Βοιωτία DAKAR

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge


Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λεωνίδα καλημέρα ευχαριστούμε πολύ για την βόλτα και λυπάμαι που δεν ολοκληρώσα το δεύτερο κομμάτι! Αυτές οι φώτο είναι από Λευκτρα έως Πέτρα?
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Για τις εντυπώσεις απο την βολτάρα με κάλυψε στο ακέραιο ο Turtle (αφού τη κάναμε παρέα) αλλά και όλοι οι προλαλλησαντες.
ΛΕΩΝΙΔΑ ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον κόπο σου που έφερε αυτό το αποτέλεσμα. Επίσης ευχαριστώ τον Βασίλη με το raid που με βοήθησε ώστε να βγω "αναίμακτα" από μια κατάσταση που μύριζε επική σαβούρα.

ΥΓ1: ίσως να ήταν υπερβολή το Μάνδρα Θήβα από χώμα, ιδίως μετά από πολύμηνη παύση, αλλά άξιζε.

ΥΓ2:πονάω παντού !
Πονάς αλλα σου αρεσει :)…. Θα τη θυμάσαι αυτη τη μοτοβολτα για καιρο

Καλημέρα!

Για εμένα αυτο που μετράει σε αυτες τις εκδρομές , εκτος απο την πόρωση που προσφέρει η γρηγορη οδήγηση στο χώμα , ειναι οτι γνωρίζεις ατομα , που εχουν το ιδιο πάθος για τις μοτοσυκλέτες με εσένα κ οι οποιοι σου προσφέρουν την βοήθεια τους , με καθε τροπο , σε οποίο μικρό η μεγαλο ζήτημα προκύψει στη διάρκεια της εκδρομής

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σε κατάλαβα απο το πρωί, δεν είχες πει καφέ μάλλον! :ha
Δεν φταιει ο καφες καρντια μου, μακαρι να φταιγε
...Μαλλον θα πρεπει να αλλαξω το νικ νειμ μου σε opantahanome (ουγκ!)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν φταιει ο καφες καρντια μου, μακαρι να φταιγε
...Μαλλον θα πρεπει να αλλαξω το νικ νειμ μου σε konlost)
Fixed
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα καλημέρα ευχαριστούμε πολύ για την βόλτα και λυπάμαι που δεν ολοκληρώσα το δεύτερο κομμάτι! Αυτές οι φώτο είναι από Λευκτρα έως Πέτρα?
Νικόλα η διαδρομή μετά την Αγία τριάδα που αφήνουμε το ασφάλτινο κομμάτι κ μπαίνουμε χώμα προς Κορώνεια κ έπειτα, τα θεωρώ από τα sos κ οδηγικα κ από άποψη φυσικού κάλους.

Οι φώτο αυτή συγκεκριμένα είναι πάνω από την Κορώνεια στο κατέβασμα για Υψηλάντη.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Λοιπόοον....
Το πρωί έφτασα πρώτος στο σημείο συγκέντρωσης βρίσκοντας τον Λεωνίδα να μας περιμένει.
Μετά από λίγη ώρα ο κόσμος ερχόταν ασταμάτητα και το μέρος γέμισε μηχανάκια.
Φίλοι και γνωστοί όλοι μαζεμένοι και τα πηγαδάκια πολλά.
Με το καλημέρα βρεθήκαμε στο Μοσχοπόδι, όπου το μονοπάτι περνούσε από τις κορυφές των αμμόλοφων διαγράφοντας μία φιδίσια διαδρομή.
Εκεί κατάλαβα την χαζομάρα που έκανα καθώς άφησα την φιμέ ζελατίνα πάνω στο gs η οποία προκαλούσε διαθλάσεις στο σημείο που ήθελα να βλέπω, ευτυχώς όμως χωρίς δυσάρεστα αποτελέσματα.
Μέσα σε ένα εξαιρετικά αμμώδες ρέμα-δρόμο προσπεράσαμε μια μικρή ομάδα και συνεχίσαμε την πορεία μας προς το πεδίο βολής πυροβολικού.
Μία ασάφεια του ίχνους της διαδρομής μας ανάγκασε να κάνουμε κύκλους μέσα στο ΠΒ ψιλοχάνοντας τον δρόμο, τον οποίο ξαναβρήκαμε στην πίστα ΜΧ.
Συνέχισε μία εξαιρετική πλοήγηση στον κάμπο με ροή και αρκετά γρήγορη πορεία η οποία μας έβγαλε Ερυθρές για να ξεκινήσει το ανέβα στον Κιθαιρώνα και στα όμορφα κομμάτια του.
Φτάνοντας στην Λιβαδόστρατα μυρίσαμε θάλασσα και παρά την επιθυμία για στάση κάναμε υπομονή ως τα Λεύκτρα όπου και τον ήπιαμε αλλά και το φάγαμε (τον καφέ και το τοστάκι ντε... 1,5€ έκαστο)
Με ανανεωμένες δυνάμεις συνεχίσαμε προς το αιολικό πάρκο Αγ. Άννας και εντυπωσιακότερο όλων ήταν οι υποδειγματικά στρωμένοι χωματόδρομοι που έψαχνες λακκούβα και δεν έβρισκες!
Να τους φέρουμε αυτούς που τους έφτιαξαν, να στρώσουν κανένα δρόμο του λεκανοπεδίου μπας και δούμε προκοπή....
Ελικώνας στην συνέχεια και τι υπέροχο τερέν ήταν αυτό που βρήκαμε ! Είχε απ'όλα. Μέχρι και μέσα από δάσος με πλατάνια περάσαμε. Σε στενούς ξεχασμένους νεροφαγωμένους δρόμους, σε δασικούς με βλάστηση πολύ ...
Τερματισμός στην Πέτρα και βουρ στον άχαρο δρόμο της επιστροφής. Εκεί λοιπόν στις Πλαταιές στην ταβέρνα του Σπύρου έλαβε χώρα η τελευταία μάχη....
Λίγο ζυγούρι, λίγη προβατίνα, λίγο λουκάνικο ήρθαμε και στανιάραμε.
Νύχτα πια στον δρόμο της επιστροφής αποφασίστηκε η κάθοδος από παράδρομους κι όχι εθνική, για να σώσουμε λίγο λαστιχάκι που θα μας χρειαστεί οσονούπω...

