Αγορά μεταχειρισμένης μοτοσυκλέτας με πολλά χιλιόμετρα.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν ξερω για την αξιοπιστια υων stelvio, αλλα ειναι πολυ ωραια οδηγικα. Ειχα κανει μια βολτα καποιο.
Το σιγουρο ειναι οτι απο σερβις κλ πασχει σοβαρα η φιρμα στην Ελλαδα. Κι αυτο το εχω διαπιστωσει προσωπικα ψαχνοντας για αλλους, επειδη εχω εναν 1ο ξαδερφο στα κεντρικα.
Χρυσο μηχανακι αλλα και τζαμπα να το εβρισκα, δεν εμπλεχα!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το στελβιο και γενικά τα γκουτσι ειναι πολυ ωραια μηχανάκια, και οχι ζημιάρικα!!
Πολυ απλοί μηχανισμοί απλούστεροι απο τα μπεμβε
Όσους ξερω δεν αντιμετωπίσανε ποτε προβληματα σοβαρα και παντα βρίσκανε την ακρη με τα σέρβις κλπ
Ωραίο στρίψιμο ωραίο φρενάρισμα ωραίο και άνετο ταξιδι
Αυτα !!!!
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
Το στελβιο και γενικά τα γκουτσι ειναι πολυ ωραια μηχανάκια, και οχι ζημιάρικα!!
Πολυ απλοί μηχανισμοί απλούστεροι απο τα μπεμβε
Όσους ξερω δεν αντιμετωπίσανε ποτε προβληματα σοβαρα και παντα βρίσκανε την ακρη με τα σέρβις κλπ
Ωραίο στρίψιμο ωραίο φρενάρισμα ωραίο και άνετο ταξιδι
Αυτα !!!!
:wtng:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Με Αυτα που διαβαζω εισαι για Gs ή tenere 1200. Αν θες να μην ξανασχοληθεις με το μηχανακι (αξονας βουτηρο απλα πιο βαρυ) παρε το tenere (δεν εχουν πουληθει πολλα για αυτο κραταει τιμη), αν θες ροπακλα γουσταρεις boxer χαμηλο κεντρο βαρους φορτωμα σα γαιδουρι και να μην καταλαβαινει το μπροστινο τπτ παρε Gs.
απορω πως αναφερετε το tracer, καμια σχεση σαν μηχανακι, αναρτησεις που θα θελουν αλλαγμα και δεν αντεχει και πολυ φορτωμα (κοντο μεταξονιο), αλλη φιλοσοφια, τιμιο μηχανακι δε λεω.
Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι περισσοτεροι που δεν εχουν οδηγησει gs ειναι οτι και κουλος και ασχετος να εισαι θα το πας πολυ καλα, η οδηγικη του αισθηση ειναι αλλου (ειδικα φορτωμενο).
Και για να καταλαβετε την φιλοσοφια μου θα σας πω πως ΟΧΙ δεν αξιζει πλεον το Gs τα 21.000 που κανει το απλο ουτε τα 25.000 που κανει το αντβε, αλλα στα μεταχειρισμενα με τιμες 8000-9000 ευρω δεν εχει αντιπαλο με αυτα που προσφερει

Αυτα κι απο μενα, καλη αγορα :)




P.s Το στελβιο μπλιαχ! :D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
με αυτά που διαβάζω, θα με κάνετε να το πουλήσω το δικό μου και να πάρω εκείνο το 1150 του φίλου μου...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
με αυτά που διαβάζω, θα με κάνετε να το πουλήσω το δικό μου και να πάρω εκείνο το 1150 του φίλου μου...
Εχεις ηδη καθυστερησει....τι αλλο περιμενεις για να πεισθεις ;;;
Εκτος αν θες να βαλεις ενα αναλογο θρεντ...."σκεφτομαι να παρω 990 ADV....εκει να δεις τι εχει να γινει....θα πεσει ο σερβερ απο τα ποσταρισματα...χαχαχα !!!!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
με αυτά που διαβάζω, θα με κάνετε να το πουλήσω το δικό μου και να πάρω εκείνο το 1150 του φίλου μου...
Αν ειναι και το Adv μην το συζητας :D
Βεβαια το πολυ ''αλαφρωμα'' εγινε στα 1200, το 1150 δεν με αρεσε γιατι ηταν λιγο...ταφος :p
Παντως ο κολλητος μου αλλαξε το Vstrom 1000 που ειχε με ενα Gs 1100 κιολας, και περα απο τα γκαζια που δεν τον ενδιεφεραν μου λεει το gs ειναι πολυ καλυτερο οδηγικα σαν αισθηση φρενα αναρτησεις κύλιση κλπ (αν και υπερταφος θα συμπληρωνα :laugh:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
αν θες ροπακλα γουσταρεις boxer χαμηλο κεντρο βαρους φορτωμα σα γαιδουρι και να μην καταλαβαινει το μπροστινο τπτ παρε Gs.
Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι περισσοτεροι που δεν εχουν οδηγησει gs ειναι οτι και κουλος και ασχετος να εισαι θα το πας πολυ καλα, η οδηγικη του αισθηση ειναι αλλου (ειδικα φορτωμενο)
Αυτό.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Η moto guzzi όμως απο ότι βλέπω έχει κάνει ανακλήσεις για επιδιόρθωση προβλημάτων,όχι σαν κάποιες άλλες εταιρείες που κάνουν τον "Κινέζο".
Και εδώ μια κριτική
http://www.guzzista.gr/arthra/parousiaseis/moto-guzzi-the-stelvio-way.html

