Γιατι καβαλαμε μηχανη...??

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Τo ντοκιματερ "Why we ride " το έχω ,όποιος θέλει μπορώ να του το στείλω με e-mail αλλα χωρίς ελληνικούς υπότιτλους.
Μου επιτρέπετε να καταθέσω και την δικιά μου άποψη...!
Από μικρή (παιδάκι δλδ , 8 χρονών έλεγα στους δικούς μου οτι θα αισθανθώ ελεύθερη (τί μπορούσα να ξέρω περί ελευθερίας μια σταλιά σκατό) όταν θα ήμουν καβάλα πάνω σ'ένα άλογο και θα τρέχαμε παρέα. Στα 13 κατάφερα το όνειρό μου να το κάνω πραγματικότητα, η αίσθηση να τρέχεις πανώ στη ράχη του αλόγου,να άκους την λαχανιασμένη ανάσα του ,να ιδρώνεις μαζί του και να είσαι άμεσα εξαρτημένη από τις ορέξεις αυτου του ζώου είναι πραγματικά μοναδική.Στο αίμα σου εγχέεται τόση αδρεναλίνη που σε κάνει να νομίζεις οτι όλα τα μπορείς και οτι όλα είναι δυνατά. ΖΕΙΣ την κάθε στιγμή.
Αργότερα γνώρισα την χαρά του windsurf, αυτη τη φορά ήμουν εγώ,το πανί και τα στοιχειά της φύσης.Πάλευα με θάλασσα και αέρα και το αποτέλεσμα εξίσου μοναδικό.Και πάλι αυτη η αίσθηση ελευθερίας να κατακλίζει το κορμί, την ψυχή και το μυαλό και να σε αδειάζει απ'όλα τα υπόλοιπα(να μην σε νοιαζει τίποτα, μόνο να έχεις αέρα στο πανί σου)και η αδρεναλίνη στα κόκκινα.
Και ύστερα ήρθε η χαρά της μηχανής που με κάνει να αισθάνομαι όλα τα παραπάνω αλλά και κάτι παραπάνω.Με ταξιδεύει..........με πάει μακριά,οσο πιο μακριά τόσο πιο καλά.....με αδειάζει από τα προβλήματα και με γεμίζει συναισθήματα......στα ρουθούνια μου φέρνει το άρωμα απο την κάθε εποχή. Αλήθεια το έχετε προσέξει! Αλλιώς μυρίζει ο χειμώνας ,αλλιώς το καλοκαίρι και αλλιώς η μεθυστική άνοιξη.Μέσα απο την μηχανή ΖΩ μοναδικά και απόλυτα.ΖΩ την ελευθερία μου. Και φανταστείτε οτι όλα αυτά, μου τα προκαλεί η μηχανή ώντας συνεπιβάτης.Γνωρίζω τί ζημιά θα πάθω όταν αποκτήσω την δικιά μου μηχανή (αμήν Παναγία μου :D). Εκείνη η αδρεναλίνη που λέγαμε θα τρελάνει τις αισθήσεις μου.
Εν κατακλείδι όλους εσάς συμφορουμίτες μου , σας θεωρώ τυχερούς ανθρώπους που έχετε τη χαρά και τη γνώση να απολαμβάνετε αυτό το δώρο.
Εύχομαι σε όλους μας καλά ταξίδια!
Αν δεν κάνει κόπο στειλτο με wetransfer στο tattoopanther@hotmail.com η όπως αλλιώς μπορείς ,, thanx

Η ελεύθερη ιππασία στο βουνο μιας και το ανέφερες .. για μένα ειναι το καλύτερο "εντούρο" οποίος το έχει ζήσει ..ξέρει... αλλά ας μη ξεφευγω,, απο την μαγεία της μοτοσικλέτας ,,,
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Καβαλάω μηχανη γιατί μου το είπε ο Γιατρος μου...ειναι καθαρό για επιστημονικούς λόγους και οχι γιατί το θέλω !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστόόόόόόόός !!!!!!!!!!!!!:yew: :yew: :yew:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Εμένα από τα 19 μου, μου είπε να μην καβαλάω (άτιμη μεση) αλλά αποφάσισα για λίγο καιρό να παράκουσω τις εντολές..και έτσι κάνω τα τελευταία 20 χρονια!
Παίρνω έτσι κάτι από το συναίσθημα που ένιωσα παιδάκι ισορροπώντας πάνω στο πρώτο μου ποδήλατο, λίγο ή πολύ κάθε φορά, και μένω λιγο πιο νέος.
Καλώς σας βρήκα και απο εδω!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

gepol

Μέλος
Περιοχή
ΑΘήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
2009 Honda SΤ1300 Paneuopean
Σε μικρή ηλικία, κάτω απο 10 πάντως, ο πατέρας μου μου απαγόρευσε 2 πράγματα. Το ένα ήταν το "μοτοσακό".....

Κάπου στα 12 καβάλησα το Garelli (ναι, εκείνο με τα πετάλια) ενός φίλου....

Αυτό ήταν + πολλά απο τα παραπάνω....
 

Big_Ntantoum

Μέλος
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
Ktm adventure 950 modified 990R
αλλο ενα "γιατι καβαλαμε" αλλα μαλλον μια ειναι η ουσια γιατι ετσι μας αρεσει, ουπς αυτο ειναι κλεμμενο! ( amstel) ε καλα λοιπον καβαλαμε γιατι αυτο ειναι μικροβιο που προκαλει μια χρονια και μη αναστρεψιμη παθηση γιατι αν κολλησεις τη γαμ...ες, συγνωμη αλλα ακομα και αν σταματησεις να καβαλας ακομα και οταν τα ποδια σου γερασουν και βαρυνουν ακομα και τοτε οταν βρεθεις πανω στη σελα του αγαπημενου σου διτροχου για μια βολτα και γυρισεις το κλειδι ακουσεις τον ηχο και κουμπωσεις 1η ξαφνικα ο χρονος σταματα και αρχιζει να γυριζει πισω τοτε που πρωτοκαβαλησες ταυρι παπι sachs η οτιδηποτε αλλο. Τοτε που τελειωνες βιαστικα το οτιδηποτε για να κανεις τσαρκα με το μοτορι. Soooo : keep riding! Stay safe!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
αν και μικρος σχετικα και σε ηλικια και σε εμπειρια μαζι με οοοοοοολα αυτα που ειπατε παλικαρια εγω συμφωνω..αλλα λεω κατι πιο απλο που συμβαινει καποιες φορες σε μενα..ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ..!!!!! αμα εχω πολυ καιρο να παω εστω μια μικρη βολτιτσα, εκει που καθομαι στα καλα καθουμενα ανεβαζω θερμοκρασια σαν να εχω πυρετο..με ζωνουν τα φιδια..βγαινω να καπνισω ενα τσιγαρο στο μπαλκονι και ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΣΕ ΠΩ...!!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Οδηγαω μηχανη γιατι δεν μπορω να μην οδηγαω ,γιατι βλεπω αλλους μηχανοβιους κ νιωθω μια οικειοτητα ακομα κ οταν ειναι στο αντιθετο ρευμα του δρομου,γιατι βλεπω καποιον να βγαζει το κρανος του κ εχει τα διπλασια χρονια απο εμενα κ ειναι ακομα το ιδιο ζωντανος πανω στο σιδερενιο αλογο του,γιατι ειχα καποτε εναν φιλο μεγα μηχανοβιο κ ηταν το παραδειγμα μου.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Οδηγαω μηχανη γιατι δεν μπορω να μην οδηγαω ,γιατι βλεπω αλλους μηχανοβιους κ νιωθω μια οικειοτητα ακομα κ οταν ειναι στο αντιθετο ρευμα του δρομου,γιατι βλεπω καποιον να βγαζει το κρανος του κ εχει τα διπλασια χρονια απο εμενα κ ειναι ακομα το ιδιο ζωντανος πανω στο σιδερενιο αλογο του,γιατι ειχα καποτε εναν φιλο μεγα μηχανοβιο κ ηταν το παραδειγμα μου.
:hailbig::hailbig:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Γιατι μπαμπα...;Φερνω την εικονα στα πληκτρα του Φορουμ...λιγο μεγαλυτερος απο το γιο μου σημερα...Κι ομως...
Σαν τωρα,γυριζω το χρόνο 37 χρονια πισω..παιζαμε με τα φυσοκαλαμα,στην τσεπη στρογγυλομπίζελα και ετρεχα στο χωριο μαζι με τα παιδικα φιλαρακια,με κοντο παντελονακι και μπλουζακι "Τι θα γινω σαν μεγαλωσω..."και σταματά το παιχνιδι σταματανε οι φωνες γυρω μου,παγωνω το βλεμμα, ιδρωμενος απο το τρεξιμο και τη ζέστη του Καλοκαιριου και μεσα απο την ανασα μου άκουγα σε αργη κινηση σα σινεμά, δυο μηχαναρες να πλησιαζουν στο βαθος.................................Ουτε καν θυμαμαι ουτε καν ηξερα τοτε τι ειναι...μπαγκαζια φουλ,κατεβαινουν οι οδηγοι και σε ακαταλαβιστικη για μενα τοτε Γλωσσα,βγαζουν ενα Χαρτη τον ακουμπανε πανω στη σελα και κοιταζω το βλεεμμα τους...Το δικο μου βλεμμα ηταν στο...ΤΑΞΙΔΙ!!!

Ενα ταξιδι που αρχισε καπως ετσι και δεν θελω να τελειωσει ποτέ!...Κι ας ξερεις φιλαρακο οτι ολοι εχουμε ημερομηνια ληξης,ως ανθρωποι,ως μοτοσυκλετιστες,ως ...Ταξιδευτες!Κι ομως...αν πιανουν οι ευχες κι εγω κι εσυ και ολοι λεμε...για παντα!
Καθε φορα που περναω με τη μηχανη απο ενα χωριο και πιανει το βλεμμα μου τους πιτσιρικάδες που μας χαζευουν...γυριζω σ'εκεινη την πρωτη φορα τη δικια μου!!!Και παντρευω το τωρα με το τοτε...με κοινο παρονομαστη:Μοτοσυκλετα και Ταξιδι!.....
Δεν εχει σημασια που!Κοντα ή μακρυα,λιγο ή πολυ,μόνος ή με παρεα...............Σημασια ειναι οτι καβαλαω!Οτι βαζω το χερι στο κλειδι και ανοιγω στο ΟΝ το Ονειρο μου...ενα Ονειρο που αρχισε τοτε, το ζω και ...παραμενει Ονειρο...γουσταρω!

Γουσταρω γιατι ειμαστε ανθρωποι...γιατι γινομαστε γαϊδουρια και απροσωποι μοναχικοι μιζεροι ταξιδιωτες οταν κλεινωμαστε στα ΙΧ μας να ταξιδεψουμε και περα απο το "εγω" μας μεσα στο ΙΧ δεν μας καιγεται καρφι για τους αλλους γυρω μας...ενω καθε φορα που ταξιδευω με τη μοτοσυκλετα χαιρομαι οταν βλεπω εκεινο το σηκωμενο χερι να σε ξερει απο παντα συνταξιδευτης....κι ας μην σε γνωριζει κι ας μην σε ξαναδει...νοιωθεις πιο ανθρωπος πιο οικειος πιο αυθεντικος...Καλο Ταξιδι...

Γουσταρω γιατι αν η ζωη μας εχει χρωμα το οφειλει στη μοτοσυκλετα!Που ενα αψυχο συνολο σιδεριάς, καταφερνει να μας δινει τοσο χαμογελο που....και μονο στη σκεψη "φευγω μαζι της" ξεχνας τη μιζερια σου στην σκ@τενια καθημερινοτητα και ρουτινιαρικη αχρωματοψια ψυχης και γραφεις πινελιές Ουρανιου Τοξου στην ψυχη!...Κοιτας στο βαθος...στον Οριζοντα και ξεχνας την κοντοφθαλμη μαλακία της σαβουριασμενης "πρεπει" συνηθους ζωης σου...

