Αγορά on-off μονοκυλινδρου @

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Στο πρώτο ο κινητήρας είναι βαμμένος ; Επίσης είναι μετατροπή σε sm οπότε χωματακι δεν πολυπαιζει.
:secret:Kαγκουρα τον κοβω,μια χαρα θα του κατσει.


Οπως ειπε στην αρχη και ο Γιωργος "να βγαζει ενα νησι & κανα χωματακι τουλαχιστον " δεν φαινεται να το πολυθελει για χωμα.Προτεραιοτητα λογικα σε αστικη χρηση.
Τωρα που το ξανακοιταω ,οπου βλεπω τετοιες μετατροπες ειμαι και λιγο επιφυλακτικος.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Τα gs εχουν το πλεονεκτημα της χαμηλοτερης καταναλωσης.
Τα ΧΤ-Χ η R ειναι πιο πολλα στην αγορα και σε καλυτερες τιμες.
Οσο πιο νεο τοσο καλυτερο.
Δεν καταλαβαινω το Δεν υπαρχει book service που λενε πολλοι ... εγω και μονος να αλλαξω λαδια πχ το γραφω .
Μεταχειρισμενα γενικα ειναι να πεσει το ματι σου στο σωστο την ωρα που το βαζει γιατι τα πραγματικα καλα και προσεγμενα φευγουνε γρηγορα.
Φυσικα να εχεις και τυχη

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

billaras

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F 650 GS
Παρατηρώντας τις αγγελίες και βλέποντας το ενδιαφέρον σου για αγορά on/off κοιτώντας λίγο πιο προσεκτικά την πρώτη αγγελία που σου γυάλισε..μου γυάλισε και μένα το μάτι.Καταρχάς να πω η άποψη αυτή είναι καθαρά δική μου και δεν έχω κάτι με τον τύπο που έχει την αγγελία.Θεωρώ πάντα ότι χωρίς να οδηγήσεις κάτι δεν μπορείς να το κρίνεις,αλλά αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να αγοράσω μια μηχανή 175 κιλών,50 ίππων on/off για να την μετατρέψω σε super motard από την στιγμή που υπάρχουν πολύ ικανότερα και διασκεδαστικότερα μηχανάκια στην κατηγορία αυτή..Στην περιγραφή της μότο μας λέει 2ο χέρι άβαφη..!!!Και βλέπω βαμμένο κινητήρα,ποδιά,χειρολαβές συνοδηγού και σχάρα,πλαστικό διακοσμητικό καντράν ενδείξεων,δάγκανες φρένων..Επίσης άριστη κατάσταση..Λείπει ο λασπωτήρας εμπρός-πίσω τροχού,καθρέφτες (γύρω στα 80Ε ζευγάρι),μπάρες????..Θερμαινόμενες μανέτες..!!!!Τα γκριπ πάντως είναι αλλαγμένα και καινούργια όπως και το πλαστικό προστατευτικό της αλυσίδας.Όσο για την εξάτμιση δεν βλέπω κάποια διάφορα πλην ενός διακοσμητικού επάνω στη δεξιά που φαίνεται γδαρμένο.Η αριστερή είναι καταλύτης..Στο ενταφτα ο φίλος μιλάει για όχι παζάρια και χασομέρηδες και ότι η μηχανή είναι καινούργια..Πνεύνα Μοτοσυκλετιστικής Αλληλεγγύης και αληθοφάνειας όσο ο αη Βασίλης δηλαδής!!Τα συμπεράσματα δικά σου.Γνώμη μου,αν ψάχνεσαι για gs κοίτα για του 06΄και μετά τα δίμπουζα που είναι γρηγορότερα,οικονομικότατα,ικανότατα και απροβλημάτιστα με μόνη ίσως παραφωνία την αντλία νερού.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
2006 και μετα πας στα 3000+ ευρω και για 2ο καθημερινο μηχανακι ειναι καπως πολλα.

Γιαυτο βλεπω σε χτ660 πιο πολλες επιλογες για να δω απο κοντα.


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
:secret:Kαγκουρα τον κοβω,μια χαρα θα του κατσει.


Οπως ειπε στην αρχη και ο Γιωργος "να βγαζει ενα νησι & κανα χωματακι τουλαχιστον " δεν φαινεται να το πολυθελει για χωμα.Προτεραιοτητα λογικα σε αστικη χρηση.
Τωρα που το ξανακοιταω ,οπου βλεπω τετοιες μετατροπες ειμαι και λιγο επιφυλακτικος.
το πρωτο δεν ειναι 2005,ειναι το μονομπουζο μεχρι 2003,ειναι ολο βαμμενο και αυτος που εβαλε την αγγελια ειναι ψευτακος,μακρια
και τ αλλα ειναι μεχρι 2003
 

billaras

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F 650 GS
Με λίγο ψάξιμο και υπομονή βρίσκεις στα 2500.Το ότι σαν μτχ έχει εμπορική αξία 3000+ δεν σημαίνει ότι δεν βρίσκεις πιο κάτω.Ψάξε σε συνεργεία που επισκευάζουν τέτοια μηχανάκια και θα την βρεις την άκρη.
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
στην τιμη που ειναι το απριλια θα κοιταγα αυτο πρωτα,φαινεται και το πιο προσεγμενο απ τα αλλα.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
...αχ αυτό το καρ ρε παιδί μου,ο καθένας γράφει ότι παπαρδέλα του καπνίσει ναούμε.
Γιώργο έχεις πμ(btw ο φίλος δεν το έχει στο καρ παρέλειψα να σου πω).
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Πολλά γράφονται
Πολλά λένε
Και πας απο κοντά και ειναι εντελως αλλα απο αυτα που γραφει καθενας λες και δεν θα τα δεις.
Το ψεμμα παει συννεφο.
Με υπομονη παντως βρισκεις τα παντα !


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Mε τα ηλεκτρικα δεν θα χει θεμα?
απο οτι ξερω,ενα μεγαλωμα τα καλωδια του κλειδιου θελει
 

bros400pgm

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Aprilia
απο οτι ξερω,ενα μεγαλωμα τα καλωδια του κλειδιου θελει
Ρελέ θέλει γιατί τα καλώδια είναι μικρά σε διατομή κ μόνο για διέγερση μπορούν να χρησιμεύσουν.
Α, κ τρόμπα βενζίνης, αλλαγή με aftermarket ίδιων χαρακτηριστικών.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Μετα αλλαγη χρονου κατα 80% παμε μαλλον σε χτ660
Επιλογες πολλες
Υπομονη και τυχη λοιπον

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μετα αλλαγη χρονου κατα 80% παμε μαλλον σε χτ660
Επιλογες πολλες
Υπομονη και τυχη λοιπον

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν τελικα πας για ΧΤ660 δωσε προσοχη στην δεξια μποτα στο κατω μερος της οπου με δυο βιδες σφιγγει ο αξονας Ξερω ηδη δυο περιπτωσεις οπου εκει υπαρχει ραγισμα Προφανως απο υπερβολικο σφιξιμο Επισκευαζεται αλλα γιατι να μπλεξεις Επισης απο ποιοτητα πλαστικων και βαφης ειναι αστα να πανε Και στο χωμα δεν ειναι και οτι καλυτερο Ειοδικα με τις μαμα αναρτησεις!

Γιατι δεν κοιτας και για κανα ΧΤ600 αεροψυκτο? Πιο παλιο, πιο ψοφιο αλλα και πολυ πιο φτηνο και το ιδιο allround
 
Top Bottom