'' Βερτίσκος'' το Βασίλειον της σκόνης…….όταν δεν βρέχει !!!

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ο Ορφανίδης ρε παίδες, ποίος εν; Αυτό στο ΤΙΤΑΝ;

Έχει πέσει κούρεμα στα κυβικά... που πήγε σύννεφο! Και κάτσε ακόμα!
Ναι αυτος ειναι!

Ακομα κι εγω κουρευτηκα για την περισταση!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Οι μετεορολόγοι δεν μας τα λένε καλά........είμαι σε αναμονή Χρήστο......είδομεν !!!! Και στο φινάλε...άλλη χάρη το βρεγμένο !!!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Υ.Γ.2 Θέλουμε διαδρομή Μοτοράλλυ...
Θα το πάρουμε ανάποδα. Μας ενδιαφέρει πρώτα ο Βερτίσκος και αν υπάρχουν αποθέματα αντοχής συνεχίζουμε......
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Ετοιμάζομαι κ εγώ,χωρίς πολλές φιλοδοξίες. Αναγνωρίζω και αποδέχομαι πλήρως την υπεροχή των συναναβατών μου στο χωμάτινο τερέν
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ετοιμάζομαι κ εγώ,χωρίς πολλές φιλοδοξίες. Αναγνωρίζω και αποδέχομαι πλήρως την υπεροχή των συναναβατών μου στο χωμάτινο τερέν
Με το Ντομί δεν θα έρθεις..; Έχει πέσει πολύ νταουνσάϊζινγκ!!!
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s

Με 50 ίππουδακια εκ των πραγμάτων παίζω χαμηλά την μπάλα!!!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250

Με 50 ίππουδακια εκ των πραγμάτων παίζω χαμηλά την μπάλα!!!
Μην τα βλέπεις με το πρίσμα της ιπποδύναμης!
48 αλόγατα έχω...
Άλλωστε στο χώμα η φάση μετράει!
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Τελικά τι θα γίνει με την εκδρομή;;;;; Εγώ πάντως γουσταρω βροχή και βόλτα μες στο δάσος!!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τελικά τι θα γίνει με την εκδρομή;;;;; Εγώ πάντως γουσταρω βροχή και βόλτα μες στο δάσος!!!!
Κυριακη πρωι στο Λευκο Πυργο μαζευεται το 6ο συστημα προσκοπων Χαρη!
Χορτιατης με χοντρη καλτσουλα και κοντο παντελονακι για σφιχτο μπουτακι..Ταμαμ!!

p.s.
Οσον αφορα το Βερτισκο που ειναι το βασιλειον της σκονης οταν δεν βρεχει,
ειναι κοινο μυστικο οτι γινεται το βασιλειον της σκονης (που αφηνει ο καμμενος συμπλεκτης) οταν βρεχει.
Πιθανοτατα θα γινει σε αλλη πιο στεγνη ημερομηνια,
αυτα τα ξερουν και θα μας τα πουν οι εντουραδες ....και οι παππουδες στο Σοχο:cool:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Δεν ξέρω τι σήριαλ θα είναι, εγώ πάντως ξέρω ότι θα πάω ξανά !!!
Το θέμα είναι τι θέλουμε.......
Να πάμε αυτή την Κυριακή επειδή ορίστηκε, να ταλαιπωρηθούμε από τις συνεχείς πτώσεις, να κάψουμε δίσκους απ' τα κολλήματα και να με βρίζετε που σας έφερα.
Η άλλη λύση το θέμα παγώνει εδώ έως ότου οριστεί καινούρια ημερομηνία που θα επιλέξουμε.
Ζωή να έχουμε .......το βουνό-ά θα μας περιμένει-ουν !!!
Μην ξεχνάμε ότι πάμε για απόλαυση και όχι για αγώνα που δεν παίρνει αναβολή :friendship:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Είπαμε οι καφέδες της Βόρειας Παρέας φέρνουν προβλήματα.........στους ψυχολόγους !!
Ανακινώ το θέμα γιατί είναι είναι από τα οφειλόμενα και ως άντρες δεν πρέπει να αφήνουμε εκκρεμότητες !!!

Η υποσχόμενη χωμάτινη βόλτα στο "Βερτίσκο" θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016.
Εμπλεκόμενες moto only ON-OFF και με χωμάτινα ελαστικά ........... περικαλώ!!!

Ξεκινάμε ώρα 09:30 από το βενζινάδικο "ΟΡΦΑΝΙΔΗ" εως το χωριό Βερτίσκος άσφαλτο. Από εκεί μπαίνουμε χώμα κι ακολουθούμε τη διαδρομή Χωρούδα, Δάσος Φλαμουρίου, Σοχός (....εκεί καφές ). Συνεχίζουμε χώμα ....... Αυγή, Αρετή, Προφήτη, Γερακαρού, Αρδαμέρη, Χορτιάτης, Θεσσαλονίκη.
διαδρομή

Απαγορεύονται οι Συνεπιβάτες - ιδες!!!!!!!!
....................................................................................................................................................


Όσοι πάλι δεν θέλετε να κάνετε χώμα και είστε με ασφάλτινα λάστιχα αλλά να πιούμε όλοι μαζί καφέ στο ΣΟΧΟ υπάρχει και η πρόταση για την ασφάλτινη

:biker::biker::friendship::friendship:
 
Top Bottom