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η moto guzzi όμως απο ότι βλέπω έχει κάνει ανακλήσεις για επιδιόρθωση προβλημάτων,όχι σαν κάποιες άλλες εταιρείες που κάνουν τον "Κινέζο".
Και εδώ μια κριτική
http://www.guzzista.gr/arthra/parousiaseis/moto-guzzi-the-stelvio-way.html

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και το προβλημα παρεμεινε το ιδιο, αν ψαξεις καλυτερα;)
Και δεν μιλαμε για ενα.....αλλα παρα πολλα προβληματα και μαλλον αυτος ειναι και ο κυριος λογος της πολυ χαμηλης τιμης του!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η moto guzzi όμως απο ότι βλέπω έχει κάνει ανακλήσεις για επιδιόρθωση προβλημάτων,όχι σαν κάποιες άλλες εταιρείες που κάνουν τον "Κινέζο".
Και εδώ μια κριτική
http://www.guzzista.gr/arthra/parousiaseis/moto-guzzi-the-stelvio-way.html

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάρ' το Κώστα ;)
Να δεις μετά τι φίλοι που θα είμαστε:D:D:D

Θα μ' έχεις κάθε μέρα στα τηλ (λόγω του ξα που είπα πριν....:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh: )
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Πάρ' το Κώστα ;)
Να δεις μετά τι φίλοι που θα είμαστε:D:D:D

Θα μ' έχεις κάθε μέρα στα τηλ (λόγω του ξα που είπα πριν....:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh: )
Πριτσ!!!! Χαχαχαχαχ.....Σοβαρα πάντως αν δεν ήμουν του solo μπορεί και να το επαιρνα,για τον ίδιο λόγω που δε παίρνω ktm ή capo rally raid(που αν και μοτέρ rotax, ιταλικο και ηλεκτρικά γαρ) ,αλλά θα μείνω με το σκυλί rotax f650gs δοκιμασμένο παγκοσμίως επί δεκαετίες με ανταλλακτικά παντού και φτηνά.

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν διαφωνω με την χρησιμοτητα του,ουτε το κατακρινω.Εμεινα με το στομα ανοιχτο με το ποσα λαθη συγχωρει.

Μακαρι να το ειχανε ολες οι μηχανες στον στανταρ εξοπλισμο,δεν καταλαβα ομως ποτε γιατι ενα τοσο απλο φαινομενικα συστημα δεν μπορεσανε να το κανουνε αξιοπιστο.
Μα δεν είναι εξοπλισμός, η ίδια η ανάρτηση είναι!
Ποιος άλλος μπορεί να το βάλει, αφού είναι BMW κατοχυρωμένο; Και ποιος θα αφήσει τα καλάμια που ξέρει, για να εξελίξει το δικό ανάλογο;
Η BMW το έκανε στο 1100 στα μέσα του '90 κι ήταν αναγκασμένη να το κάνει, για να βγει από τα πέτρινα χρόνια! Από τα οποία δεν την έβγαλε το Κ με το 1ο ABS σε μοτό, αλλά τα GS!!!
Αρχής γενομένης με το 1100 δειλά-δειλά και φτάνοντας στα ύψη των πωλήσεων πλέον με το 1200!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Μα δεν είναι εξοπλισμός, η ίδια η ανάρτηση είναι!
Ποιος άλλος μπορεί να το βάλει, αφού είναι BMW κατοχυρωμένο; Και ποιος θα αφήσει τα καλάμια που ξέρει, για να εξελίξει το δικό ανάλογο;
Η BMW το έκανε στο 1100 στα μέσα του '90 κι ήταν αναγκασμένη να το κάνει, για να βγει από τα πέτρινα χρόνια! Από τα οποία δεν την έβγαλε το Κ με το 1ο ABS σε μοτό, αλλά τα GS!!!
Αρχής γενομένης με το 1100 δειλά-δειλά και φτάνοντας στα ύψη των πωλήσεων πλέον με το 1200!
Λεγοντας "στανταρ εξοπλισμο" το λεω με αλλη εννοια.

Τι θα πει το εχει κατοχυρωμενο?Δεν μπορει καποιος αλλος να βγαλει το ιδιο η κατι παρομοιο μετα απο τοσα χρονια?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λεγοντας "στανταρ εξοπλισμο" το λεω με αλλη εννοια.

Τι θα πει το εχει κατοχυρωμενο?Δεν μπορει καποιος αλλος να βγαλει το ιδιο η κατι παρομοιο μετα απο τοσα χρονια?
Μα στο ειπα
Ιδιο δε μπορει
Και για να εξελιξει κατι παρομοιο πρεπει ολη η φιλοσοφια της μηχανης να ειναι γυρω απ αυτο στημενη.

Κι ο καθε καυασκευαστης εχει δικη του φιλοσοφια. Αποδειξη οτι κανεις δεν αντεγραψε ως τωρα ουτε εχει δειξει τετοια προθεση καποιος. Ολοι εξελισσουν- βελτιωνουν , οτι εχουν ηδη.
Και μιλαμε για συστημα 25 των σχεδον! Αν ηταν να γινει, θα ειχε ηδη γινει αυτο που λες.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και εμείς είχαμε (και "έχουμε") τον Λέφα, και τον πετάξαμε και αυτόν, όπως τόσους άλλους:(!!!!!
Αυτη η εφεύρεση ήταν και είναι η επανάστασή στη μοτοσυκλετα. Δεν θα συζητούσαμε τώρα για τελελεβερ, παραλεβερ κτλ:rolleyes:!!!

Με τις υγειες μας.... !!! Συνεχίστε την κουβεντα:D:D:D
 
Top Bottom