Αδιαβροχα

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Νομίζω πως τα πάνω κάτω είναι πιο βολικά. Επίσης το αν είναι από πάνω ή οχι... Εξαρτάται και από τη στολή που έχεις ή θα αγορασεις κάποια στιγμή. Π.χ εγώ έχω revit sand 2 και τα αδιάβροχα φοριούνται μέσα από τα cordura.
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Πήρα πριν λίγες μέρες τα παρακάτω acerbis logo rain προσφορά 42€ σετ. Είναι πολύ βολικά, τα φόρεσα όλη μέρα μέσα στην Αθήνα με τουλουμια νερό, και ήταν άψογα!!!

 

Yaba

Μέλος
Όνομα
Nikos
Νομίζω πως τα πάνω κάτω είναι πιο βολικά. Επίσης το αν είναι από πάνω ή οχι... Εξαρτάται και από τη στολή που έχεις ή θα αγορασεις κάποια στιγμή. Π.χ εγώ έχω revit sand 2 και τα αδιάβροχα φοριούνται μέσα από τα cordura.
Για πιο λόγο το κάνουμε αυτό..;;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για πειτε καμια ιδεα παιδες!
Σκεφτομαι για κομματια κ οχι ολοσωμο...
Και αλλη μια απορια!
Τα αγοραζω σε μεγεθος να μπουν πανω απο τα κορντουρα ή οχι; :thinking:
Εννοειται οτι θα παρεις μεγεθος τετοιο ωστε να φοριουνται ανετα πανω απο τα κορντουρα!
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Για πειτε καμια ιδεα παιδες!
Σκεφτομαι για κομματια κ οχι ολοσωμο...
Και αλλη μια απορια!
Τα αγοραζω σε μεγεθος να μπουν πανω απο τα κορντουρα ή οχι; :thinking:
Πριν 3 εβδομάδες πήρα από το MotoMarket τα Nordcap σετ που έχει πάνω, κάτω με 40 ευρώ. Προφανώς θα πάρεις νούμερα να φοριούνται πάνω από τα ρούχα σου.
Τα δοκίμασα σε μία βροχή 45' (διαδρομή σπίτι-δουλειά), δεν πέρασε σταγόνα. Πιστεύω value for money επιλογή, πόσους χειμώνες και βροχές θα αντέξουν δεν ξέρω, ο καιρός θα δείξει.
Στα συν ότι τα δίνουν σε μία μικρή τσαντούλα ώστε να τα έχεις μαζί σου.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Ο εξοπλισμος που εχω ειναι αδιαβροχος αλλα αν σε πιασει λασποβροχη η βρομονερα στην Αθηνα τοτε αστα να πανε...
Με μεγεθος να τα φορω πανω απο τα κορντουρα αν θελω καθημερινη να βαλω το παντελονι για δουλεια τοτε θα ειναι μπαχαλο;
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μια χαρα θα ειναι... πιο πολλες φορες θα τα φορεσεις χωρις παντελονι μηχανης!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ο εξοπλισμος που εχω ειναι αδιαβροχος αλλα αν σε πιασει λασποβροχη η βρομονερα στην Αθηνα τοτε αστα να πανε...
Με μεγεθος να τα φορω πανω απο τα κορντουρα αν θελω καθημερινη να βαλω το παντελονι για δουλεια τοτε θα ειναι μπαχαλο;
Αν δεν ειναι ανετο το παντελονι θα παραδωσει ταχιστα πνευμα η θερμοκολληση στο καβάλο.
Κι αχρηστευεται ολοκληρο ετσι.


advphone
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πριν 3 εβδομάδες πήρα από το MotoMarket τα Nordcap σετ που έχει πάνω, κάτω με 40 ευρώ. Προφανώς θα πάρεις νούμερα να φοριούνται πάνω από τα ρούχα σου.
Τα δοκίμασα σε μία βροχή 45' (διαδρομή σπίτι-δουλειά), δεν πέρασε σταγόνα. Πιστεύω value for money επιλογή, πόσους χειμώνες και βροχές θα αντέξουν δεν ξέρω, ο καιρός θα δείξει.
Στα συν ότι τα δίνουν σε μία μικρή τσαντούλα ώστε να τα έχεις μαζί σου.
σκυλι αδιαβροχο...
:ok::ok::ok:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αν δεν ειναι ανετο το παντελονι θα παραδωσει ταχιστα πνευμα η θερμοκολληση στο καβάλο.
Κι αχρηστευεται ολοκληρο ετσι.


advphone
και πριν ανεβουμε στη σελα ''τραβαμε-σηκωνουμε'' τα μπατζακια για να μην την ''ακουσει'' ο καβαλος!!!
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Προφανώς ο ψηλός μπερδεύτηκε με τις υπάρχουσες αδιαβροχοποιήσεις της στολής...
Δεν μπερδεύτηκα. Η αδιάβροχη επενδυση στη σειρά Sand της revit όπως ξέρετε φοριεται από μέσα.

