Βουλγαρία Ρουμανία

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
μιας που έμαθα πως ανεβάζουμε φωτογραφίες, είπα να ανεβάσω κ εγώ ένα ταξιδάκι.
σκεφτόμασταν και σχεδιάσαμε να κάνουμε ένα καλοκαιρινό ταξιδάκι, αποφασίσαμε για Βουλγαρία Ρουμανία! επειδή όμως ήμαστε και πολύ οργανωτικοι το καλοκαιρινό έγινε φθινοπωρινό.
Κατά τις 10 Οκτώβρη αποφασίσαμε να ξεκινησουμε, εγώ από Πάργα με το μηχανάκι



η κοπελα από αθηνα με το λεωφορείο και να συναντηθούμε ηρακλεια Σερρών σε ένα φίλο μου για διανυκτερευση και να ξεκινησουμε.
ελα όμως που το λεωφορείο αργεί να φτάσει κ εμεις ήμασταν είδη σκουπίδια!



τι να κάνουμε τι να κάνουμε, δεν πάμε μια βολτιτσα μέχρι την λίμνη Κερκίνη;





και όπως καθόμαστε ρεμβαζουμε κ την παλευαμε, ξαφνηκα βλέπουμε σε replay το ποδαρικό από το μηχανάκι να βυθίζεται στο χωμα. πάρτη κάτω τη γελαδα.
παμε να τη σηκώσουμε κ σκέφτομαι από μέσα "δεν ξεκινήσαμε καλά", απολογισμός της πτώσης αριστερή χούφτα και φλας πισω σπασμένο.
έπρεπε να φυγουμε για να πάμε να το φτιαξουμε γιατί δεν έλεγε να κάνουμε ταξίδι χωρίς φλας.
πάω να βάλω το μπουφάν σπάει και το φερμουάρ... εκεί αρχίζω και συνηδιτοποιω ότι μας έχουν ματιασει.
παίρνω γρήγορα γρήγορα τη μανα να κάνει τα μαγικά της κολπα και ξεκινάμε για ηρακλεια, βρίσκουμε ένα γυφτο με ένα συνεργείο μοτοποδιλατων της κακιάς ώρας κ του ζητάω να φτιάξει το φλας πάσι θυσία, κάνει εκεί τα δικά του κ μου ζητάει ένα ευρώ. σαν χουβαρντας εγώ του λεω αν μου κολλήσεις κάπως κ τη χούφτα θα σου δώσω δύο!!!! Έτσι και έγινε.

κάπου εκεί φτανει και η κοπελα, πάμε να την πάρουμε από τα κτελ και συνεχίζουμε ακαθεκτοι τα τσιπουρα και τα γνωστά λουκάνικα τζουμαγιας.
σκοπός ήταν να πάμε για υπνο απόγευμα κ να ξυπνήσουμε το βράδυ για να πάμε σε ένα χωριό κοντά στα σύνορα να κάνουμε χαμάμ



δεν βάζω δική μου φώτο γιατί φαίνονται τα πάντα όλα!!!
έπειτα γυρίσαμε ξανά ηρακλεια κ ξεραθηκαμε.

σηκωνομαστε το πρωι με προορισμό το βελικο ταρνοβο...


εδώ κάποιος κοιμάται,
ονόματα δεν λέμε υπολυψεις δεν θιγουμε!
δεν έχουμε πολλές φώτο από αυτή την διαδρομη, έγινε μηχανικά ενώ εμείς δεν την παλευαμε καθόλου.

φτάνοντας Σόφια μας υποδέχονται κάτι στριταδες που ερχόντουσαν δίπλα μας κ κάναν σούζες για καλωσόρισμα.
που να ξέραν όμως ότι εμείς ήμασταν για αλλού. χα

 
Τελευταία επεξεργασία:

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
παλεψαμε κάμποση ώρα για να βγούμε από την πόλη παίρνοντας τον σωστό δρόμο, βλέπεις gps δεν ειχαμε... Αυτά είναι πολυτέλειες. το μόνο που είχαμε είναι το "ρωτώντας πας στην πολη"
αυτό όμως ισχύει για οποιαδήποτε χωρα εκτός της Βουλγαρίας. στη Βουλγαρία απευθύνεσαι σε κάποιον και η μόνη αντίδραση είναι να σε κοιτάξει σαν χάνος!

