Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
\
Βρε….
Δεν μίλησα για κατανάλωση αλλα για αυτονομία.
Τι να τα κανω τα 180 αν δεν βγαινω μεχρι την Λαμια. Αυτη ηταν η απορία μου Θανάση φιλε μου!!!!
Το R1 που εχω αν πηγαινεις με 180 - 200 στην εθνικη στα 190κμ θα αναψει λαμπακι ρεζερβας
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
\
Το R1 που εχω αν πηγαινεις με 180 - 200 στην εθνικη στα 190κμ θα αναψει λαμπακι ρεζερβας
Το ίδιο ζω με το XR, αλλά Χου δε φακ κεαρς
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
\
Το R1 που εχω αν πηγαινεις με 180 - 200 στην εθνικη στα 190κμ θα αναψει λαμπακι ρεζερβας
Αλέξανδρε, σαν πολλά δεν είναι τα χλμ της αυτονομίας? Από ότι είδα το R1 έχει 18λτ ντεπόζιτο, αν βγάλεις 2-3λτ ρεζέρβα πάει στα 15-16λτ. Σου καίει δηλαδή περίπου 7,5λτ/100 με 200αρες? Δηλαδή αν πηγαίνεις κυριλέ 140-150 πόσο θα σου κάψει? 5λτ/100χλμ?
Δεν τα ξέρω καθόλου βέβαια τα γιαπωνέζικα Ι4 αλλά μου φαίνεται πολύ χαμηλή κατανάλωση...
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
χρονια τωρα στα 190 κμ αναβει ,αν πας μεχρι 180 εισαι σβηστος βεβαια ,μπορεις να πινεις και καφε ! μετα τα 200 αλλαζει εχει αναψει και στα 110κμ μετα την διχαλα Τριπολη - Πατρα εχω μεινει , αλλα οταν καβαλας 1000cc δεν ασχολεισαι με αυτα, απλα επειδη δεν εχει δεικτη ξερω οτι περιπου στα 190 κμ πρεπει να βρω βενζιναδικο ,με ρεζερβα εχω κανει ανετα 40κμ , γενικα το R1 για αυτο που ειναι δεν καιει, φιλος με transalp του 2004 νομιζω ειχε πιο μεγαλη καταναλωση .... και να καιει και να ειναι ενα απο τα πιο βαρετα μηχανακια !!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μετα τα 200 αλλαζει εχει αναψει και στα 110κμ

φιλος με transalp του 2004... ειναι ενα απο τα πιο βαρετα μηχανακια !!!
Το R1 περνάει Μαρτίνο με 200.


 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Να το πω αλλιώς... φουλαρης Ηλιούπολη...πας τάπα με τον Άγιο Πέτρο δικαβαλο Άγιο Ροσσι , τρως λουκουμάδες βάζεις 15 ευρώ βενζίνη προκοπι γυρνάς τάπα και στην εθνική στο πήγαινε είσαι πιο χαλαρός στην εθνική και φτάνεις Ηλιούπολη και έχεις και λίγο βενζίνη ακόμα για να πας για σουβλάκια! ( το σενάριο στηρίζεται σε πραγματικά γεγονότα)
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ξέχασα να γράψω το R1 είναι μηχανάκι που έχεις από πάνω σου ελικόπτερο αφού λιγο πιο πριν είχες περάσει με 260 περιπολικό! Χαχαχ και μετά μπήκα εδώ και γράφανε για 110 στην εθνική κλπ.... χαχαχα
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Με το ζζρ είχα 7λτ με 190 σταθερά,5.5 με 150.αλλα από τα 220 κ πάνω έχανες τη μπάλα. Εγώ γεμίσει BP άγιο Στέφανο κ έχει ανάψει λαμπάκι στη γέφυρα της Χαλκίδας, αλλά κάτω από 270 πουθενά.
Τα μεγάλα l4 σε ταχύτητες εθνικής 150 160 ίσα που δουλεύουν,δεν έχουν τι να κάψουν
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μηχανάκι χαμόγελου
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με το ζζρ είχα 7λτ με 190 σταθερά,5.5 με 150.αλλα από τα 220 κ πάνω έχανες τη μπάλα. Εγώ γεμίσει BP άγιο Στέφανο κ έχει ανάψει λαμπάκι στη γέφυρα της Χαλκίδας, αλλά κάτω από 270 πουθενά.
Τα μεγάλα l4 σε ταχύτητες εθνικής 150 160 ίσα που δουλεύουν,δεν έχουν τι να κάψουν

Δεν έπρεπε να το δώσω αυτό το μηχάνημα...

4 σε 1 micron, KN και dynojet στα καρμπυρατέρ, έκαιγε λίγο παραπάνω αλλά πήγαινε πολύ καλά. Σέρβις κάναμε μόνοι μας με μια παρέα που γούσταρε παλιά kawa. Μετά τα 220 έκαιγε πάρα πολύ αλλά πήγαινε ...

Και είχε ένα μπάσο ήχο που όταν ρόπιαζε ήταν πορώση.


(Μου λείπει ένα στριτάκι)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το ΧΧ πιο πάνω που έβαλα είναι καλή περίπτωση!
Μωρέ κούκλα είναι το χχ αλλά δεν θέλω υπερηχητικό st, θέλω κάτι πιο στριφτερό, με μικρότερο μεταξόνιο, με πιο σπορ γεωμετρία και κυρίως να με φτιάχνει όταν το καβαλάω.

"Είμαι υπό σκέψην" που έλεγε ο Μέγας Ρίζος στην ταινία "Της Κακομοίρας".
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει μερικές γυναίκες που ΘΕΛΟΥΝ παραδοσιακό στριτ μηχανάκι "γιατί βολεύει" δεν ξέρω ποιόν και πότε δηλαδή αλλά για να το λένε ποιοί είμαστε εμείς να φέρουμε αντίρρηση, λες και είχε άδικο ποτέ γυναίκα...
 
Top Bottom