Δεν υποστηρίζω πως όποιος αγοράζει αδιάβροχα πρέπει να τα αγοράσει με το σκεπτικό πως θα τα βάλει από μέσα. Απλά ήθελα να πω πως είναι κι αυτή μία παράμετρος που παίζει. Προσωπικά επειδή η αδιάβροχη επενδυση του Sand2 μου πήρε λιιιιγο νερό πέρσι σκέφτομαι πως αν αγοράσω κάτι δεν αποκλείεται να πάρω ένα αδιάβροχο σε τέτοιο μέγεθος που θα το φοραω μέσα από το μπουφάν.
Εννοείται πως έχω ήδη σετ αδιαβροχων πανω-κατω τα οποία φοριούνται από πάνω από τις κορντουρες και ειναι ότι πιο πρακτικό.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Δεν μπερδεύτηκα. Η αδιάβροχη επενδυση στη σειρά Sand της revit όπως ξέρετε φοριεται από μέσα.

Δεν υποστηρίζω πως όποιος αγοράζει αδιάβροχα πρέπει να τα αγοράσει με το σκεπτικό πως θα τα βάλει από μέσα. Απλά ήθελα να πω πως είναι κι αυτή μία παράμετρος που παίζει. Προσωπικά επειδή η αδιάβροχη επενδυση του Sand2 μου πήρε λιιιιγο νερό πέρσι σκέφτομαι πως αν αγοράσω κάτι δεν αποκλείεται να πάρω ένα αδιάβροχο σε τέτοιο μέγεθος που θα το φοραω μέσα από το μπουφάν.
Εννοείται πως έχω ήδη σετ αδιαβροχων πανω-κατω τα οποία φοριούνται από πάνω από τις κορντουρες και ειναι ότι πιο πρακτικό.
Εγώ έχω το off-track της revit, το οποίο στην ουσία είναι το προπροηγούμενο μοντέλο της sand2, και μετά από 8 χρόνια ευτυχώς ακόμη δεν έχει πάρει σταγόνα!
Κι αν δεν έχει φάει ταλαιπωρία η επένδυση, που την κουβαλάω μόνιμα στην πίσω τσέπη...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
2 βασικές λεπτομέρειες να έχουμε κατά νου στην αγορά ενός σετ αδιαβροχων.
Διαπνοή! Το καλό αδιάβροχο έχει αυτή τη δυνατότητα...Και το "εξαργυρωνεις" σε ταξίδι...
Ραφές!Εκεί όπου συνήθως τα παίζει ένα απλο αδιάβροχο σε σχέση με ένα καλό σετ...
Όλα τα αδιάβροχα,απο νιτσεραδα ως πανάκριβα,απωθουν το νερο.Ακομα κ μία σακούλα σκουπιδιών...όμως ή ποιότητα είναι αυτή που επιτρέπει τόσο την άνεση μας,οσο κ την αντοχή στο χρόνο...
Προσωπικά επίσης,στο σετ αδιαβροχων προτιμώ σχεδόν πάντα,ενα χρώμα ευδιάκριτο,τα λεγόμενα φωσφοριζε...γιατί σε συνθήκες μειωμένης ορατότητας,κανουν την παρουσία μας εμφανή...αυτό είναι Ασφάλεια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εγώ έχω το off-track της revit, το οποίο στην ουσία είναι το προπροηγούμενο μοντέλο της sand2, και μετά από 8 χρόνια ευτυχώς ακόμη δεν έχει πάρει σταγόνα!
Κι αν δεν έχει φάει ταλαιπωρία η επένδυση, που την κουβαλάω μόνιμα στην πίσω τσέπη...
Κι εγώ αυτό το μπουφάν έχω, αλλά το εσωτερικό αδιάβροχο το έχω σαν αντιανεμικό... Πάντα εξωτερικό αδιάβροχο, για να μην έχω και βρεγμένο το μπουφάν (μέχρι να στεγνώσει.....)

Στάλθηκε από το X5 μου
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
(Το off track είναι μπουφαναρα)

Δεν βρίσκω κανένα λόγο να φορέσει κάποιος το αδιάβροχο μέσα από το μπουφάν, εάν μπορεί να το φορέσει από έξω.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Η αγορα εγινε!!!
Απο το toofast με σετ στα 23€.
Ειναι σε τσαντακι μεσα κ μια χαρα εκατσαν στον κουβα του NC.
Αχρειαστα να ειναι :D
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Κι εγώ αυτό το μπουφάν έχω, αλλά το εσωτερικό αδιάβροχο το έχω σαν αντιανεμικό... Πάντα εξωτερικό αδιάβροχο, για να μην έχω και βρεγμένο το μπουφάν (μέχρι να στεγνώσει.....)

Στάλθηκε από το X5 μου
Και λασπωμενο πολλες φορες.
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
από πολλα χρονια χρησιμοποιούμε με την συζύγο απλα διαιρετα με επενδυση υφασματινη από μεσα με κοστος 35-40 ευρω για 3 χρονια σε βγαζουν ανετα χειμωνα και ταξίδια σε βορειες χωρες με πολλες βροχες, από τα ακριβα δεν ειδα τιποτα διαφορα περαν τους σηματος που πληρωνουμε εξτρα .από τα κοκινα μαγαζια καλιθεα και ρεντη
 
Top Bottom