ΓΡΥΛΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Καλησπέρα, μήμπως έχει αγοράσει κάποιος, PADDOCK για το πισω τροχό η γρύλο για να σηκώνεται όλη η μοτοσυκλέτα ? δεν εχει κεντρικό σταντ το ktm790adv και ψαχνω για εναλλακτική λύση κ επιπλέον δεν θελω να του βαλω κεντρικο σταντ.
στο ινετρνετ που ψαχνω έχουν πολυ ακριβά πάνω απο 170 ευρω
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτά που πιάνουν στο πίσω ψαλίδι είναι όντως της τάξης του πενηντάρικου, λίγο πάνω λίγο κάτω σε πολλά μαγαζιά.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ο τζορτοπουλος παλιά είχε κάτι φτηνά και καλά, εγώ το έχω χρόνια και είναι μια χαρά, της ktm δεν είναι τόσο καλό.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ψάχνω και εγώ κάτι ανάλογο, προτιμότερο σταντ πίσω τροχού και όχι γρύλλο. Ένα τέτοιο τριγωνάκι για να σηκώνεται ο πίσω τροχός λέτε να κάνει δουλειά; Κεντρικό σταντ τριγωνικό Chaft IN1995 - Stelpet.gr
Αυτό έχει κατασκευαστεί ώστε να μένουν όρθιες οι μοτοσυκλέτες τύπου motocross.
Δεν νομίζω να έχει τόσο ύψος ώστε να σου σηκώσει τον πίσω τροχό στον αέρα.
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Πάνο, αυτό το είχα αγοράσει πριν 2 χρόνια και κάθεται στην αποθήκη.
Ευχαρίστως να το δώριζα αλλά τα μεταφορικά από Σουηδία θα το κάνουν ασύμφορο.
Είναι αρκετά βαρύ και σχετικά ογκώδες. Εκτός αν είναι για να μείνει στο γκαράζ. Τότε ΟΚ.




Αν είναι για κάτι τέτοιο, προτείνω αυτό εδώ: Rolling Mavericks Ultralight Enduro Trail Jack Stand

Δεν πιάνει καθόλου χώρο και είναι πανάλαφρο.
Είναι σχεδόν στα διπλά χρήματα αλλά τα αξίζει.

 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Πάνο, αυτό το είχα αγοράσει πριν 2 χρόνια και κάθεται στην αποθήκη.
Ευχαρίστως να το δώριζα αλλά τα μεταφορικά από Σουηδία θα το κάνουν ασύμφορο.
Είναι αρκετά βαρύ και σχετικά ογκώδες. Εκτός αν είναι για να μείνει στο γκαράζ. Τότε ΟΚ.




Αν είναι για κάτι τέτοιο, προτείνω αυτό εδώ: Rolling Mavericks Ultralight Enduro Trail Jack Stand

Δεν πιάνει καθόλου χώρο και είναι πανάλαφρο.
Είναι σχεδόν στα διπλά χρήματα αλλά τα αξίζει.

Κάτι τέτοιο έψαχνα και δεν ήξερα πως να το αναζητήσω, thanks.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Κάτι τέτοιο έψαχνα και δεν ήξερα πως να το αναζητήσω, thanks.
αν θες για να σηκωνεται ο πισω τροχος μονο για λαδωματα κλπ παρε τριποδα αυτοκινητου που ειναι φτηνα και μπορεις να τα βαλεις και σαν κεντρικο σταντ αμα θες.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλησπέρα, μήμπως έχει αγοράσει κάποιος, PADDOCK για το πισω τροχό η γρύλο για να σηκώνεται όλη η μοτοσυκλέτα ? δεν εχει κεντρικό σταντ το ktm790adv και ψαχνω για εναλλακτική λύση κ επιπλέον δεν θελω να του βαλω κεντρικο σταντ.
στο ινετρνετ που ψαχνω έχουν πολυ ακριβά πάνω απο 170 ευρω
Εγώ πήρα έναν τύπου ψαλίδι, μηχανικό, και είναι μια χαρά. Από Πολωνία κρατάει η σκούφια του αλλά από Ελλάδα τον αγόρασα. Πολύ βολικός . Τιμή γύρω στο 100ρικο.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Συμφωνώ με τον Δημήτρη. Αν θες για επισκευές πάρε δύο τρίποδα. Ανάλογα που θα τα τοποθετήσεις στο πλαίσιο σηκώνεται πίσω ή μπροστά. Αν το κάνεις δυο τρεις φορές την ανεβάζεις και την κατεβάζεις μόνος σου. Πήρα την προηγούμενη εβδομάδα 17€.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Εδω εισαι....we have a winner

φθηνο (27€) και στην Αθηνα-στελνει βεβαια παντου

 
Τελευταία επεξεργασία:

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Αλλιως σε paddock stand


Γενικα εχει πολλων ειδων για καθε γουστο....

ριξε βλεφαρο

 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ το σταντ ψαλιδιου θα το χρησιμοποιουσα συμπληρωματικά. Δεν είναι τόσο βολικό όσο το κεντρικό σε κάποιες εργασίες όπως βγάλσιμο ψαλιδιου ή μπροστινού συστήματος.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ το σταντ ψαλιδιου θα το χρησιμοποιουσα συμπληρωματικά. Δεν είναι τόσο βολικό όσο το κεντρικό σε κάποιες εργασίες όπως βγάλσιμο ψαλιδιου ή μπροστινού συστήματος.
Άσε που πρέπει να "προσέχεις" τις κινήσεις σου, γιατί χάνει την ισορροπία της για πλάκα!!!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Γιατί δεν θέλεις να βάλεις κεντρικό σταντ στην μοτοσυκλέτα, το βρίσκω αφάνταστα βολικό σε όποιες μοτό το είχαν...

Το πιο εύχρηστο κατά την γνώμη μου (μετά από το κεντρικό) είναι το κλασσικό paddock stand. Τα υπόλοιπα θέλουν λίγα ζογκλερικά που ναι μεν συνηθίζονται αλλά δεν πάυουν να είναι ζογκλερικά. Αυτά του τύπου μοτοκρος δεν τα ξέρω αλλά δεν φαίνονται και πολύ σόι.
 
Top Bottom