Αλλαγή Τροχών - Δυναμόκλειδα

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ποιο πηρες;
Το χαλασμενο ποιο ηταν; Πως χαλασε, τι επαθε; Για δωσε καμια πληροφορια
To 20-100 πήρα Κώστα.
Το προηγούμενο <<μικρό>> ήταν επίσης Εγγλέζικο αλλά τόσες δεκαετίες πριν που το πήρα ούτε θυμάμαι τι και πως και να σου πω καλά που χάλασε γιατί μετά τόσα χρόνια δεν ξέρω τι μέτραγε.

Χάλασε από δικιά μου κουταμάρα μιας και ξέσφιξα πολύ την κάτω βίδα πούχε, βγήκε, βγήκαν κάτι σωθικά του έξω, το ξαναμάζεψα - συναρμολόγησα αλλά δεν τούχα εμπιστοσύνη ότι θα δούλευε σωστά ήταν και παλιό οπότε καινούργιο και τέλος.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Γειά σου Άρη λεβεντιά και εγώ αυτό έχω το μεγάλο εννοώ αλλά ξεκινάει από τα 80 Nm αν θυμάμαι καλά και τόχω για τροχούς κλπ που θέλουν καλό μοχλό.
Αυτό είναι τέλειο μιας και λόγο μεγάλου μεγέθους δεν κωλώνει πουθενά.

Σε μικρότερες δουλειές όμως όπως κάτι μπουζί σε περίεργα σημεία κλπ χρειάζεται μαζεμένο σε μέγεθος.

Η αίσθηση του κλικ όμως μεταξύ NORBAR και αυτού είναι μέρα με τη νύχτα φίλε μου υπέρ του NORBAR και δεν είναι μεγάλη χρηματικά η διαφορά συν το ότι ο Πικούνης έχει εργαλείο μετρήσεως της ακρίβειάς του και το ρυθμίζει αν χρειαστεί.
 

Billy-Bo

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200GS 07'
Παίδες εγω για δυναμοκλειδο αγόρασα ενα απο τα Lidl! Δεν θυμαμαι τιμη αλλα αξιζει! Το πηρα εδω και αρκετά χρονια ...το δοκίμασα αν υπαρχει απόκλιση στα κιλά ...και ειμαι πολυ ευχαριστημένος! Εχω σετ ζάντες με χωματινα ....και με βολευει για τις συχνες αλλαγές! Επιλογές έχεις πολλές.... μην ψαρωνεις όμως γιατί για την χρηση που το θέλουμε ειναι μια χαρά!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Επειδη το συγκεκριμενο το γλυκοκοιταζα αλλα τελικα το απερριψα λογω του πολυ μεγαλου ευρους του (αλλα ισως τελικα και λογω του ονοματος της unior να επρεπε να το παρω)
για δωσε μερικες πληροφοριες:
Εχει πιστοποιητικο καλιμπραρισματος και αν ναι με ημερομηνια και υπογραφη του τεχνικου που το δοκιμασε; Εχει χτυπημενο πανω στο σωμα αναγλυφο τον σειριακο αριθμο που αναγραφεται και στο πιστοποιητικο;
Το εχεις τσεκαρει αν κοντα στο κατωτερο και ανωτερο οριο του "χτυπαει" σωστα;
Υπαρχει επαρκης καλυψη σε ανταλακτικα αν πχ η καστανια του καποια στιγμη σκορπισει; Καλιμπραρισμα δεχεται αν χρειαστει και στην Ελλαδα απο ποιον;
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Προσωπικά μόνο τα NORBAR έχω βρει νάχουν υποστήριξη και ένας σοβαρός λόγος που πήρα αυτήν την μάρκα είναι αυτός.

Όταν σκόρπισε το δικό μου ούτε που ασχολήθηκα δεν νομίζω νάχει κάποια υποστήριξη, στα άλλα είχε αυτοκόλλητο πάνω καλυμπραρίσματος κλπ κάποτε όταν ήταν καινούργιο και μέτραγε σωστά, μέχρι που κάποια μέρα σκόρπισαν τα σωθικά του και πλέον χρησιμοποιείται ως απλή καστάνια, σφυρί, φονικό εργαλείο για όποιον μιλάει όταν δουλεύω και τέτοια γλαφυρά....
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι











Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom