Αδιαβροχοποιηση μποτας motocross

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καλησπερα παιδια, λοιπον εχω τη alpinestars tech 5, σε οτι εκδρομικο εχω παει, αλλα και εντουραδες, οποτε περναω νερα γινεται μουσκεμα το ποδι.
Παιζει να γινεται καποιου ειδους αδιαβροχοποιηση με καποιο σπρευ και να πετυχαινει? Το χει κανει κανεις? Η να παω σε αδιαβροχες καλτσες που αν επισης καποιος εχει τεσταρει ας πει
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Επώνυμες αδιάβροχες κάλτσες οι Sealskinz.
Προσωπικά είχα πάρει από ebay κάτι κινεζικές στο 20κο και αποδείχτηκαν αδιάβροχες όντως, ελαστικές και διαπνεουσες
 

surikenjim

Μέλος
Περιοχή
Ν.ΚΟΣΜΟΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
kawasaki KLX250S
Sealskinz εγγύηση. Και εγώ έχω τις ίδιες μπότες.. Εως τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι όμως αρκετά χοντρές οπότε οι μπότες πρέπει να είναι ένα νούμερο μεγαλύτερες οπωσδήποτε
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Επώνυμες αδιάβροχες κάλτσες οι Sealskinz.
Προσωπικά είχα πάρει από ebay κάτι κινεζικές στο 20κο και αποδείχτηκαν αδιάβροχες όντως, ελαστικές και διαπνεουσες
Δηλαδή πόση ώρα στο κρατάει στεγνό;;;; και αναπνευει δλδ το πόδι;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Η καλύτερες αδιάβροχες κάλτσες (σαν αδιάβροχες) είναι από γκορετέξ. Τις φοράς πάνω από τις κανονικές σου κάλτσες.
Αλλά δεν είναι ελαστικές όπως των άλλων τεχνολογιών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Αποτι βλέπω οι sealskinz είναι στο 40αρι. Αξίζουν δηλαδή να τις τσιμπήσω?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αποτι βλέπω οι sealskinz είναι στο 40αρι. Αξίζουν δηλαδή να τις τσιμπήσω?
Οι καλτσες αυτες παντως, μπορει να κρατανε το ποδι στεγνο, αλλα σε βρεγμενη μποτα, το αισθανεσαι παγωμενο σαν να ειναι βρεγμενο.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Οκ, σίγουρα δν θα ναι καλύτερα από την κανονική κάλτσα? Υπάρχει άλλη λύση καλύτερη?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οκ, σίγουρα δν θα ναι καλύτερα από την κανονική κάλτσα? Υπάρχει άλλη λύση καλύτερη?
Καλυτερη σιγουρα. Εγω εβαζα απο πανω και κατι φθηνες κοντες goretex απο τα Lidl για πιο ζεστα
Η αδιαβροχη μποτα ειναι μονο η λυση σε ολα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Οι καλτσες αυτες παντως, μπορει να κρατανε το ποδι στεγνο, αλλα σε βρεγμενη μποτα, το αισθανεσαι παγωμενο σαν να ειναι βρεγμενο.
Ναι γκρέμισε μας το όνειρο... και τί θες να κάνουμε Λευτέρη να κάτσουμε σπίτι ή να βάλουμε γκέτες στη εντουρο μπότα?? Για πες.. Αλλά τί να μας πεις κι εσύ, εσύ βολτάρεις με το θηρίο και τα δικά μας προβληματα σου φαίνονται αστεία... κρίμα...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ναι γκρέμισε μας το όνειρο... και τί θες να κάνουμε Λευτέρη να κάτσουμε σπίτι ή να βάλουμε γκέτες στη εντουρο μπότα?? Για πες.. Αλλά τί να μας πεις κι εσύ, εσύ βολτάρεις με το θηρίο και τα δικά μας προβληματα σου φαίνονται αστεία... κρίμα...
Δεν εχω ξεχασει τιποτα φιλε. Η επομενη κινηση ειναι ενα μεσαιο on off
Παντα εβαζα στοιχημα οταν εφτανα σπιτι οτι τα ποδια μου ειναι βρεγμενα, αλλα παντα ηταν παγωμενα αλλα στεγνα.
Με αυτες τις καλτσες.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Παντα εβαζα στοιχημα οταν εφτανα σπιτι οτι τα ποδια μου ειναι βρεγμενα, αλλα παντα ηταν παγωμενα αλλα στεγνα.
Με αυτες τις καλτσες.
Ενδιαφερον!
Kαι δηλαδη με αυτες τις καλτσες ηταν στεγνα απο ιδρωτα τα ποδια σου; Αναπνεαν δηλαδη επαρκως; Γιατι αν ειναι ετσι τοτε ειναι πολυ καλη λυση
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ενδιαφερον!
Kαι δηλαδη με αυτες τις καλτσες ηταν στεγνα απο ιδρωτα τα ποδια σου; Αναπνεαν δηλαδη επαρκως; Γιατι αν ειναι ετσι τοτε ειναι πολυ καλη λυση
Ναι ηταν οκ
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πόσο εύκολα στεγνώνουν σε σύγκριση με τις βαμβακερές;
Θελουν παραπανω απο βαμβακερες και οποσδηποτε να της γυρισεις αλλο τοσο και απο την μεσα πλευρα
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η αδιαβροχη μποτα ειναι μονο η λυση σε ολα.
Μέχρι να πάρει νερά μέσα (πχ ποτάμι), μετά δεν στεγνώνει ποτέ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπερβολές......μετά από 2 μέρες είναι μια χαρά στεγνες
Αν είσαι σε μια πολυήμερη βόλτα και τις βάλεις το επόμενο πρωί όμως...
 
Top Bottom