Βάση κράνους για Sony Action Cam

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
GoPro 5. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν είναι εύκολο να ελέγξω αν γράφει, ενώ είναι στη θέση της, αλλά ναι, βγαίνει πολύ εύκολα με το κλιπ, όποτε θέλω. Αύριο θα πάω πίστα, οπότε θα κάνω τις δοκιμές μου εκεί.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
GoPro 5. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν είναι εύκολο να ελέγξω αν γράφει, ενώ είναι στη θέση της, αλλά ναι, βγαίνει πολύ εύκολα με το κλιπ, όποτε θέλω.
Και αυτό βοηθάει πολύ!

Εγώ με τη κάμερα δεμένη πάνω στο λάστιχο της μοτοκροσάδικης μάσκας δε μπορώ να τσεκάρω εύκολα τι γίνεται. Σκέφτομαι να βρω βάση για τον ιμάντα του σακιδίου πλάτης ώστε να την έχω στο ύψος του στήθους. Έχω Sony και εξέχει ολίγον αλλά τι να γίνει.... η επόμενη -όταν κι εφόσον- θα είναι Go pro.

Edit: ποιό πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο χρησιμοποιείς; Αυτό που σου δίνει η go pro, movie maker ή κάποιο άλλο?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Υπάρχει στραπ στήθους. Εγώ αυτό χρησιμοποιούσα μέχρι σήμερα. Αλλά δε βολεύει πάντα. Πχ με δέρματα και καμπούρα, δεν μπορώ να το βάλω. Και επίσης θέλει όρθιο μηχανάκι για να τραβήξει σωστά πλάνα.

Κατά κανόνα, χρησιμοποιώ το GoPro Studio (ή το Quik, αν θέλω οπωσδήποτε να περάσω gps data). Κάνει σχετικά καλή δουλειά, χωρίς να μπλέκεις πολύ. Και τα templates είναι εξαιρετικά, αλλά, δυστυχώς, περιορισμένα. Το Movie Maker δεν κάνει...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Υπάρχει στραπ στήθους. Εγώ αυτό χρησιμοποιούσα μέχρι σήμερα. Αλλά δε βολεύει πάντα. Πχ με δέρματα και καμπούρα, δεν μπορώ να το βάλω. Και επίσης θέλει όρθιο μηχανάκι για να τραβήξει σωστά πλάνα.

Κατά κανόνα, χρησιμοποιώ το GoPro Studio (ή το Quik, αν θέλω οπωσδήποτε να περάσω gps data). Κάνει σχετικά καλή δουλειά, χωρίς να μπλέκεις πολύ. Και τα templates είναι εξαιρετικά, αλλά, δυστυχώς, περιορισμένα. Το Movie Maker δεν κάνει...
Σε ευχαριστώ!
Βρίσκω το πρόγραμμα της Sony πολύ φτωχό και ολίγον μπερδεμένο στα κοψίματα ραψίματα, είναι για πολύ βασικά πράγματα. Λέω μήπως υπάρχει εμπειρία και γνώση για κάποιο πρόγραμμα -ακόμη και επί πληρωμή- που να είναι πλούσιο σε δυνατότητες και απλό σε χρήση. Όποιος ξέρει ας μας πει.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Το Adobe Premiere είναι μια εξαιρετική επιλογή, μπορείς να κάνεις τα πάντα, αλλά αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αφιερώσεις και περισσότερο χρόνο. :) Το GoPro Studio είναι το τέλειο σημείο τομής. Με 1-2 features και μερικά templates παραπάνω, θα ήταν άνετα υπεραρκετό για το 90% των χρηστών.
 

YANNISBIO

Μέλος
Περιοχή
Χανιά
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS 00'
Adobe premier elements! Πολυ καλο εργαλειο εαν ασχοληθεις λιγο και το μαθεις, επαγκελματικα αποτελεσματα!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Adobe premier elements! Πολυ καλο εργαλειο εαν ασχοληθεις λιγο και το μαθεις, επαγκελματικα αποτελεσματα!
Του 'ριξα μια ματιά, φαίνεται να είναι αρκετά καλό και εύκολο! ίσως μου το κάνω Χριστουγεννιάτικο δώρο!

Thanks παίδες!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδια ενταξει βρηκαμε βαση,την βαλαμε...
Τωρα πως αφαιρουμε μια βαση? Τραβαμε και οτι γινει η υπαρχει καποιος τροπος?
Μην ξεκολλησει και το χρωμα του κρανους μαζι...:cool:
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Παιδια ενταξει βρηκαμε βαση,την βαλαμε...
Τωρα πως αφαιρουμε μια βαση? Τραβαμε και οτι γινει η υπαρχει καποιος τροπος?
Μην ξεκολλησει και το χρωμα του κρανους μαζι...:cool:
Γιατί να τη βγάλεις; Στο επόμενο ταξίδι στα Βαλκάνια θα ψάχνεις άλλη να ξανακολλήσεις :p

Ζέστανε λίγο με το πιστολάκι τον μαλλιών και μετά ξεκίνα το σκάψιμο με μια κάρτα.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Γιατί να τη βγάλεις; Στο επόμενο ταξίδι στα Βαλκάνια θα ψάχνεις άλλη να ξανακολλήσεις :p

Ζέστανε λίγο με το πιστολάκι τον μαλλιών και μετά ξεκίνα το σκάψιμο με μια κάρτα.
Εχω την εντυπωση οτι βγαζει φασαρια το κρανος.
Αλλα για αρχη θα βγαλω μια απο την μηχανη και βλεπουμε...Γιατι δεν τη θελω εκει τελικα:p
 
Top Bottom