Βοιωτία DAKAR

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
ΒΟΛΤΑΡΑ. βγήκε όλη εκτός από τα τελευταία 5 χλμ. Που εμένα από βενζίνη. Καλά τα μικρά αλλά έχουν μικτή αυτονομία.
Ναι κομπλε φτασανε. Κατι έπαθε το κουλουρι. Μανιβελα, δεν καταλαβα καλα, αλλα φτασανε!
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Βολταρα! ΛΕΩΝΙΔΑΣ. Ευχαριστούμε πολύ για την οργάνωση και προπάντων για την ωραία ταβέρνα!!!Επίσης να ευχαριστήσω τον Σωκράτη με το Africa 1100, που για τα τελευταία 500 μέτρα με πήγε με πατακι στο βενζινάδικο στο Θριάσιο αφού σε όλη την παλιά εθνική όλα τα βενζινάδικα ήταν κλειστά... και την υπόλοιπη ομάδα μου Padis και Lefteriskou . Ευχαριστώ πολύ αγόρια αντε και στην επόμενη!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

John400

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Xrv750
Λεωνίδα ευχαριστούμε πολύ για την βόλτα και τα ωραία σου μέρη. χάρηκα που σε γνώρισα
μετά την παραλία χαιρέτησα γιατί έπρεπε να γυρίσω για οικογενειακές υποχρεώσεις... Και εγώ πρόβατο χτύπησα σε κεμπάπ...


Φωτογραφίες δεν έχω γιατί είχαμε πιάσει ωραίο ρυθμο και δεν πήραμε ανάσα...
Την επόμενη θα έχω και εγώ τσιπουρακι καβατζα :friendship:
Γενικά σήμερα δεν ειμουν σε φόρμα κυρίως γιατί δεν είχα εμπιστοσύνη στο μπροστινό λάστιχο (tkc80),πολύ χάσιμο και γλίστρημα
kordix ευτυχώς που πήγα εγώ σήμερα και εκπροσωπησα τις παλαιολιθικες αφρικανες ... 1στα 40
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Συμφωνώ με τους απου' πανου! Πολύ ωραία βόλτα που είχε από όλα μέσα, και ανοικτά κομμάτια, και τεχνικά, και ωραία τοπία. Γενικά πολύ γεμάτη διαδρομή, που βγήκε μεν, αλλά ήθελε ρυθμο δε. Χάρηκα που είδα γνώριμες φάτσες από κοντά, μετά από καιρό. ΛΕΩΝΙΔΑΣ. Σε ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σου και τη διάθεση σου για την οργάνωση αυτής της βόλτας. Ήθελα να κάτσω για κοψιδια, αλλά έπρεπε να γυρίσω Αθήνα λόγω υποχρεώσεων. Στην επόμενη!

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
Να είσαι καλά Στέφανε, εις το επανιδειν ειδικά για τα κοψίδια :)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το παιδι με crf o SlowMo τι απεγινε; Ενω ξεκινησαμε μαζι στην αρχη μαζι με stefos (και αυτον τον εχασα) καπου χαθηκαμε και δεν τον ξαναειδα Επισης και ο Dakkar1983 και αυτον δεν τον ειδα πουθενα πρα μονο στην αρχη
Τι εγιναν αυτοι επεστρεψαν νωρις; Eλπιζω να μην ειχαν καμια ατυχια
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα ευχαριστούμε πολύ για την βόλτα και τα ωραία σου μέρη. χάρηκα που σε γνώρισα
μετά την παραλία χαιρέτησα γιατί έπρεπε να γυρίσω για οικογενειακές υποχρεώσεις... Και εγώ πρόβατο χτύπησα σε κεμπάπ...


Φωτογραφίες δεν έχω γιατί είχαμε πιάσει ωραίο ρυθμο και δεν πήραμε ανάσα...
Την επόμενη θα έχω και εγώ τσιπουρακι καβατζα :friendship:
Γενικά σήμερα δεν ειμουν σε φόρμα κυρίως γιατί δεν είχα εμπιστοσύνη στο μπροστινό λάστιχο (tkc80),πολύ χάσιμο και γλίστρημα
kordix ευτυχώς που πήγα εγώ σήμερα και εκπροσωπησα τις παλαιολιθικες αφρικανες ... 1στα 40
Γιάννη να είσαι καλά φίλε, χάρηκα κ εγώ που σε γνώρισα, το κεμπάπ φαίνεται λαχταριστό παρεμπιπτόντως :D

Εις το επανιδειν.
 

SlowMo

Μέλος
Όνομα
nick
Μοτό
CRF 300L
Το παιδι με crf o SlowMo τι απεγινε; Ενω ξεκινησαμε μαζι στην αρχη μαζι με stefos (και αυτον τον εχασα) καπου χαθηκαμε και δεν τον ξαναειδα Επισης και ο Dakkar1983 και αυτον δεν τον ειδα πουθενα πρα μονο στην αρχη
Τι εγιναν αυτοι επεστρεψαν νωρις;
Δεν προλάβαμε να βγάλουμε όλη την διαδρομή. Χάσαμε κάμποσο χρόνο με τα gps και 4-5 αναστροφές. Πηγαίναμε και χαλαρά σχετικά. Κάναμε περίπου το μισό από το δεύτερο κομμάτι.
Πάντως την χάρηκα πολύ την βόλτα . Υπομονή τώρα για την επόμενη.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Να ευχαρίστησω κ γω το λεωνιδα για την εκδρομή κ τα πολυ ωραία μερη που περάσαμε , μεςα στο πράσινο + το κανάλι που περάσαμε για πολλα χλμ

Θήβα


Μοσχοπόδι





Στρατιωτικό Yamaha Tenere old school


KιθαιρώναΣ




Παραλια Λιβαδόστρας ( αρχαίο λιμάνι της Βοιωτίας )










Κιθαιρώνας Τ7+ΚΤΜ640+ΚΤΜ790




Ελικώνας


Zar ΚΩΣΤΑΣ Τ7 (ΕΛΙΚΩΝΑΣ)





Και ο τερματισμός με κοψίδια στις Πλαταιές






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Το παιδι με crf o SlowMo τι απεγινε; Ενω ξεκινησαμε μαζι στην αρχη μαζι με stefos (και αυτον τον εχασα) καπου χαθηκαμε και δεν τον ξαναειδα Επισης και ο Dakkar1983 και αυτον δεν τον ειδα πουθενα πρα μονο στην αρχη
Τι εγιναν αυτοι επεστρεψαν νωρις; Eλπιζω να μην ειχαν καμια ατυχια
Εγω κάποια στιγμή ήμουν μαζί με τον Παντελή και μετα χαθήκαμε στη διαδρομή και κατέληξα μαζί με το Χάρη (με ένα F800) και πήγαμε παρέα μέχρι το τέλος. Όλα καλά κανένα πρόβλημα, απλά ειμασταν μπροστά. Ήθελα να γυρίσω νωρίς σπίτι και είχαμε ρυθμο.


Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Το παιδι με crf o SlowMo τι απεγινε; Ενω ξεκινησαμε μαζι στην αρχη μαζι με stefos (και αυτον τον εχασα) καπου χαθηκαμε και δεν τον ξαναειδα Επισης και ο Dakkar1983 και αυτον δεν τον ειδα πουθενα πρα μονο στην αρχη
Τι εγιναν αυτοι επεστρεψαν νωρις; Eλπιζω να μην ειχαν καμια ατυχια
Όλα καλά Κωστή, όπως είπε ο SlowMo ταλαιπωρηθηκαμε λίγο με το gps και μέχρι να βγούμε παραλία είχε περάσει η ώρα οπότε επιλέξαμε να μην συνεχίσουμε.. Εις το επανιδειν!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Είδα κάπου φανάρι από xt660 για στείλτε καμοια φωτό!!!!!



Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Σήμερα που ξεκουράστηκα να πω πως ήταν βόλτα troffy. Είχε πραγματικά κάθε terrain. Πάρα πολλά τα Χλμ και για όσους ήρθαμε από Αθήνα χωμάτινα ακόμα παραπάνω. Η κούραση στο τέλος ήταν απίστευτη. Στο τελευταίο κομμάτι τις δεύτερης διαδρομής ήμουν οριακά να μείνω από βενζίνη. Λεωνίδα σε ευχαριστούμε πολύ για αυτήν την χορταστική βόλτα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Και εγώ την τελευταία μισή ώρα είχα παραδώσει από την κούραση. Και σκεφτόμουν "πάει γερασες".... Μετά σκέφτηκα ότι ήταν κοντά 400 χλμ σε μια μέρα με τα μισά περίπου χώμα. Μου άρεσε πολύ το τελευταίο κομμάτι BTW.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Η κούραση στο τέλος ήταν απίστευτη. Στο τελευταίο κομμάτι τις δεύτερης διαδρομής ήμουν οριακά να μείνω από βενζίνη. Λεωνίδα σε ευχαριστούμε πολύ για αυτήν την χορταστική βόλτα.
Και εγώ την τελευταία μισή ώρα είχα παραδώσει από την κούραση. Και σκεφτόμουν "πάει γερασες".... Μετά σκέφτηκα ότι ήταν κοντά 400 χλμ σε μια μέρα με τα μισά περίπου χώμα. Μου άρεσε πολύ το τελευταίο κομμάτι BTW.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
Nεα παιδια... :rolleyes:
Ρε εμεις στην ηλικια σας μπλα, μπλα, μπλα...:p
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Για τις εντυπώσεις απο την βολτάρα με κάλυψε στο ακέραιο ο Turtle (αφού τη κάναμε παρέα) αλλά και όλοι οι προλαλλησαντες.
ΛΕΩΝΙΔΑ ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον κόπο σου που έφερε αυτό το αποτέλεσμα. Επίσης ευχαριστώ τον Βασίλη με το raid που με βοήθησε ώστε να βγω "αναίμακτα" από μια κατάσταση που μύριζε επική σαβούρα.

ΥΓ1: ίσως να ήταν υπερβολή το Μάνδρα Θήβα από χώμα, ιδίως μετά από πολύμηνη παύση, αλλά άξιζε.

ΥΓ2:πονάω παντού !
 
Top Bottom