Ασφάλτινη βόλτα προς Πελοπόννησο.

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Η προτεινόμενη είναι αυτή station 14 to Chaïdari ώστε να αποφευχθεί η επιστροφή από την "βαρετή" Ε.Ο.
Διαφορετικά, για όποιον θέλει να επιστέψει από τον ίδιο δρόμο είναι αυτή station 14 to Chaïdari (μιλάμε πάντα για τους ερχόμενους από Αθήνα).

Η διαφορά δηλαδή είναι μόνο στην επιστροφή.... Επίσης η διαδρομή μέσα και γύρω από τον ορεινό όγκο του Μαινάλου μπορεί να τροποποιηθεί αναλόγως τις συνθήκες και τις επιθυμίες π.χ. να προσθέσουμε μια διαδρομή ή να την αφήσουμε γιατί περάσαμε περισσότερο χρόνο κάνοντας κάτι άλλο κλπ.
Μήπως είναι ανάποδα οι δύο διαδρομές; Στην δεύτερη βλέπω την κατάβαση του Αχλαδόκαμπου και το πέρασμα από Μύλους.

Κατά πάσα πιθανότητα θα ακολουθήσω και εγώ. Θα το ξέρω προς το τέλος της εβδομάδας.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
μόλις είδα ότι λέει 9 ώρες και 51 λεπτά οδήγηση !!!!

I’ll pass :p
Παιδιά μην μπερδεύεστε.... Άλλη διαδρομή αυτή άλλη του Μαινάλου... 6 ώρες και κάτι πήγαινε έλα (χωρίς στάση για φαγητό).
 
Τελευταία επεξεργασία:

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Μήπως είναι ανάποδα οι δύο διαδρομές; Στην δεύτερη βλέπω την κατάβαση του Αχλαδόκαμπου και το πέρασμα από Μύλους.

Κατά πάσα πιθανότητα θα ακολουθήσω και εγώ. Θα το ξέρω προς το τέλος της εβδομάδας.
Ό,τι έγραψα και στη Νατάσα.... Άλλη διαδρομή η μία άλλη η άλλη. Εμείς λέμε για το γύρο του Μαινάλου όχι της Πελοποννήσου!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
λογο οτι πολλά απο αυτά θα γίνουν στο advtrony
εμεις λεμέ να κάνουμε αυτό Χάρτες Google
οποίος θέλει?
Διαφωνώ... Το κομμάτι του δυτικού Μαινάλου (Δημητσάνα - Στεμνίτσα - Χρυσοβίτσι) είναι κοινό, όλα τα άλλα είναι εκτός...
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μερικές σκέψεις που μου έχουν καρφωθεί μέρες στο μυαλό και θα σκάσω αν δεν τις πω.

Μια βόλτα είναι. Όχι ο γύρος της Ελλάδας. Μια ημερήσια βόλτα. Δε χρειάζεται τόση δα οργάνωση. Ποιος δήλωσε, ποιος μίλησε και δε δήλωσε, ποια ημερομηνία δήλωσε. Κάπου λίγο εδώ και μέρες, κουράστηκε ο εγκέφαλος μου με αυτό. Ούτε καν κανόνισμα ταβέρνας δεν έχει που να δικαιολογεί τόσο πια παρουσιολόγιο από εβδομάδες πριν.

Δηλαδή λιγο κουλ πια. Θα’ρθει το σκ, θα δούμε τα κέφια μας, θα πέσει και μια ώρα συνάντησης στο περίπτερο για να ξέρουμε και όλα θα γίνουν αβίαστα, όπως κάθε σκ συμβαίνουν όλες οι βόλτες…
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μερικές σκέψεις που μου έχουν καρφωθεί μέρες στο μυαλό και θα σκάσω αν δεν τις πω.

Μια βόλτα είναι. Όχι ο γύρος της Ελλάδας. Μια ημερήσια βόλτα. Δε χρειάζεται τόση δα οργάνωση. Ποιος δήλωσε, ποιος μίλησε και δε δήλωσε, ποια ημερομηνία δήλωσε. Κάπου λίγο εδώ και μέρες, κουράστηκε ο εγκέφαλος μου με αυτό. Ούτε καν κανόνισμα ταβέρνας δεν έχει που να δικαιολογεί τόσο πια παρουσιολόγιο από εβδομάδες πριν.

Δηλαδή λιγο κουλ πια. Θα’ρθει το σκ, θα δούμε τα κέφια μας, θα πέσει και μια ώρα συνάντησης στο περίπτερο για να ξέρουμε και όλα θα γίνουν αβίαστα, όπως κάθε σκ συμβαίνουν όλες οι βόλτες…
Σαν να είναι η πρωτη βολτα μετα απο καραντινα!! :muted::happy:
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Ετσι ξεκινανε οι οργανωσεις εκδρομων (σεβασμος σε οσους το κανουν που θελουν να ειναι οσο πιο δημοκρατικοι γινεται) και καταληγουν μετα απο καιρο... παμε εκει, σημειο συναντησης εδω, ωρα ημερομηνια... Και οποιος πιστος.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
  • 1) jojo72 Γιάννης- Τρίπολη - 26/3 ( πιθανόν και ένας φίλος εκτός forum)
  • 2) D347H81 Κώστας, Αθήνα 26/3 ή 8-9 /4
  • 3) p1lotos Θανάσης 26/3 ή 8-9 /4
  • 4) mpachnis Μηνάς, Αθήνα 26/3 (λογικά κι ένας φίλος εκτός φόρουμ)
  • 5) galanakop Νίκος - Τρίπολη -26/3
  • 6) naftilos Θωμάς - Αθήνα - 26/3
  • 7) Socrates - Αθηνα - 26/3
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με το δάκτυλο στην σκανδαλη
Στο κεφάλι του συμβολαιογράφου που μου ζήτησε "σχέδια κατοχής" για κτίριο έπρεπε να είναι το πιστόλι.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
την Κυριακή που έρχεται 26/3
Όταν η επιστήμη ανακαλύψει τον τρόπον να ημπορώ να ευρίσκομε εις δυο διαφορετικά μέρη ταυτοχρόνως στην ιδία μονάδα του χρόνου, ε τότε θα ημπορέσω να ακολουθήσω. Άλλως θα πρεπει να βρεθεί ικανός τρόπος, τα επιτελεία να έχουν καλύτερο συντονισμό και επιμελητεία ώστε οι εκπονούμενες βόλτες να μην εβρίσκονται εις πορείαν μετωπικής σύγκρουσης αναμεταξύ των που οδηγεί σε διάσπασην των δυνάμεων και κατάρρευσην του μετώπου.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Όταν η επιστήμη ανακαλύψει τον τρόπον να ημπορώ να ευρίσκομε εις δυο διαφορετικά μέρη ταυτοχρόνως στην ιδία μονάδα του χρόνου, ε τότε θα ημπορέσω να ακολουθήσω. Άλλως θα πρεπει να βρεθεί ικανός τρόπος, τα επιτελεία να έχουν καλύτερο συντονισμό και επιμελητεία ώστε οι εκπονούμενες βόλτες να μην εβρίσκονται εις πορείαν μετωπικής σύγκρουσης αναμεταξύ των που οδηγεί σε διάσπασην των δυνάμεων και κατάρρευσην του μετώπου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η πομπή των τανκς σήμερα στην ΕΟ αυτό μου θύμισε, λέω πάει, ο αντιπρόεδρΑς κανόνισε πραξικόπημα να θυμηθεί το παρελθόν του, μετά θυμήθηκα ότι πλησιάζει η 25η και θα έχει παρέλαση.
 
Top Bottom