Ευχαριστίες σε kranomitros Sokratis crf και Juohmaru! για την παρέα και στον γιο μου για την ανοχή...

Ευχαριστίες και στον ΛΕΩΝΙΔΑΣ. που και έτρεξε και όλα μας τα είχε έτοιμα. Μέχρι και ΕΚΑΒ έφερε...













 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μπράβο σας ρε παιδιά, μπράβο Λεωνίδα πάντα είσαι τέλειος, ευχαριστούμε! Εγώ δυστυχώς είχα άλλα κανονίσματα αυτό το σκ και δεν μπορεσα να συμμετέχω ίσως άμα γίνει επαναληπτική.
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
ΒΟΛΤΑΡΑ ΗΤΑΝ!!!

Είχε και σφιχτά τεχνικά και απλωτά πατημένα, και μέσα στο δάσος και στα γυμνά ψηλά με θέα... Είχε απ' όλα κυριολεκτικά!

Βρέθηκα με πολλούς και διαφορετικούς συνοδοιπόρους στην πορεία, αλλά κυρίως με τους Padis , Lefteriskou , kranomitros και τον Σωκράτη με το ΑΤ1100, με τους οποίους ευχαριστήθηκα οδήγηση με σβέλτο ρυθμό και φυσικά δώσαμε την τελευταία μάχη στην ταβέρνα!

ΛΕΩΝΙΔΑΣ. το ευχαριστώ είναι λίγο... Να σαι κάλα για τον κόπο και χρόνο που αφιέρωσες για αυτήν την υπέροχη βόλτα!

Για το πόσο απόλαυσα τον Meoni δύο χρόνια μετά θα γράψω στο σχετικό νήμα...

Στο επανιδείν προς όλους στις 17...

Φωτο έβγαλα ελάχιστες αλλά η παρακάτω είναι από ένα σημείο που μου άρεσε ιδιαίτερα στον Ελικώνα.



Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΒΟΛΤΑΡΑ ΗΤΑΝ!!!

Είχε και σφιχτά τεχνικά και απλωτά πατημένα, και μέσα στο δάσος και στα γυμνά ψηλά με θέα... Είχε απ' όλα κυριολεκτικά!

Βρέθηκα με πολλούς και διαφορετικούς συνοδοιπόρους στην πορεία, αλλά κυρίως με τους Padis , Lefteriskou , kranomitros και τον Σωκράτη με το ΑΤ1100, με τους οποίους ευχαριστήθηκα οδήγηση με σβέλτο ρυθμό και φυσικά δώσαμε την τελευταία μάχη στην ταβέρνα!

ΛΕΩΝΙΔΑΣ. το ευχαριστώ είναι λίγο... Να σαι κάλα για τον κόπο και χρόνο που αφιέρωσες για αυτήν την υπέροχη βόλτα!

Για το πόσο απόλαυσα τον Meoni δύο χρόνια μετά θα γράψω στο σχετικό νήμα...

Στο επανιδείν προς όλους στις 17...

Φωτο έβγαλα ελάχιστες αλλά η παρακάτω είναι από ένα σημείο που μου άρεσε ιδιαίτερα στον Ελικώνα.



Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Sokratis crf .... Ο νέος με το αφρικα
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
ΒΟΛΤΑΡΑ ΗΤΑΝ!!!

Είχε και σφιχτά τεχνικά και απλωτά πατημένα, και μέσα στο δάσος και στα γυμνά ψηλά με θέα... Είχε απ' όλα κυριολεκτικά!

Βρέθηκα με πολλούς και διαφορετικούς συνοδοιπόρους στην πορεία, αλλά κυρίως με τους Padis , Lefteriskou , kranomitros και τον Σωκράτη με το ΑΤ1100, με τους οποίους ευχαριστήθηκα οδήγηση με σβέλτο ρυθμό και φυσικά δώσαμε την τελευταία μάχη στην ταβέρνα!

ΛΕΩΝΙΔΑΣ. το ευχαριστώ είναι λίγο... Να σαι κάλα για τον κόπο και χρόνο που αφιέρωσες για αυτήν την υπέροχη βόλτα!

Για το πόσο απόλαυσα τον Meoni δύο χρόνια μετά θα γράψω στο σχετικό νήμα...

Στο επανιδείν προς όλους στις 17...

Φωτο έβγαλα ελάχιστες αλλά η παρακάτω είναι από ένα σημείο που μου άρεσε ιδιαίτερα στον Ελικώνα.



Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αλέξανδρε να είσαι καλά φίλε κ με το καλό να ξανά ανταμωσουμε.

Το σημείο λέγεται 5 πηγάδια ,από τα 5 πηγάδια που υπάρχουν μέσα στην συγκεκριμένη λάκα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αλέξανδρε να είσαι καλά φίλε κ με το καλό να ξανά ανταμωσουμε.

Το σημείο λέγεται 4 πηγάδια ,από τα 4 πηγάδια που υπάρχουν μέσα στην συγκεκριμένη λάκα.
Λεωνίδα .... κάπου πρέπει να έχει και πέμπτο :roflmao:

 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Top Bottom