Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μια ακομα χθεσινη αναβαση Διονυσου,ασφαλτινη αυτη την φορα,ιδανικος καιρος,συνεφια,απνοια!



 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Πωωω φοβερή δουλειά! Ζηλεύω πολύ τις παλιές καλές ατσάλινες κούρσες! :friendship: Μακάρι να βρισκα μία στο νούμερό μου! :D

Με την ευκαιρία, να και το δικό μου:
Σκέφτομαι να το δώσω/ανταλλάξω το ποδήλατο με άλλο ατσάλινο (CroMoly) (του στυλ Surly CrossCheck, Velo Orange Campeur κλπ) λόγω αλλαγής ενδιαφέροντος! Η παρέα θέλει και λίγο χώμα στις βόλτες και γω όλο μένω πίσω :( Αν ενδιαφέρεται κανείς ας στείλει pm! :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μετα την χθεσινη καταιγιδα-κι ευτυχως που δεν ξεκινησα γιατι θα γυριζα με κανο...:p-σημερα εκανε εξαιρετικη μερα για βολτιτσα εξοχή...:inlove:
Ποδηλατακι και παμε για Ακρωτηρι Αράξου και στην προστατευομενη natura Λιμνη(φωτο απο διαδικτυο)...


Πολυ ωραια μερη και ησυχια,χωρις πλεον τους παραθεριστες του ΣαββατοΚυριακου στη θαλασσα...nice!:)
Το Φθινοπωρο με 2 τροχους ειναι απο τις ωραιες εποχες για βολτες...


...προχωραμε ομορφα ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ο καιρος σχεδον ιδανικα Φθινοπωρινος σημερα...ευκαιρια...και παμε...:inlove:

Πρωινη βολτα στον Αερολιμενα Αραξου...

και παραδιπλα ομως στην Λιμνη natura Πάπας...η ηρεμια που σου μεταφερουν οι εικονες εκει ειναι που αποζημιωνουν!






η σταση για ανασες αξιζε...:)

Ενα ακομα βημα παραπερα... @ΗΛΙΑΣ για σενα φιλε η φωτο...:happy:


και με το ποδηλατακι αλλά και τις ομορφιες τριγυρω,ανοιγει κ η ορεξη(παραπανω απο την ηδη υπαρχουσα...)για μοτοβολτα...μεινετε συντονισμενοι :cool:
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
@mAthosalas μια χαρά! Και μαλακή και με καλή κυκλοφορία αέρα... Για σέλα road bike θα την έλεγα καλή επιλογή! Για touring θα επέλεγα ίσως κάτι ακόμα πιο άνετο/μαλακό...

Αν αλλάξω ποδήλατο τελικώς θα προσπαθήσω να ταιριάξω μια Brooks...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@mAthosalas μια χαρά! Και μαλακή και με καλή κυκλοφορία αέρα... Για σέλα road bike θα την έλεγα καλή επιλογή! Για touring θα επέλεγα ίσως κάτι ακόμα πιο άνετο/μαλακό...

Αν αλλάξω ποδήλατο τελικώς θα προσπαθήσω να ταιριάξω μια Brooks...
Για Brooks μιλαει πολυς κοσμος...τοσο καλες;Αν και πολυ κλασσικο σχημα για κουρσακι ρε γμτ :cautious:

Για touring ποια σελα εχεις κατα νου;:secret:
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Ο καιρος σχεδον ιδανικα Φθινοπωρινος σημερα...ευκαιρια...και παμε...:inlove:

Πρωινη βολτα στον Αερολιμενα Αραξου...

και παραδιπλα ομως στην Λιμνη natura Πάπας...η ηρεμια που σου μεταφερουν οι εικονες εκει ειναι που αποζημιωνουν!






η σταση για ανασες αξιζε...:)

Ενα ακομα βημα παραπερα... @ΗΛΙΑΣ για σενα φιλε η φωτο...:happy:


και με το ποδηλατακι αλλά και τις ομορφιες τριγυρω,ανοιγει κ η ορεξη(παραπανω απο την ηδη υπαρχουσα...)για μοτοβολτα...μεινετε συντονισμενοι :cool:

Κώστα πολύ ωραίο ποδήλατο και με 3πλο δίσκο μπροστά παρότι κούρσα . Για δώσε ινφο , έχω μπει σε φάση ψαΚΣίματος για ποδήλατο και εγώ...
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
Για Brooks μιλαει πολυς κοσμος...τοσο καλες;Αν και πολυ κλασσικο σχημα για κουρσακι ρε γμτ :cautious:

Για touring ποια σελα εχεις κατα νου;:secret:
Νομίζω ότι θα δοκίμαζα την Brooks B17. Έχω ακούσει τα καλύτερα! Ίσως δεν ταιριάζει τόσο πολύ σε κούρσα-road bike αλλά ταιριάζει αρκετά σε κούρσα-touring (πχ Surly, Velo Orange, κλπ) Όταν πουλήσω το δικό μου θα πάω σε κάτι τέτοιο... Νομίζω τελικά ότι θα θελα να πατάω και λίγο χώμα (και) με το ποδήλατο παρότι αρχικά έλεγα ότι θα χω το μηχανάκι γι' αυτό! Αν ξέρετε κάποιον που να ενδιαφέρεται, pm! :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κώστα πολύ ωραίο ποδήλατο και με 3πλο δίσκο μπροστά παρότι κούρσα . Για δώσε ινφο , έχω μπει σε φάση ψαΚΣίματος για ποδήλατο και εγώ...
Cube Peloton Pro ειναι Παναγιωτη...2015 μοντελακι...θεωρειται endurance,δηλαδη οχι κουρσα "αγωνιστικη",αλλά πιο χαλαρης γεωμετριας και φιλοσοφιας(εξ ου και ο 3πλος δισκος σε συνδιασμο με πιο "γηινη" κασετα πισω,για να ειναι πιο all around και για να πηγαινουμε κανα touring τριγυρω... Ναι κατι τετοιο εψαχνα και ημουν τυχερος που βρεθηκε...ψαχνοντας αναμεσα σε καποια που κοιταζα.Τωρα βεβαια...η κουρσα ειναι ενας κοσμος ολοκληρος οπως λενε οι πιο μυημενοι και παλιοι στο "αθλημα"...και λενε οτι ειναι καψιμο,με τα γνωστα επακολουθα οτι αν μπεις στο χορό θα ψαχνεσαι για βελτιωσεις....και σε ποδηλατο ισως.Δεν ξερω...μου αρεσει αυτο που πηρα,το χαιρομαι οσο μπορω και με βοηθαει να κανω αυτα που ειχα στο μυαλο μου με ενα ποδηλατο...δεν μπηκα ξαφνικα στην αγνωιστικη ποδηλασια ουτε εχω τετοια πλανα.Ηθελα ενα κουρσακι για βολτες και πιο μακρυνες και ξεκουραστες απο οτι ως χθες...το βρηκα με βρηκε και προχωραμε... :)
Παντως ειναι ΠΟΛΛΑ τα οφελη απο την ποδηλασια...οπως και με οποιο τροπο και αν ασχολειται κανεις...αξιζει.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
βουνο η' θαλασσα..?






οταν δεν υπαρχουν γεωγραφικα ορια κ απλα ΕΣΥ επιλεγεις την κατευθηνση...

 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Cube Peloton Pro ειναι Παναγιωτη...2015 μοντελακι...θεωρειται endurance,δηλαδη οχι κουρσα "αγωνιστικη",αλλά πιο χαλαρης γεωμετριας και φιλοσοφιας(εξ ου και ο 3πλος δισκος σε συνδιασμο με πιο "γηινη" κασετα πισω,για να ειναι πιο all around και για να πηγαινουμε κανα touring τριγυρω... Ναι κατι τετοιο εψαχνα και ημουν τυχερος που βρεθηκε...ψαχνοντας αναμεσα σε καποια που κοιταζα.Τωρα βεβαια...η κουρσα ειναι ενας κοσμος ολοκληρος οπως λενε οι πιο μυημενοι και παλιοι στο "αθλημα"...και λενε οτι ειναι καψιμο,με τα γνωστα επακολουθα οτι αν μπεις στο χορό θα ψαχνεσαι για βελτιωσεις....και σε ποδηλατο ισως.Δεν ξερω...μου αρεσει αυτο που πηρα,το χαιρομαι οσο μπορω και με βοηθαει να κανω αυτα που ειχα στο μυαλο μου με ενα ποδηλατο...δεν μπηκα ξαφνικα στην αγνωιστικη ποδηλασια ουτε εχω τετοια πλανα.Ηθελα ενα κουρσακι για βολτες και πιο μακρυνες και ξεκουραστες απο οτι ως χθες...το βρηκα με βρηκε και προχωραμε... :)
Παντως ειναι ΠΟΛΛΑ τα οφελη απο την ποδηλασια...οπως και με οποιο τροπο και αν ασχολειται κανεις...αξιζει.

Κάτι τέτοιο θέλω και εγώ...μάλλον*......
Στο λινκ που έβαλες το έχει και σε σούπερ τιμή στα 530 ε , στην Ελλάδα το έχουν από 750-850 , τουλάχιστον τόσο το έχω βρεί εγώ..Από τη στιγμή που το ανέβασες με έχεις βάλει σε σκέψεις...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κάτι τέτοιο θέλω και εγώ...μάλλον*......
Στο λινκ που έβαλες το έχει και σε σούπερ τιμή στα 530 ε , στην Ελλάδα το έχουν από 750-850 , τουλάχιστον τόσο το έχω βρεί εγώ..Από τη στιγμή που το ανέβασες με έχεις βάλει σε σκέψεις...
Κοιτα να παμε καμμια βολτα παρεα κ να τα μπερδεψουμε...:p
Και που'σαι...Yolo!!!Που λεει κ μια αδερφη ψυχη...:inlove:η πολλη σκεψη τρωει τον αφεντη...;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παναγιωτη σου εστειλα πμ...
Αστο συ τωρα...πας να τον χαλασεις σωνει κ καλα να τον εκαμεις χωματινο...:pειπαμε...επομενη ΔΙΚΗ ΣΟΥ επιλογη ειναι τα Karoo...στο σωστο διτροχο :cool:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αστο συ τωρα...πας να τον χαλασεις σωνει κ καλα να τον εκαμεις χωματινο...:pειπαμε...επομενη ΔΙΚΗ ΣΟΥ επιλογη ειναι τα Karoo...στο σωστο διτροχο :cool:
οχι ρε,Κουρσαρο θελω να τον εκαμω!
 
Top Bottom