Για να θυμουνται οι παλιοί...και να μαθαίνουν οι νεότεροι!!

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολυ καλα κανεις για το party breaker!!! Αυτος ήταν και ο σκοπός!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήταν κάτι τοσο δύσκολο...


Αλλα δυστυχώς ο φίλος δεν είχε αρκετή εμπειρία ειχε όμως αρκετό θάρρος... Και εκεί ήταν που θα έπρεπε εγώ (και ρίχνω λίγο ευθύνη σε εμένα) να μην τον αφήσω να το επιχειρήσει... Δεν τον προέτρεψα, αλλα θα έπρεπε να τον αποτρέψω...

Ευτυχώς πραγματικά γλυτώσαμε απο θαυμα...

Το παρόν ποστ το άνοιξα περισσότερο για να συνειδητοποιούμε αυτό που κάνουμε, τους κινδύνους που εγκυμονούν και το αν πρέπει να επενδύσουμε στον εξοπλισμό ασφαλείας η όχι...

Μιας και πολλές φορές τα βλέπουμε στα βίντεο και νομίζουμε ότι δεν θα μας συμβούν.

Το αν είναι επικίνδυνο η όχι αυτό νομίζω πρέπει να το κρίνει ο καθένας μας προσωπικα. Θέτεις τα όριά σου και βαδίζεις μέχρι αυτά. Στην τελική και με τα πόδια μπορείς να πάθεις τα χειρότερα!!
Δίνεις μια καλή πάσα να ανοίξουμε ένα θεματάκι ειδικά για πιο νέους στο χώρο πόσο σημαντικό είναι να επενδύουν και να φοράνε τον καλύτερο εξόπλισμο στο χώμα.

Ντάξει εδώ είσασταν τυχεροί, όλα εμπειρίες είναι, τουλάχιστον ήταν δωρεάν το μάθημα!!

Σημείωση: ¨Οντως το ανηφοράκι στο βιντεο αυτό φαινεται πως δεν ήταν κάτι φοβερό και είχε και καλό πάτημα, η απειρία πήγε να τον φάει το φίλο. Θα φτιάξει χαρακτήρα έτσι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μιλαμε για το ιδιο? Στην κατεχακη στο φαναρι?
Δεν μπορώ να καταλάβω καλα απο το βίντεο από πιο από τα 2 ανεβάσματα πήγατε. Μάλλον πήγατε από το παλιό που είναι πιο εύκολο και πιο μικρό.

Από το ζορικο ανεβήκαμε πρώτη φορά εγώ και ένας φίλος με εντούρο όταν ο ΣΠΑΥ έκανε αποψίλωση και χάθηκε το μονοπάτι που υπήρχε με άλλο ανέβασμα σε άλλο σημείο. Επειδή είχε σκουπίδια κάτσαμε και καθαρίσαμε το σημείο που δεν υπήρχε τίποτα αρχικά. Στην αρχή επειδή ήταν σαθρό ήταν δύσκολο το ανέβασμα. Με τον καιρό έγινε πάτημα. Έχω καιρό να πάω και δεν ξέρω πως είναι τώρα .

Απέναντι έχει ένα πιστάκι που είναι ωραίο για προπόνηση, δίπλα στο νεκροταφείο του Βύρωνα.

Αν πάρεις εντούρο με την εμπειρία που έχεις πιστεύω πως θα κάνεις παπάδες. Γιατί εχεθς και τεχνική αλλά και ταχύτητα. Στην θέση σου θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Άσε που θα διασκεδάζεις περισσότερο και θα μπορείς να μπεις σε πιο δύσκολα κομμάτια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Δεν μπορώ να καταλάβω καλα απο το βίντεο από πιο από τα 2 ανεβάσματα πήγατε. Μάλλον πήγατε από το παλιό που είναι πιο εύκολο και πιο μικρό.

Από το ζορικο ανεβήκαμε πρώτη φορά εγώ και ένας φίλος με εντούρο όταν ο ΣΠΑΥ έκανε αποψίλωση και χάθηκε το μονοπάτι που υπήρχε με άλλο ανέβασμα σε άλλο σημείο. Επειδή είχε σκουπίδια κάτσαμε και καθαρίσαμε το σημείο που δεν υπήρχε τίποτα αρχικά. Στην αρχή επειδή ήταν σαθρό ήταν δύσκολο το ανέβασμα. Με τον καιρό έγινε πάτημα. Έχω καιρό να πάω και δεν ξέρω πως είναι τώρα .

Απέναντι έχει ένα πιστάκι που είναι ωραίο για προπόνηση, δίπλα στο νεκροταφείο του Βύρωνα.

Αν πάρεις εντούρο με την εμπειρία που έχεις πιστεύω πως θα κάνεις παπάδες. Γιατί εχεθς και τεχνική αλλά και ταχύτητα. Στην θέση σου θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Άσε που θα διασκεδάζεις περισσότερο και θα μπορείς να μπεις σε πιο δύσκολα κομμάτια.
Πηγαίνοντας Κατεχάκη προς Μεσογείων, στο φανάρι αριστερά για Καισαριανή μολις στρίψεις και ξεκινήσει η κατηφόρα στα δεξιά είναι το κόμματι.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πηγαίνοντας Κατεχάκη προς Μεσογείων, στο φανάρι αριστερά για Καισαριανή μολις στρίψεις και ξεκινήσει η κατηφόρα στα δεξιά είναι το κόμματι.
Ναι το γνωρίζω. :friendship:

Στον Υμηττό βγαίνουμε καμμιά 25ρια χρόνια. Μας έχουν μάθει οι σαύρες με τα μικρά μας ονόματα.
 
Top Bottom