Για όποιον νομίζει ότι μπορεί να τα κάνει όλα με ένα μόνο Backpack!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όπως πάντα... Τα λες όμορφα και σωστά.
Εγώ έχω ένα backpack της Oakley, το οποίο χρησιμοποιώ παντού καθημερινά.
Αλλά σε όλες τις πεζοπορίες αντιμετωπίζω προβληματακια που αναφέρεις στο βιδεο και πρέπει να ψωνίσω ένα ορειβατικό.
Με το κυριότερο πλεονέκτημα... Το βάρος.

Ευχαριστουμε Γιάννη
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Όπως πάντα... Τα λες όμορφα και σωστά.
Εγώ έχω ένα backpack της Oakley, το οποίο χρησιμοποιώ παντού καθημερινά.
Αλλά σε όλες τις πεζοπορίες αντιμετωπίζω προβληματακια που αναφέρεις στο βιδεο και πρέπει να ψωνίσω ένα ορειβατικό.
Με το κυριότερο πλεονέκτημα... Το βάρος.

Ευχαριστουμε Γιάννη
Ευχαριστώ Κώστα! Χαίρομαι που διαβάζω στο σχόλιό σου ότι πηγαίνεις παζοπορίες, δεν είμαι μόνο εγώ, γιατί στο μυαλό του κόσμου υπάρχει η εντύπωση ότι οι μηχανόβιοι πηγαίνουν παντού καβάλα στη μηχανή, ακόμα και μέχρι το περίπτερο της γειτονιάς!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Η 2μερη εξόρμηση μας το 2020
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Εδώ η Γκιστοβα και έχουμε και άλλες δρακολιμνες και όχι μόνο.
Αν μας αφήσουν την άνοιξη, θα είναι μεγάλη έκπληξη ο προορισμός του 2021
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017

Η 2μερη εξόρμηση μας το 2020
ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!! Συγχαρητήρια!!! Υπέροχα μέρη, υπέροχες διαδρομές, φανταστικές φωτογραφίες!!! Πάντα τέτοια!!
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Περυσι ειχα παρει ενα σακιδιο στρατιωτικου τυπου 40 περιπου λιτρων, γνωστης μαρκας (οχι απο τα πολυ ακριβα ομως) να το εχω ετοιμο με μπολικα χρησιμα πραγματα για καμπινγκ κτλ...Οσες φορες λοιπον το εχω φορεσει σε περπατημα μου εχει κοψει τους ωμους παροτι δεν εχω βαλει ποτε ιδιαιτερο βαρος μεσα.
Οποτε πριν κανα μηνα που το χρησιμοποιησα παλι ειπα οτι πρεπει να παω να παρω ενα σακιδιο hiking για να ειμαι κομπλε.
Το φερνω σαν παραδειγμα επιβεβαιωσης των οσων λες
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Περυσι ειχα παρει ενα σακιδιο στρατιωτικου τυπου 40 περιπου λιτρων, γνωστης μαρκας (οχι απο τα πολυ ακριβα ομως) να το εχω ετοιμο με μπολικα χρησιμα πραγματα για καμπινγκ κτλ...Οσες φορες λοιπον το εχω φορεσει σε περπατημα μου εχει κοψει τους ωμους παροτι δεν εχω βαλει ποτε ιδιαιτερο βαρος μεσα.
Οποτε πριν κανα μηνα που το χρησιμοποιησα παλι ειπα οτι πρεπει να παω να παρω ενα σακιδιο hiking για να ειμαι κομπλε.
Το φερνω σαν παραδειγμα επιβεβαιωσης των οσων λες
Ισχύει τελικά αυτό που λένε: "το εργαλείο κάνει τον μάστορα"! Ο σωστός εξοπλισμός βοηθάει πολύ, ειδικά σε μια δραστηριότητα που φέρνει κανείς το σώμα του στα όρια.
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Ωραία παρουσίαση (από αυτές που μας συνήθισες πλέον...)
Έμαθα πραγματάκια που δεν περνούσαν από το μυαλό μου.
Ευχαριστώ Παντελή! Χαίρομαι που σου ήταν χρήσιμο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν μας αφήσουν την άνοιξη, θα είναι μεγάλη έκπληξη ο προορισμός του 2021
Να κάνουμε ένα νηματάκι με παπούτσια, αυτά που κοιτούσα (προ κόβιντ) ήταν κάτι merell moab 2, τώρα έχει και 3η γενιά, γιατί ήταν τα μόνα με "καμάρα" στον εσωτερικό πάτο, ενώ όλα τα άλλα που είχα δει ήταν επίπεδα. Είχα βρει ωραιότατα (και τζάμπα) μπαστουνάκια στην Αγγλία πέρυσι, δεν περνούσαν στο αεροπλάνο δυστυχώς.
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Να κάνουμε ένα νηματάκι με παπούτσια, αυτά που κοιτούσα (προ κόβιντ) ήταν κάτι merell moab 2, τώρα έχει και 3η γενιά, γιατί ήταν τα μόνα με "καμάρα" στον εσωτερικό πάτο, ενώ όλα τα άλλα που είχα δει ήταν επίπεδα. Είχα βρει ωραιότατα (και τζάμπα) μπαστουνάκια στην Αγγλία πέρυσι, δεν περνούσαν στο αεροπλάνο δυστυχώς.
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ τα Salomon Quest 4D 3 GTX, και τα Salewa wildfire GTX αλλά δεν με έχει απασχολήσει το θέμα "καμάρα". Όσο για μπαστουνάκια (μπατόν) τίποτα προς το παρόν.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ τα Salomon Quest 4D 3 GTX, και τα Salewa wildfire GTX αλλά δεν με έχει απασχολήσει το θέμα "καμάρα". Όσο για μπαστουνάκια (μπατόν) τίποτα προς το παρόν.
Και εγώ salomon xtultra 3d goretex, γιατι χρειάζεται να είναι αδιάβροχο το πατουμενο
 

Don_kwstas

Μέλος
Όνομα
Kwstas
Μοτό
BMW F800GS ADV 14
Καλησπέρα , για το adventure 2 της touratech , έχουμε άποψη ;; Για καθημερινή χρήση και ταξίδια με μηχανή , έλαχιστα για πεζοπορία.
 
Top Bottom