Αναπαλαίωση τρικύκλου ΜΕΓΚΟ ('70)

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Γνωρίζει κάποιος ποίος μπορεί να αναλάβει ή να βοηθήσει στην αναπαλαίωση του νέου αποκτήματός μου;

ΜΕΓΚΟ (1965-1970) με κινητήρα Sachs 50cc.


 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα σε γελάσω Θοδωρή...
Πιάστο απ' την αρχή αν μπορείς σε π.μ. μη το φορτώνουμε εδώ.
Καλό είναι να βλέπουν όλοι γιατί κατά καιρούς πολλοί αντιμετωπίζουν το ίδιο θέμα.
Κατ αρχάς όλες οι φώτο ανεβαίνουν εδώ, έχοντας πριν ανεβει σε έναν άλλο σέρβερ (fb, google photos, image shack κλπ).
Κάθε σέρβερ έχει τα δικά του τερτίπια, γι αυτό ρώτησα από πού τις πήρες.
Από γουγλη φώτος, πρέπει να είναι κοινόχρηστος ο φάκελος της φώτο! Αλλιώς κανείς δε θα την βλέπει.
Επίσης από κάθε σέρβερ πρέπει να κάνεις δεξί κλικ και να παίρνεις το σύνδεσμο της φώτο κι αυτό από σέρβερ σε σέρβερ, καμιά φορά παρουσιάζει διαφορά στο όνομα που δίνουν (αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας το λενε συνήθως, αλλά όχι όλοi).
Αν δεν ξέρουμε την προέλευση (σέρβερ…) δεν μπορούμε να πούμε τπτ Σπύρο!
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Καλό είναι να βλέπουν όλοι γιατί κατά καιρούς πολλοί αντιμετωπίζουν το ίδιο θέμα.
Κατ αρχάς όλες οι φώτο ανεβαίνουν εδώ, έχοντας πριν ανεβει σε έναν άλλο σέρβερ (fb, google photos, image shack κλπ).
Κάθε σέρβερ έχει τα δικά του τερτίπια, γι αυτό ρώτησα από πού τις πήρες.
Από γουγλη φώτος, πρέπει να είναι κοινόχρηστος ο φάκελος της φώτο! Αλλιώς κανείς δε θα την βλέπει.
Επίσης από κάθε σέρβερ πρέπει να κάνεις δεξί κλικ και να παίρνεις το σύνδεσμο της φώτο κι αυτό από σέρβερ σε σέρβερ, καμιά φορά παρουσιάζει διαφορά στο όνομα που δίνουν (αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας το λενε συνήθως, αλλά όχι όλοi).
Αν δεν ξέρουμε την προέλευση (σέρβερ…) δεν μπορούμε να πούμε τπτ Σπύρο!
Κάνω copy-paste από Word, δημιουργείται ένα κενό πλαίσιο, κάνω κλίκ πανω του, βγαίνει σε παράθυρο αυτό
file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg,
και μετά καταλήγει στο εικονίδιο που δε μπορώ να ανοίξω.

Πες μου την αλήθεια! ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΘΟΔΩΡΗ;
 

Ktmalx

Μέλος
Όνομα
Alexandros
Μοτό
Ktm adventure 990 09
Υπάρχει κάθετα στην Συγγρού ένας τύπος που ασχολείται μόνο με ζαξ αν θυμάμαι καλά είναι Καλλιθέα Ομήρου
:ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κάνω copy-paste από Word, δημιουργείται ένα κενό πλαίσιο, κάνω κλίκ πανω του, βγαίνει σε παράθυρο αυτό
file:///C:/DOCUME~1/ADMINI~1/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg,
και μετά καταλήγει στο εικονίδιο που δε μπορώ να ανοίξω.

Πες μου την αλήθεια! ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΘΟΔΩΡΗ;

:ll:
όλο λάθος φίλος !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
θα το πούμε/δούμε από κοντά γιατί βλέπω δεν το έχεις καθόλου.
Παρόλα αυτά, σου λέω λίγο από την αρχή-αρχή...
Πρέπει να έχεις fb, google λογαριασμό, ή σε κάποιο σέρβερ λογαριασμό τέλος πάντων. Έχεις? Αν όχι ξεκίνα από εκεί. Αλλιώς δε γίνεται να ανεβάσεις εδώ φώτο!
Μόνο από κινητό μέσω ταπατοκ (κι εκεί κάνεις λογαριασμό). Έχεις τάπατοκ?
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
θα το πούμε/δούμε από κοντά γιατί βλέπω δεν το έχεις καθόλου.
Παρόλα αυτά, σου λέω λίγο από την αρχή-αρχή...
Πρέπει να έχεις fb, google λογαριασμό, ή σε κάποιο σέρβερ λογαριασμό τέλος πάντων. Έχεις? Αν όχι ξεκίνα από εκεί. Αλλιώς δε γίνεται να ανεβάσεις εδώ φώτο!
Μόνο από κινητό μέσω ταπατοκ (κι εκεί κάνεις λογαριασμό). Έχεις τάπατοκ?
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου Θοδωρή, καθώς και τον Αλέξανδρο (Κtmalx) για την πληροφορία του. -Υπάρχει κάθετα στην Συγγρού ένας τύπος που ασχολείται μόνο με ζαξ αν θυμάμαι καλά είναι Καλλιθέα Ομήρου-
Όμως το πράγμα δυσκολεύει, άρα τα ψιψίκια και τα κοκομπλόκια τέλος για μένα.
Αποφάσισα να μείνω στο σκοτάδι μου... οπότε φανταστείτε ένα ΜΕΓΚΟ (1965-1970) με κινητήρα Sachs 50cc!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom