Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα 3-The road story

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
To βιντεακι σουπερ σΕ λεω!!!:yew:
ΥΓ.Αυτός που προλογιζει...:D
μου θυμισε τον Ζηση Τσιριγκουλη

που προλογιζε...

Το Θεατρο της Δευτερας...

:roflmao::laugh::roflmao:
Τελικά είσαστε μεγάλα αγορια..
Θα μάθουμε πολλά κοντά σας, εμείς οι νεοι:p

Ο τατοο. ........Πρέπει να περνάει καλή φάση γενικά.
πολύ χαρά και τέχνη. .
ευτυχώς έρχεται σύντομα ....ή επόμενη συναντηση;)

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
To βιντεακι σουπερ σΕ λεω!!!:yew:
ΥΓ.Αυτός που προλογιζει...:D
μου θυμισε τον Ζηση Τσιριγκουλη

που προλογιζε...

Το Θεατρο της Δευτερας...

:roflmao::laugh::roflmao:
Ο Ζήσης ζει.. αυτός μας οδηγεί.. Χα.. Χα..
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Oταν ειδα το Τοπικ για τα φετινα Ασφαλτινα βουνα,εκανα το Σταυρό μου να πανε ολα καλα και να μπορεσω επιτελους να ειμαι εκει...και το ξερεις αυτο το συναισθημα.Σαν τον πιτσιρίκο που του εταξες εκδρομη και αν δεν παει θα σκασει...μεχρι τελευταια ωρα επνιγα το χαμογελο που αρχισε να σκαει μεσα μου γιατι φαινοταν οτι τιποτα δεν με σταματαει.ΝΑΙ ρε γμτ θα ειμαι εκει!!!
Βουρ,την κουκλαρα μου παρεα φορτωμενη με μπαγκαζια οπως τη γουσταρω,και με συνοδοιπορο εναν αγνωστο ως εκεινη την ωρα...john egio ελεγε στο ιντερνετ αλλά που απο το τελος της βολτας εγραψε εναν φιλο η ζωη μου...Γιαννη δεν χανομαστε :)
Η πρωτη φωτο ειναι αυτη που τα αφηνεις ολα πισω,τραβας μια μιζιά και φευγεις για τον μαγικο κοσμο της μοτοταξιδιωτικης ζωης!


Ξεκινουσε ενα μαγικο 3ημερο και τιποτα δεν μπορουσε να μου σβησει το χαμογελο.Οχι απο τη μουρη αλλά εκεινο που δε φευγει με τιποτα...το χαμογελο στην ψυχη!
Πρωτη σταση της παρεας,η Αγια Ευθυμια για ενα Ελληνικο καφεδακι στη φυση και ευκαιρια για τις πρωτες κουβεντουλες..Γιαννης,Λευτερης,Αλεξανδρος και ο mAthosalas χωρις μουσι οπως μου΄πε κι ο Χρηστοςtattooκαρντασης αργοτερα...Χρησταρα εισαι αρχηγος!Σε παω!
Στην Γραβια μια σταση ακομα για μια πινελια στο 12βολτο πριζακι μου ...και εκει που νομιζα οτι ξεκινησαμε 4 συνοδοιποροι,βρηκαμε κι αλλον εναν που εκανε καποια χιλιομετρα στριφτερα πρωτη θεση στο 1150 τού Γιαννη...


Ψέλισσα και ενα "Άλο Χάνι"...


και φυγαμε μεσω Ορεινης Φωκιδος προς Επταλοφο Αραχωβα...εξαιρετικη φυση και μερη!Διαδρομες για ξεσαλωμα στριψιμο και μπανηστηρι στα ομορφα!...


Η Αραχωβα στεκει στην ακρη της πλαγιας και κοιταζει αφ'υψηλου λογω της ομορφιας της...


Δωσε και δωσε,στριψε και ξαναστριψε,φτασαμε αργα μεσημερακι στον πρωτο σταθμο τού ταξιδιου μας.Αρβανιτσα.

Μιλαμε για φαγητο...τα στομαχια το απολαυσανε...επελεξα τραγο κοκκινιστο με χυλοπιτα...άλλο να το λεω κι αλλο...να το τρως!


Μια βολτιτσα στα πέριξ του Ελικωνα το απογευμα επιβαλλεται..Χωμα ειδα οπότε για παμε μια ρε Γιαννη...


Η μπορα μάς το γυροφερνε συνεχως απο κοντα αλλά για καποιο περιεργο λογο γλυτωσαμε τσουβαλι νερο...φαγαμε κιολας στο 3ημερο κατι καλες αλλά δεν πνιγηκε κανεις...
Αποχαιρεταμε τα ψηλα τού Ελικωνα,πανεμορφα και παμε για πισω...


Παμε Αρβανιτσα λοιπον να στησουμε κανα αντισκηνο γιατι αρχιζει η κουραση να δειχνει τη δυναμη της...


Βεβαια ενα φαγοποτι να γνωρισουμε και τα φιλαρακια που γι'αυτα κυριως ηρθαμε εδω περα επιβαλλεται!Για ποιον να πω και ποιον να αφησω..κι αν τολμησω και ξεχασω και κανα Ονομα...μαθουσαλας βλεπεις...ΦΟΒΕΡΗ παρεα και κεφι.Απλοι ανθρωποι με μεγαλη καρδια και ...τι αλλο θες μεσα σε τετοια μερη για να περασεις πραγματικα καλα!Ευχαριστω σε ολους...και λιγο ειναι!Στο επανιδειν παιδια...
Με τετοιες σκεψεις και την ηρεμια του βουνου ξεραθηκα στο αντισκηνο και κατα τις 7 παρα γλυκοχαραζει στο βουνο και ξεκουραστος χτυπαω εγερτηριο...Ενας απροσκλητος επισκεπτης τού βουνου μας περιμενει απ'εξω για καλημερα...


Ο πολυς λααός κοιμαται ακομα...ειναι νωρις για γελια και ξεκουραζουν τα βλεφαρα.Δεν ακους τιποτε...ή σχεδον τιποτε αφου κατι ψιλα σε ιαχές υπνου ακουγονταν...χαχα...
Ξημερωνει...και αρχιζει να ζωγραφιζει η φυση...


Καφεδιά να ανοιξει το ματι(Αλεξ ευχαριστω φιλε...)και αντε να ζεψουμε το αλογο να φορτωσουμε τα πραματα για φευγιο...και ειναι και πολλα αλλά λυση υπαρχει!

Να'τα τα αλογα σε παραταξη...πανετοιμα για βολτα!

Ειπαμε...Ασφαλτινα Ελληνικα βουνα!!!και απιθανα...


Παμε να λιωσουμε λιγο λαστιχο...παμε να μυρισουμε φυση και βολτα ρε φιλε!


Ρυθμοι ωραιοι,μερη ομορφα παρεα ακομα πιο ωραια...Μια κακια στιγμη απο αυτες που συμβαινουν και ισως μας δοκιμαζει εκεινος εκει πανω,για να δειξει ποσο πιο κοντα ερχεται μια παρεα...Στεργιο τα ειπαμε,τα ειπανε για τη στιγμη σου ευχομαι να βγεις ακομα πιο δυνατος απ'οτι εισαι...και ειμαι σιγουρος.
Ευκαιρια για καμμια φωτο...παμε...


Τα παιδια που ηρθαν απο την Κρητη για την παρεα...ρεσπεκτ φιλαρακια!Σοβαροι μετρημενοι και κεφατοι...




Ανηφοριζουμε για Ορεινη Ναυπακτια και πνιγομαστε.Οχι στη βροχα αφου δια μαγειας δεν μας χαλαει το κεφι και παει μακρυα απο εμας ή πριν απο εμας,ισα για να μυριζουμε τη Φυση...


Στροφη στροφη πολλη στροφη..και βγαινουν γουστα ομορφα.Καφεδια ανασυγκροτηση και παμε και χωματακι και σταση στη Λιμνη Μορνου...
Τι λεγαμε;Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα ...τετοια δηλαδη...


Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Παρασκευα,να πω εδω γιατι τετοια παιδια στην παρεα σε κανουνε να νοιωθεις οτι ακομα κι αν στραβωσει μικρο ή μεγαλο...ειναι δίπλα σου και φυγαμε για παρακατω.Ευχαριστω φιλε!
Ο Βασιλης-Bo πρωτο πλανο ανφάς ...και φυγαμε για παραπανω...


Πρωτες ψιχαλες για την 5αστερη παρεα μοτο μετα τη Φιλιππιαδα...

Κι αφου κοβουμε τον καιρο οτι θα μας τα χωσει καπως πιο πολυ...βαλτε κανα αδιαβροχο να γουσταρουμε.Τετοια περασματα που να χαλασει το κεφι...


Φτανουμε βραδακυ στην Γλυκή,επιβαλλεται κουβεντουλα και χαλαρωση στομαχικων μυων,κανα κρασακι και ας ειν'καλα η κυρα Ειρηνη με το δωματιακι που μας βολεψε...Μπανακι κους κους με τον Γιαννη και ξεροι...Μιλαμε για ξεροι υπνο...
Πρωινο κ Ανατελλει ο Ηλιος στις πηγες του Αχεροντα...


Καλο πρωινο καφεδακι και παμε να πουμε ενα "καλη ανταμωση" στα φιλαρακια αφου υποχρεωσεις δεν μας επιτρεπουν να ακολουθησουμε και το Κυριακατικο γιορτασι στους δρομους μαζι...
Αυτη τη φωτο,την ηθελα απο τοτε που ειδα οτι κι αλλο ενα F800GS παταει χωματα καλα... με καποιον τυπο που για περιεργο λογο συμπαθουσα χωρις καν να ξερω.Παμε κλικ και ξανα κλικ και ξαναμανα κλικ...

Παρεα οι F800GS μου με του Γιαννη-yns...κουκλα φιλε να τη χαιρεσαι οπως ξερεις να το κανεις.

Χαιρετονται και οι μοτο μεταξυ τους..μεχρι την επομενη.

Αποχαιρεταμε και μεις,με βαρια καρδια γμτ αλλά με γεματη ψυχη και χαμογελο για το ομορφο 3ημερο τα παιδια στον Αχεροντα και παιρνουμε μαζι κανα δυο αναμνησεις στο "χαρτι" Κλικ...

Οι κουκλες μας το χαρηκανε τα δεοντα...δίπλα σε ομορφιες και ομορφη παρεα...


Αλεξ...συμπαθεστατος οπως ολοι και χαμογελαστος προθυμος...μια φιλικοτητα που διεκρινε ολα τα παιδια απο "το πουθενα"...


Αφηνουμε στο βαθος το Καναλακι και τη Γλυκη με τις Γλυκες αναμνησεις της ασφαλτινης βολταρας στα Ελληνικα Βουνα...


και παρεα με τον πιστο συνοδοιπορο,αγνωστο ως χθες αλλά φιλο απο σημερα,τον Γιαννη...


βαζουμε ροδα και πλωρη,μεσα απο στεγνο ή βρεγμενο στρωμα ασφαλτου για τα σπιτια μας...

1001 χιλιομετρα,3 μερες και μερικα φιλαρακια πιο πλουσιος,ο απολογισμος μου!
Τι αλλο να πω;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την παρεα,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την εξαιρετικη επιλογη στις διαδρομες και... εις το επανιδειν και συντομα.Αξιζει...:)
Η αρχη εγινε!!η επομενη στο χωμα
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
δωστε πονο...βαλτε πραμμα μαγκες εχουμε παθει στερηση!κ σοκ κ δεος μ αυτα που βλεπουμε!
πολλα μπραβο σ ολο το τιμ!κ στην επομενη με υγεια!
:biker2:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
το μεγαλειο της ψυχης.....
ολοι πεφτουμε, αλλα παιζει μεγαλο ρολο με τι στυλ και δυναμη θα σηκωθουμε.....;)
αφιερωμενη στον τυπο που μετα την μεγαλοπρεπη πιρουετα:D, το μονο που τον ενοιαζε ηταν να μην χαλασει το κεφι των υπολοιπων:friendship:



Με τη σειρά μου, θα ήθελα να ευχαριστήσω......... όλους σας για την παρέα και τη φανταστική βόλτα που κάναμε :yew::yew: και είμαι σίγουρος ότι θα τα ξαναπούμε στο μέλλον :friendship::friendship:
Ένα ΜΕΓΑΛΟ :hailbig:στο "φοίνικα", παρόλο το "ατύχημα" ..... που είχε το ηθικό του παρέμεινε σε υψηλά επίπεδα. Προς χάρη, της διάθεσής του για τη βόλτα και της παρέας, την οποία, με τίποτα δεν θα ήθελε να χαλάσει...
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
Μπραβο σε ολους για αλλη μια πετυχημενη εξορμηση.:ok:

Φιλε μου Στεργιο, ολες οι ατυχιες μας ας μενουν στα σιδερα.
Φαινεται τα καινουργια τα αλογα του μοτερ, δεν προλαβες να τα δαμασεις και στην κανανε:p

Στις επομενες :friendship:
:)
 

lef99

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
ΚΤΜ 640 adventure
οχι χωματινη,οχι !!!ασφαλτος ρε παιδι μου!!!
Μα γιατι... αφου την θελουμε την σκόνη μας... και τα ζόρια με τις χοντρές μας αρεσουν.. βουρ για τα βουνα !! :friendship::friendship:
 

Carduelis

Μέλος
Όνομα
Νότης
Μοτό
BMW R1200GS Special Edition 09
Μπράβο παιδιά!
Δεν ξέρω πόσο "ασφάλτινα" ή "χωμάτινα" είναι τελικά τα βουνά μας αλλά σίγουρα με καλή παρέα ήταν φιλικα κι ανθρώπινα!
Περαστικά σου Στέργιε και μακριά από ταλαιπωρίες πάλι Αιμίλιε!
:biker:
 

Tsompanis

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Triumph SprintST
o βροχερός καιρός άλλαξε και το δικό μου πρόγραμμα στην δουλειά
αν και 2ώρες δρόμος,δεν κατάφερα τελικά να έρθω
απο ότι βλέπω όμως περάσατε σούπερ!
Συγχαρητήρια σε όλους αυτούς που τρέξανε για να στηθεί όλο το σκηνικό!
:friendship:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
o βροχερός καιρός άλλαξε και το δικό μου πρόγραμμα στην δουλειά
αν και 2ώρες δρόμος,δεν κατάφερα τελικά να έρθω
απο ότι βλέπω όμως περάσατε σούπερ!
Συγχαρητήρια σε όλους αυτούς που τρέξανε για να στηθεί όλο το σκηνικό!
:friendship:
Στην επόμενη Κωστή.. Κάπου θα ξανασμίξουν οι ρόδες μας!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250

και ένα για το τέλος έχω να πώ .,
μεγαλη μου χαρά που βρεθήκαμε και πάλι μαζί .,.
οδηγήσαμε παρέα.,
γελάσαμε και τα ´παμε .,.
υγεία να χουμε ..,
,και του χρόνου .,

εεεεε !!! μαααάκα tattoo τι έκανες πάλι………ΕΓΡΑΨΕΣ !!!!!!!!!!!!:hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig:
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Εκτος απο την ατυχια του πουλιου,( ο οποιος θελει μονο troffy αλλα δεν το εχει καταλαβει ακομα...:p) για ολα τα υπολοιπα ημουν σιγουρος........Πολλα μπραβο μαγκες!!!!!! με το καλο η επομενη!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εκτος απο την ατυχια του πουλιου,( ο οποιος θελει μονο troffy αλλα δεν το εχει καταλαβει ακομα...:p) για ολα τα υπολοιπα ημουν σιγουρος........Πολλα μπραβο μαγκες!!!!!! με το καλο η επομενη!!!!
μακαρι να τα καταφερεις και εσυ στην επομενη Κωστη!!
 
Top Bottom