Βαρδουσια.....με τους πιτσιρικαδες!!!!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σταση στο καταφυγιο γαι φωτο, με φοντο τον Κορακα....σχεδον 2500 μετρα και με θερμοκρασια γυρω στους 25 βαθμους, τον μηνα Απριλιο
Δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο....μαλλον κακο ειναι, αλλα ας το εκμεταλευτουμε



 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πατησαμε και λιγο χιονακι....:D









Μετα την κορυφη, αρχιζει μια πολυ βατη καταβαση μεχρι την Μουσουνιτσα....
Μεχρι το καταφυγιο της Οιτης, για τελευταια ανασυγκροτηση και χαιρετουρες



Στο βαθος η Γκιωνα, που θα επισκεφτουμε στην επομενη, ωστε να σουλατσαρουμε λιαν συντομως ολοι μαζι...

 
Τελευταία επεξεργασία:

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Να γιατι advride...
Προετοιμασια για τη νουμερο ενα υποψηφια προταση για το ADVtrOFFy του 2017.
Βουνα χιλιοπερπατημενα απο Αφρικανους κ Αρκουδιαρηδες με ολα τα κομφορ σημεια κατασκηνωσης κ διαδρομες ετοιμες.
Και με τετοιους οικοδεσποτες δεν λες ευκολα το οχι!

adv phone
Εμεις εδω ειμαστε ορεξατοι και σας περιμενουμε!!
Οσο για την Κυριακη ευχαριστουμε τον Κωστα, το Πουλι, και τον Γρηγορη που πηραν την αποφαση και μας χαρισαν την παρεα τους σε αυτη την ομορφη διαδρομη..Τα μερη μας ειναι φιλοξενα και το σπιτι μας ανοικτο να ξαναερθουν και να βολταρουμε ξανα γιατι εχουμε πολλα ακομα να δουμε!!

Υ.Γ: Να και μια βολτα που υπερτερουσαν τα κτμ απο τις χοντρες γερμανιδες!!Εκει κριθηκε η επιτυχια της.. ;P
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εμεις εδω ειμαστε ορεξατοι και σας περιμενουμε!!
Οσο για την Κυριακη ευχαριστουμε τον Κωστα, το Πουλι, και τον Γρηγορη που πηραν την αποφαση και μας χαρισαν την παρεα τους σε αυτη την ομορφη διαδρομη..Τα μερη μας ειναι φιλοξενα και το σπιτι μας ανοικτο να ξαναερθουν και να βολταρουμε ξανα γιατι εχουμε πολλα ακομα να δουμε!!

Υ.Γ: Να και μια βολτα που υπερτερουσαν τα κτμ απο τις χοντρες γερμανιδες!!Εκει κριθηκε η επιτυχια της.. ;P
Γιωργο μετα το ADVtrOFFy του Μαιου θα ξανακατεβουμε νότια τελη Ιουνιου για τα θρυλικα Ελληνικα Βουνά 9 του Africa twin Club της βορειας Ελλαδας.
Με χαρα θα ξεναγηθουμε στην αγνωστη για εμας Γκιωνα αλλα και θα ξεναγησουμε σε αγαπημενες φωλιες και στιγμες
οπως η αναβαση - καταβαση απο τα 2 Καταφυγια στο Δαφνο το πλατωμα στον προφητη Ηλια και τα κεφτεδακια με θεα στα Σκόρδα Πιτιμάλη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εμεις εδω ειμαστε ορεξατοι και σας περιμενουμε!!
Οσο για την Κυριακη ευχαριστουμε τον Κωστα, το Πουλι, και τον Γρηγορη που πηραν την αποφαση και μας χαρισαν την παρεα τους σε αυτη την ομορφη διαδρομη..Τα μερη μας ειναι φιλοξενα και το σπιτι μας ανοικτο να ξαναερθουν και να βολταρουμε ξανα γιατι εχουμε πολλα ακομα να δουμε!!