Γουσταρω...γιατι οταν βλεπω στον καθρεφτη της τα παγωμενα τσιμεντα να μικραινουν πισω μου,αρχιζω και χανω καθρεφτες μηχανης και κοιταζω στον καθρεφτη της ψυχης μου...Ψυχοθεραπεια...Να σε αφηνει να την χαϊδευεις καθισμενος πανω της και να της το ανταποδιδεις χαζογελωντας και ψιθυρίζοντας της...Και να χανεσαι για οπου...οσο...τζούρες ζωής και ηρεμίας!

Γιατι...μπαμπα!Γιατι ακομα και που την κοιταζω και με κλειστα μάτια μού δειχνει γιατι την θελω!Και ξεχναω την αρρυθμια της υπολοιπης στασιμοτητας και ξεφευγω απο τα οσα θελουν να με ασφυκτιούν και φευγω...νοερα!...

Κι αυτο μετραει...νοερά να εισαι εκει που ..γουσταρεις!.......Να γιατι...

Τωρα βεβαια...τι να κατσω να εξηγησω...αστο...δεν θα πω τιποτα.Αλλωστε εσυ που μ'επιασες...ειμαι σιγουρος οτι κι εσυ...ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!....:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιατι μπαμπα...;Φερνω την εικονα στα πληκτρα του Φορουμ...λιγο μεγαλυτερος απο το γιο μου σημερα...Κι ομως...
Σαν τωρα,γυριζω το χρόνο 37 χρονια πισω..παιζαμε με τα φυσοκαλαμα,στην τσεπη στρογγυλομπίζελα και ετρεχα στο χωριο μαζι με τα παιδικα φιλαρακια,με κοντο παντελονακι και μπλουζακι "Τι θα γινω σαν μεγαλωσω..."και σταματά το παιχνιδι σταματανε οι φωνες γυρω μου,παγωνω το βλεμμα, ιδρωμενος απο το τρεξιμο και τη ζέστη του Καλοκαιριου και μεσα απο την ανασα μου άκουγα σε αργη κινηση σα σινεμά, δυο μηχαναρες να πλησιαζουν στο βαθος.................................Ουτε καν θυμαμαι ουτε καν ηξερα τοτε τι ειναι...μπαγκαζια φουλ,κατεβαινουν οι οδηγοι και σε ακαταλαβιστικη για μενα τοτε Γλωσσα,βγαζουν ενα Χαρτη τον ακουμπανε πανω στη σελα και κοιταζω το βλεεμμα τους...Το δικο μου βλεμμα ηταν στο...ΤΑΞΙΔΙ!!!

Ενα ταξιδι που αρχισε καπως ετσι και δεν θελω να τελειωσει ποτέ!...Κι ας ξερεις φιλαρακο οτι ολοι εχουμε ημερομηνια ληξης,ως ανθρωποι,ως μοτοσυκλετιστες,ως ...Ταξιδευτες!Κι ομως...αν πιανουν οι ευχες κι εγω κι εσυ και ολοι λεμε...για παντα!
Καθε φορα που περναω με τη μηχανη απο ενα χωριο και πιανει το βλεμμα μου τους πιτσιρικάδες που μας χαζευουν...γυριζω σ'εκεινη την πρωτη φορα τη δικια μου!!!Και παντρευω το τωρα με το τοτε...με κοινο παρονομαστη:Μοτοσυκλετα και Ταξιδι!.....
Δεν εχει σημασια που!Κοντα ή μακρυα,λιγο ή πολυ,μόνος ή με παρεα...............Σημασια ειναι οτι καβαλαω!Οτι βαζω το χερι στο κλειδι και ανοιγω στο ΟΝ το Ονειρο μου...ενα Ονειρο που αρχισε τοτε, το ζω και ...παραμενει Ονειρο...γουσταρω!

Γουσταρω γιατι ειμαστε ανθρωποι...γιατι γινομαστε γαϊδουρια και απροσωποι μοναχικοι μιζεροι ταξιδιωτες οταν κλεινωμαστε στα ΙΧ μας να ταξιδεψουμε και περα απο το "εγω" μας μεσα στο ΙΧ δεν μας καιγεται καρφι για τους αλλους γυρω μας...ενω καθε φορα που ταξιδευω με τη μοτοσυκλετα χαιρομαι οταν βλεπω εκεινο το σηκωμενο χερι να σε ξερει απο παντα συνταξιδευτης....κι ας μην σε γνωριζει κι ας μην σε ξαναδει...νοιωθεις πιο ανθρωπος πιο οικειος πιο αυθεντικος...Καλο Ταξιδι...

Γουσταρω γιατι αν η ζωη μας εχει χρωμα το οφειλει στη μοτοσυκλετα!Που ενα αψυχο συνολο σιδεριάς, καταφερνει να μας δινει τοσο χαμογελο που....και μονο στη σκεψη "φευγω μαζι της" ξεχνας τη μιζερια σου στην σκ@τενια καθημερινοτητα και ρουτινιαρικη αχρωματοψια ψυχης και γραφεις πινελιές Ουρανιου Τοξου στην ψυχη!...Κοιτας στο βαθος...στον Οριζοντα και ξεχνας την κοντοφθαλμη μαλακία της σαβουριασμενης "πρεπει" συνηθους ζωης σου...

Γουσταρω...γιατι οταν βλεπω στον καθρεφτη της τα παγωμενα τσιμεντα να μικραινουν πισω μου,αρχιζω και χανω καθρεφτες μηχανης και κοιταζω στον καθρεφτη της ψυχης μου...Ψυχοθεραπεια...Να σε αφηνει να την χαϊδευεις καθισμενος πανω της και να της το ανταποδιδεις χαζογελωντας και ψιθυρίζοντας της...Και να χανεσαι για οπου...οσο...τζούρες ζωής και ηρεμίας!

Γιατι...μπαμπα!Γιατι ακομα και που την κοιταζω και με κλειστα μάτια μού δειχνει γιατι την θελω!Και ξεχναω την αρρυθμια της υπολοιπης στασιμοτητας και ξεφευγω απο τα οσα θελουν να με ασφυκτιούν και φευγω...νοερα!...

Κι αυτο μετραει...νοερά να εισαι εκει που ..γουσταρεις!.......Να γιατι...

Τωρα βεβαια...τι να κατσω να εξηγησω...αστο...δεν θα πω τιποτα.Αλλωστε εσυ που μ'επιασες...ειμαι σιγουρος οτι κι εσυ...ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!....:)
Ουαου......:hailbig:
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Γιατι μπαμπα...;Φερνω την εικονα στα πληκτρα του Φορουμ...λιγο μεγαλυτερος απο το γιο μου σημερα...Κι ομως...
Σαν τωρα,γυριζω το χρόνο 37 χρονια πισω..παιζαμε με τα φυσοκαλαμα,στην τσεπη στρογγυλομπίζελα και ετρεχα στο χωριο μαζι με τα παιδικα φιλαρακια,με κοντο παντελονακι και μπλουζακι "Τι θα γινω σαν μεγαλωσω..."και σταματά το παιχνιδι σταματανε οι φωνες γυρω μου,παγωνω το βλεμμα, ιδρωμενος απο το τρεξιμο και τη ζέστη του Καλοκαιριου και μεσα απο την ανασα μου άκουγα σε αργη κινηση σα σινεμά, δυο μηχαναρες να πλησιαζουν στο βαθος.................................Ουτε καν θυμαμαι ουτε καν ηξερα τοτε τι ειναι...μπαγκαζια φουλ,κατεβαινουν οι οδηγοι και σε ακαταλαβιστικη για μενα τοτε Γλωσσα,βγαζουν ενα Χαρτη τον ακουμπανε πανω στη σελα και κοιταζω το βλεεμμα τους...Το δικο μου βλεμμα ηταν στο...ΤΑΞΙΔΙ!!!

