Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 3-The road story

NikosGP

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Nikos
Μοτό
Οτι να`ναι,ροδες να`χει,γκαζι & φρενα
(Yamaha FZS 1000 Fazer)
Τελευταία επεξεργασία:

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Απο τις λιγες φορες που οι φωτογραφιες θα μοιαζουν τοσο φτωχες μπροστα σ' αυτο που πραγματικα ζησαμε το τριημερο που μολις αφησαμε πισω μας....

Παρασκευη

Τους βορειους τους περιμενα στο ραντεβου εξω απο τα Φαρσαλα για να κατηφορισουμε παρεα προς την αγνωστη για πολλους απο εμας Αρβανιτσα.
χαιρετουρες και τα σχετικα, εναν καφε στα γρηγορα στον Δομοκο για να πουμε τα νεα μας και φυγαμε για Μπραλο!
Σταση εξω απο τον Μπραλο να βγουν τα οποια αδιαβροχα γιατι ο καιρος εφευγε μακρυα μας ή μαλλον εμεις φευγαμε μακρυα του!




Ο Δημητρης μας δειχνει τον δρομο αλλα εμεις χαζευουμε το πανεμορφο rt του...
Ευτυχως ειχαμε Πασχαλη μαζι και ετσι γλυτωσαμε το χασιμο του δρομου...




Αφιξη στην Αρβανιτσα, στησιμο, τακτοποιηση και ωρα για νεες γνωριμιες με νεους ανθρωπους, φιλια και αγκαλιες με παλιους φιλους. Καφες ζεστος στο μπρικι μας εκανε παρεα και το απογευμα, μας γλιστησε γλυκα...






Κουβεντες, γελια και χαρες συνοδεια με πολυ καλο και ευγεστο κρασακι, κατευθειαν απ την Κρητη! Γιαννη??? κρατα επαφη με τον ασθενη σου γιατι το κρασι του ηταν απολαυση! :happy:



Σαββατο

εθιμοτυπικη και οπως παντα απολαυστικη η φωτο με τα μηχανακια στην σειρα...



Αφησαμε την Αρβανιτσα, οπως ακριβως την βρηκαμε.



Τουμπα χωρις πολλα δυσαρεστα, λιγη συμπαραστση στο πουλι, φορτωμα σε αδεια σελα και το μαγικο τριημερο συνεχιζεται στα ελληνικα βουνα!
Στροφιλικια, λιμνες, βουνα, ποταμια, φυση, μηχανες. Τι αλλο θες για να ειναι τελεια η μερα σου!







Μαρκος και Πασχαλης.



Γιαννης, Κωστας, Φωτης στο κατοπι τους...









Ο Ορφεας στραμπουλα το r850 του και απολαβανει τις στροφες.



Ορεινη Ναυπακτια.



Μουα!



Ανασυγκροτησεις ανα τακτα διαστηματα ηταν οτι πρεπει για μικρα ξεμουδιασματα...







το μικρο trOFFy, μια ευχαριστη εκπληξη...

























Οχι, αυτο δεν ειναι ανασυγκροτηση, ειναι καθαρα ξεμουδιασμα :p και ευκαιρια για κουβεντα...



Η συνεχεια αργοτερα...
 

sid2011

Μέλος
Όνομα
Φωτης Τριαντος
Μοτό
transalp xlv650
Ας βάλω και εγώ κάποιες με τη δική μου ματιά !



Η Αρβανιτσα το βράδυ !



για όποιον δεν πείστηκε οτι δεν είχε βροχή !




οι πάντες ξεκουραζονται !




μα οι παντες !



λιγο πριν την αναχωρηση !










παρόλα αυτα δεν είναι ολοι οι συμμετέχοντες στη φωτογραφία γιατί υπηρχαν και μερικοί στο ξενοδοχείο που υπήρχε εκει κοντά !



συνεχιζεται !
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Κυριακη

Ο καιρος φθινοπορινος, με εναν γλυκο ηλιο να σπαει την πρωινη υγρασια, χαλαρο καφεδακι και κουβεντουλα ολοι μαζι σε ενα κυκλο μοτοσυκλετιστων με παρεα τον Αχεροντα διπλα μας.



Εγω:cool:, ο κυριος Νικος :p και ο πετσακιας :mooning: μας ετρωγε η περιεργια να παμε να δουμε το νεκρομαντειο του Αχεροντα μετα την περιγραφη του προηγουμενου βραδιου απο τον Χρηστο τον γνωστο και ως κεντιδια! :alien:
Χωρισαμε απ τους υπολοιπους και δωσαμε το ραντεβου μας στο Βουργαρελι για καφε.
Περαν της πλακας, αξιζει μια επισκεψη στον χωρο αν βρεθειτε στα μερη τουτα.











Παρασκευας και Νικος αταραχοι περιμενουν την σειρα τους για να δοκιμασουν τον εαυτο τους σε αυτη την σκοτεινη σπηλια με τα στοιχεια...:D











Αφου φαγαμε "πορτα" απ Τον Αδη, για να του την "σπασουμε" χιμηξαμε στους δρομους και λιωσαμε στο χιλιομετρο!
Το κομματι Αρτα-Βουργαρελι-Πυλη ειναι απιστευτο για οδηγηση με μοτοσυκλετα!



Βρεθηκαμε με τους υπολοιπους και ξανα ορμηξαμε στους δρομους για οδηγηκη απολαυση!

























Πασιγνωστο σημειο αναφορας μοτοσυκλετιστων για βαλσιμο-βγαλσιμο αδιαβροχων στολων...









Τελος με το μανεκενεν τον Λαμπροo_O και την τελευταια ανασυγκροτηση ολων οσων συμμετειχαν σε αυτο το ταξιδι των εικονων, των μυρουδιων της βροχης, των αμετρητων εμπειριων και πανω απ ολα των ανθρωπινων σχεσεων με αξονα την μοτοσυκλετα μας.
Να ειμαστε ολοι καλα και να ξανα ανταμωσουμε συντομα! Παντα ορθιοι!
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
.,
μέρη απο την ιστορία της Ελλάδας.,
που περάσαμε.,
και χωράν πολύ κουβέντα .
,και περισυλλογή.,
για να μην ξεφύγω απο το θέμα .,
βάζω μόνο φώτος.,

















 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραίοι λέμεεεεεε!!!!!!!!!:friendship:


Βαράτε!!!
Δώστε πράμα στο λαό!!!:yew::yew::yew:
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Πανέμορφα τα πάντα, υγεία να έχετε και να κάνετε παντα τέτοιες βόλτες.... ταξίδεψα και εγω μεσα από την οθόνη.
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μπράβο μάγκες για το ταξίδι, φωτογραφίες, περιγραφή εύχομαι και του χρόνου να ακολουθήσω και εγώ.
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
1200 χλμ, 100 λιτρα βενζινη... κυκλωσαμε την μιση Ελλαδα.

Μετα απο ενα δυσκολο για μενα καλοκαιρι λογω του ποδιου η αναγκη να φυγω, να αλλαξω παραστασεις, μεγαλυτερη απο ποτε.

Τα ασφαλτινα βουνα ηταν αυτο που επρεπε. Δευτερη χρονια παλι με αυτοκινητο αυτη τη φορα για διαφορετικο λογο.

Που θα παμε, τι θα κανουμε αδιαφορον. Με αυτην την παρεα 2 πραματα ειναι σιγουρα.

Το ενα οτι τα χιλιομετρα και τα στροφιλικια σε απιστευτες ορεινες διαδρομες θα ειναι απειρα και ο χαβαλες στο τελος της ημερας ατελειωτος!!!!

Τι αλλο θες;;;;

Το ραντεβου δωθηκε... παρασκευη ξεκιναμε!!!!!!

Το κορσα αντβεντσουρ ετοιμο!!!!!



Ο δρομος μεχρι το Κυργιακι βαρετος αλλα επρεπε να βγει. Στασεις για ανασυγκροτηση και τα χαμογελα να δινουν και να περνουν!!!!!

Την εκανα ελαφρα μετα τον Δομοκο και ακολουθησα τον δρομο μεσα απο την Λαμια αλλα αυτη την φορα στο τελος της μεγαλης ευθειας δεν εστριψα οπως ειχαμε κανει τον Μαρτη αλλα συνεχισα ευθεια. Ο δρομος φιδισιος, στενος και ανηφορικος εκαναν τις στροφες του κινητηρα να ανεβαινουν, τα λαστιχα να σφυριζουν και την αδρεναλινη να κυκλοφορει στο αιμα!!!! Αρχισαμε!!!!






Ο δρομος βγαζει στον Μπραλλο οπου ενωθηκα με τους αλλους

Στασεις στον δρομο για χαλαρωμα και ανασυγκροτηση.....



Το τι εγινε οταν φτασαμε ολοι στην Αρβανιτσα και το βραδυ στην ταβερνα δεν περιγραφεται!!!!





Ευτυχως δεν μας εβρεξε και ο υπνος στα σκηνακια ηταν γλυκος!!!!!




Επομενη μερα ηταν το κυριως πιατο. Σχεδον 500 χλμ στροφες και γκαζια. Απο την θαλασσα της Ιτεας στροφη για ορεινη ναυπακτια.

Ο παπαρας ο βενζινας στο Λιδωρικι αγνοησε τελειως το Κοκκινο και ακουσε μονο το Ανω Χωρα. 5 χλμ πισω με ειπε και στριψε δεξια. Η διαδρομη πλαι στην τεχνιτη λιμνη του φραγματος του Μορνου απιστευτη.





Στην διασταυρωση η μυρωδια απο τα λαστιχα και τα φρενα ηταν εντονη. Κουλαρισε αγορι, δεν θα την παλεψεις μεχρι το τελος της ημερας!!!

Πραγματι 20 χιλιομετρα πριν την Ανω Χωρα ημουν πτωμα. Ενταξει το ελαβα το μηνυμα. Κουμπωσα μια τριτη και πηγαινα στο χαλαρο!!!

Ειχα ακουσει για την ορεινη ναυπακτια οτι ειναι ωραια. Ειναι πολυ ωραια μαγκες, οχι απλα ωραια. Στην Ανω Χωρα εκανα μια βολτιτσα να ξεμουδιασω. Το ποδι εχει τις δικες του αναγκες. Περπατωντας βλεπεις πραματα που αλλιως δεν.





Η ωρα περνουσε και ειπα να συνεχισω. Αγνοουσα την περιπετεια του πουλιου!!!

Ρωταω ενα ντοπιο για Ποδο απο που;;;;

Με αυτο θα πας, με λεει;;;

Ναι γιατι;;;

Με ψιλοαπορια στο ματι με λεει απο εδω. Παρε τον δρομο για Αμπελακιωτισσα θα δεις την ταμπελα.....





Ωραια διαδρομη σκεφτομουν. Μεχρι που εφτασα στην ταμπελα. Ποδος αριστερα αλλα χωματοδρομος!!!!!

Πλακα με κανετε!!!!! Τι χωμα;;; με το κορσα;;;;

Συνεχισα για Αμπελακιωτισσα. Δεν μπορει λεω θα πηγαινει και απο αλλου!!!!

Το Gps ειχε σηκωσει τα χερια ψηλα και δεν ειχε ιδεα που ειμασταν.

Αμπελακιωτισσα βρισκω εναν με ενα παπι.

Μαστορα καλημερα για Θερμο καλα παω;;;;

Θερμο απο εδω δεν προκειται να πας. Ποιος σε εστειλε εδω;;;;

Τωρα τι του λες;;;;

Για να μην σας πρηζω ο δρομος για Πλατανο – Θερμο δεν περνουσε ουτε απο Ποδο ουτε απο Αμπελακιωτισσα λογω εργων οδοποιιας!!!!!!!

Πλακα με κανετε!!!!!

Τηλεφωνο στον Πασχαλη.

Πασχαλη το και το. Βρειτε δρομο απο αλλου.

Γυρνα πισω Ανω Χωρα και βλεπουμε!!!!!

Ευτυχως ειδαμε!!!! Κρυονερια κυριοι!!!! Με 4 χλμ χωματοδρομο!!!! Ειπαμε κορσα αντβεντσουρ!!! ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;;;;;;; χαχαχαχαχα

Ο δρομος Κρυονερια – Πλατανος – Θερμο δυσκολος. Καθιζησεις και πολλες πετρες. Με τα μηχανακια δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα αρκει να εχεις τον νου σου στις πετρες. Με το αμαξι ομως τα πραματα ειναι αλλιως. Η θεα ομως απο ενα σημειο και μετα σουπερ!!!!









Στο Θερμο ανασυνταξη δυναμεων και καυσιμων.



Πηρα και το πουλι συνοδηγο. Φοινικα παμε Αχερωντα απο την εθνικη. Φτανουν οι στροφες για σημερα.

Στην Γλυκη βρικαμε και τους αλλους να τρωνε και να πινουν. Μαγκα εδω ειμαστε!!! Θα την κανουμε ταρατσα!!!!

Περασαμε ζαχαρη. Τιμαι φιλικαι και μασα σπεσιαλε!!!! Μπυριτσα παγωμενη και ψιλη κουβεντουλα. Μαζευτηκε κοσμος και κοσμακης.

Ειπαμε ειμαι αντβε αγορι αλλα με αυτα τα συννεφα απο την μια, το σκηνακι απο το Καρφουρ με 20 ευρω απο την αλλη.... μαγκα δεν την κανεις στο δικλινο που εχει 25 ευροπουλα παρεα με το πουλι;;;; Εχει και πισινα!!!! Με πιαν’ς;;;; ;)








Τελικα δεν εβρεξε. Αλλα δεν πειραζει. Το πρωι καφεδια ολοι μαζι πλαι στο ποταμι. Για μενα η εκδρομη τελειωνε εδω. Ειχα να παω σε ενα γαμο που δεν γινοταν να λειπω.Χαιρετουρες αγκαλιες φιλια. Στο επανιδειν αληταραδες μου!!!!!







Παλι καλα που ηταν και ο lempoi και μπορω να πουλησω παπα οτι ημουν με την μηχανη πρωτον και υπηρχε και ενα ομορφο μηχανακι στην παρεα δευτερον!!!!



:p:p:p

Η επιστροφη απο την Εγνατια χαλαρα.

Παω στο γαμο. Με βλεπει ο γαμπρος στα σκαλια.

Επιτελους ηρθες!!!!

Στο ειπα οτι θα ρθω!!!

Πηγες;;;

Πηγα!!!!

Και;;;

Οπως τα ξερεις.... 110 στην Εγνατια και οσο παει στο βουνο!!!

Εισαι τρελλος το ξερεις;;;;

Δεν ειμαι ο μονος φιλε μου..... δεν ειμαι ο μονος!!!!! ;)



ΤΕΛΟΣ
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Oταν ειδα το Τοπικ για τα φετινα Ασφαλτινα βουνα,εκανα το Σταυρό μου να πανε ολα καλα και να μπορεσω επιτελους να ειμαι εκει...και το ξερεις αυτο το συναισθημα.Σαν τον πιτσιρίκο που του εταξες εκδρομη και αν δεν παει θα σκασει...μεχρι τελευταια ωρα επνιγα το χαμογελο που αρχισε να σκαει μεσα μου γιατι φαινοταν οτι τιποτα δεν με σταματαει.ΝΑΙ ρε γμτ θα ειμαι εκει!!!
Βουρ,την κουκλαρα μου παρεα φορτωμενη με μπαγκαζια οπως τη γουσταρω,και με συνοδοιπορο εναν αγνωστο ως εκεινη την ωρα...john egio ελεγε στο ιντερνετ αλλά που απο το τελος της βολτας εγραψε εναν φιλο η ζωη μου...Γιαννη δεν χανομαστε :)
Η πρωτη φωτο ειναι αυτη που τα αφηνεις ολα πισω,τραβας μια μιζιά και φευγεις για τον μαγικο κοσμο της μοτοταξιδιωτικης ζωης!


Ξεκινουσε ενα μαγικο 3ημερο και τιποτα δεν μπορουσε να μου σβησει το χαμογελο.Οχι απο τη μουρη αλλά εκεινο που δε φευγει με τιποτα...το χαμογελο στην ψυχη!
Πρωτη σταση της παρεας,η Αγια Ευθυμια για ενα Ελληνικο καφεδακι στη φυση και ευκαιρια για τις πρωτες κουβεντουλες..Γιαννης,Λευτερης,Αλεξανδρος και ο mAthosalas χωρις μουσι οπως μου΄πε κι ο Χρηστοςtattooκαρντασης αργοτερα...Χρησταρα εισαι αρχηγος!Σε παω!
Στην Γραβια μια σταση ακομα για μια πινελια στο 12βολτο πριζακι μου ...και εκει που νομιζα οτι ξεκινησαμε 4 συνοδοιποροι,βρηκαμε κι αλλον εναν που εκανε καποια χιλιομετρα στριφτερα πρωτη θεση στο 1150 τού Γιαννη...


Ψέλισσα και ενα "Άλο Χάνι"...


και φυγαμε μεσω Ορεινης Φωκιδος προς Επταλοφο Αραχωβα...εξαιρετικη φυση και μερη!Διαδρομες για ξεσαλωμα στριψιμο και μπανηστηρι στα ομορφα!...


