Βαρδουσια.....με τους πιτσιρικαδες!!!!

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Xαιρετω και εγω τα παιδια της ομαδας,λέγοντας εξιστορώντας το δικο μου στορι.Ξεκινώντας λοιπον εγω Παρασκευη (6 το πρωι παρακαλω:banghead:) με κατευθυνση προς τον Βολο μαζι με τον φιλο Τομαςκατεμ,απο Εδεσσα περασαμε απο Αλεξαντρεια-Κατερινη-Λαρισα-Βολο και βγηκαμε παραλιακα με πρωτη σταση για καφε κ απιστευτη θεα στην παραλια του Αγιοκαμπου.
Μολις φτασαμε Βολο γεμισα τα ντεποζιτα βενζινη και ξεκινησαμε τον γυρο του Βολου ,Τρικερι, Μακρυχωρι και παλι πισω στον Βολο :photo:http://imgur.com/a/RpVeC .
Ακολουθησε ξεκουραση !!!
Στις 17:00 ο Τομας πηρε τον δρομο για Εδεσσα κ εγω συνέχισα για Χαλκιδα οπου και διανυχτερευσα. Ξημερωσε Σαββατο για το KTM adventure rally..... και ξεκιναμε για την βολτα , στα πρωτα 2-3 χλμ χωμα πεφτω και σπαει το τιμονι :rage::punch::cry::cry::cry::banghead: (τοσα χλμ για το τιποτα τελος παντων) το δενω με ταιραψ οσο οσο για να γυρισω πισω κ ελπίζω να βρω τιμονι Στον Μιμικο. Τελειωνει η βολτα και παλι καλα ειχε ενα τιμονι,το αλλαζω και συνεχιζω το προγραμμα που την αλλη μερα ειχε προορισμο την Λαρισα. Καθως μου εκανε παρεα το πουλι που ειχε συμμετεχει στη βολτα του μιλαει στο τηλεφωνο με τον κωστα και λεει " Ε αφου εχασε την βολτα του Σαββατου ας ερθει μαζι μας την Κυριακη χωμα κ συνεχιζει για Λαρισα":hailbig:με μια αμεση θετικη απαντηση του :yew: ενταξει λεω υπαρχει θεος.... κ η συνεχεια ηταν ετσι οπως την περιεγραψε ο Κωστας.......... ενα μεγαλο ευχαριστω στο πουλι για ολα .αλλα κ στο απιστευτο παρεακι της Κυριακης:friendship: το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ξαναβρεθουμε......:biker2:
γενικα.....εμεις εδω στο φορουμ τα τεκνα!!!τα προσεχουμε για να εχουμε!!
Διοτι κυριοι,τι εξελιξη θα εχει ο χωρος αν δεν υπαρχουν τεκνα???????????!!!!!!!!!!!
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
γενικα.....εμεις εδω στο φορουμ τα τεκνα!!!τα προσεχουμε για να εχουμε!!
Διοτι κυριοι,τι εξελιξη θα εχει ο χωρος αν δεν υπαρχουν τεκνα???????????!!!!!!!!!!!
Πανω στο κατεμι μια χαρα τεκνο σ ειδα και σενα πριν την αρτοτινα το πηγαινες ταπα..THE SURFIN BIIIIIIRRD!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πανω στο κατεμι μια χαρα τεκνο σ ειδα και σενα πριν την αρτοτινα το πηγαινες ταπα..THE SURFIN BIIIIIIRRD!!
και οπως ειδες,τεκνο2 με ειχαν πιασει τα εσωτερικα μου δεμονια !!!!!
που να με δεις στα καλα μου!!!!
αλλα οτι και να κανω τεκνο δε γινομαι ξανα αντε μεχρι γραφικο τζοβενο!!!!!!!!!!(τι εγραψα παλι --γραφικο τζοβενο!!!!)
ο κοζμος ανηκει στους νεους, εμεις οι υπολοιποι ειμαστε για να βοηθουμε και να προσεχουμε οτι εσεις ολοι οι νεοι θα φτασετε μακρυτερα και ψηλοτερα απο εμας
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Διαβαζω και βλεπω...τους καλυτερους λογους και δικαιολογιες που δεν καταφεραμε να ανταμωσουμε εστω κ στο παρατσακ εκει πανω...Υποσχετικη για την επομενη να ανεβουμε παρεα...Σουπερ η βολτα σας με εγγυημενη παρεα και συνοδοιπορους!:friendship:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σκονη, πετρες, νταλα ηλιο...χαλια θα 'τανε :disgust:
:UH:Αααντε ρε σεις... Σιγα την βολτα που κανατε! :p

