Αλκυονίδες στα Βαλκάνια και οτι λάχει !!!

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
στα κομματια μεσα στην Βουλγαρια και ειδικα στα παρκα υπολογιστε σε μεγαλο κομματι της διαδρομης σημεια με παγο ειδικα τις πρωινες ωρες καθοτι πολλα σημεια ειναι ανηλια.Απο αυτο συνεπαγεται μη ακριβης προσδιορισμος του χρονου καλυψης της αποστασης.Το κομματι της Βουλγαρια το εχω κανει ανοιξη με φουλ υγρασιες στα σημεια που λεω που χειμωνα με παγετο σημαινει παγος.
Σκεφτομαι να ακολουθησω αλλα καθοτι ΤΑ 650 και με οριο τα 140 στην εθνικη-πχ στο κομματι Βελιγραδι Νις και Σκοπια λογω καταναλωσης και κατα συνεπεια μικρης αυτονομιας δεν το εχω το παραπανω.Ρωταω αν ερθει και καποιος αργος ετσι ωστε να πορευτουμε παρεαΑν τελικα υπαρχει να αρχισω να το προετοιμαζω απο αποψης υποχρεωσεων τον καιρο εκεινο.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
στα κομματια μεσα στην Βουλγαρια και ειδικα στα παρκα υπολογιστε σε μεγαλο κομματι της διαδρομης σημεια με παγο ειδικα τις πρωινες ωρες καθοτι πολλα σημεια ειναι ανηλια.Απο αυτο συνεπαγεται μη ακριβης προσδιορισμος του χρονου καλυψης της αποστασης.Το κομματι της Βουλγαρια το εχω κανει ανοιξη με φουλ υγρασιες στα σημεια που λεω που χειμωνα με παγετο σημαινει παγος.
Σκεφτομαι να ακολουθησω αλλα καθοτι ΤΑ 650 και με οριο τα 140 στην εθνικη-πχ στο κομματι Βελιγραδι Νις και Σκοπια λογω καταναλωσης και κατα συνεπεια μικρης αυτονομιας δεν το εχω το παραπανω.Ρωταω αν ερθει και καποιος αργος ετσι ωστε να πορευτουμε παρεαΑν τελικα υπαρχει να αρχισω να το προετοιμαζω απο αποψης υποχρεωσεων τον καιρο εκεινο.
πιστεύω πως αν σκεπτεσαι να ακολουθήσεις να μην έχεις στο μυαλό σου καθόλου ότι εμεις θα τρέχουμε στην εθνική πάνω απο τα 140! πάμε βόλτα και αναλόγως την παρέα θα προσαρμοστούμε ! επίσης όσο αναφορά τον καιρό δεν έχεις αδικο θα το δουμε αλλά γενικά χειμώνα σε αυτά τα μέρη θέλει προσοχή μεγάλη !
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Όσον αφορά τις γυναίκες εγώ θα μαι μονός και από όσο ξερω και ο Αιμίλιος μόνος .
Για όσους ενδιαφέρονται να ακολουθήσουν δικάβαλοι,και δεν εννοώ μόνο γυναίκες,μπορεί κάποιος να θελει να πάρει ενα φιλαράκι του,να έχουν στο μυαλό τους ότι απο όσο βλέπω τις διαδρομές,αν πούμε ότι θα τηρηθούν, πρεπει να τηρηθούν και συγκεκριμένοι χρόνοι,οι οποίοι αν είσαι δικαβαλος πολλαπλασιάζονται,πχ η πρώτη μέρα του τρίτου πλάνου που έχει στο μυαλό του ο Ηλίας έχει 9ωρες οδηγικές που δίνει το google το οποίο,με την μηχανή,ειναι περίπου τόσο ΜΑΖΙ με τις απαραίτητες ΜΟΝΟ για ανεφοδιασμό στάσεις,χωρίς καφέ,αξιοθέατα κλπ.Ειναι δηλαδή πιεσμένο απο μόνο του.Εννια οδηγικές σημαίνει είτε το πρωι είτε το απόγευμα θα ταξιδέψεις ΒΡΑΔΥ το οποίο εγώ προσωπικά αποφεύγω να ταξιδεύω ακόμα και το καλοκαίρι ποσο μάλλον το χειμώνα .Προσθέστε και τον παράγοντα ΚΡΥΟ ή άλλες αντιξοότητες ,ειδικά αυτοί που θέλουν να έρθουν με τις συμβίες τους και δείτε τι κοκτέιλ βγαίνει.Ο καθένας ξέρει και ειναι υπεύθυνος αν ο συνεπιβάτης του θα αντέξει το "ποτό".
Το λέω γιατι μου έχει τύχει σε εκδρομη με μηχανές στην Κροατια το 2012.Τους έσωσε ότι ήταν καλοκαίρι