Η Αραχωβα στεκει στην ακρη της πλαγιας και κοιταζει αφ'υψηλου λογω της ομορφιας της...


Δωσε και δωσε,στριψε και ξαναστριψε,φτασαμε αργα μεσημερακι στον πρωτο σταθμο τού ταξιδιου μας.Αρβανιτσα.

Μιλαμε για φαγητο...τα στομαχια το απολαυσανε...επελεξα τραγο κοκκινιστο με χυλοπιτα...άλλο να το λεω κι αλλο...να το τρως!


Μια βολτιτσα στα πέριξ του Ελικωνα το απογευμα επιβαλλεται..Χωμα ειδα οπότε για παμε μια ρε Γιαννη...


Η μπορα μάς το γυροφερνε συνεχως απο κοντα αλλά για καποιο περιεργο λογο γλυτωσαμε τσουβαλι νερο...φαγαμε κιολας στο 3ημερο κατι καλες αλλά δεν πνιγηκε κανεις...
Αποχαιρεταμε τα ψηλα τού Ελικωνα,πανεμορφα και παμε για πισω...


Παμε Αρβανιτσα λοιπον να στησουμε κανα αντισκηνο γιατι αρχιζει η κουραση να δειχνει τη δυναμη της...


Βεβαια ενα φαγοποτι να γνωρισουμε και τα φιλαρακια που γι'αυτα κυριως ηρθαμε εδω περα επιβαλλεται!Για ποιον να πω και ποιον να αφησω..κι αν τολμησω και ξεχασω και κανα Ονομα...μαθουσαλας βλεπεις...ΦΟΒΕΡΗ παρεα και κεφι.Απλοι ανθρωποι με μεγαλη καρδια και ...τι αλλο θες μεσα σε τετοια μερη για να περασεις πραγματικα καλα!Ευχαριστω σε ολους...και λιγο ειναι!Στο επανιδειν παιδια...
Με τετοιες σκεψεις και την ηρεμια του βουνου ξεραθηκα στο αντισκηνο και κατα τις 7 παρα γλυκοχαραζει στο βουνο και ξεκουραστος χτυπαω εγερτηριο...Ενας απροσκλητος επισκεπτης τού βουνου μας περιμενει απ'εξω για καλημερα...


Ο πολυς λααός κοιμαται ακομα...ειναι νωρις για γελια και ξεκουραζουν τα βλεφαρα.Δεν ακους τιποτε...ή σχεδον τιποτε αφου κατι ψιλα σε ιαχές υπνου ακουγονταν...χαχα...
Ξημερωνει...και αρχιζει να ζωγραφιζει η φυση...


Καφεδιά να ανοιξει το ματι(Αλεξ ευχαριστω φιλε...)και αντε να ζεψουμε το αλογο να φορτωσουμε τα πραματα για φευγιο...και ειναι και πολλα αλλά λυση υπαρχει!

Να'τα τα αλογα σε παραταξη...πανετοιμα για βολτα!

Ειπαμε...Ασφαλτινα Ελληνικα βουνα!!!και απιθανα...


Παμε να λιωσουμε λιγο λαστιχο...παμε να μυρισουμε φυση και βολτα ρε φιλε!


Ρυθμοι ωραιοι,μερη ομορφα παρεα ακομα πιο ωραια...Μια κακια στιγμη απο αυτες που συμβαινουν και ισως μας δοκιμαζει εκεινος εκει πανω,για να δειξει ποσο πιο κοντα ερχεται μια παρεα...Στεργιο τα ειπαμε,τα ειπανε για τη στιγμη σου ευχομαι να βγεις ακομα πιο δυνατος απ'οτι εισαι...και ειμαι σιγουρος.
Ευκαιρια για καμμια φωτο...παμε...


Τα παιδια που ηρθαν απο την Κρητη για την παρεα...ρεσπεκτ φιλαρακια!Σοβαροι μετρημενοι και κεφατοι...




Ανηφοριζουμε για Ορεινη Ναυπακτια και πνιγομαστε.Οχι στη βροχα αφου δια μαγειας δεν μας χαλαει το κεφι και παει μακρυα απο εμας ή πριν απο εμας,ισα για να μυριζουμε τη Φυση...


Στροφη στροφη πολλη στροφη..και βγαινουν γουστα ομορφα.Καφεδια ανασυγκροτηση και παμε και χωματακι και σταση στη Λιμνη Μορνου...
Τι λεγαμε;Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα ...τετοια δηλαδη...


Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Παρασκευα,να πω εδω γιατι τετοια παιδια στην παρεα σε κανουνε να νοιωθεις οτι ακομα κι αν στραβωσει μικρο ή μεγαλο...ειναι δίπλα σου και φυγαμε για παρακατω.Ευχαριστω φιλε!
Ο Βασιλης-Bo πρωτο πλανο ανφάς ...και φυγαμε για παραπανω...


Πρωτες ψιχαλες για την 5αστερη παρεα μοτο μετα τη Φιλιππιαδα...

Κι αφου κοβουμε τον καιρο οτι θα μας τα χωσει καπως πιο πολυ...βαλτε κανα αδιαβροχο να γουσταρουμε.Τετοια περασματα που να χαλασει το κεφι...


Φτανουμε βραδακυ στην Γλυκή,επιβαλλεται κουβεντουλα και χαλαρωση στομαχικων μυων,κανα κρασακι και ας ειν'καλα η κυρα Ειρηνη με το δωματιακι που μας βολεψε...Μπανακι κους κους με τον Γιαννη και ξεροι...Μιλαμε για ξεροι υπνο...
Πρωινο κ Ανατελλει ο Ηλιος στις πηγες του Αχεροντα...


Καλο πρωινο καφεδακι και παμε να πουμε ενα "καλη ανταμωση" στα φιλαρακια αφου υποχρεωσεις δεν μας επιτρεπουν να ακολουθησουμε και το Κυριακατικο γιορτασι στους δρομους μαζι...
Αυτη τη φωτο,την ηθελα απο τοτε που ειδα οτι κι αλλο ενα F800GS παταει χωματα καλα... με καποιον τυπο που για περιεργο λογο συμπαθουσα χωρις καν να ξερω.Παμε κλικ και ξανα κλικ και ξαναμανα κλικ...

Παρεα οι F800GS μου με του Γιαννη-yns...κουκλα φιλε να τη χαιρεσαι οπως ξερεις να το κανεις.

Χαιρετονται και οι μοτο μεταξυ τους..μεχρι την επομενη.

Αποχαιρεταμε και μεις,με βαρια καρδια γμτ αλλά με γεματη ψυχη και χαμογελο για το ομορφο 3ημερο τα παιδια στον Αχεροντα και παιρνουμε μαζι κανα δυο αναμνησεις στο "χαρτι" Κλικ...

Οι κουκλες μας το χαρηκανε τα δεοντα...δίπλα σε ομορφιες και ομορφη παρεα...


Αλεξ...συμπαθεστατος οπως ολοι και χαμογελαστος προθυμος...μια φιλικοτητα που διεκρινε ολα τα παιδια απο "το πουθενα"...


Αφηνουμε στο βαθος το Καναλακι και τη Γλυκη με τις Γλυκες αναμνησεις της ασφαλτινης βολταρας στα Ελληνικα Βουνα...


και παρεα με τον πιστο συνοδοιπορο,αγνωστο ως χθες αλλά φιλο απο σημερα,τον Γιαννη...


βαζουμε ροδα και πλωρη,μεσα απο στεγνο ή βρεγμενο στρωμα ασφαλτου για τα σπιτια μας...

1001 χιλιομετρα,3 μερες και μερικα φιλαρακια πιο πλουσιος,ο απολογισμος μου!
Τι αλλο να πω;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την παρεα,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την εξαιρετικη επιλογη στις διαδρομες και... εις το επανιδειν και συντομα.Αξιζει...:)
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS


και ένα για το τέλος έχω να πώ .,
μεγαλη μου χαρά που βρεθήκαμε και πάλι μαζί .,.
οδηγήσαμε παρέα.,
γελάσαμε και τα ´παμε .,.
υγεία να χουμε ..,
,και του χρόνου .,

 

NikosGP

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Nikos
Μοτό
Οτι να`ναι,ροδες να`χει,γκαζι & φρενα
(Yamaha FZS 1000 Fazer)

και ένα για το τέλος έχω να πώ .,
μεγαλη μου χαρά που βρεθήκαμε και πάλι μαζί .,.
οδηγήσαμε παρέα.,
γελάσαμε και τα ´παμε .,.
υγεία να χουμε ..,
,και του χρόνου .,

Απλα Καταπληκτικο.Μπραβο Χρησταρα!!!
 
Top Bottom