Αδιαβροχοποιηση μποτας motocross

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
.
Μέχρι να πάρει νερά μέσα (πχ ποτάμι), μετά δεν στεγνώνει ποτέ.
Αν μπαίνεις όλους μέσα στο νερό χρειάζεσαι μπότες canyoning, που έχουν τρύπες αποστράγγισης, για να αδειάζουν από το νερό.:D
Και κάλτσες νεοπρενίου καταδύσεων.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν περνάς τέτοια ρέματα σε πολυημερες
Αφού έχεις κάνει συμβόλαιο, όλα οκ.

Καταθέτω αυτά που έχω διαβάσει σε σχετικά ταξιδιωτικά (η δική μου εμπειρία είναι το ποσό αργούν μετά το πλύσιμο, ισχύει αυτό που λένε) και ο αναγνώστης κρίνει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αφού έχεις κάνει συμβόλαιο, όλα οκ.

Καταθέτω αυτά που έχω διαβάσει σε σχετικά ταξιδιωτικά (η δική μου εμπειρία είναι το ποσό αργούν μετά το πλύσιμο, ισχύει αυτό που λένε) και ο αναγνώστης κρίνει.
Δεν υπάρχει συμβόλαιο βρε Τζώνυ, αλλά να περάσεις ένα μέτρο ρέμα με φορτωμένο μηχανάκι, που σίγουρα θα έχεις για πολυήμερη βόλτα, είναι λίγο σπάνιο και ακραίο για μενα
 

Kirikas

Μέλος
Περιοχή
Χίος
Όνομα
Kirikas
Μοτό
Africa Twin 750 XRV
Κι εγώ έχω πάρει αδιάβροχες κάλτσες είναι πολύ καλές. Για εμένα το βασικό τους πρόβλημα είναι ότι ιδρώνει το πόδι. Τι πλύσιμο θέλουν και στέγνωμα; Γενικά μπαίνουν πλυντήριο διότι εγώ προς το παρόν τις πλένω στο χέρι για να μην χαλάσουν .
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν υπάρχει συμβόλαιο βρε Τζώνυ, αλλά να περάσεις ένα μέτρο ρέμα με φορτωμένο μηχανάκι, που σίγουρα θα έχεις για πολυήμερη βόλτα, είναι λίγο σπάνιο και ακραίο για μενα
Αν πέσεις διασχίζοντας ένα ρέμα ίσως όχι τραγικά βαθύ την Παρασκευή, να τα βρεγμένα πόδια όλο το ΣΚ. Δεν χρειάζεται να πας στο magadan
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είναι τελείως άσκοπη αγορά, για δύο κυρίως λόγους:
1ον, δεν γίνεται να κουβαλάς ΚΑΙ αυτό το πράμα μαζί σου (είτε σε πολυήμερη είτε σε μονοήμερη) και
2ον, αν φτάσεις σπίτι σου, απλά δεν το χρειάζεσαι, γιατί έχεις όλο το χρόνο με το μέρος σου. Ακόμα και την επόμενη ακριβώς μέρα να θέλεις να ξαναπάς βόλτα, όλοι μας πιστεύω δεν έχουμε μόνο ένα ζευγάρι μπότες!
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Είναι τελείως άσκοπη αγορά, για δύο κυρίως λόγους:
1ον, δεν γίνεται να κουβαλάς ΚΑΙ αυτό το πράμα μαζί σου (είτε σε πολυήμερη είτε σε μονοήμερη) και
2ον, αν φτάσεις σπίτι σου, απλά δεν το χρειάζεσαι, γιατί έχεις όλο το χρόνο με το μέρος σου. Ακόμα και την επόμενη ακριβώς μέρα να θέλεις να ξαναπάς βόλτα, όλοι μας πιστεύω δεν έχουμε μόνο ένα ζευγάρι μπότες!
Κάποια είναι μικρά, χωράνε στη χούφτα σου και με βάρος λιγότερο από 200 γραμμάρια το ένα.

Ήξερα ορειβάτη που είχε δύο μικρά ανεμιστηράκια με μπαταρία, και τα έβαζε το βράδυ μέσα στις αρβύλες για να είναι στεγνές το πρωί.
 
Top Bottom