Αγορά ηλεκτρικού ποδηλατου

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αφου τους ξερεις αυτους τους αξιωματικους της ¨κουβερτας¨!!!
Air condicion, στολη γαμπρου, κολωνια και σουλατσο στα μπαρ για γκομενακια........ :laugh:
Για περπατημα και...... ιδρωτα, ουτε λογος :wacky:!!!
Ζωάρα :laugh:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αφού μιλάμε για τόσο μικρή απόσταση γιατί δεν παίρνουν ένα κανονικό ποδήλατο ;;;
Αφού λέει πιο πάνω, για ιδρώτα ούτε λόγος
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και γιατί δεν ψάχνουν αυτοί ρε Νικόλα και ψάχνεις εσύ;;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και γιατί δεν ψάχνουν αυτοί ρε Νικόλα και ψάχνεις εσύ;;
Γιατί κλασικά, δεν θέλουν να έχουν την "ευθύνη" του!!!
Θα το "χρεωθεί" η επιστασία μηχανοστασίου για να το χρησιμοποιούν εκείνοι.
Δεν θέλουν να απασχολήσουν κανέναν αρχικαπετανιο του γραφείου για τέτοιο "απλό" πράμα!!! Ενώ "εμείς", μιλάμε αλλιώς με τους αρχιμηχανικους....... και άλλες πολλές δικαιολογίες!!!!!
Άσε που μπορεί να το "κάψει" ο λοστρόμος ή κάποιος ναύτης στη φόρτιση..... εμείς ξέρουμε από αυτά (ρεύματα, μπαταρίες, καλώδια...)!
Το τι ακούω και βλέπω δεν παίζεται!!!

Έπρεπε να είχαμε τον προηγούμενο καπετάνιο, που τα "έσερνε" κανονικά...
Θα είχε πει πχ:
Ύπαρχε, αγοράζεις ένα ΣΗΜΕΡΑ, το προσέχει ο λοστρόμος και θα το βάζουμε σε αυτο το locker. Αν δω γρατζουνιά επάνω σε γ@μησα!!!!
Ούτε γραφεία, ούτε αρχικαπετανιοι ούτε τιποτα! Όπως γίνεται σχεδόν πάντα στα ποντοπόρα!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η πρόταση του kordix μου φαίνεται η καλύτερη λύση!!!
Με την επιδότηση να ισχύει, βγαίνει στα 600€!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Η πρόταση του kordix μου φαίνεται η καλύτερη λύση!!!
Με την επιδότηση να ισχύει, βγαίνει στα 600€!
Υπάρχει η επιδότηση ακόμα;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Υπάρχει η επιδότηση ακόμα;
Έχω μιλήσει ήδη με αυτήν την εταιρεία, και το μοντέλο που πρότεινε ο kordix δεν υπάρχει. Πουλήθηκε σήμερα το πρωί.
Οπότε το αμέσως επόμενο είναι το μοντέλο voltage στα 1250€ με ΦΠΑ! Η επιδότηση σε αυτό είναι μείον 407€!
Τη Δευτέρα θα το παραγγείλω. Έχουν ανταλλακτικά για το ποδήλατο, οπότε δεν θα έχουμε θεωρώ πρόβλημα στο μέλλον!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και κάτι επίσης βασικό που μου είπε και δεν το ήξερα (πώς να το ξέρω άλλωστε...)!
Δεν μπορεί να αγοραστεί στο όνομα εταιρείας κτλ... Για να ισχύει η επιδότηση, πρέπει να "φαίνεται" ότι το έχει αγοράσει φυσικό πρόσωπο, ιδιώτης!!!
Άρα, το παραγγέλνω στο όνομα μου, μετά μπαίνω στην πλατφόρμα του υπουργείου για τα μπλα μπλα... και μετά από κάποιες εβδομάδες, μου γυρνάει την επιδότηση το κράτος (και εγώ με την σειρά μου στην εταιρεία)!
Μπλέξαμε σε διαδικασίες τώρα, αλλά τι τα θες τι τα γυρεύεις.....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και όλα αυτά γιατί οι χοντρομπαλάδες οι καπεταναίοι ιδρώνουν τα πουκαμισάκια τους να κάνουν 2 βήματα μέχρι το λιμεναρχείο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Και όλα αυτά γιατί οι χοντρομπαλάδες οι καπεταναίοι ιδρώνουν τα πουκαμισάκια τους να κάνουν 2 βήματα μέχρι το λιμεναρχείο.
Και ισιωμα αν καταλαβα καλα.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Η πρόταση του kordix μου φαίνεται η καλύτερη λύση!!!
Με την επιδότηση να ισχύει, βγαίνει στα 600€!
Αλήθεια για την επιδότηση ηλ/κού ποδηλάτου ισχύουν εισοδηματικά κριτήρια ή όχι;;;
/// Β
 

zannisvel

Μέλος
Όνομα
Ζαννής
Μοτό
NC750X
Υπάρχει κάποιο καλό κιτ? Ένα Bafang μεσαίας τριβής με τη μπαταρία που κοιτούσα ξεπερνούσε κατά πολύ τα 1000 €.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Υπάρχει κάποιο καλό κιτ? Ένα Bafang μεσαίας τριβής με τη μπαταρία που κοιτούσα ξεπερνούσε κατά πολύ τα 1000 €.
Καλα τα bafang αλλα δεν εχουν αισθητηρα ροπης που μειωνει την ποιοτητα της αισθησης. Θα προτιμουσα το κιτ της tong sheng, αλλιως καποιπ με μοτερ πισω τροχου αν μιλαμε για κατασκευη χρησης δρομου.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αλήθεια για την επιδότηση ηλ/κού ποδηλάτου ισχύουν εισοδηματικά κριτήρια ή όχι;;;
/// Β
Δεν υπάρχει επιδότηση για την ώρα αλλά όπου να ναι θα ξεκινήσει. Η επιδότηση είναι αναλογη της τιμής του ποδηλάτου και για τους πολύτεκνους υπάρχει επιπλέον έκπτωση.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ναι ισχύει η επιδότηση.
40% μείον, στο ποσό αγοράς προ ΦΠΑ!
Δεν υπάρχει επιδότηση για την ώρα αλλά όπου να ναι θα ξεκινήσει. Η επιδότηση είναι αναλογη της τιμής του ποδηλάτου και για τους πολύτεκνους υπάρχει επιπλέον έκπτωση.

Παιδιά να οργανωθούμε :laugh::roflmao:
 
Top Bottom