Υ.Γ: Να και μια βολτα που υπερτερουσαν τα κτμ απο τις χοντρες γερμανιδες!!Εκει κριθηκε η επιτυχια της.. ;P
Η επιτυχια μιας βολτας, ειναι θεμα παρεας και μετα ολα τα αλλα....
Μεχρι του χρονου, θα βαρεθειτε να μας βλεπετε...ετοιμασου μικρε:D
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Ωραίοι!
Προλάβατε και δεν ανέβηκαν οι βοσκοί ακόμα με τα "ήρεμα" σκυλιά τους....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ







Και εγω θελω να ευχαριστήσω τα παιδιά που με ανέχτηκαν
Η περιοχή ειναι ανεξαντλητη και μπορει να προσφέρει μεγάλες συγκινήσεις θα τολμήσω να πω οτι τα Βαρδούσια ειναι πιο ωραια και απο το durmitor για όσους εχουν παει
Και συνδιάζει την απλότητα του σκληρού τοπίου με την κσλοσυνη των ορεινών Ελλήνων των γύρω χωριών
Ευχαριστω και παλι την παρέα


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Aυτά είναι τα ωραία.:ok:
Καλή παρέα να διαβαίνει υπέροχα μέρη.
Στα επόμενα.:friendship:
Γατε εσυ μας ελειψες επρεπε να σαι φιλε!!
Πω χτες στον υπνο μου εβλεπα να περναω ποταμια και χιονισμενα βουνα..Εχω αρρωστησει λεμε!Ηταν μακραν η καλυτερη βολτα της ζωης μου αυτη και ενα σταθερο λιθαρακι στη σχεση μου με την πιπιλα(το κατεμι μου)..Εγω γυρω στο Πασχα θα ξαναπαω με σκηνη να μεινω κιολας..Η προσκληση ειναι ανοικτη!
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
Γατε εσυ μας ελειψες επρεπε να σαι φιλε!!
Πω χτες στον υπνο μου εβλεπα να περναω ποταμια και χιονισμενα βουνα..Εχω αρρωστησει λεμε!Ηταν μακραν η καλυτερη βολτα της ζωης μου αυτη και ενα σταθερο λιθαρακι στη σχεση μου με την πιπιλα(το κατεμι μου)..Εγω γυρω στο Πασχα θα ξαναπαω με σκηνη να μεινω κιολας..Η προσκληση ειναι ανοικτη!
:UH:
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
Xαιρετω και εγω τα παιδια της ομαδας,λέγοντας εξιστορώντας το δικο μου στορι.Ξεκινώντας λοιπον εγω Παρασκευη (6 το πρωι παρακαλω:banghead:) με κατευθυνση προς τον Βολο μαζι με τον φιλο Τομαςκατεμ,απο Εδεσσα περασαμε απο Αλεξαντρεια-Κατερινη-Λαρισα-Βολο και βγηκαμε παραλιακα με πρωτη σταση για καφε κ απιστευτη θεα στην παραλια του Αγιοκαμπου.
Μολις φτασαμε Βολο γεμισα τα ντεποζιτα βενζινη και ξεκινησαμε τον γυρο του Βολου ,Τρικερι, Μακρυχωρι και παλι πισω στον Βολο :photo:http://imgur.com/a/RpVeC .
Ακολουθησε ξεκουραση !!!
Στις 17:00 ο Τομας πηρε τον δρομο για Εδεσσα κ εγω συνέχισα για Χαλκιδα οπου και διανυχτερευσα. Ξημερωσε Σαββατο για το KTM adventure rally..... και ξεκιναμε για την βολτα , στα πρωτα 2-3 χλμ χωμα πεφτω και σπαει το τιμονι :rage::punch::cry::cry::cry::banghead: (τοσα χλμ για το τιποτα τελος παντων) το δενω με ταιραψ οσο οσο για να γυρισω πισω κ ελπίζω να βρω τιμονι Στον Μιμικο. Τελειωνει η βολτα και παλι καλα ειχε ενα τιμονι,το αλλαζω και συνεχιζω το προγραμμα που την αλλη μερα ειχε προορισμο την Λαρισα. Καθως μου εκανε παρεα το πουλι που ειχε συμμετεχει στη βολτα του μιλαει στο τηλεφωνο με τον κωστα και λεει " Ε αφου εχασε την βολτα του Σαββατου ας ερθει μαζι μας την Κυριακη χωμα κ συνεχιζει για Λαρισα":hailbig:με μια αμεση θετικη απαντηση του :yew: ενταξει λεω υπαρχει θεος.... κ η συνεχεια ηταν ετσι οπως την περιεγραψε ο Κωστας.......... ενα μεγαλο ευχαριστω στο πουλι για ολα .αλλα κ στο απιστευτο παρεακι της Κυριακης:friendship: το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ξαναβρεθουμε......:biker2:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom