο πιο ψηλά μπορουμε στην μοτό για να κάνει μοχλό (αντιρίδα) ώστε να μην χρειαστεί μεγάλες δυνάμεις όταν πάει να γύρει η μηχανή. Το Σταντ πάντα κλειστό γιατί όταν σφίγγουμε ιμάντες πιέζεται πάνω στην πλατφόρμα και Στραβώνει ή σπάει.
Όπως κάποτε σε ένα monster το οποίο Σταντ δένει πάνω στον κινητήρα.......
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το Σταντ πάντα κλειστό γιατί όταν σφίγγουμε ιμάντες πιέζεται πάνω στην πλατφόρμα και Στραβώνει
όπως έμαθα τον Αύγουστο μετά το φόρτωμα του ιταλικού θαύματος που πλέον γέρνει πιο πολύ και από ιστιοπλοϊκό σε τυφώνα
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Μιας και οι πρωταγωνιστές αναβάτες απεδείχθησαν αρκούντος ανθεκτικοί, περαστικά στον πληγωμένο εξοπλισμό ασφάλειας και στα μηχανάκια
 

mikes

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Honda CBF 500, Yamaha YBR 250
παρελαβα το μηχανακι..
απολογισμος ζημιων:
καντραν
βαση μανετας συμπλεκτη
διακοπτης αριστερος
μικρο χτυπημα στο ρεζερβουαρ
φτερο εμπρος τροχου
πλαστικο ουρας αριστερα
στραβος λεβιες ταχυτητων

καλαμια δουλευουν μια χαρα, αλλα μαλλον εχει αρπαξει σταυρος καθως για να παει ευθεια το μηχανακι το τιμονι βλεπει αριστερα
το βλεπω να βγαινει ολικη.. ειναι πολλα τα λεφτα αρη... :roflmao:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Λίγο πιο πάνω, στην κάτω πλάκα τιμονιού, εκεί που το έπιασε (ειδικά τα λεπτά καλάμια) στραβώνουν εύκολα με τους αυτοκινητάδικους ιμάντες. Υπάρχουν άλλοι για μοτό, και τους πιάνουμε όσο πιο ψηλά μπορουμε στην μοτό για να κάνει μοχλό (αντιρίδα) ώστε να μην χρειαστεί μεγάλες δυνάμεις όταν πάει να γύρει η μηχανή. Το Σταντ πάντα κλειστό γιατί όταν σφίγγουμε ιμάντες πιέζεται πάνω στην πλατφόρμα και Στραβώνει ή σπάει.
Όπως κάποτε σε ένα monster το οποίο Σταντ δένει πάνω στον κινητήρα.......
Σωστός, πάντα ψηλά. Βίλλ, είσαι στην εχπρές στα Ίσθμια, είχες F 800 και είχαμε πάει βόλτα Κρανίδι-Γαλατά?
 
Top Bottom