Θελω...
Θελω και γω...
Θελω και γω Βαρδουσια!
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΒΑΡΔΟΥΣΙΑ ΛΕΜΕ!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ντάξει... εκδρομάρα! Ρε Στέργιο, μα αλήθεια, ούτε μία φωτογραφία δεν τον έβγαλες τον φωτογράφο; :D
Ρε, μου'χει λείψει μια φορουμίσια χωμάτινη... Ευελπιστώ σε λίγους μήνες να μπορέσω..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σκονη, πετρες, νταλα ηλιο...χαλια θα 'τανε :disgust:
:UH:Αααντε ρε σεις... Σιγα την βολτα που κανατε! :p

Θελω...
Θελω και γω...
Θελω και γω Βαρδουσια!
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΒΑΡΔΟΥΣΙΑ ΛΕΜΕ!!!
Υπομονηηηηηη........
Ντάξει... εκδρομάρα! Ρε Στέργιο, μα αλήθεια, ούτε μία φωτογραφία δεν τον έβγαλες τον φωτογράφο; :D
Ρε, μου'χει λείψει μια φορουμίσια χωμάτινη... Ευελπιστώ σε λίγους μήνες να μπορέσω..
Ούτε μία .....ή Λέλα :D
Του την φυλάω. ....:cool:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Φοβερος χωματινος προορισμος τα Βαρδουσια, well done παιδες! :ok: :cool:

Εχω/εχουμε παει αρκετες φορες, με οροσημο μια διημερη το 2005 που ειχε κωδικη ονομασια "Βαρδουσια οριζοντιως και καθετως" με διανυκτερευση και τσιμπουσι στον Αθ. Διακο στου Ραβανη. Θατανε καλο να ξαναοργανωθει μια Βαρδουσιαδα..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Φοβερος χωματινος προορισμος τα Βαρδουσια, well done παιδες! :ok: :cool:

Εχω/εχουμε παει αρκετες φορες, με οροσημο μια διημερη το 2005 που ειχε κωδικη ονομασια "Βαρδουσια οριζοντιως και καθετως" με διανυκτερευση και τσιμπουσι στον Αθ. Διακο στου Ραβανη. Θατανε καλο να ξαναοργανωθει μια Βαρδουσιαδα..
Εχοντας εικονα απο τις πουροντουραδες θα σου προτεινα κατι τετοιο.
Ειναι η σχετικη προταση του advtrOFFy 2017 αλλα δεν υπαρχει τετοια υπομονη στα μικρα παιδακια σαν εμας:)
(Ασε που η επαναληψη ειναι μητηρ της μαθησεως)

Χωρος κατασκηνωσης

https://www.google.gr/maps/@38.7027776,22.1601033,299m/data=!3m1!1e3

Νερο στα 150 μετρα
Ρευμα ΔΕΝ
Δωματια 8 χλμ Αθανασιος Διακος?

Φαγητο με κατσαρολικα,
Ταβερνα στα 8 χλμ στον Αθανασιο Διακο.

Αποστασεις

Απο Αθηνα 265
Απο Πατρα 139
Απο Λαρισα 220
Απο Θεσσαλονικη 368
Απο Καβαλα 518


Παρασκευη

Αφιξη στην κατασκηνωση

Σαββατο
Χωματινη στα Βαρδουσια.

Μιλαμε για σχεδον μονιμο level 2.

https://www.google.gr/maps/dir/Εκκλ...2bb2c50!2m2!1d22.0362581!2d38.6994265!1m0!3e0

Ασφαλτινη τα ιδια αλλα γυρω γυρω.

Κυριακη

Αποχωρηση φορτωμενοι μεσω Οιτης

Βορειοι

https://www.google.gr/maps/dir/Εκκλ...0520575!2m2!1d22.1983804!2d38.7981805!1m0!3e0

Νοτιοι

https://www.google.gr/maps/dir/Εκκλ...8435d1484dc!2m2!1d22.3375629!2d38.7403919!3e0

:)


p.s.
Σχετικο οφθαλμολουτρο ελαφρως σκονισμενο εδω

http://www.advride.gr/threads/Ελληνικά-Βουνά-4-2011-africa-twin-club-Β-Ελλαδος.707/
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φοβερος χωματινος προορισμος τα Βαρδουσια, well done παιδες! :ok: :cool:

Εχω/εχουμε παει αρκετες φορες, με οροσημο μια διημερη το 2005 που ειχε κωδικη ονομασια "Βαρδουσια οριζοντιως και καθετως" με διανυκτερευση και τσιμπουσι στον Αθ. Διακο στου Ραβανη. Θατανε καλο να ξαναοργανωθει μια Βαρδουσιαδα..
μα επι της ουσιας καναμε αραβωνα και τωρα θα κανονισουμε τον γαμο!!!!!!!!!:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φοβερος χωματινος προορισμος τα Βαρδουσια, well done παιδες! :ok: :cool:

Εχω/εχουμε παει αρκετες φορες, με οροσημο μια διημερη το 2005 που ειχε κωδικη ονομασια "Βαρδουσια οριζοντιως και καθετως" με διανυκτερευση και τσιμπουσι στον Αθ. Διακο στου Ραβανη. Θατανε καλο να ξαναοργανωθει μια Βαρδουσιαδα..
Αυτη την φορα θα παμε με τον ανθρωπο που γνωριζει τους τοπους πολυ καλα....;)
Μακης λεμεεεεεε......:D



Η διανυκτερευση θα γινει στο καταφυγιο ή σε σκηνη για οποιον εχει καταλληλο εξοπλισμο;)
Τα 2000 μετρα δεν αστειευονται....