ως εδω και μη παρέκει... θα πάρουμε ΧΑΡΤΗ. &-
σταματάμε σε ένα καφε - βενζινάδικο φουλαρουμε βενζινη κ ζητάμε απο τις κοπελες δύο φρεντο εσπρέσο σκετα,
καμία αντίδραση ενώ εμείς να προσπαθούμε να εξηγήσουμε τι είναι αυτό. Τελικά αρκεστικαμε σε σκέτο εσπρέσο χωρίς φρεντο!!!!

Σας είπα;;; αγοράσαμε και χάρτη!!!



όμως μια πολύ σοφή έκφραση λέει. .

Ο ΧΑΡΤΗΣ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΌΝ ΠΟΥ ΞΈΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΆΣΕΙ...
εμείς είπαμε, είχαμε το ρωτώντας πας στην πολη. πιάνουμε λοιπόν κουβέντα με κάτι φορτιγατζηδες κ μας λένε ότι πάμε καλά και σε 200 χιλ περίπου θα ημαστε στον προορισμό μας.

ξεκινάμε και πάλι αλλά έχουμε συνηδιτοποιησει ότι δεν έχουμε φάει τιποτα κ βρίσκουμε καθοδον κάτι παραγκες σαν καντίνες.
σταματάμε να τσιμπήσουμε κάτι, να πιούμε και καμια ρακία (βουλγαρικο ποτο)




μπρος ολοταχώς για βελικο ταρνοβο, έχουμε καθυστερήσει είδη.
φτάνοντας στο κέντρο ψάχναμε για δωμάτιο (φυσικά κ δεν ειχαμε κλεισει από πριν).
μας βλέπει ένας ταξιτζής κ μας ρωτάει αν θέλουμε δωμάτιο.
μέσα στην τρελή χαρά εμεις!
ρωτάμε τιμή μας λέει 20 ευρώ.
εμένα όμως μου είχαν πει "στη Βουλγαρία θα κάνεις παντού παζαρι"
15 του λεω και δέχεται.
αντί να φυγουμε τρέχοντας υποψιασμενοι από την τιμή, καμαρωναμε για το παζάρι καθώς τον ακουλουθουσαμε.
με τα πολλά φτάνουμε στο ξενοδοχείο (ο θεός να το κανει) που το μόνο καλό που είχε ήταν θέα κ μέχρι εκεί.



εκεί μου έρχεται η φαεινή ιδέα να ρωτησω με μια φυσικοτητα τον ξενοδόχο με πρωινό ετσι;
με κοιτάει με απορία κ εγνεψε καταφατικα.
παραταμε τα πράγματα και βουρ για βόλτα, βλέπουμε το μέρος



πηγαίνουμε σε ένα πολύ ωραίο κάστρο με θέα όλη την πολη













ένας πεζόδρομος στην παλιά πόλη



όπου κ ιπιαμε το απογευματινό καφεδακι μας



με θέα την πόλη από το μπαλκόνι..

κάνοντας την βόλτα μας διαλέγουμε ένα πολύ καλό εστιατόριο για να φαμε, άλλωστε μετά από τόσο ταξίδι κ κόπο το αξιζαμε.
μπαίνουμε μέσα γεματο κόσμο, αλλά μάλλον αυτοί ξέραν τι τρώγανε.
εμείς παραγγειλαμε μια σαλατα κ δύο σπεσιαλιτέ πιάτα. τελικα φάγαμε μόνο τη σαλάτα.

έχει νυχτώσει κ γυρίζουμε στη δωματιαρα μας! κ μόλις συνηδιτοποιουμε πως δεν έχει θέρμανση, τα παράθυρα αρχαία ξύλινα. τελικά σηκωνομαστε αρχαίοι Έλληνες το πρωί απο το κρυο και αφου δεν καταφέραμε να κλείσουμε μάτι. το μόνο που μας παρειγορουσε ήταν το πρωινό...
μας φωνάζει στο σπίτι του, χτισμένο πάνω από τα δωμάτια για να φαμε πρωινό ( ένα κέικ και καφε).
αφού το είχαμε φάει που το είχαμε φάει το αγγούρι πιάνουμε την κουβέντα για το που θα πάμε μπας και παριγοριθουμε λίγο.
αρμπανασι μας λέει με ενθουσιασμό που είναι ένα χωριό μερικα χιλιομετρα έξω από την πολη! !!
γυρίζουμε στο...λαγούμι εεε δωμάτιο να μαζέψουμε τα πράγματα για να ημαστε έτοιμοι.
θα πηγαιναμε αρμπανασι, μετα θα γυρίζαμε ξενοδοχείο να πάρουμε τις βαλιτσες για να φυγουμε καρφί για ρουμανια.
ελα όμως που κάποιος είχε αλλά σχέδια.
ξεκινάμε ενώ ψιχαλιζε.
φτάνοντας σε μια διασταύρωση βλέπουμε πινακιδα αρμπανασι 2 κμ.
συνεχίζουμε κ δύο τρις στροφές παρακάτω βλέπουμε ένα μπάρμπα κ λέμε ας ρωτήσουμε για καλό και για κακό.
Μέχρι να πούμε κύμινο, ένα audi κατεβαινοντας χάνει τον έλεγχο κ ερχετε κ μας καρφωνετε πάνω. Πάρε μας εμάς τανασκελα ενώ η κοπελα έχει χτυπήσει κ στο πόδι.




(τι παθαίνει όποιος τα βάλει με τη γελαδα)

ευτυχώς η γυναίκα που οδηγουσε ήξερε αγγλικά και μπορέσαμε να συνενοηθουμε κ μας πήγε στο νοσοκομείο όπου κ διαπιστώθηκε μικρό κάταγμα αλλά με μεγάλο πρήξιμο. κοινώς τέρμα το παπούτσι για τις υπόλοιπες μέρες!!! Μόνο μία αδιάβροχη λαστιχένια γκέτα.

σκάει και η αστυνομία!!!





όπου τελικά αποδείχθηκαν πολύ εξυπηρετικοί και γαμω τα άτομα.
πήραν ένα μάστορα τηλέφωνο να ανοίξει για να μας φτιάξει το μηχανάκι, ήρθαν βοήθησαν





κ μόλις τελειωσαμε μας πήγαν να πάρουμε τις βαλιτσες από το πρώτο ξενοδοχείο και να βρούμε ένα άλλο της προκοπής.

και κάπου εδώ γεννάται το μεγάλο δίλημμα.... γυρνάμε πίσω ή συνεχίζουμε;;;;;;

είναι η πρώτη φορά που γράφω μεγαλο κειμενο και υπάρχει μια δυσκολία εκφρασης. συγχωρέστε με για τυχόν λάθη. Ελπίζω να σας αρέσει κ να μην είναι κουραστικό...
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η ουσια ειναι στα δρωμενα.
Μη χαλιεσαι για το σερβιρισμα, δωσεεεεε!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από την πρώτη φορά που βρεθηκαμε κατάλαβα ότι έχεις το γονίδιο της παλαβομαρας, που υπάρχει μέσα εδώ, σε μεγάλες δόσεις. .
Σιγά μην σε σταμάτησε ένα κάταγμα και ένα τρακαρισματακι :D
Για πάμε παρακάτω. ....

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ελπίζω να σας αρέσει κ να μην είναι κουραστικό...
Oι φωτογραφιες δεν ειναι και στα καλυτερα τους...η γλωσσα επισης παιζει να υπαρχει και πιο "λόγια",σαφως και προορισμους πιο "hi class" εχουμε δει κατα καιρους...αλλά για καποιο λογο...μοτοσυκλετιστικο και "καθημερινο",καθομαι και διαβαζω το ταξιδι σας λεξη-λεξη,φωτο-φωτο...και γουσταρω :)
Αργει η συνεχεια;...:friendship:
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
ειλικρινα χαίρομαι πολύ που σας αρέσει!
Αν κ ο τίτλος θα μπορούσε να είναι
"ταλαιπωρωντας τα κορμακια μας στο εξωτερικο":banghead::banghead::banghead:
βλέπω τις φωτογραφίες κ προσπαθώ να τις βάλω σε μια σειρά ώστε να μπορώ να αναλύσω κιόλα κ είναι σα να ξαναζω το ταξίδι!!!
Η συνέχεια το βράδυ φίλοι μου....
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Και η αποφασιση, για την οποία υπεύθυνη ήταν μόνο η κοπελα, πάρθηκε...
"δεν θα χαλάσουμε εμείς τις διακοπές μας από ένα ατυχές συμβάν...
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

ξυπνάμε το πρωί κύριοι, τρώμε την πρωιναρα μας διότι το ξενοδοχείο που μας βοήθησαν οι αστυνομικοί να βρούμε ήταν πολύ καλό και ξεκινάμε να μαζεύουμε τα πράγματα με προορισμό Ρουμανία γιατί συνηδιτοποιησαμε ότι η Βουλγαρία δεν μας πήγαινε κ πολύ

εδώ είναι καθ οδόν ένας σκυλακος που απολαμβάνει το ταξίδι του!



και κάπου εδώ περνάμε την φανταστική γέφυρα που ενώνει τις δύο χωρες!



και θεωρώ πως κάθε μοτοσυκλετιστης που σέβεται τον εαυτό του, θα διακόψει την κυκλοφορία έστω κ για μια φωτο.

δεν ξέραμε που πάμε κ για που έχουμε προορισμό μας αρκεί μόνο που έχουμε περάσει σχεδόν τα σύνορα!

Η χαρά είναι εμφανείς ακόμα κ μέσα από το κρανος..



περνάμε τον έλεγχο στο τελωνειο ο οποίος είναι ανυπαρκος και σταματάμε στο πρώτο exchange προκειμένου να κάνουμε συνάλλαγμα.



Η ισοτιμία ευρώ- λει έχει μεγάλη διαφορα κ μόλις περνούμε τα χρήματα στα χέρια μας νομίζουμε πως ημαστε πλούσιοι!
προχωράμε 100 μέτρα ξεκρανωτοι και σταματάμε για φουλαρισμα όπου κ συνηδιτοποιουμε πως δεν ημαστε πλούσιοι τελικά γιατί τα λει ακούγονται πολλά άλλα δεν είναι τίποτα!

ξεκινάμε με προορισμό το Βουκουρέστι,
στην πρώτη διασταύρωση που συναντάμε μας υποδέχονται στη χώρα καμιά δεκαριά αδέσποτα με σκοπό να μας φάνε πραγματικά.
να είναι καλά οι remus και οι αμυντικές κλωτσιές...
με τα πολλά φτάνουμε Βουκουρέστι και παθαίνουμε πολιτισμικό σοκ! δεν θέλουμε να μείνουμε ούτε λεπτό..
δεν ξέρω αν δεν πήγαμε σε καλές περιοχές ή αν έτσι είναι όλη η πόλη, πάντως εμείς ψάχναμε κάτι πιο γραφικό.
καθίσαμε σε ένα μαγαζί για φαγητό κ πήραμε και τον κωδικό του ίντερνετ για να ψάξουμε να δούμε που θα πάμε!
τελικά η αποφασιση ήταν η πόλη brasov.
δεν βγάζουμε ούτε μια φωτογραφία και ξεκινάμε

σας παραθέτω κάποιες από την διαδρομη προς brasov





ξέρω τι σκέφτεστε! χαραμιζομαστε, έπρεπε να είχαμε γίνει φωτογράφοι






δρόμο περνάμε δρόμο αφήναμε







περνώντας από μικροχωριουδακια και κωμοπόλεις απ ότι θυμάμαι..
ξαφνηκα βρισκόμαστε μέσα σε μια πόλη η οποία δεν δεν ήμασταν σίγουροι αν είναι το brasov ή όχι.
τότε βλέπουμε μια πινακίδα που έγραφε poiana brasov.
εκεί πρέπει να πάμε λεω...
απείχε λίγα χιλιόμετρα από εκει που ήμασταν κ σε 10-15 λεπτακια ήμασταν εκεί.
Το μόνο που βλέπαμε ήταν ένα φαλακρό σημείο στο βουνό κ διάφορα σπιτάκια.. ρωτάμε ένα χριστιανο εκεί κ μας λέει ότι το brasov είναι πίσω κ ότι το περάσαμε.
και τότε εδώ τι είναι ρωταω;
εδώ είναι το χιονοδρομικό του brasov απαντάει με μια φυσικοτητα.
λες και εγώ είχα κάνει ρουμάνικα στο σχολείο για να ξέρω!!!
Έχει ξεκινήσει να βρέχει κ εμεις γυρνάμε πίσω για να παμε ή μάλλον για να ξαναπάμε στην πολη όπου κ ψάχνουμε καμιά ώρα να βρούμε φτηνό δωμάτιο διότι στα μεγάλα (εμφανη) ξενοδοχεία μας λέγαν κάτι τιμές 150 180 ευρώ.
Μετά από πολλές βόλτες κ ψάξιμο, βρήκαμε το casa ή caza Timar, έναν πολύ ωραίο και καθαρό ξενώνα όπου οι ιδιοκτήτες ήταν πολύ φιλόξενοι και εξυπηρετικοί.
αφήνουμε τα πράγματα κ βγαίνουμε αμέσως να πάμε βολτα κ για φαγητό.
έχουμε κάτσει στο πεζοδρόμιο κ κάνουμε νόημα σε κάθε ταξί που περνάει για να μας πάρει να μας πάει στο κέντρο.
τελικα πήγαμε με τα πόδια γιατί μετά από πολύ ώρα, ρωτήσαμε κ μας είπαν πως εκεί τα ταξί είναι μόνο ραδιοταξί, σε περναν μόνο αν τα είχες καλεσει.

 
Τελευταία επεξεργασία:

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
κάνοντας βόλτα στον πεζόδρομο βλέπαμε τα καταστήματα κ ήταν όλα άδεια. δεν υπήρχε πουθενά ψυχή.
(γεια σου ρε Ελλάδα με την ανεργια σου... όλα τα μάζα για γεμάτα!!!)

βρήκαμε ένα εστιατόριο που είχε λίγο κόσμο μέσα, 2 παρέες δηλαδή μην φανταστειτε, και μπήκαμε.
εκεί αποφασίσαμε να φαμε αλλά και να πιούμε. πως καταφέραμε κ συνδυασαμε φαγητό με ουσκυ ένας θεος ξέρει...
είχαμε φάει τα τοπικά φαγητα αλλά δεν ειχαμε πιει τοπικό ποτο!
Η σερβιτόρα μας λέει πως το τοπικό ποτο είναι η τσουικα, ότι είναι εμφιαλωμένο όχι χύμα και ότι είναι σπέσιαλ.
ωραία λέμε φέρε μας δύο!
Η καημένη μετα από τόσο φαγητό κ τόσο ποτο που είχαμε κάνει, αντί να φέρει τα ποτά ήρθε με τον κατάλογο για να μας δείξει την τιμή τους.
Δηλαδή 5 ευρώ σε αντιστοιχία... και εκεί καταλάβαμε πως οι μισθοί κ γενικά το οικονομικό επίπεδο είναι χαμηλό.
που να ήξερε το δικό μας επίπεδο που έλεγα στο γυφτο θα σου δώσω δύο ευρώ και που κάναμε παζαρι στο ταξιτζη για το δωμάτιο...

στο μετσξυ έχουμε μπει στο ιντερνετ και μαθαίνουμε για τα κάστρα, τους δρακουλες κ τα παλούκια της περιοχής.
αίμα δάκρυα πύον κ υδρωτας που λενε

γυρνώντας προς τον ξενώνα συζητάγαμε και φτιάχναμε με ενθουσιασμο το πρόγραμμα της επόμενης ημέρας...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nordic

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200R, 2012
Κούλη με όλα αυτά που σας συνέβησαν μέχρι εδώ και με τον τρόπο που τα λες... ένα έχω να πω: Είσαι κούλ ;)
...go on. :)
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Τι Κουλ ρε με δουλευετε ετουτος ειναι πιο κατσικι και απο το Νικανθη!!!!!!
Να γνωριστειτε εσείς οι δυο να ξεκινησετε για ταξίδι να δω μεχρι που θα φτασετε!!!!


Δώσε πόνο και μην μασας πλάκα κάνω!!!! ;)
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Όντως παλικάρια είσαστε απίστευτοι! Μου θυμίζετε... και τι δε μου θυμίζετε! Μπράβο ρε παιδιά ειλικρινά έχω πεθάνει στο γέλιο!!! Συνεχίστε ακάθεκτοι λέμε και γω μαζί σας, τόσο νοερά όσο και γιατί όχι οδηγικά μιας και έχουμε πάνω-κάτω την ίδια φιλοσοφία! ... Δε κρατιέμαι για τη συνέχεια!
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Πολύ καλημέρα σας!
Μέσα!!!!
αν όλα πάνε καλά με τα οικονομικά το καλοκαίρι ψήνω μαυριβουνιο...
θα σε πάρω τηλ δύο τρις μέρες νωρίτερα να φτιάξεις βαλιτσες...
:D:D
σχέδιο δεν θα έχω, μην τυχόν το χάσουμε κ δεν ξέρουμε που να πάμε μετά. ..

το μόνο που ήταν προγραμματισμενο για το ταξίδι κ θα περναγαμε συγουρα ήταν το transfagarasan...

Έχω κ κάτι βιντεο που θέλω να επεξεργαστώ λίγο να τα ανεβάσω να λιώσετε στα γελια!
"ερωτικό καυγαδακι πάνω στο μηχανακι εν κινησει"
δεν σας λέω τίποτα άλλο :mad::mad::mad:
έπεται συνέχεια...
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Ωραιος Δημητρη, το χυμα πολλες φορες ειναι το καλυτερο!

Για την ιστορια το veliko tarnovo ειναι φανταστικο, αφιερωνε λιγο χρονο νωριτερα για ενημερωση κυριως για την συνοδηγο..εχει ωριαα μερη, εστιατορια κ hotel που στην Ελλαδα δεν περναμε ουτε απ εξω τα οποια απολαμβανουμε στα βαλκανια σε καθε αποδραση ;)
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
κωστα πραγματικά αν θέλεις να κάνεις μια παράθεση μπορείς πολύ ευχαρίστως,
διότι εμείς κατά την άφιξή μας φτάσαμε σχετικά αργά, την επόμενη μέρα το πρωί έγινε το τρακάρισμα κ φάγαμε όλη μέρα με ασφάλειες αστυνονιες νοσοκομεία κλπ.
ύστερα η κοπελα ήταν τραυματισμενη, δεν συζηταγαμε κάτι άλλο εκτως από ξαπλα.
εξου κ δεν υπάρχουν κ πολλές φωτογραφίες.
αλλά ναι!!! είναι ωραία πόλη κ πολύ ρομαντική, ιδανικη για ζευγαροκατασταση.
σας παραθέτω άλλη μια πολύ ωραία φώτο από εκει



είναι έξω από ένα εστιατόριο στην παλιά πόλη και πο εκει έχεις υπέροχη θέα όλη την πόλη κ το ποτάμι...
φυσικά κ δεν βγάλαμε φώτο!

τώρα που γραφω κ προσπαθω να σας το παρουσιασω συνηδιτοποιω ότι ήμαστε παντελώς άσχετοι με τις φώτο κ με φοβερά περίεργη αντίληψη
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Πολύ καλημέρα σας!

αν όλα πάνε καλά με τα οικονομικά το καλοκαίρι ψήνω μαυριβουνιο...
θα σε πάρω τηλ δύο τρις μέρες νωρίτερα να φτιάξεις βαλιτσες...
:D:D
σχέδιο δεν θα έχω, μην τυχόν το χάσουμε κ δεν ξέρουμε που να πάμε μετά. ..

το μόνο που ήταν προγραμματισμενο για το ταξίδι κ θα περναγαμε συγουρα ήταν το transfagarasan...

Έχω κ κάτι βιντεο που θέλω να επεξεργαστώ λίγο να τα ανεβάσω να λιώσετε στα γελια!
"ερωτικό καυγαδακι πάνω στο μηχανακι εν κινησει"
δεν σας λέω τίποτα άλλο :mad::mad::mad:
έπεται συνέχεια...
Το Μαυροβούνιο εκεί κοντά στη μαύρη θάλασσα δε πέφτει. ... Λογικά. ...

Άμα βολέψουν οι ημερομηνίες μέσα! Βέβαια εγώ σκέφτομαι πιο βόρεια αλλά, άμα βολεψει στο πηγαιμό ή στο γυρισμό μπορούμε να βρεθούμε!

Καλά να είσαι και αναμένουμε με κομμένη την ανάσα, τη συνέχεια!
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Ρε βαλε το βιντεο με το καυγαδακι..... :p
Θα σε φτιάξω!!!


περιμένω τον υπολογιστή κ ξεκινάω έκθεση....
ελπίζω να φτάσω απόψε στο βίντεο ώστε να το επεξεργαστώ κ να το ανεβάσω.

ξέρω σας έχω καθυστερήσει αλλά τρέχω σαν το τρελοοοο
 
Top Bottom