Βοήθεια: Μικρό retro-look για αρχάριο

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Φίλος σε ώριμη ηλικίαc ψάχνει να πάρει ένα φθηνό μηχανάκι για να πηγαινοέρχεται στη δουλειά σε διαδρομή τύπου Αγία Παρασκευή - κεντρο Αθήνας.
Δεν έχει εμπειρία πέρα από 50αράκια όταν ήμασταν πιτσιρικάδες οπότε κοιτάζει για κάτι που θα μπορεί να οδηγήσει με δίπλωμα αυτοκινήτου/A1. Σημειωτέον, όσο και να προσπάθησα να τον πάω σε μεγαλύτερα κυβικά (250-300) δεν ψήνεται να πάει για δίπλωμα A2 κλπ και θέλει να πάρει κάτι φθηνό, όχι σκούτερ ή παπί και καινούριο

Στο λοιπόν, από θέμα look του αρέσουν τα benelli leoncino 125 και brixton sunray 125 που κοστολογούνται ~3.300€
Έχουμε κάποια εμπειρία σε αυτά ή κάποια παρόμοια πρόταση (αν και δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλα scrabbler/cafe-racer look σε αυτά τα λεφτά..)

thank you!
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Καλησπέρα ακριβώς ίδια περίπτωση με τον αδερφό μου, ηθελε κάτι για να πηγαινοερχετε δουλειά και μέχρι 125 για να μην τρέχει για διπλώματα και επειδή δεν έχει καμία εμπειρία . Του είπανε γνωστοί να πάρει ένα σκούτερ.. Του λέω κάτσε να να το ψάξω, μήν τα πολύ λέω την προηγούμενη βδομάδα πήρε το brixton cromwell 125 με abs. Το έκανα 3-4 βόλτες και είναι λουκούμι...
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
ZONTES G155 Το εχω και ειναι σουπερ!!!
Είναι το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό από το οδοιπορικό σου στα Βαλκάνια, κρίμα που τα 35 παραπάνω κυβικά το βγάζουν από την τροποποίηση με το δίπλωμα αυτοκινήτου
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Άλλη μια επιλογή
Daytona must 125


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
τα μπριχτον τα αντιπροσωπευε η καβασακι θεοχαρακης.Οσα εχω δει στον δρομο ,ΔΕΝ εχω δει πιο χρεπια μηχανάκια ακομα και με ελαχιστα χιλιομετρα στο κοντερ,ποιοτης 0.μονο τα σκουτερ της alex pack ηταν σε χειροτερη κατασταση.Δεν ξερω αν τα εχουν βελτιωσει.Ας παρει κατι επωνυμο απο σωστη αντιπροσωπεια.(κυμκο,βογκ,)
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
το fantic ομορφο αλλα σε αυτα τα λεφτά...
Τωρα αναμεσα σε benelli, brixton, Daytona τι γνωρίζουμε? Καμια προτίμηση? Τα benelli τα εχω λιιιγο πιο ψηλά ( λογο ονόματος) αλλα περα απο αυτό δεν γνωριζω τιποτα.
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Είναι το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό από το οδοιπορικό σου στα Βαλκάνια, κρίμα που τα 35 παραπάνω κυβικά το βγάζουν από την τροποποίηση με το δίπλωμα αυτοκινήτου
Βγαίνει και σέ 125 από ότι ξέρω, μάλλον για τέτοια περίπτωση!!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τώρα εγώ με το διεστραμμένο μου μυαλό το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα βλέποντας τα αυτά ήταν σιρκουί με τέτοια με διάφορους παλιοχαρακτήρες από εδώ μέσα και να παίζουμε και αγκωνιές στις φουρκέτες :devilish::roflmao::roflmao:
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
τα μπριχτον τα αντιπροσωπευε η καβασακι θεοχαρακης.Οσα εχω δει στον δρομο ,ΔΕΝ εχω δει πιο χρεπια μηχανάκια ακομα και με ελαχιστα χιλιομετρα στο κοντερ,ποιοτης 0.μονο τα σκουτερ της alex pack ηταν σε χειροτερη κατασταση.Δεν ξερω αν τα εχουν βελτιωσει.Ας παρει κατι επωνυμο απο σωστη αντιπροσωπεια.(κυμκο,βογκ,)
Εμένα μου φάνηκε οκ για αυτό που είναι,απλο και λητο, βέβαια θα δείξει και ο χρόνος.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Φίλος σε ώριμη ηλικίαc ψάχνει να πάρει ένα φθηνό μηχανάκι για να πηγαινοέρχεται στη δουλειά σε διαδρομή τύπου Αγία Παρασκευή - κεντρο Αθήνας.
Δεν έχει εμπειρία πέρα από 50αράκια όταν ήμασταν πιτσιρικάδες οπότε κοιτάζει για κάτι που θα μπορεί να οδηγήσει με δίπλωμα αυτοκινήτου/A1. Σημειωτέον, όσο και να προσπάθησα να τον πάω σε μεγαλύτερα κυβικά (250-300) δεν ψήνεται να πάει για δίπλωμα A2 κλπ και θέλει να πάρει κάτι φθηνό, όχι σκούτερ ή παπί και καινούριο

Στο λοιπόν, από θέμα look του αρέσουν τα benelli leoncino 125 και brixton sunray 125 που κοστολογούνται ~3.300€
Έχουμε κάποια εμπειρία σε αυτά ή κάποια παρόμοια πρόταση (αν και δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλα scrabbler/cafe-racer look σε αυτά τα λεφτά..)

thank you!

Πολυ ομορφο απο κοντα
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Εμένα μου φάνηκε οκ για αυτό που είναι,απλο και λητο, βέβαια θα δείξει και ο χρόνος.
Καμμια αντιρρηση οσον αφορα την εμφανιση σαν ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ,εγω ανεφερα οτι οσα εχω δει εστω και με ελαχιστα χιλιομετρα στο κοντερ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ,ηταν σαν να ηταν 20 χρονων μηχανακια.
 

Giokas

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Xsr 125 '22
Φίλος σε ώριμη ηλικίαc ψάχνει να πάρει ένα φθηνό μηχανάκι για να πηγαινοέρχεται στη δουλειά σε διαδρομή τύπου Αγία Παρασκευή - κεντρο Αθήνας.
Δεν έχει εμπειρία πέρα από 50αράκια όταν ήμασταν πιτσιρικάδες οπότε κοιτάζει για κάτι που θα μπορεί να οδηγήσει με δίπλωμα αυτοκινήτου/A1. Σημειωτέον, όσο και να προσπάθησα να τον πάω σε μεγαλύτερα κυβικά (250-300) δεν ψήνεται να πάει για δίπλωμα A2 κλπ και θέλει να πάρει κάτι φθηνό, όχι σκούτερ ή παπί και καινούριο

Στο λοιπόν, από θέμα look του αρέσουν τα benelli leoncino 125 και brixton sunray 125 που κοστολογούνται ~3.300€
Έχουμε κάποια εμπειρία σε αυτά ή κάποια παρόμοια πρόταση (αν και δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλα scrabbler/cafe-racer look σε αυτά τα λεφτά..)

thank you!
Σε αυτήν ακριβώς τη φάση ψαξιματος ήμουν πέρυσι τέτοιο καιρό.. μετά από έρευνα, κατέληξα στο Yamaha Xsr 125 και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή. Βέβαια, το ότι τώρα πάω για αλλαγή κατηγορίας, όντας σε διαδικασία πώλησης του Yamaha, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επιλογές έχει διάφορες και ενδιαφέρουσες.

Πες του φίλου σου να έρθει το σάββατο Μεταμόρφωση το πρωί


Ο Γκουντούφας που φέρνει τα Taro motor (τεράστια Κινέζικη με εκατομμύρια πωλήσεις) εισάγει τώρα το RANGER 125. Έχω οδηγήσει το πρώτο κομμάτι που έχει έρθει Ελλάδα και είναι πολύ ωραίο μηχανάκι. Δυνατό υγρόψυκτο μοτερ 14 άλογα, 6αρι σασμάν ωραία φρένα, ωραίες αναρτήσεις και οθόνη TFT με τα πάντα μέσα μέχρι και OBD READER. Γύρω στο 3χίλιαρο θα κάνει. Δεν χάνει κάτι να το δοκιμάσει.

 
Top Bottom