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Συμφωνώ πως ειναι δύσκολο εγχείρημα και χειμώνας καί τόσα χιλιόμετρα.
Εγώ είπα στο κορίτσι για τις κακουχίες και την ταλαιπωρία και μου έδωσε την ευχή της να πάω μόνος μου πάντως....!:D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λοιπόν λιτσες δε παίζουν !!!
Οποίος θελει ερχετε !!
Η βολτα θα γινει άκρως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καταδρομικη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η ημερομηνίες ειναι ρευστές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! οπως και ολα σε αυτήν την ζωή !!!
Όσοι το σκέφτονται ας ετοιμάζουν τις μηχανές σέρβις κλπ καθως και adac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! η mobile care!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Λάστιχα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και βρόχινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!( τιποτα δε παει χαμενο!!)
Αυτα !!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλησπέρα στην παρέα !!

Υπάρχει μια σκέψη για εκδρομούλα τις αλκυονίδες μέρες στα Βαλκάνια !! Γρήγορα και καταδρομικά !! Οι συγκεκριμένες μέρες λένε πως θα πέσουν 15-25 Ιανουαρίου φέτος !! Πέμπτη πρωί αναχώρηση από Αθήνα για τον Βορρά ( διανυκτέρευση ) και Παρασκευη πρωί ξεκινάμε και Κυριακή βράδυ θα έχουμε επιστρέψει !!
όσο αναφορά την ακριβή ημερομηνία θα την δούμε στην πορεία και όσο πλησιαζει ο καιρός ωστέ να δούμε αν θα μας το επιτρέψει να ξεκινήσουμε ( χιόνια πολλά να μην έχει με λίγα λόγια ) ! Διαδρομές κτλ αδιευκρίνιστα όλα ακόμα θα τα πούμε στην πορεία !

όσοι ψήνεστε μπορείτε να βάλετε το όνομα σας στη λίστα !

ilai
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ωχωχωχ....ο αδιευκρινιστος.....
ειναι.....σε μεγαλο οιστρο.....
Gouko....εχεις γνωστους συναδελφους στις χωρες αυτες???
Να κινητοποιηθουν αν χρειασθει !!!!!!!
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Για δεκα μερες διαφορα θα μπορουσα να ερθω και γω...Οπως και να χει παρακολουθω το νημα και σας ευχομαι να μαζευτειται αρκετοι και να περασετε απειρογαματα!!!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Για δεκα μερες διαφορα θα μπορουσα να ερθω και γω...Οπως και να χει παρακολουθω το νημα και σας ευχομαι να μαζευτειται αρκετοι και να περασετε απειρογαματα!!!!
Εσυ κυριε, ελα κατω να δουμε το μηχανακι σου και ασε τις αλκυονιδες στα βαλκανια...
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Λοιπόν λιτσες δε παίζουν !!!
Οποίος θελει ερχετε !!
Η βολτα θα γινει άκρως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καταδρομικη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η ημερομηνίες ειναι ρευστές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! οπως και ολα σε αυτήν την ζωή !!!
Όσοι το σκέφτονται ας ετοιμάζουν τις μηχανές σέρβις κλπ καθως και adac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! η mobile care!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Λάστιχα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και βρόχινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!( τιποτα δε παει χαμενο!!)
Αυτα !!!
"Λίτσες" είτε παίζουν η όχι ...
Αγάπη μόνο ! :D




 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Τα αλάνια με τα ktm τα βλεπω πολυ ζεστά !!! Βλέπουμε τον καιρο γύρω στις 12-15 του μηνα και αποφασίζουμε αν παμε και ποια ημερομηνία τελικα . Αν θα ειναι το τελευταίο ΣΚ του Γενάρη η ενα ΣΚ πριν !!
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Την Πέμπτη που μας πέρασε βρέθηκα εδώ στη Θεσσαλονίκη με φίλο που έκανε με την παρέα του τις Σιδηρές Πύλες και την ευρύτερη περιοχή του "στόχου" μας και οι πληροφορίες δεν ειναι και πολύ ενθαρρυντικές για την περίοδο που λέμε,το αντίθετο μάλιστα.Ενδεικτικά αναφέρω ότι στις 30/8/16 που τις πέρασαν το πρωί είχε 4·C,φορούσαν ισοθερμικά και γενικά χειμερινό εξοπλισμό ,τον οποίο αργότερα στη διάρκεια της μερας έβγαζαν και παρόλο που η μέρα ήταν μεγάλη,το μεσημέρι τα βουνά έκρυβαν τον ήλιο με αποτέλεσμα αρκετές υγρασίες στο δρόμο.Κατά τα αλλα σαν διαδρομές ειναι όμορφες,αρκεί να μπορείς να τις χαρείς.Ηθελα από εκείνη τη μέρα να γράψω αλλα η δουλειά τρώει τον αφέντη .Την άδεια όμως απο τη δουλειά την έχω ήδη standby για ότι άλλο εφικτό προκείψει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Εγω θα επαναπατριστο κατα τις 10 φεβρουαριου οποτε αν οι αλκυονιδες αποφασισουν να εμφανιστουν τοτε και το κανονισετε-σουμε για τοτε ειμαι μεσα ειτε με ηλιο ειτε με βροχη!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Την Πέμπτη που μας πέρασε βρέθηκα εδώ στη Θεσσαλονίκη με φίλο που έκανε με την παρέα του τις Σιδηρές Πύλες και την ευρύτερη περιοχή του "στόχου" μας και οι πληροφορίες δεν ειναι και πολύ ενθαρρυντικές για την περίοδο που λέμε,το αντίθετο μάλιστα.Ενδεικτικά αναφέρω ότι στις 30/8/16 που τις πέρασαν το πρωί είχε 4·C,φορούσαν ισοθερμικά και γενικά χειμερινό εξοπλισμό ,τον οποίο αργότερα στη διάρκεια της μερας έβγαζαν και παρόλο που η μέρα ήταν μεγάλη,το μεσημέρι τα βουνά έκρυβαν τον ήλιο με αποτέλεσμα αρκετές υγρασίες στο δρόμο.Κατά τα αλλα σαν διαδρομές ειναι όμορφες,αρκεί να μπορείς να τις χαρείς.Ηθελα από εκείνη τη μέρα να γράψω αλλα η δουλειά τρώει τον αφέντη .Την άδεια όμως απο τη δουλειά την έχω ήδη standby για ότι άλλο εφικτό προκείψει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλημέρα σε βρίσκω σωστό !! οι διαδρομές είναι όμορφες εκεί αρκεί να είναι εφικτές να γίνουν και να τις χαρούμε !! Το βλέπουμε αν κάτσει ο καιρός φύγαμε αν όχι το αφήνουμε για πιο πίσω λίγο μόλις μαλακώσει ο καιρός !!
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
:friendship:
Καλημερα!
Προτεινω να βρούμε ενα εναλλακτικό σεναριο, ισως και εντος συνόρων, για να το παρεήσουμε Με τον ενα ή τον αλλο τροπο!
:crs:
Συμφωνω απολυτα αρκει να μην χαλασει το αρχικο σεναριο-ιδεα!!!Ασε που θα μαζευτουμε τοσα κτμ και οι φωτο θα ειναι ανεκτιμητης αξιας
 
Top Bottom