Ενα ταξιδι που αρχισε καπως ετσι και δεν θελω να τελειωσει ποτέ!...Κι ας ξερεις φιλαρακο οτι ολοι εχουμε ημερομηνια ληξης,ως ανθρωποι,ως μοτοσυκλετιστες,ως ...Ταξιδευτες!Κι ομως...αν πιανουν οι ευχες κι εγω κι εσυ και ολοι λεμε...για παντα!
Καθε φορα που περναω με τη μηχανη απο ενα χωριο και πιανει το βλεμμα μου τους πιτσιρικάδες που μας χαζευουν...γυριζω σ'εκεινη την πρωτη φορα τη δικια μου!!!Και παντρευω το τωρα με το τοτε...με κοινο παρονομαστη:Μοτοσυκλετα και Ταξιδι!.....
Δεν εχει σημασια που!Κοντα ή μακρυα,λιγο ή πολυ,μόνος ή με παρεα...............Σημασια ειναι οτι καβαλαω!Οτι βαζω το χερι στο κλειδι και ανοιγω στο ΟΝ το Ονειρο μου...ενα Ονειρο που αρχισε τοτε, το ζω και ...παραμενει Ονειρο...γουσταρω!

Γουσταρω γιατι ειμαστε ανθρωποι...γιατι γινομαστε γαϊδουρια και απροσωποι μοναχικοι μιζεροι ταξιδιωτες οταν κλεινωμαστε στα ΙΧ μας να ταξιδεψουμε και περα απο το "εγω" μας μεσα στο ΙΧ δεν μας καιγεται καρφι για τους αλλους γυρω μας...ενω καθε φορα που ταξιδευω με τη μοτοσυκλετα χαιρομαι οταν βλεπω εκεινο το σηκωμενο χερι να σε ξερει απο παντα συνταξιδευτης....κι ας μην σε γνωριζει κι ας μην σε ξαναδει...νοιωθεις πιο ανθρωπος πιο οικειος πιο αυθεντικος...Καλο Ταξιδι...

Γουσταρω γιατι αν η ζωη μας εχει χρωμα το οφειλει στη μοτοσυκλετα!Που ενα αψυχο συνολο σιδεριάς, καταφερνει να μας δινει τοσο χαμογελο που....και μονο στη σκεψη "φευγω μαζι της" ξεχνας τη μιζερια σου στην σκ@τενια καθημερινοτητα και ρουτινιαρικη αχρωματοψια ψυχης και γραφεις πινελιές Ουρανιου Τοξου στην ψυχη!...Κοιτας στο βαθος...στον Οριζοντα και ξεχνας την κοντοφθαλμη μαλακία της σαβουριασμενης "πρεπει" συνηθους ζωης σου...

Γουσταρω...γιατι οταν βλεπω στον καθρεφτη της τα παγωμενα τσιμεντα να μικραινουν πισω μου,αρχιζω και χανω καθρεφτες μηχανης και κοιταζω στον καθρεφτη της ψυχης μου...Ψυχοθεραπεια...Να σε αφηνει να την χαϊδευεις καθισμενος πανω της και να της το ανταποδιδεις χαζογελωντας και ψιθυρίζοντας της...Και να χανεσαι για οπου...οσο...τζούρες ζωής και ηρεμίας!

Γιατι...μπαμπα!Γιατι ακομα και που την κοιταζω και με κλειστα μάτια μού δειχνει γιατι την θελω!Και ξεχναω την αρρυθμια της υπολοιπης στασιμοτητας και ξεφευγω απο τα οσα θελουν να με ασφυκτιούν και φευγω...νοερα!...

Κι αυτο μετραει...νοερά να εισαι εκει που ..γουσταρεις!.......Να γιατι...

Τωρα βεβαια...τι να κατσω να εξηγησω...αστο...δεν θα πω τιποτα.Αλλωστε εσυ που μ'επιασες...ειμαι σιγουρος οτι κι εσυ...ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!....:)
:hailbig:
 
Top Bottom