Επειδη ολες οι διαδρομες ειναι αρκετα πετρωδες και η σκονη οχι μεγαλο προβλημα,θα μπορεσουμε να παμε οποτε θελουμε.
Το πλανο ειναι σε εξελιξη, αλλα πριν απο τα Βαρδουσια, εχουμε ακομα μια μεγαλη χωματινη διημερη στα σκαρια.....η οποια θα ανακοινωθει πολυ συντομα.
Αυριο θα τα πουμε απο κοντα...:friendship:

Υπομονηηηηηηηη.............:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτη την φορα θα παμε με τον ανθρωπο που γνωριζει τους τοπους πολυ καλα....;)
Μακης λεμεεεεεε......:D



Η διανυκτερευση θα γινει στο καταφυγιο ή σε σκηνη για οποιον εχει καταλληλο εξοπλισμο;)
Τα 2000 μετρα δεν αστειευονται....

Επειδη ολες οι διαδρομες ειναι αρκετα πετρωδες και η σκονη οχι μεγαλο προβλημα,θα μπορεσουμε να παμε οποτε θελουμε.
Το πλανο ειναι σε εξελιξη, αλλα πριν απο τα Βαρδουσια, εχουμε ακομα μια μεγαλη χωματινη διημερη στα σκαρια.....η οποια θα ανακοινωθει πολυ συντομα.
Αυριο θα τα πουμε απο κοντα...:friendship:

Υπομονηηηηηηηη.............:D

Αυτά είναι!
Ο Μάκης πρέπει να είναι ό,τι πιο έγκυρο υπάρχει στα πέριξ!!!
Δεν αστειεύεται! Μέχρι και με άλογο έχει κάνει recce ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτά είναι!
Ο Μάκης πρέπει να είναι ό,τι πιο έγκυρο υπάρχει στα πέριξ!!!
Δεν αστειεύεται! Μέχρι και με άλογο έχει κάνει recce ;)
Το αλογο ειναι του Γιωργου....:stop:
Περα απο τις γνωσεις του γυρω απο την περιοχη κλπ, ειναι και διαβατηριο με τους ανθρωπους στην περιοχη...
Μεχρι και ο Σκορπιος τον ηξερε.....για αυτο τον αφησαμε να ζησει:D
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Το αλογο ειναι του Γιωργου....:stop:
Περα απο τις γνωσεις του γυρω απο την περιοχη κλπ, ειναι και διαβατηριο με τους ανθρωπους στην περιοχη...
Μεχρι και ο Σκορπιος τον ηξερε.....για αυτο τον αφησαμε να ζησει:D
Χαχαχαχα..Ρε το Μακουλη σουξε!!εχω χασει επεισοδια..ν αρχισω τωρα ερωτησεις η αυριο στον καφε?
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
Αυτη την φορα θα παμε με τον ανθρωπο που γνωριζει τους τοπους πολυ καλα....;)
Μακης λεμεεεεεε......:D



Η διανυκτερευση θα γινει στο καταφυγιο ή σε σκηνη για οποιον εχει καταλληλο εξοπλισμο;)
Τα 2000 μετρα δεν αστειευονται....

Επειδη ολες οι διαδρομες ειναι αρκετα πετρωδες και η σκονη οχι μεγαλο προβλημα,θα μπορεσουμε να παμε οποτε θελουμε.
Το πλανο ειναι σε εξελιξη, αλλα πριν απο τα Βαρδουσια, εχουμε ακομα μια μεγαλη χωματινη διημερη στα σκαρια.....η οποια θα ανακοινωθει πολυ συντομα.
Αυριο θα τα πουμε απο κοντα...:friendship:

Υπομονηηηηηηηη.............:D
" εχουμε ακομα μια μεγαλη χωματινη διημερη στα σκαρια.....η οποια θα ανακοινωθει πολυ συντομα". να αρχισω να ραβομε δηλ???
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
" εχουμε ακομα μια μεγαλη χωματινη διημερη στα σκαρια.....η οποια θα ανακοινωθει πολυ συντομα". να αρχισω να ραβομε δηλ???
Εννοειτε. ......μια γκάζια είσαι :p
Αρέσεις και στο πουλί. .:D
 
Top Bottom